Jump to content

Poco F1


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν δε δοκιμάσεις ο ίδιος δε θα βγαλεις ασφαλή συμπεράσματα.

Εδώ που τα λέμε όμως οι περισσότεροι μένουν στην stable/dev ή βάζουν την ελληνική.

 

Δύσκολα θα βρεις κόσμο να δοκιμάζει τις υπόλοιπες(για Ελλάδα μιλώ)

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάνε εκκαθάριση δεδομένων στο Google Chrome και δοκίμασε πάλι με κλειστό το chrome.. Θα σου το περάσει.

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν εχω google chrome καν

 

----- προσθήκη μηνύματος 84 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τωρα που τελειωσα με περασμα TWRP και εκανα και root δεν ξερω τι να κανω να μεινω με stable να παω σε dev ή στην ελληνικη XTRV?

εγω ειμαι με EU dev και εχω και ειδοποιησεις κανονικα και night mode στο κιν

Link to comment
Share on other sites

Είναι όμως θέμα software που διορθώθηκε; Αν ναι τότε κανένα πρόβλημα.

Πιο θεμα φιλε....καντε παραθεση μας μπερδευεται με αυτα που διαβαζουμε εδω μεσα.:blink:

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Αν δε δοκιμάσεις ο ίδιος δε θα βγαλεις ασφαλή συμπεράσματα.

Εδώ που τα λέμε όμως οι περισσότεροι μένουν στην stable/dev ή βάζουν την ελληνική.

 

Δύσκολα θα βρεις κόσμο να δοκιμάζει τις υπόλοιπες(για Ελλάδα μιλώ)

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Nαι για αυτες ρωταω και εγω που εχουν δοκιμασει εδω ο κοσμος του φορουμ αυτου

 

εγω ειμαι με EU dev και εχω και ειδοποιησεις κανονικα και night mode στο κιν

 

Η eu dev άλλη ειναι αυτή ή ειναι η οfficial dev με άλλη ονομασια? Εχω μπερδευτει λιγο. Και που την βρισκουμε και πως την περναμε με updater ή TWRP? Αν δεν μας κατσει καλα γυρναμε ανετα πισω σε official stable ή θα υπαρξει κανα σκαλωμα?

Link to comment
Share on other sites

Πιο θεμα φιλε....καντε παραθεση μας μπερδευεται με αυτα που διαβαζουμε εδω μεσα.:blink:

Για το θέμα με το πάνελ μιλάμε....

Link to comment
Share on other sites

Nαι για αυτες ρωταω και εγω που εχουν δοκιμασει εδω ο κοσμος του φορουμ αυτου

 

 

 

Η eu dev άλλη ειναι αυτή ή ειναι η οfficial dev με άλλη ονομασια? Εχω μπερδευτει λιγο. Και που την βρισκουμε και πως την περναμε με updater ή TWRP? Αν δεν μας κατσει καλα γυρναμε ανετα πισω σε official stable ή θα υπαρξει κανα σκαλωμα?

με TWRP

Εδω ειναι οι dev που βγαινουν καθε βδομαδα

https://sourceforge.net/projects/xiaomi-eu-multilang-miui-roms/files/xiaomi.eu/MIUI-WEEKLY-RELEASES/

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπιζω ενα περιεργο προβλημα. Εχω βαλει οι φωτογραφιες να αποθηκευονται στην sd card και ολα καλα αποθηκευονται κανονικα. Εχω περασει το titanium backup με ολα τα σωσιματα απο το παλιο μου κινητο ολα καλά αλλά οταν βαζω να σωσω κατι καινουριο στο titanium backup με βγαζει μηνυμα οτι απετυχε το κινητο. Το εχω κανει κανονικα root αλλιως το titanium backup δεν θα λειτουργουσε. Παω στη διαχειριση αρχειων μπορω να γραψω κατι καινουριο αν θελω στην sdcard αλλα αν προσπαθησω να τη μεταονομασω ή να αλλαξω τα permissions της δεν με αφηνει και στο titanium backup την sdcard με την βλεπει ως μη εγγραψιμη και με εχει τρελανει αυτο γιατι αν στο μελλον δεν μπορω να σωζω στο titanium θα εχω θεμα. Ειμαι ακομα με global version οπως αγοραστηκε το κινητο μονο εκανα unlock bootloader περασα twrp και φλασαρα magisk για να εχω root δικαιωματα. Κανεις καμία ιδέα? Edited by tzivas31
Link to comment
Share on other sites

Αυτο ειναι πολυ αοριστο ρωταω απο κοσμο που εχει δοκιμασει και εχει κατασταλαξει σε μια που ειναι ειτε η πιο λειτουργικη ειτε πιο ομορφη ή ευχρηστη. Εγω ειμαι ακομα 4 μερες με το κινητο ενω άλλοι μηνες και σιγουρα εχουν δει πολλα για να προτεινουν. Το οτι υπαρχουν απειρες ρομ για το κινητο μας το ξερω

 

Εγω εχω βαλει Pixel Xperience και την προτεινω. Το MIUI το σιχαινομουν, και δεν σιχαινομαι ευκολα λογισμικα. Ωστοσο δοκιμασε και τη LIneageOS που ειναι αρκετα γνωστη...

Βαριέμαι που ζω!!! :D
Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω βαλει Pixel Xperience και την προτεινω. Το MIUI το σιχαινομουν, και δεν σιχαινομαι ευκολα λογισμικα. Ωστοσο δοκιμασε και τη LIneageOS που ειναι αρκετα γνωστη...
H default camera της pixel είναι η gcam??

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά ποτέ δεν ήμουν φαν του MIUI αλλά το implementation στο poco και το όλο θέμα με τα gestures με βόλεψε πάρα πολύ.

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά ποτέ δεν ήμουν φαν του MIUI αλλά το implementation στο poco και το όλο θέμα με τα gestures με βόλεψε πάρα πολύ.
Είσαι θεός μόνο και μόνο που χρησιμοποιησες τη λεξη implementation
Link to comment
Share on other sites

Για το θέμα με το πάνελ μιλάμε....

Υπαρχει καποιο θεμα δλδ?

Απο οσα διαβαζω τουλαχιστον δεν ειδα κατι.....

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Κανενας με προβλημα μεταβασης απο αλλο κινητο σε pocophone με titanium backup?
Link to comment
Share on other sites

Κανενας με προβλημα μεταβασης απο αλλο κινητο σε pocophone με titanium backup?

Έδωσες όλα τα permissions στην εφαρμογή? Έχεις την τελευταία έκδοση? Την κάρτα μνήμης την έχεις κάνει φορματ?

Θέλει πολύ ψάξιμο φίλε,μπορεί να φταίει η ρομ.

Εγω τα παράτησα όλα αυτά ( rom, kernel) μετά από 15 χρόνια καθημερινό φλασαρισμα και ησύχασα.

Αν δεν το ψάξεις μόνος σου στο Google ή xda δύσκολο να σου απαντήσει κάποιος.

 

 

Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Έδωσες όλα τα permissions στην εφαρμογή? Έχεις την τελευταία έκδοση? Την κάρτα μνήμης την έχεις κάνει φορματ?

Θέλει πολύ ψάξιμο φίλε,μπορεί να φταίει η ρομ.

Εγω τα παράτησα όλα αυτά ( rom, kernel) μετά από 15 χρόνια καθημερινό φλασαρισμα και ησύχασα.

Αν δεν το ψάξεις μόνος σου στο Google ή xda δύσκολο να σου απαντήσει κάποιος.

 

 

Pocophone F1

 

Εκανα φορματ την sdcard δικαιωματα δεν με αφηνει να αλλαξω αν και φαινεται οτι εχει δικαιωματα εγγραφης οπως ειπα μπορω να σωζω φωτογραφιες μπορω να δημιουργησω φακελους να στειλω αρχεια αλλά το titanium δεν με αφηνει να κανω backup γιατι λεει δεν ειναι εγγραψιμος ο δισκος εννοωντας την sd card εχω φαει ολη μερα σημερα απο το πρωι στο google και λυση ακομα δεν εχω βρει

Link to comment
Share on other sites

Εκανα φορματ την sdcard δικαιωματα δεν με αφηνει να αλλαξω αν και φαινεται οτι εχει δικαιωματα εγγραφης οπως ειπα μπορω να σωζω φωτογραφιες μπορω να δημιουργησω φακελους να στειλω αρχεια αλλά το titanium δεν με αφηνει να κανω backup γιατι λεει δεν ειναι εγγραψιμος ο δισκος εννοωντας την sd card εχω φαει ολη μερα σημερα απο το πρωι στο google και λυση ακομα δεν εχω βρει

Από την εφαρμογή έχεις βάλει αποθήκευση στην sd?

 

Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Από την εφαρμογή έχεις βάλει αποθήκευση στην sd?

 

Pocophone F1

 

Εννοειται αυτο ηταν το πρωτο που εκανα το πρωι με το που περασα την εφαρμογη

Link to comment
Share on other sites

Εννοειται αυτο ηταν το πρωτο που εκανα το πρωι με το που περασα την εφαρμογη

Μάλλον φταίει η ρομ. Εγώ επειδή άλλαζα συχνά ρομ σε κάποιες θυμάμαι είχα θέματα με το tb.

Στις custom rom υπάρχει κάποιο αρχείο που το ενσωματωνουν οι devs για να βλέπει το τηλέφωνο την κάρτα.

Οπότε για την ώρα παίρνεις backup στη έσω και το αντιγράφεις στη sd.

 

Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον φταίει η ρομ. Εγώ επειδή άλλαζα συχνά ρομ σε κάποιες θυμάμαι είχα θέματα με το tb.

Στις custom rom υπάρχει κάποιο αρχείο που το ενσωματωνουν οι devs για να βλέπει το τηλέφωνο την κάρτα.

Οπότε για την ώρα παίρνεις backup στη έσω και το αντιγράφεις στη sd.

 

Pocophone F1

 

Μετα απο πολύ κούραση και εγω αυτο σκεφτομαι οτι ίσως η official stable δεν τα παει καλα με TB ίσως αν δεν πετυχουν μερικα ακομη πραγματα να δοκιμάσω να βαλω καμια eu dev μπας και στρωσει.

 

Περασα τελικα αυτην που λεει eu beta φανταζομαι ειναι η eu dev και δυστυχως και με αυτη παλι τα ιδια προβληματα με TB οποτε παραιτουμαι περασα το φακελο του titanium στην εσωτερικη μνημη που εκει μπορει και τα βλεπει και μπορει να σωσει anyway δεν αντεχω αλλη δοκιμη ξεκιναω να στησω το κινητο γιατι πρεπει να κοιμηθω τσαμπα εχασα και τη μοναδικη μερα που δεν δουλευω.

Edited by tzivas31
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο πολύ κούραση και εγω αυτο σκεφτομαι οτι ίσως η official stable δεν τα παει καλα με TB ίσως αν δεν πετυχουν μερικα ακομη πραγματα να δοκιμάσω να βαλω καμια eu dev μπας και στρωσει.

 

Περασα τελικα αυτην που λεει eu beta φανταζομαι ειναι η eu dev και δυστυχως και με αυτη παλι τα ιδια προβληματα με TB οποτε παραιτουμαι περασα το φακελο του titanium στην εσωτερικη μνημη που εκει μπορει και τα βλεπει και μπορει να σωσει anyway δεν αντεχω αλλη δοκιμη ξεκιναω να στησω το κινητο γιατι πρεπει να κοιμηθω τσαμπα εχασα και τη μοναδικη μερα που δεν δουλευω.

Θα επιλέξεις φάκελο αποθήκευσης των backup του TB στον φάκελο καρταSD/Android/data/φάκελος titanium(δεν θυμάμαι το package id του)

Edited by kandilak
Link to comment
Share on other sites

Θα επιλέξεις φάκελο αποθήκευσης των backup του TB στον φάκελο καρταSD/Android/data/φάκελος titanium(δεν θυμάμαι το package id του)

 

Καλέ μου άνθρωπε που ήσουν χθες όλη μέρα που παιδευομουν να'σαι καλά αυτή ήταν η λύση αν και δεν είχε μέσα σε αυτό το path φάκελο του ξέρω από την εσωτερική μνήμη το όνομα του και έφτιαξα ένα και δουλεψεεεε επιτελους

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Poco F1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...