Jump to content

Poco F1


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν μπορούσα να κάνω αντιγραφή το λινκ

Δες την απάντηση στην φωτογραφία 622284d0d08e466b994ee7cb98f51bcd.jpg

 

Pocophone F1

εγω εχω βαλει eu dev και δεν εχω καν google chrome οποτε τι αλλο να παιζει ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 44 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μπαίνεις στις ρυθμίσεις και στο εμφανίζει δεύτερο. Πρακτικά ανοίγει το app. Δεν έχω βρει πως να το εμφανίσεις "έξω". 5987739f90372705742ecb581238c429.jpg

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

σε eu dev δεν υπαρχει αυτη η επιλογη
Link to comment
Share on other sites

καεβασα το youtube vanced και το micro g και ενω βαζω τα στοιχεια μου να συνδεθει καπου σκαλωνει και δε τα περνει

ειναι θεμα εφαρμογης η θεμα ρομ ?

 

μπες απο ΠΙΣΙ στο apkreal.com και ψαξε YouTube RED και κατεβασε την τελευταια εκδοση ( αν δεν μπεις απο πισι κατεβαζει οτι ναναι πχ αντι για 37 ΜΒ, μονο 7 κλπ) Πριν vα εγκαταστησεις αυτα τα 2 με πρωτο το μικρο, κανεις καταργηση και του μικρο και του Ytb απο τις ρυθμισεις και τα περνας ξανα, οπως τη gcam. Επισης πρωτα εγκαθιστας MIcro g κ μετα Ytb. (το λεει μεσα, μην με ρωτας γιατι)

Υ.Γ. Αν δεις οτι μια εκδοση ειναι σταθερη, μην κατεβασεις επομενη μεχρι η δικη σ να εχει θεματα, για να μην κανεις ασκοπη διαδικασια.

Βαριέμαι που ζω!!! :D
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ρωτάω για φίλη.. Πόσες ώρες να περιμένει οθόνη και η μπαταρία πως τα πάει;; υπάρχουν τιπς για μπαταρία;; για gcam link? Μια βδομάδα το έχει

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Το vowifi είναι ότι καλύτερο υπάρχει, είσαι στο σπιτάκι σου στο WiFi σου το βάζεις πτήση και μιλάς χωρίς θέματα και κυρίως δεν καταναλώνει μπαταρία το κινητό!

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

πηρα μια καρτα μνημης 256gb sandisk extreme pro αυτη ειναι κατηγοριας Α2η οποια με βαση ενα αρθο απ τον 2/18 δεν υποστηριζεται απο τον 845 οτανν την εβαλα πρωτη φορα δεν την αναγνωριζε καθολου την φορμαρα μεσω pc και παιζει κανονικα απλα τον αναφερω γιατι νομιζα οτι την πατησα
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ρωτάω για φίλη.. Πόσες ώρες να περιμένει οθόνη και η μπαταρία πως τα πάει;; υπάρχουν τιπς για μπαταρία;; για gcam link? Μια βδομάδα το έχει
Οθόνη 9 με 10 ωρες σ εμένα. Με χρήση WiFi και data. Σε μια ημέρα. Γενικά είναι πολύ δυνατή η μπαταρία. Gcam θα βρεις πιο πίσω σε λινκ.

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οθόνη 9 με 10 ωρες σ εμένα. Με χρήση WiFi και data. Σε μια ημέρα. Γενικά είναι πολύ δυνατή η μπαταρία. Gcam θα βρεις πιο πίσω σε λινκ.

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

 

Σε ευχαριστώ πολύ. Σήμερα μ έδειξε το κινητό το έχει καμία βδομάδα κ ήταν κάπου στις 3μιση ώρες οθόνη κ είχε ακόμα 26 % απτό πρωί το είχε ως τις 12 το βράδυ και της λέω πρέπει να βγάζει πάνω από 6 με 7 ώρες οθόνη απλά κάνε υπομονή να στρώσει με κάποιες φορτίσεις ακόμα

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ. Σήμερα μ έδειξε το κινητό το έχει καμία βδομάδα κ ήταν κάπου στις 3μιση ώρες οθόνη κ είχε ακόμα 26 % απτό πρωί το είχε ως τις 12 το βράδυ και της λέω πρέπει να βγάζει πάνω από 6 με 7 ώρες οθόνη απλά κάνε υπομονή να στρώσει με κάποιες φορτίσεις ακόμα
Κάτι της τρώει την μπαταρία.

Η συσκευή με πολύ βαρία χρήση έχει πέντε με έξι ώρες για πλάκα.

Εδω έχω τις ρυθμίσεις για καλύτερη μπαταρία https://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7820529

Τα μισά να κάνεις θα δεις διαφορά.

 

 

 

Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Το λοιπόν, το κινητό τα σπάει απ' όλες τις απόψεις αλλά επειδή με είχε ξενερώσει το θέμα της αφής, αποφάσισα να το σουτάρω και να το ξαναγοράσω, με την ελπίδα ότι αυτή τη φορά θα μου καθότανε η καλή οθόνη. Άλλωστε λαχείο είναι αυτό. Δεν είναι κάτι που είσαι σε θέση να το γνωρίζεις από τη συσκευασία και μόνο.

Πήρα λοιπόν το ρίσκο και είπα το πολύ πολύ να ζημιωθώ καμιά 35αριά ευρώ.

Για καλή μου τύχη, έχει touchscreen NVT_ts και όχι fts_ts που είχε το προηγούμενο, με αποτέλεσμα να δουλεύει άψογα.

Από τη στιγμή που πέρασε και το τεστ με τη βάση κινητού της μηχανής (που έγραψα σε προηγούμενο ποστ), δεν έχω να φοβάμαι κάτι.

Προφανώς έχει βάση το ποστ του φίλου menioseten για τη διαφορά μεταξύ των panel.

Edited by jimteo
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Το λοιπόν, το κινητό τα σπάει απ' όλες τις απόψεις αλλά επειδή με είχε ξενερώσει το θέμα της αφής, αποφάσισα να το σουτάρω και να το ξαναγοράσω, με την ελπίδα ότι αυτή τη φορά θα μου καθότανε η καλή οθόνη. Άλλωστε λαχείο είναι αυτό. Δεν είναι κάτι που είσαι σε θέση να το γνωρίζεις από τη συσκευασία και μόνο.

Πήρα λοιπόν το ρίσκο και είπα το πολύ πολύ να ζημιωθώ καμιά 35αριά ευρώ.

Για καλή μου τύχη, έχει touchscreen NVT_ts και όχι fts_ts που είχε το προηγούμενο, με αποτέλεσμα να δουλεύει άψογα.

Από τη στιγμή που πέρασε και το τεστ με τη βάση κινητού της μηχανής (που έγραψα σε προηγούμενο ποστ), δεν έχω να φοβάμαι κάτι.

Προφανώς έχει βάση το ποστ του φίλου menioseten για τη διαφορά μεταξύ των panel.

 

Καλημέρα και καλά έκανες! Δυστυχώς μπαίνω και εγώ σε μεγάλο πειρασμό να πράξω το ίδιο ή να πάω σε s10+ για καλύτερα οθόνη γενικότερα... Και για να έχω 2 σιμ και κάρτα sd ταυτόχρονα... Οψόμεθα

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με την οθόνη.εμένα έχει την fts_ts αλλά δουλεύει άψογα δεν παρατήρησα

κάτι στον ένα μήνα που το έχω.τι άκριβως ειναι το πρόβλημα που λέτε δεν παταει καλα το touch?

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με την οθόνη.εμένα έχει την fts_ts αλλά δουλεύει άψογα δεν παρατήρησα

κάτι στον ένα μήνα που το έχω.τι άκριβως ειναι το πρόβλημα που λέτε δεν παταει καλα το touch?

Και εγώ με την ίδια οθόνη κανένα πρόβλημα δεν έχω παρατηρήσει

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.2.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Το λοιπόν, το κινητό τα σπάει απ' όλες τις απόψεις αλλά επειδή με είχε ξενερώσει το θέμα της αφής, αποφάσισα να το σουτάρω και να το ξαναγοράσω, με την ελπίδα ότι αυτή τη φορά θα μου καθότανε η καλή οθόνη. Άλλωστε λαχείο είναι αυτό. Δεν είναι κάτι που είσαι σε θέση να το γνωρίζεις από τη συσκευασία και μόνο.

Πήρα λοιπόν το ρίσκο και είπα το πολύ πολύ να ζημιωθώ καμιά 35αριά ευρώ.

Για καλή μου τύχη, έχει touchscreen NVT_ts και όχι fts_ts που είχε το προηγούμενο, με αποτέλεσμα να δουλεύει άψογα.

Από τη στιγμή που πέρασε και το τεστ με τη βάση κινητού της μηχανής (που έγραψα σε προηγούμενο ποστ), δεν έχω να φοβάμαι κάτι.

Προφανώς έχει βάση το ποστ του φίλου menioseten για τη διαφορά μεταξύ των panel.

 

Αν σου μπει το σαράκι...

Από πού το πήρες το καινούργιο; Έχω την αίσθηση πως άρχισε να "εξαφανίζεται" το ποκο

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Δουλεύει κανείς το true phone dialer με τα gestures του poco να μου πει πως γίνεται να κάνεις minimize την εφαρμογή όταν είσαι σε κλήση, πχ να μπορείς να δεις μια επαφή ή να τραβήξεις μια φωτογραφία.
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με την οθόνη.εμένα έχει την fts_ts αλλά δουλεύει άψογα δεν παρατήρησα

κάτι στον ένα μήνα που το έχω.τι άκριβως ειναι το πρόβλημα που λέτε δεν παταει καλα το touch?

 

Και εγώ με την ίδια οθόνη κανένα πρόβλημα δεν έχω παρατηρήσει

Δεν είναι και κάτι που βγάζει μάτι. Πολύ πιθανόν να το έχετε αλλά να μην το πήρατε χαμπάρι ακόμα. Μακάρι βέβαια να μην υπάρχει κανένα θέμα.

Κι εγώ συμπτωματικά το κατάλαβα όταν το ακούμπησα σε μαλακή επιφάνεια (π.χ καναπέ, κάθισμα αυτοκινήτου, βάση gps μηχανής) και διεπίστωσα ότι δεν έχει καλή απόκριση. Είτε δεν πιάνει καθόλου, είτε πρέπει να πατήσω 2-3 φορές σε μια εφαρμογή για να ανοίξει.

 

Αν σου μπει το σαράκι...

Από πού το πήρες το καινούργιο; Έχω την αίσθηση πως άρχισε να "εξαφανίζεται" το ποκο

Τον τελευταίο καιρό ότι έχω αγοράσει, είναι από mxstore στη Γλυφάδα.

Τυχαία τους βρήκα μέσω σκρουτζ αλλά ειναι σοβαροί άνθρωποι και επαγγελματίες. Είναι μάλιστα από τους λίγους που δίνουν 2 χρόνια εγγύηση καταστήματος.

Όταν τους ρώτησα μάλιστα για το service, μου έδωσαν εμπεριστατωμένες απαντήσεις και όχι αερολογίες του στυλ "μη σε νοιάζει, εδώ είμαι εγώ". Μου είπαν με ποιους τεχνικούς συνεργάζονται, τη διεύθυνσή τους κ.ο.κ.

Για να μην παρεξηγηθώ, δεν προσπαθώ να κάνω διαφήμιση. Απλά έτυχε να αγοράσω 3-4 κινητά από αυτους σε διάστημα ενός έτους κι έχω άποψη.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

μπες απο ΠΙΣΙ στο apkreal.com και ψαξε YouTube RED και κατεβασε την τελευταια εκδοση ( αν δεν μπεις απο πισι κατεβαζει οτι ναναι πχ αντι για 37 ΜΒ, μονο 7 κλπ) Πριν vα εγκαταστησεις αυτα τα 2 με πρωτο το μικρο, κανεις καταργηση και του μικρο και του Ytb απο τις ρυθμισεις και τα περνας ξανα, οπως τη gcam. Επισης πρωτα εγκαθιστας MIcro g κ μετα Ytb. (το λεει μεσα, μην με ρωτας γιατι)

Υ.Γ. Αν δεις οτι μια εκδοση ειναι σταθερη, μην κατεβασεις επομενη μεχρι η δικη σ να εχει θεματα, για να μην κανεις ασκοπη διαδικασια.

δυστηχως ουτε ετσι γινετε τπτ παλι το ιδιο Edited by Tr3LaRaS
Link to comment
Share on other sites

OTG έχετε; Έχω δοκιμάσει δύο διαφορετικά στικ και δεν έβγαλε τίποτα. Έστω κάποια ένδειξη. Ούτε στον file manager

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

OTG έχετε; Έχω δοκιμάσει δύο διαφορετικά στικ και δεν έβγαλε τίποτα. Έστω κάποια ένδειξη. Ούτε στον file manager

Ναι έχουμε, απλά εμένα αργεί να φορτώσει τα βίντεο του stick και ψιλιαζομαι ότι πήρα μαπες otg to usb από το gearbest...

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έχει δοκιμάσει κανείς σκληρό δίσκο στο otg?

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

 

Oχι δεν τον ανοίγει τον δίσκο. Δείχνει να δουλεύει ο δίσκος αλλά δεν μπορείς να δεις τα περιεχόμενα.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Oχι δεν τον ανοίγει τον δίσκο. Δείχνει να δουλεύει ο δίσκος αλλά δεν μπορείς να δεις τα περιεχόμενα.
Με τι σύστημα αρχείων είναι φορμαρισμένος ο δίσκος?
Link to comment
Share on other sites

Ειναι λογικο εαν ζητα λιγο ρευμα παραπανω ο δισκος να μην το βλεπει.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Ειναι λογικο εαν ζητα λιγο ρευμα παραπανω ο δισκος να μην το βλεπει.
Ναι αν είναι δίσκος χωρίς παροχή ρεύματος παίζει αυτό

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το vowifi είναι ότι καλύτερο υπάρχει, είσαι στο σπιτάκι σου στο WiFi σου το βάζεις πτήση και μιλάς χωρίς θέματα και κυρίως δεν καταναλώνει μπαταρία το κινητό!

Εγω με vodafone δεν έχω καταφέρει να το ενεργοποιήσω, έχεις cosmote;

Link to comment
Share on other sites

Εγω με vodafone δεν έχω καταφέρει να το ενεργοποιήσω, έχεις cosmote;

 

Ναι με την Κοσμοτε, στην βονταφον δεν δοκίμασα ακόμα.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Poco F1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...