Jump to content

Poco F1


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η dev 9.4.26 πάει καιρός που ήρθε και την πήρα τώρα χαμπάρι ή όντως είναι φρέσκο πράγμα;

 

Στάλθηκε από το Pocophone F1

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Φιλε για την αναλυση γινεται η κουβεντα οχι για το τι θα δεις...
Ξέρω τι ειπώθηκε. Απλά κάποιοι σχολίασαν πως είναι δυνατόν κάποιος να πληρώνει Netflix για να βλέπει στο κινητό?

 

Sent from my Cool 1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ή στο 10.2.3.0 update ή στο 10.3.4.0 η Xiaomi έχει προσθέσει την υποστήριξη για HD περιεχόμενο (Widevine L1).

 

Επίσης, το Netflix έγινε πιο ελαστικό, σε ό,τι αφορά τους περιορισμούς του, και επέτρεψε σε περισσότερες συσκευές να κάνουν χρήση HD περιεχομένου, ακόμα και χωρίς αυτήν την πιστοποίηση.

 

Για "sources or f#&%#_#", μια γρήγορη αναζήτηση νομίζω μπορεί να γίνει...

 

Pocophone έχουμε αποκτήσει εξάλλου...

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Πρόσεξε κανείς αν με την τελευταία ενημέρωση του γύρισαν στα αγγλικά ορισμένα μηνύματα;

Παράδειγμα, στο 20% που μου έβγαζε μήνυμα για ενεργοποίηση εξοικονόμησης μπαταρίας, τώρα μου το βγάζει ως battery saver.

Επίσης παρατήρησα ότι μου βγάζει κάποιες ακαταλαβιστικες πληροφορίες.

Ενώ φόρτισα τελευταία φορά το κινητό χθες το πρωί κατά τις 09:00, μου βγάζει αυτή τη στιγμή χρήση μπαταρίας 9ω και 46λ.

Σα να έφαγε κάποιο σκάλωμα μου φαίνεται.

 

Στάλθηκε από το Pocophone F1

Edited by jimteo
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.2.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

 

Εντάξει αρχίζει και γίνεται σαχλο το θέμα με τις συνέχεια ενημερώσεις της gcam τι διαφορά έχει αυτή από την προηγούμενη;

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει αρχίζει και γίνεται σαχλο το θέμα με τις συνέχεια ενημερώσεις της gcam τι διαφορά έχει αυτή από την προηγούμενη;

 

Changelog:

Fixed app force closing randomly (thanks to the users who reported that to me).

Fixed Night Sight auto focus acting weirdly (focus button is back on top right corner).

Added Antibanding options to fix the flicker issues for few users (thanks for reporting it).

Added option to save portraits in the same folder with the normal images. Use at your own risk!.

Moved some settings to different places.

Note: Yes I know I said that I won't update anymore but the crash issue had to be resolved :/ And yes Pixel 3 AWB is enabled and works in Night Sight and HDR+ Enhanced only.

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.2.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει αρχίζει και γίνεται σαχλο το θέμα με τις συνέχεια ενημερώσεις της gcam τι διαφορά έχει αυτή από την προηγούμενη;

 

Και γιατί να μην υπάρχει στο playstore?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Αν το γυρίσεις σε χώρα Ινδία θα σου έρθει κανονικά και μετά φυσικά το ξανά επιστρέφεις στη χώρα της επιλογής ή διαμονής σου κανονικά χωρίς θέμα.

με επιλογή ινδία βγάζει αυτή την αναβάθμιση v10.3.4.0 JMIXM ...αν την κατεβάσουμε και μετά το γυρίσουμε Ελλάδα θα είναι οκ όλα;;

Link to comment
Share on other sites

με επιλογή ινδία βγάζει αυτή την αναβάθμιση v10.3.4.0 JMIXM ...αν την κατεβάσουμε και μετά το γυρίσουμε Ελλάδα θα είναι οκ όλα;;

Nαι καντο.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει αρχίζει και γίνεται σαχλο το θέμα με τις συνέχεια ενημερώσεις της gcam τι διαφορά έχει αυτή από την προηγούμενη;

 

για αυτο και εγω κανω 1 φορα τον μηνα ή στις 3 εβδομαδες αναβάθμιση... σιγα μην το κανω καθε 3-4 μερες....

Link to comment
Share on other sites

Επιχείρηση "κρύψτε το notch-αποκτήστε κανονικές ειδοποιήσεις"

 

1. Χρήση τρέχοντος hide notch του συστήματος (πλήρης απενεργοποίηση δηλαδή) μέσω των ρυθμίσεων

 

2. Εφαρμογή Nacho notch για να μαυρίσει η πάνω μπάρα και να φαίνονται σωστά οι ειδοποιήσεις είτε σε μαύρο είτε σε άσπρο πλαίσιο, μέσω του 3. Ρυθμίσεις miui για να τρέχει στο παρασκήνιο, χωρίς περιορισμούς κλπ.

 

3. Εφαρμογή Notch test για να εμφανίζονται μόνιμα οι ειδοποιήσεις στη μπάρα (200, 22, 50 τα νούμερα στις ρυθμίσεις, αυτό με βόλεψε). Ρυθμίσεις miui για να τρέχει στο παρασκήνιο, χωρίς περιορισμούς κλπ.

 

4. Απενεργοποιηση των εικονιδίων ειδοποίησης μέσα από τις ρυθμίσεις συσκευής, ώστε να εμφανίζονται μόνο μια φορά μέσω του 3. Αλλιώς γεμίζεις με ειδοποιήσεις, μόνιμες και προσωρινές. Εμείς θέλουμε μόνο τις μόνιμες.

 

5. Εφαρμογή autonotification για να μη φαίνονται μόνιμα οι εκνευριστικες ειδοποιήσεις του nacho notch. Μπορεί να χρησιμοποιηθεί και για τις αντίστοιχες μόνιμες ειδοποιήσεις του messenger, οι οποίες φαίνονται όταν είναι ανοιχτή η φουσκιτσα.

 

Τόσες ρυθμίσεις και 3 εφαρμογές χρειάζονται για να έχουμε κανονικές ειδοποιήσεις. Τα στέλνει όλος ο κόσμος με feedback στη xiaomi αλλά δεν τους βλέπω και πολύ ενεργούς στο να μας δώσουν ένα πακέτο λύσεων για να βολευτουμε όλοι, ο καθένας ανάλογα με τα γούστα του.

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ την gcam και οντως ειναι αρκετά καλύτερη απο την μαμίσια.

Στις selfie ομως μου κανει horizontal flip στις φωτογραφιες, χωρίς να μπορώ να βρώ καποια ρίθμυση να το αλλάξω

 

Καμια ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

Επιχείρηση "κρύψτε το notch-αποκτήστε κανονικές ειδοποιήσεις"

 

1. Χρήση τρέχοντος hide notch του συστήματος (πλήρης απενεργοποίηση δηλαδή) μέσω των ρυθμίσεων

 

2. Εφαρμογή Nacho notch για να μαυρίσει η πάνω μπάρα και να φαίνονται σωστά οι ειδοποιήσεις είτε σε μαύρο είτε σε άσπρο πλαίσιο, μέσω του 3. Ρυθμίσεις miui για να τρέχει στο παρασκήνιο, χωρίς περιορισμούς κλπ.

 

3. Εφαρμογή Notch test για να εμφανίζονται μόνιμα οι ειδοποιήσεις στη μπάρα (200, 22, 50 τα νούμερα στις ρυθμίσεις, αυτό με βόλεψε). Ρυθμίσεις miui για να τρέχει στο παρασκήνιο, χωρίς περιορισμούς κλπ.

 

4. Απενεργοποιηση των εικονιδίων ειδοποίησης μέσα από τις ρυθμίσεις συσκευής, ώστε να εμφανίζονται μόνο μια φορά μέσω του 3. Αλλιώς γεμίζεις με ειδοποιήσεις, μόνιμες και προσωρινές. Εμείς θέλουμε μόνο τις μόνιμες.

 

5. Εφαρμογή autonotification για να μη φαίνονται μόνιμα οι εκνευριστικες ειδοποιήσεις του nacho notch. Μπορεί να χρησιμοποιηθεί και για τις αντίστοιχες μόνιμες ειδοποιήσεις του messenger, οι οποίες φαίνονται όταν είναι ανοιχτή η φουσκιτσα.

 

Τόσες ρυθμίσεις και 3 εφαρμογές χρειάζονται για να έχουμε κανονικές ειδοποιήσεις. Τα στέλνει όλος ο κόσμος με feedback στη xiaomi αλλά δεν τους βλέπω και πολύ ενεργούς στο να μας δώσουν ένα πακέτο λύσεων για να βολευτουμε όλοι, ο καθένας ανάλογα με τα γούστα του.

πως γίνετε να μένουν οι ειδοποιήσεις?
Link to comment
Share on other sites

Εγω έχω βάλει την Εφαρμογή Notch test και είναι άψογη

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.2.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ την gcam και οντως ειναι αρκετά καλύτερη απο την μαμίσια.

Στις selfie ομως μου κανει horizontal flip στις φωτογραφιες, χωρίς να μπορώ να βρώ καποια ρίθμυση να το αλλάξω

 

Καμια ιδεα?

 

Οχι ετσι βγαζει η gcam. Το μονο που μπορεις ειναι να την κανεις μιρρορ μετα με επεξεργασια. Σπαστικο ναι αλλα δεν θελει πανω απο 10 δευτερολεπτα.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πήρα κι εγώ τη συσκευή. Έχει πάρει κάποιος φθηνό καλό tempered glass απο AliExpress? Χωρίς μαύρο γύρω γύρω

 

Sent from my Cool 1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα και εγώ τη συσκευή.

Μου άρεσε πάρα πολύ το τηλέφωνο.

Τωρα για τη gcam που τη βρίσκω;

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα και εγώ τη συσκευή.

Μου άρεσε πάρα πολύ το τηλέφωνο.

Τωρα για τη gcam που τη βρίσκω;

 

gcam: GC6.2-F1-v3d.apk

https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/f/changelog440/

There are only 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don't!
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να περάσω τη g cam αλλά μου λέει

Παρουσιάστηκε ένα πρόβλημα κατά την ανάλυση του πακέτου

Και δεν ανοίγει τίποτα

Edited by patrik
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Poco F1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...