Jump to content

Poco F1


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όσες έχω χρησιμοποιήσει του san1ty δουλεύουν στο σύνολό τους γενικά και δεν είχα θέμα. Εγώ αυτές προτιμώ χωρίς βέβαια έξτρα ρυθμίσεις, αφού ήδη και στο αυτόματο για τα γούστα τα δικά μου είμαι αρκετά καλύτερη απο την stock.

Τώρα εχω αυτή βγήκε χτες GC6.2-F1-v3

https://androidfilehost.com/?fid=1395089523397948052

Link to comment
Share on other sites

Xαχα για κανενα λογο δεν ειναι του san1ty καλυτερη. Γτ πολυ απλα το πορτ του san1ty ειναι η bsg με καποιες εξτρα ρυθμισεις. Που εγω προσωπικα οταν χρησιμοποιησα του san1ty με τις προτεινομενες ρυθμισεις ειχα πολυ κακα αποτελεσματα ιδιαιτερα στη σελφι καμερα εκανε ολα τα δερματα κοκκινα.

Για μενα bsg mod τελευταια εκδοση απο εδω https://forum.xda-developers.com/poco-f1/themes/b-s-g-google-camera-port-developed-mi-8-t3843130

Τα μονο που εχω αλλαξει απο ρυθμισεις ειναι οτι εβαλα quality hdr+ στο high, final jpg quality hdr+ στο 100% και το κλασικο disable zoom in portrait mode. Και προφανως βγαζουμε απο πανω αριστερα το face retouching. Εχω βγαλει παρα πολλες φωτογραφιες τοσο καιρο τωρα πιστευω αυτο ειναι το καλυτερο δυνατο οσο εχει να κανει με τη gcam.

Έβαλα και αυτήν που λες εσύ και όντως έχει διαφορά στις φωτογραφίες,πολύ καλύτερη από του san1ty

Link to comment
Share on other sites

Τι έγινε ρε παιδιά,πηρατε όλοι την αναβάθμιση εκτός από εμένα και δε ρωτάει κανείς πλέον;

 

Ούτε κι εγώ. Ευτυχώς ανέβασε link ο dvrith.

 

Να υποθέσω δεν είμαι ο μόνος που δεν έχει πάρει ακόμα με OTA την 10.2 4?

 

10.3.4.0 εννοείς...

 

Και όχι... Απλά δε βλέπω το λόγο να το ξαναρωτήσω, αφού δε βλέπω φως από Xiaomi..

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Ούτε κι εγώ. Ευτυχώς ανέβασε link ο dvrith.

 

 

 

10.3.4.0 εννοείς...

 

Και όχι... Απλά δε βλέπω το λόγο να το ξαναρωτήσω, αφού δε βλέπω φως από Xiaomi..

 

10.2.3 είμαι τωρα

Link to comment
Share on other sites

στην μαμα ρομ διαβάζω οτι προστέθηκε 4k 60fps.

 

υποστηρίζει και eis σε αυτό το mode ?

Όχι γενικά σε 4κ δύσκολα θα βρεις eis

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για μενα bsg mod τελευταια εκδοση απο εδω https://forum.xda-developers.com/poco-f1/themes/b-s-g-google-camera-port-developed-mi-8-t3843130

Την περνάω κατευθείαν πάνω από την ήδη υπάρχουσα ή να τη διαγράψω πρώτα καλύτερα;

Έχω καιρό να ασχοληθώ με τις εκδόσεις της gcam παρ' όλο που μόνο αυτή χρησιμοποιώ.

Δε θυμάμαι να έχω βγάλει φωτό με τη stock camera.

 

 

 

 

 

Στάλθηκε από το Pocophone F1

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Την περνάω κατευθείαν πάνω από την ήδη υπάρχουσα ή να τη διαγράψω πρώτα καλύτερα;

Έχω καιρό να ασχοληθώ με τις εκδόσεις της gcam παρ' όλο που μόνο αυτή χρησιμοποιώ.

Δε θυμάμαι να έχω βγάλει φωτό με τη stock camera.

 

 

 

 

 

Στάλθηκε από το Pocophone F1

 

Καλύτερα διέγραψε την έτσι έκανα εγώ!!

Link to comment
Share on other sites

Καλώς. Ευχαριστώ.

 

Στάλθηκε από το Pocophone F1

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ποια έκδοση υποτίθεται ότι πρέπει να τοποθετήσω;

Το link που παραθέσατε, με παραπέμπει σε ένα φόρουμ όπου ο καθένας πετάει κι από ένα link για gcam.

 

 

Στάλθηκε από το Pocophone F1

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ μόλις την πέρασα αλλά δεν είδα μια καμία διαφορά.Απλα δε έχει το (B-S-G) που είχε η πιο παλιά έκδοση.Εκανα τις ρυθμίσεις που λέει ο (petrosk93).
Link to comment
Share on other sites

10.2.3 είμαι τωρα

 

Κι εγώ.

 

Η ακριβώς επόμενη είναι η 10.3.4.0. Ήταν διαθέσιμη για συσκευές με χώρα ορισμένη την Ελλάδα για μισή μέρα και μετά δεν έγινε ποτέ ξανά διαθέσιμη, από τις αρχές Απριλίου.

 

Δεν υπάρχει περίπτωση να κάνω ξανά check. Κούρασε το "αστείο".

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα και αυτήν που λες εσύ και όντως έχει διαφορά στις φωτογραφίες,πολύ καλύτερη από του san1ty

Αυτή η έκδοση κάνει σίγουρα? Γιατί γράφει razerpjone δε γράφει poco η mi8

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η έκδοση κάνει σίγουρα? Γιατί γράφει razerpjone δε γράφει poco η mi8

 

Εγώ αυτήν έβαλα και μου δουλεύει μια χαρά

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ.

 

Η ακριβώς επόμενη είναι η 10.3.4.0. Ήταν διαθέσιμη για συσκευές με χώρα ορισμένη την Ελλάδα για μισή μέρα και μετά δεν έγινε ποτέ ξανά διαθέσιμη, από τις αρχές Απριλίου.

 

Δεν υπάρχει περίπτωση να κάνω ξανά check. Κούρασε το "αστείο".

 

Δεν ξέρω τι καλύτερο μας φέρνει η 10.3.4.0, εγώ δεν βρήκα κάτι που να χρησιμοποιώ καθημερινά, δεν είμαι power user για να σας πω, αλλά σίγουρα στο δικό μου poco έχει χειρότερη διαχείριση μπαταρίας από την 10.2.3 στην οποία αν μπορούσα (χωρίς να ξαναστήσω τηλ από την αρχή) θα ξαναγύρναγα ευχαρίστως.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι καλύτερο μας φέρνει η 10.3.4.0, εγώ δεν βρήκα κάτι που να χρησιμοποιώ καθημερινά, δεν είμαι power user για να σας πω, αλλά σίγουρα στο δικό μου poco έχει χειρότερη διαχείριση μπαταρίας από την 10.2.3 στην οποία αν μπορούσα (χωρίς να ξαναστήσω τηλ από την αρχή) θα ξαναγύρναγα ευχαρίστως.
Δεν ξέρω αν η 10.2.3 είχε καλύτερη μπαταρία γιατί δεν την δούλεψα αλλά με την 10.3.4 δεν έχω θέμα.

09cc3525e8bb4acbed259d990f82e5e0.jpg772a0a0428b2487182f7b01811dd03ca.jpg1b6ecba248887a1a2a0ae077e8358502.jpg

 

Στο 41% που είμαι τώρα δεν θα το φορτίσω γιατί αύριο στην δουλεία θα έχω χαλαρή χρήση και μόνιμα BT κλήσεις και θα με πάει άνετα μέχρι το βράδυ.

 

 

 

Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα την τελευταία έκδοση αλλά οι ρυθμίσεις που μου δίνει είναι απειροελάχιστες σε σχέση με αυτήν που είχα πριν.

Ούτε input model, ούτε hdr parameters, ούτε frames, ούτε τίποτα.

Γιατί αυτό;

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα την τελευταία έκδοση αλλά οι ρυθμίσεις που μου δίνει είναι απειροελάχιστες σε σχέση με αυτήν που είχα πριν.

Ούτε input model, ούτε hdr parameters, ούτε frames, ούτε τίποτα.

Γιατί αυτό;

 

Γιατι δεν χρειαζεται να πειραξεις κατι. Ειναι οι καλυτερες δυνατες ρυθμισμενες απο μονες τους. Και κατ εμε που εχω δοκιμασει ολα τα πορτς δουλευει καλυτερα απο ολες! Βεβαια ο καθενας δοκιμαζει και διαλεγει αναλογα με τα γουστα του!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας! Τι ακριβως κάνω με αυτο το αρχειο;

 

https://ibb.co/4Nt06yb[MG]

Siemens C10 / Νokia 3210 / Νokia 3330 WAP / Νokia 3510i / Sharp GX15 VF / SE V800 VF / SE K750i VF / SE X10 Mini pro / Moto G 1gen / Xiaomi PocopocopocopocoF1 😮

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την τελευταια stable αλλά η μπαταρία φεύγει σα νερακι

Έχει και άλλο battery drain ΜΕ τη τελευταια stable?

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την τελευταια stable αλλά η μπαταρία φεύγει σα νερακι

Έχει και άλλο battery drain ΜΕ τη τελευταια stable?

 

Καλημερα, δουλεψε το λιγο κανε 2-3 φορτισεις..τοτε θα εχεις πραγματικη εικονα

Link to comment
Share on other sites

Την έχω βάλει από τη Παρασκευή φανταου

 

Μην βιαζεσαι..κανε μερικες φορτισεις...το εχουμε στο αιμα μας παντα κατι να γινεται..θελει υπομονη.Ο elteo εχει δικιο

Link to comment
Share on other sites

Κάπου ειπώθηκε για ΗΠΑ αλλά και πάλι δεν είδα προκοπή.

Σκέψου ότι το σαβ/κο ήμουν στην λίμνη Πλαστήρα και μου έβγαζε καιρό Νέας Σμύρνης.

 

Στάλθηκε από το Pocophone F1

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Poco F1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...