Jump to content

Poco F1


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μα η αγορά της Ινδίας είναι νούμερο 1 για τη Xiaomi.. Πιστεύεις πως έχει σύγκριση με της Ευρώπης; :)

Είναι πολύ σοβαρό θέμα που δυστυχώς έχει περάσει σε Stable εκδόσεις. Θα μας αναγκάσουν να ξαναπαρουμε Nokia 3310

Μαλιστα,και σε τι ποσοστο υφιστατε το προβλημα αυτο?

Εχεις καποια ποσοστιαία στατιστικά να παραθεσεις σχετικα με το σοβαροτατο αυτο θεμα?

Και μαλιστα τοσο σοβαρο που εσυ θα αναγκαστεις να γυρίσεις τοσο πισω στον χρονο?

Η απλα γραφεις φημες και τρολαρεις?:blink:

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Σχεδόν 6 στις 10 κλήσεις μου άρα είναι σοβαρό. Μάλιστα σχεδόν πάντα όταν μιλάω με τη γυναίκα, αυτό και μόνο φτάνει φίλε μου :)

 

Μιλάμε για τη βασική λειτουργία ενός smartphone τις κλήσεις. Εδώ είναι #P1 case για τους devs της Xiaomi

Link to comment
Share on other sites

Τραγικό που τόσοι πολλοί έχετε θέμα με το πιο ουσιαστικό πράγμα που πρέπει να κάνει ένα κινητό. Ελπίζω να φτιαχτεί με μελλοντικό software update πραγματικά. Ευτυχώς εγώ και πάρα πολλοί γνωστοί μου που έχω προτείνει και έχουν πάρει πάρα πολλά xiaomi δν είχε κανείς θέμα.
Link to comment
Share on other sites

Σχεδόν 6 στις 10 κλήσεις μου άρα είναι σοβαρό. Μάλιστα σχεδόν πάντα όταν μιλάω με τη γυναίκα, αυτό και μόνο φτάνει φίλε μου :)

 

Μιλάμε για τη βασική λειτουργία ενός smartphone τις κλήσεις. Εδώ είναι #P1 case για τους devs της Xiaomi

Αλλα ρωτησα αλλα απαντας.....Στοιχεια για αυτα που αναφερεις εχεις να παραθεσεις?

Το γεγονος να μην φταιει η συσκευη σου το εχεις σκεφτει?

Το να φταιει η απεναντι συσκευη δεν υπαρχει στο παιχνιδι?

Αυτο τουλαχιστον καταλαβαινω απο τα γραφομενα σου...

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Στην τελευταία beta 9.4.18 φαίνεται να έχει εξαλειφθεί το πρόβλημα με την ηχώ στις κλήσεις.

 

Μακάρι...θα το δοκιμάσω αύριο και θα επανέλθω. Για την ώρα, όπως έχω ξαναγράψει το 95% των κλήσεων είναι με bluetooth και δεν έχω πρόβλημα...

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 PRO)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT (LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA (DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG (I800,note10+)SHARP (S2)SIEMENS (SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)XIAOMI (Redmi Note 5,Redmi Note 6 PRO,Redmi Note 8 PRO,Redmi Note 9 PRO,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro)

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω!!!! Επιτελους!

 

Aντε μακαρι! Ηταν λογισμικου τελικα δηλαδη το θεμα!

 

Oχι ρε ****το και τωρα τι θα κανουν οι haters του hiaomi;:lol::lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Από την στιγμή που το πρόβλημα είχε λυθεί μέσω root ήταν θέμα καθαρά software.Το είχαν γράψει και στο mi Community και επειδή

διαβάζω το forum τους υπάρχει άμεση υποστήριξη.

Πάντως εγώ ένα μήνα με την συσκευή είμαι απόλυτα ικανοποιημένος.

 

 

Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν είχα ιδιαίτερα παράπονα στο θέμα ποιότητας των κλησεων κι έτσι δεν μπορώ να πω αν όντως διορθώθηκε.

Για να το λέτε εσείς όμως, έτσι θα είναι.

Μπράβο τους πάντως που αφουγκραζονται το αγοραστικό κοινό κι έχουν άμεσα αντανακλαστικά.

 

Στάλθηκε από το Pocophone F1

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

To καλο με μια εταιρια σαν τη xiaomi που θεωριτικα ειναι πιο "μικρη" ειναι οτι μπορει να ακουσει το κοινο της και να κανει διορθωσεις και αλλαγες συμφωνα με τις απαιτησεις. Ετσι εκαναν τις αλλαγες με τα εικονιδια στις ειδοποιησεις, την υποστηρηξη για τα hd σε amazon prime κτλ, τις μικρες αλλαγες στον λαντσερ οπως τα double click to sleep ή το να εμφανιζει τον αριθμο των ειδοποιήσεων πανω στο εικονιδιο της εφαρμογης και γενικα διαφορες μικρο αλλαγες που κανει.

Το κακο σε αυτο ειναι οτι καποιοι μπορει να εχουν θεματα και να μη εχουν την υπομονη να κατσουν να ασχοληθουν και να περιμενουν αναβαθμισεις και να χαρακτηρισουν ορθως την εταιρια σαν μη αξιοπιστη αφου πουλαει ενα προιον με σημαντικο θεμα οπως πχ αυτο με τον αντιλαλο στις κλησεις.

 

Εμενα προσωπικα που εδω και πολλα χρονια ειμαι τυπος που θα ξεκλειδωσει bootloader θα κανει ρουτ και θα περασει adaway, viper4android, youtube vanced, και γενικα αν υπαρχει κατι που φτιαχνεται με software θα ασχοληθω με εχει αφησει πληρως ικανοποιημενο εδω και πολλα χρονια πρωτα με το μι 5 και τωρα με το ποκο.

Link to comment
Share on other sites

To καλο με μια εταιρια σαν τη xiaomi που θεωριτικα ειναι πιο "μικρη"

 

μικρή δεν τη λες πλέον, όταν είναι στη 5αδα σε πωλήσεις παγκοσμίως και έχει αφήσει πίσω της εταιρείες με πολύ μεγαλύτερη ιστορία στο χώρο

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Από την στιγμή που το πρόβλημα είχε λυθεί μέσω root ήταν θέμα καθαρά software.Το είχαν γράψει και στο mi Community και επειδή

διαβάζω το forum τους υπάρχει άμεση υποστήριξη.

Πάντως εγώ ένα μήνα με την συσκευή είμαι απόλυτα ικανοποιημένος.

 

 

Pocophone F1

 

 

 

Κι όμως δεν ειχε λυθεί πλήρως με το αρχειακι που έδιναν... Ναι μεν ειχε μειωθει αρκετα το πρόβλημα αλλα αν πχ την ωρα που μιλουσες στο τηλέφωνο καλυπτες με το χέρι σου ολόκληρη την πλάτη του κινητού ή στηρίζεις το τηλέφωνο αναμεσα στο αυτι και στον ώμο σου, τοτε ξανα εκανε ηχώ... Ενω τωρα εχει εξαλειφθεί πλήρως!

Link to comment
Share on other sites

μικρή δεν τη λες πλέον, όταν είναι στη 5αδα σε πωλήσεις παγκοσμίως και έχει αφήσει πίσω της εταιρείες με πολύ μεγαλύτερη ιστορία στο χώρο

Προφανως για αυτο εβαλα τα αποσιοποιητικα. Ας το πουμε οχι τοσο τεραστια ακομα ωστε να μην ακουει το κοινο της στα φορουμς.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες κάθε φορά που βγαίνει νέα έκδοση gcam είναι και καλύτερη;Έχω χάσει τη μπάλα και δεν ξέρω πια να περάσω.Πια είναι η καλύτερη και η πιο πρόσφατη;Εγώ έχω αυτή του san1ty (v2d).
Link to comment
Share on other sites

Παίδες κάθε φορά που βγαίνει νέα έκδοση gcam είναι και καλύτερη;Έχω χάσει τη μπάλα και δεν ξέρω πια να περάσω.Πια είναι η καλύτερη και η πιο πρόσφατη;Εγώ έχω αυτή του san1ty (v2d).

Καταρχήν να πούμε αν ξέρει κάποιος ποιανού gcam είναι καλύτερη

Link to comment
Share on other sites

Του san1ty.

 

Έχεις τσεκαρει τις άλλες ;Ποια είναι η διαφορά του san1ty από τους αλλους

Link to comment
Share on other sites

Xαχα για κανενα λογο δεν ειναι του san1ty καλυτερη. Γτ πολυ απλα το πορτ του san1ty ειναι η bsg με καποιες εξτρα ρυθμισεις. Που εγω προσωπικα οταν χρησιμοποιησα του san1ty με τις προτεινομενες ρυθμισεις ειχα πολυ κακα αποτελεσματα ιδιαιτερα στη σελφι καμερα εκανε ολα τα δερματα κοκκινα.

Για μενα bsg mod τελευταια εκδοση απο εδω https://forum.xda-developers.com/poco-f1/themes/b-s-g-google-camera-port-developed-mi-8-t3843130

Τα μονο που εχω αλλαξει απο ρυθμισεις ειναι οτι εβαλα quality hdr+ στο high, final jpg quality hdr+ στο 100% και το κλασικο disable zoom in portrait mode. Και προφανως βγαζουμε απο πανω αριστερα το face retouching. Εχω βγαλει παρα πολλες φωτογραφιες τοσο καιρο τωρα πιστευω αυτο ειναι το καλυτερο δυνατο οσο εχει να κανει με τη gcam.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Poco F1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...