Jump to content

Poco F1


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όταν το βάλεις για φόρτιση με κλειδωμένη την οθόνη.
οταν ειναι κλειδωμενη η οθονη εμενα η οθονη κλεινει και ειναι μαυρη

κανω κατι λαθος ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εκανα επαννεκινηση το κιν με το καλωδιο πανω στο ρευμα μου εδειξε για λιγο διαφορετικο στυλ φορτισματος αλλα μετα εξαφανιστηκε και μου εβγαλε να βαλω pin καρτας κτλ ανοιξα το κιν και τωρα που παταω να κλειδωσει η οθονη κλεινει και μενει μαυρη και οταν παταω να ανοιξει η οθονη μπαινει του θεματος η φωτο ειτε του poco lancher ειτε αυτου που βαζω εγω

Edited by Tr3LaRaS
Link to comment
Share on other sites

Κλεισμένη η οθόνη απλά βάλτε το καλώδιο. Δείχνει το animation από το mi9. Μην περιμένετε κάτι άλλο

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κλεισμένη η οθόνη απλά βάλτε το καλώδιο. Δείχνει το animation από το mi9. Μην περιμένετε κάτι άλλο

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

όταν κλείσει η οθόνη προφανώς κλειδώνει κι ολας. Εγώ το βάζω αλλά παραμενει μαύρη η οθονη
Link to comment
Share on other sites

όταν κλείσει η οθόνη προφανώς κλειδώνει κι ολας. Εγώ το βάζω αλλά παραμενει μαύρη η οθονη

 

αρχικά είσαι στη dev? αν ναι όπως είναι το κινητό με κλειστή την οθόνη απλά σύνδεσε το στο φορτιστή. χωρίς να πατήσεις κάτι. θα σου δείξει το animations που πρώτο είχε το mi9 όταν φόρτιζε

Link to comment
Share on other sites

αρχικά είσαι στη dev? αν ναι όπως είναι το κινητό με κλειστή την οθόνη απλά σύνδεσε το στο φορτιστή. χωρίς να πατήσεις κάτι. θα σου δείξει το animations που πρώτο είχε το mi9 όταν φόρτιζε
ναι σε dev ειμαι.βαζω το φορτιστη και μου δειχνει ενα amimations και μετα χανετε απο λιγο.ετσι δουλευει η πρεπει να το δειχνει συνεχως αυτο ?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια 2 ερωτήσεις!

Καταρχας τι νεα updates έχει η dev

 

Και δεύτερον, ποια εφαρμογή ειναι καλύτερη για τα βίντεο? Η τελευταια gcam ή του κινητού?

Link to comment
Share on other sites

Ετσι δουλεύει.
αααα έτσι δλδ βγαίνει για λίγο και σβηνει? Νομζα ότι θα το δειχνει συνεχεια

Αλλες αλλαγές στη καινούργια dev?

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα TWRP και ρούταρα το κινητό για να φλασάρω το magisk-pocof1-echofix.

Σύμφωνα τις οδηγίες που διάβασα φλάσαρα και το DisableForceEncryption_Treble_v17.2.zip.

Είμαι με την miui global stable 10.3.4

 

1η Ερώτηση: Είναι όλα έτοιμα για να φλασάρω κάποια custom rom;

2η Ερώτηση: Αν τελικά αποφασίσω να παραμείνω σε miui global stable, οι αναβαθμίσεις πως γίνονται; Θα έχω ota updates ή δεν λειτουργούν με unofficial twrp; Πρέπει να κατεβάζω τις ρομ χειροκίνητα και να κάνω dirty flash μέσω twrp;

Link to comment
Share on other sites

και γιατι τα εχει αναποδα ?

 

Επειδή από την αρχή που το πήρα χρησιμοποιώ τα gestures, δε θυμάμαι τη default θέση τους.

 

Γενικά δεν υπάρχει standard στα πλήκτρα.

 

Η Samsung, όσο είχε τα πλήκτρα πλοήγησης εκτός της οθόνης, στο bezel, είχε και έχει ακόμα σε μερικές συσκευές της το back button στα δεξιά.

 

Τώρα που τα πλήκτρα είναι on-screen, μπορούν να αντιστραφούν και σε αυτές.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Κάποια φάση με ρώτησε αν θέλω να μένει ξεκλειδωμενη η συσκευή σε αξιόπιστο χορό όπως πχ το σπίτι μου κτλ αλλά το έσβησα και τώρα δε μπορώ να το βρω

Ξέρει κσνεις που είναι?

Link to comment
Share on other sites

Από το μεσημέρι με την 9.4.12 και η μπαταρία ρουφιεται νεράκι.. Γενικά με τις δύο τελευταίες ενημερώσεις στην dev η μπαταρία είναι κάκιστη.ποτε δνε κατάλαβα γιατι σε κάθε ενημέρωση το μόνο που καταστρέφουν είναι την αυτονομία.σε όλα τα κινητά και με όλες τις ενημερώσεις...

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Από το μεσημέρι με την 9.4.12 και η μπαταρία ρουφιεται νεράκι.. Γενικά με τις δύο τελευταίες ενημερώσεις στην dev η μπαταρία είναι κάκιστη.ποτε δνε κατάλαβα γιατι σε κάθε ενημέρωση το μόνο που καταστρέφουν είναι την αυτονομία.σε όλα τα κινητά και με όλες τις ενημερώσεις...
μηπως να παμε σε stable,στο τσακ ειμαι
Link to comment
Share on other sites

μηπως να παμε σε stable,στο τσακ ειμαι

 

Να μας πούνε τα παιδιά με stable τι παίζει.. Εγώ πριν ένα μήνα περίπου ήμουν με 8-9 ώρες οθόνη και με την ίδια χρήση και ελάχιστα λιγότερη μην σας πω και έχω πέσει στις 5,30-6 ώρες. Για μένα ειναι τεράστια διαφορά. Εξάλλου ένας από τους δύο λόγους π πήρα αυτό το κινητό ήταν η μπαταρία.

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Από το μεσημέρι με την 9.4.12 και η μπαταρία ρουφιεται νεράκι.. Γενικά με τις δύο τελευταίες ενημερώσεις στην dev η μπαταρία είναι κάκιστη.ποτε δνε κατάλαβα γιατι σε κάθε ενημέρωση το μόνο που καταστρέφουν είναι την αυτονομία.σε όλα τα κινητά και με όλες τις ενημερώσεις...

 

Εμένα μια χαρά είναι και με αυτήν και με την προηγούμενη,μήπως φταίει κάτι άλλο;

Link to comment
Share on other sites

Να μας πούνε τα παιδιά με stable τι παίζει.. Εγώ πριν ένα μήνα περίπου ήμουν με 8-9 ώρες οθόνη και με την ίδια χρήση και ελάχιστα λιγότερη μην σας πω και έχω πέσει στις 5,30-6 ώρες. Για μένα ειναι τεράστια διαφορά. Εξάλλου ένας από τους δύο λόγους π πήρα αυτό το κινητό ήταν η μπαταρία.
καποιος που εχει τη τελευταια stable να πας πει αν η μπαταρια ειναι οκ ?
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μια χαρά είναι και με αυτήν και με την προηγούμενη,μήπως φταίει κάτι άλλο;

 

Δεν έχω πειράξει τίποτα απολύτως δεν άλλαξα τίποτα..να μην έχει κάτσει καλά η ενημέρωση;τι ν πω.

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω πειράξει τίποτα απολύτως δεν άλλαξα τίποτα..να μην έχει κάτσει καλά η ενημέρωση;τι ν πω.

 

Έχεις βάλει καμιά εφαρμογή που βλέπει τι καταναλώνει και πόσο η μπαταρία;Μήπως βγεί κάποια άκρη

Link to comment
Share on other sites

καποιος που εχει τη τελευταια stable να πας πει αν η μπαταρια ειναι οκ ?

Έχω την 10.3.4.0 global stable και επιβεβαιώνω ότι η μπαταρία είναι μια χαρά. Με την χρήση που κάνω 100 % -->15 % 8 ώρες sot και περίπου 24ώρες στην μπαταρία (αυτόματη φωτεινότητα , ενεργό wifi , no gaming ,λίγα data , περίπου 10 λεπτά κλήσεων).

Link to comment
Share on other sites

Όχι φίλε μου δεν έχω κατεβάσει κάτι αλλά μου φαίνεται άλτο πρωί θα κατεβάσω για να τσεκάρω

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με την μπαταρία ήθελα να το αναφέρω κι εγώ, από την προηγούμενη μάλιστα ενημέρωση, αλλά είπα να κάνω κράτει μπας και είναι ιδέα μου.

Τώρα που το αναφέρατε κάνα δυο, επιβεβαιώνω κι εγώ.

Ο καθένας βέβαια έχει το δικό του μετρό σύγκρισης, ανάλογα τη χρήση που κάνει.

Εγώ για παράδειγμα μέχρι πρότινος, από το 100% μέχρι το 20% που το φορτίζω και με sot γύρω στις 4 ώρες, έβλεπα αυτονομία 2 ημέρες και μερικές ώρες. (βλέπε φωτό παρακάτω).

Από την προηγούμενη ενημέρωση όμως και μετά, με την ίδια πάντα χρήση, με βγάζει μετά βίας 1 ημέρα και 17 με 18 ώρες.

Έχω δηλαδή μια απώλεια της τάξεως των 8-9 ωρών. c4e68fae2c4e1ef301ea13719a4d0a93.jpg

 

Στάλθηκε από το Pocophone F1

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από μένα, επιβεβαιώνω και εγώ περισσότερο drain στην μπαταρία μετά την τελαυταία dev.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Poco F1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...