Jump to content

Poco F1


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πέρασα σήμερα αυτό το τζαμακι

94e2656edeae833c6b456e34c6662c2e.jpg

Η απόκριση στο πάτημα της οθόνης είναι τέλεια. Μερικές φορές δεν έπιανε το διπλό κτύπημα για screen off τώρα είναι ακαριαίο.

Η θήκη που έχω επειδή προεξέχει λίγο, είχα ένα μικρό θέμα με το swipe, τώρα είναι φέτα.

 

 

 

Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα σήμερα αυτό το τζαμακι

94e2656edeae833c6b456e34c6662c2e.jpg

Η απόκριση στο πάτημα της οθόνης είναι τέλεια. Μερικές φορές δεν έπιανε το διπλό κτύπημα για screen off τώρα είναι ακαριαίο.

Η θήκη που έχω επειδή προεξέχει λίγο, είχα ένα μικρό θέμα με το swipe, τώρα είναι φέτα.

 

 

 

Pocophone F1

και γω αυτη ειχα βαλει αλλα με τη πρωτη τουμπα αοι το κρεβατι πανω στο χαλι εκανε κρακ
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι μου έχει πέσει το κινητό τρεις φορές. Μια σε πλακάκι, μια στο οδόστρωμα και μια σε ταρτάν σταδίου και το tempered της Nillkin δεν έπαθε ούτε γρατζουνιά, ενώ στην πτώση στο οδόστρωμα φαγώθηκε στην πάνω αριστερή γωνία η θήκη σιλικόνης που είχε μέσα η συσκευασία και φορούσα μέχρι τότε.

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Edited by Prince_Zamouda
Link to comment
Share on other sites

Οσοι είστε με την τελευταία dev, μου κολλάει η μπαρα των ειδοποιήσεων, μερικες φορές δεν κατεβαίνει. Το κάνει και σε σας? Σήμερα το πήρα δεν ξέρω αν ειναι γνωστο πρόβλημα, στο ιντερνετ δε βρήκα κάτι.
Link to comment
Share on other sites

Οσοι είστε με την τελευταία dev, μου κολλάει η μπαρα των ειδοποιήσεων, μερικες φορές δεν κατεβαίνει. Το κάνει και σε σας? Σήμερα το πήρα δεν ξέρω αν ειναι γνωστο πρόβλημα, στο ιντερνετ δε βρήκα κάτι.
εμένα δε κολλάει η μπάρα έχει άλλα θέματα αλλου
Link to comment
Share on other sites

Η μπάρα βρηκα γιατί κολλαει. Έχω κανει εγω πατατα. Τι θέματα έχεις εσυ;

Έχω δύο φορές το messenger και όταν μου στείλουν κάτι και πατάω να μου ανοίξει το λινκ απλά δεν ανοίγει και δε κάνει τπτ ενώ με stable δεν είχα θέμα. Τώρα αν τη Παρασκευή που θα ρθει η αναβάθμιση δε φτιαχτεί θα βάλω πάλι stable

Link to comment
Share on other sites

Dev κλασεις ανωτερη απο stable. Εχω dev roms της xiaomi σε Mi 5 και Poco εδω και 4μιση χρονια τωρα κανενα προβλημα. Μπορει 2-3 βδομαδες σε 4μιση χρονια να εχουν κανει αλλαγες και κατι να μου καιει τη μπαταρια λιγο πιο γρηγορα οποτε εχω γυρισει στην προηγουμενη εβδομαδιαια μεχρι την επομενη. Κανενα θεμα, καμια γνωση παραπανω που ειπε ο φιλος πριν.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι εδώ.

 

Ήμουν έτοιμος να πάω για m8 lite, ωστόσο εφόσον μπήκα στη διαδικασία να ανεβάσω τον προϋπολογισμό θα ήθελα να σας ρωτήσω. Γενικά, σε όλα το poco υπερέχει, εκτός από την σχεδίαση και τα υλικά.

 

Αναφορικά λοιπόν με την κάμερά του, πώς είναι σε σχέση με την αντίστοιχη του xiaomi m8 lite; Επίσης, η gcam που βάζετε, θέλει κάποιου είδους root, ή απλά εννοείτε την εφαρμογή και τίποτα άλλο;

 

(η μέτρια κάμερα του xiaomi είναι και αυτό που με έκανε να σκεφτώ για play αρχικά και έπειτα για poco που συνδυάζει πολλά μαζί και ίσως είναι κινητό που θα αντέξει και στον χρόνο)

Edited by psilikatzis
Link to comment
Share on other sites

Την gcam απλά την κατεβαζεις και την εγκαθιστάς, δεν χρειάζεται root.

Εγώ από εδώ την κατέβασα που το πόσταρε και πιο πάνω ένα παιδί.

https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/dev-san1ty/

 

Τώρα γενικά η κάμερα του εμένα μια χαρά μου φαίνεται αλλά δεν είμαι απαιτητικός.

Πάντως η gcam όντως βγάζει καλύτερες φωτογραφίες

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Την gcam απλά την κατεβαζεις και την εγκαθιστάς, δεν χρειάζεται root.

Εγώ από εδώ την κατέβασα που το πόσταρε και πιο πάνω ένα παιδί.

https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/dev-san1ty/

 

Τώρα γενικά η κάμερα του εμένα μια χαρά μου φαίνεται αλλά δεν είμαι απαιτητικός.

Πάντως η gcam όντως βγάζει καλύτερες φωτογραφίες

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Γι'αυτό θέλω να συγκρίνω με κάποιον που χρησιμοποιεί κινητά για φωτογραφίες, ώστε να έχω καλή άποψη. Γιατί και εγώ δεν είμαι του σπορ, ωστόσο θα χρειαστεί να γίνω και γι' αυτό θέλω να βρω κάτι καλό σε αυτές τις τιμές.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι εδώ.

 

Ήμουν έτοιμος να πάω για m8 lite, ωστόσο εφόσον μπήκα στη διαδικασία να ανεβάσω τον προϋπολογισμό θα ήθελα να σας ρωτήσω. Γενικά, σε όλα το poco υπερέχει, εκτός από την σχεδίαση και τα υλικά.

 

Αναφορικά λοιπόν με την κάμερά του, πώς είναι σε σχέση με την αντίστοιχη του xiaomi m8 lite; Επίσης, η gcam που βάζετε, θέλει κάποιου είδους root, ή απλά εννοείτε την εφαρμογή και τίποτα άλλο;

 

(η μέτρια κάμερα του xiaomi είναι και αυτό που με έκανε να σκεφτώ για play αρχικά και έπειτα για poco που συνδυάζει πολλά μαζί και ίσως είναι κινητό που θα αντέξει και στον χρόνο)

Φίλε μου έχω το poco και η γυναίκα μου το mi8 lite οπότε έχω κάνει σύγκριση στις κάμερες.Καλυτερη του poco και με την gcam που την βάζεις όπως μια απλή εφαρμογή έχεις μια φοβερή κάμερα ιδιαίτερα το βράδυ.Το mi 8 lite είναι ποιο όμορφο σαν κινητό ιδιαίτερα το μπλέ χρώμα τα σπάει αλλά μέχρι εκεί σε σύγκριση πάντα με το poco.
Link to comment
Share on other sites

Ρωτατε πραγματα ομως που εχουν ερωτηθει και απαντηθει εκατο χιλιαδες φορες. Δεν θελω να το παιξω μοντ αλλα καντε μια αναζητηση στο θεμα πριν γραψετε. Αν γραψεις mi 8 lite στο θεμα θα σου βρει 41 αποτελεσματα.

Εχω βαρεθει να διαβαζω ερωτησεις του τυπου "η gcam ειναι καλη?", "το mi 8 lite εχει καλυτερη ή χειροτερη καμερα?", "εχει 4g+?", "dev περναω αφοβα?", "σκεφτομαι να το αγορασω εχει bugs το κινητο?".

341 σελιδες εχει φτασει το θεμα. Καντε μια αναζητηση πρωτα και αν δεν εχει απαντηθει τις τελευταιες 15 μερες το ερωτημα σας καντε το.

Link to comment
Share on other sites

Φάνηκε σε κανέναν σας από αυτούς που δεν την πήραν την πρώτη μέρα η 10.3? Εγώ ακόμα περιμένω.

Τίποτα και σε μένα... Στην αναμονή! Την καλησπέρα μου

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ πλέον αντικατεστησα το τίμιο redmi note 4x, με το pocophone 128 armored. Δεν έχω δουλέψει ταχύτερο κινητό, η κάμερα είναι ωραιοτατη, η gcam απογειώνει τις νυχτερινές λήψεις και τέλος η αίσθηση του carbon στη πλάτη δεν συγκρίνεται με κανένα γυαλί τόσο στην αντοχή φυσικά όσο και στην αίσθηση στο χέρι
Link to comment
Share on other sites

Ρωτατε πραγματα ομως που εχουν ερωτηθει και απαντηθει εκατο χιλιαδες φορες. Δεν θελω να το παιξω μοντ αλλα καντε μια αναζητηση στο θεμα πριν γραψετε. Αν γραψεις mi 8 lite στο θεμα θα σου βρει 41 αποτελεσματα.

Εχω βαρεθει να διαβαζω ερωτησεις του τυπου "η gcam ειναι καλη?", "το mi 8 lite εχει καλυτερη ή χειροτερη καμερα?", "εχει 4g+?", "dev περναω αφοβα?", "σκεφτομαι να το αγορασω εχει bugs το κινητο?".

341 σελιδες εχει φτασει το θεμα. Καντε μια αναζητηση πρωτα και αν δεν εχει απαντηθει τις τελευταιες 15 μερες το ερωτημα σας καντε το.

 

ειδικά αν παρακολουθείς το θέμα μέσω ειδοποίησης διαβάζεις τα ίδια και τα ίδια....

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ πλέον αντικατεστησα το τίμιο redmi note 4x, με το pocophone 128 armored. Δεν έχω δουλέψει ταχύτερο κινητό, η κάμερα είναι ωραιοτατη, η gcam απογειώνει τις νυχτερινές λήψεις και τέλος η αίσθηση του carbon στη πλάτη δεν συγκρίνεται με κανένα γυαλί τόσο στην αντοχή φυσικά όσο και στην αίσθηση στο χέρι

 

Ειναι ωραιο το armored;;;

Το σκεφτομαι κι εγω.

Οι θηκες μπαινουν κανονικα;;;

Link to comment
Share on other sites

Το έψαξα στο Google αλλά δεν έβγαλα άκρη.

Βλέπω στο cpu spy ότι ενώ έχει 300mhz 403 mhz 480mhzσυχνότητα δεν τις πιάνει ποτέ, η μικρότερη είναι 576mhz.

Ετσι δουλεύει ο 845?

Αν ήμουν root θα το έβλεπα αλλά δεν θέλω να μπλέξω. e7938ddfb0b008845bbf78dbb10e15fe.jpg

 

Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Υπέροχη συσκευή., Αλλά δεν άντεξα.. πουλήθηκε μετά από 8 μήνες και πήγα στο mi 8 128 gb που το ειχα άχτι ...παρόλαυτα δεν ξεχνάω το ποσό vfm ήταν το f1
Link to comment
Share on other sites

Αφού κατεβάσω την τελευταία rom, πάω να την περάσω αλλά στις Ρυθμίσεις-->Σχετικά με το τηλ-->Ενημέρωση συστήματος-->τρεις τελίτσες, δεν έχει επιλογή 'choose update package/επιλέξτε πακέτο ενημέρωσης'. δεν έχω καταλάβει κατι καλά?
Link to comment
Share on other sites

Πάτα πάνω στν εικόνα 10, δέκα φορές συνεχομενα να σου ανοίξει η επιλογή. Κάντε λίγο υπομονή, στο επίσημο λένε ότι από χθες αργά βράδυ ξεκίνησε να διανέμεται η stable σιγά σιγά.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Poco F1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...