Jump to content

Poco F1


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάτοχος και εγώ από σημερα και θα ήθελα να ρωτησω που μπορω να αλλάξω τη ρύθμιση για να φαίνεται σε ποσοστό η μπαταρια.Επισης θα ήθελα ένα λινκ με την καλύτερη gcam και προτεινόμενες ρυθμισεις..απλή εγκατάσταση κάνω έτσι? Ευχαριστώ πολύ
Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος και εγώ από σημερα και θα ήθελα να ρωτησω που μπορω να αλλάξω τη ρύθμιση για να φαίνεται σε ποσοστό η μπαταρια.Επισης θα ήθελα ένα λινκ με την καλύτερη gcam και προτεινόμενες ρυθμισεις..απλή εγκατάσταση κάνω έτσι? Ευχαριστώ πολύ
Για το ποσοστό πας στις ρυθμίσεις του κινητού, ειδοποιήσεις και γραμμή κατάστασης. Για gcam βάλε από εδώ την τελευταία πάνω πάνω :

https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/dev-san1ty/

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, σκέφτομαι να αγοράσω τη συσκεύη. Στο σκρουτζ ξεκινάει στα 250€. Σα συσκευή έχει προβλήματα τα οποία δεν έχουν λυθεί ακόμα ή δε λύνονται με software update ;Με όριο τα 250€ ύπαρχει κάποια άλλη πρόταση αγοράς; Με ενδιαφέρει το battery life,τις λίγες φορές που βγάζω φωτογραφίες να είναι καλές και να έχει ικανοποιητικά specs στα υπόλοιπα.

 

Υ.Γ: Διαβάζω για Backlight bleeding της οθόνης και προβλήματα με την αφή, κάποιος που αγόρασε πρόσφατα τη συσκεύη αντιμετώπισε τέτοια θέματα;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, σκέφτομαι να αγοράσω τη συσκεύη. Στο σκρουτζ ξεκινάει στα 250€. Σα συσκευή έχει προβλήματα τα οποία δεν έχουν λυθεί ακόμα ή δε λύνονται με software update ;Με όριο τα 250€ ύπαρχει κάποια άλλη πρόταση αγοράς; Με ενδιαφέρει το battery life,τις λίγες φορές που βγάζω φωτογραφίες να είναι καλές και να έχει ικανοποιητικά specs στα υπόλοιπα.

 

Υ.Γ: Διαβάζω για Backlight bleeding της οθόνης και προβλήματα με την αφή, κάποιος που αγόρασε πρόσφατα τη συσκεύη αντιμετώπισε τέτοια θέματα;

 

Εγώ το έχω πάρει μόλις το Σάββατο (στην τιμή το 250)και δεν έχω κανένα πρόβλημα

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.2.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, σκέφτομαι να αγοράσω τη συσκεύη. Στο σκρουτζ ξεκινάει στα 250€. Σα συσκευή έχει προβλήματα τα οποία δεν έχουν λυθεί ακόμα ή δε λύνονται με software update ;Με όριο τα 250€ ύπαρχει κάποια άλλη πρόταση αγοράς; Με ενδιαφέρει το battery life,τις λίγες φορές που βγάζω φωτογραφίες να είναι καλές και να έχει ικανοποιητικά specs στα υπόλοιπα.

 

Υ.Γ: Διαβάζω για Backlight bleeding της οθόνης και προβλήματα με την αφή, κάποιος που αγόρασε πρόσφατα τη συσκεύη αντιμετώπισε τέτοια θέματα;

Προχώρα άφοβα, το τηλέφωνο με εκπλήσσει καθημερινά με τις δυνατότητες του. Σε αυτά τα λεφτά δεν υπάρχει αντίπαλος.

 

Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, σκέφτομαι να αγοράσω τη συσκεύη. Στο σκρουτζ ξεκινάει στα 250€. Σα συσκευή έχει προβλήματα τα οποία δεν έχουν λυθεί ακόμα ή δε λύνονται με software update ;Με όριο τα 250€ ύπαρχει κάποια άλλη πρόταση αγοράς; Με ενδιαφέρει το battery life,τις λίγες φορές που βγάζω φωτογραφίες να είναι καλές και να έχει ικανοποιητικά specs στα υπόλοιπα.

 

Υ.Γ: Διαβάζω για Backlight bleeding της οθόνης και προβλήματα με την αφή, κάποιος που αγόρασε πρόσφατα τη συσκεύη αντιμετώπισε τέτοια θέματα;

 

Το πρόβλημα με το touch freeze λύθηκε στην τελευταία ενημέρωση. Δεν το αντιμετώπισε η κοπέλα μου εδώ και πολύ καιρό.

250€ έχει το 64ρι και 275 το 128ρι. Δεν τίθεται θέμα επιλογής, αλλά αν το "ψυχολογικό όριο" δεν αφήνει πάνω από 250, so be it.

Με τα specs του poco δεν πρόκειται να δεις κινητό στα λεφτά αυτά.

ΥΓ: @kosvou δεν έχω ακούσει να παραπονιούνται στην κοπέλα μου για αυτό και προφανώς όταν εγώ μιλάω μαζί της, δεν έχω θέμα. Συνεπώς είσαι άτυχος αρκετά ;)

Link to comment
Share on other sites

σκεφτομαι και εγω να προχωρησω στην αγορα του τηλεφωνου, παρατηρω την τιμη του κανα μηνα και μου κανει εντυπωση οτι τις τελευταιες δεκα μερες ανεβηκε η τιμη του αρκετα για αυτο και σκεφτομαι να το αγορασω στο πιο φθηνο αλλα και αξιοπιστο μαγαζι απο το σκρουτζ.

θα μπορουσα να εμπιστευθω για την αγορα του τηλεφωνου ενα μαγαζι που δεν εχει φυσικη εδρα?

τι λετε?

 

ευχαριστω εκ των προτερον

Link to comment
Share on other sites

σκεφτομαι και εγω να προχωρησω στην αγορα του τηλεφωνου, παρατηρω την τιμη του κανα μηνα και μου κανει εντυπωση οτι τις τελευταιες δεκα μερες ανεβηκε η τιμη του αρκετα για αυτο και σκεφτομαι να το αγορασω στο πιο φθηνο αλλα και αξιοπιστο μαγαζι απο το σκρουτζ.

θα μπορουσα να εμπιστευθω για την αγορα του τηλεφωνου ενα μαγαζι που δεν εχει φυσικη εδρα?

τι λετε?

 

ευχαριστω εκ των προτερον

 

Εγω εκανα αγορα απο το πιο φθηνο μαγαζι στην αθηνα, που ειχε φυσικη εδρα στην ερμου κιολας και την πατησα.

Ελεγε παραδωσει 4 -10 μερες του μετέφερα τα λεφτα απο τραπεζα και σε 30 μερες μου ειπαν οτι το μαγαζι εκλεισε.

3 μηνες εχω φτασει τωρα και ακομα περιμενω να παρω τα λεφτα πισω. Εχω μπλεξει με αυτο.

Μετα πηγα και το πηρα με μετρητα απο ενα μαγαζι στην ομονοια.

Link to comment
Share on other sites

θα μπορουσα να εμπιστευθω για την αγορα του τηλεφωνου ενα μαγαζι που δεν εχει φυσικη εδρα?

τι λετε?

 

/QUOTE]Εγω το πήρα από μαγαζί με φυσική έδρα που το είχε ετοιμοπαράδοτο, Πέμπτη βράδυ το παρήγγειλα από Αθήνα Σάββατο πρωί το πήρα από Θεσσαλονίκη.

6/128 1 χρόνο εγγύηση καταστήματος 286 με τα μεταφορικά και αντικαταβολή.

 

 

 

Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν καταστήματα με φυσική έδρα που δίνουν και δύο χρόνια.

Προσωπικά προτίμησα ένα από αυτά.

 

Στάλθηκε από το Pocophone F1

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντα ότι κιν έχω πάρει το έχω πάρει από μεγάλη αλυσίδα και έχω το κεφάλι μου ήσυχο. Πληρώνω παραπάνω αλλά ξέρω ότι πάθει έχω εξυπηρέτηση από την αντιπροσωπεία και άμεσα. Ούτε ένα χρόνο και που θα φτιαχτεί το κιν ουτε αν το φτιάξουν καλά ούτε έκλεισε το μαγαζί ούτε άνοιξε ούτε τπτ. Αυτά δε γουστάρω
Link to comment
Share on other sites

Για το ποσοστό πας στις ρυθμίσεις του κινητού, ειδοποιήσεις και γραμμή κατάστασης. Για gcam βάλε από εδώ την τελευταία πάνω πάνω :

https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/dev-san1ty/

 

Αυτή η έκδοση της gcam θέλει να κάνουμε πάλι ρυθμίσεις στο (BSG) η παίζει όπως είναι καλά; Πρέπει πρώτα να σβήσουμε την παλιά και μετά να τρέξουμε αυτή;

Link to comment
Share on other sites

Σβήσε την παλιά και βάλε αυτή την τελευταία, έβγαλε και χτες έκδοση. Είναι out of the box, παίζει καλά χωρίς περαιτέρω ρυθμίσεις.

 

https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/dev-san1ty/

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η έκδοση της gcam θέλει να κάνουμε πάλι ρυθμίσεις στο (BSG) η παίζει όπως είναι καλά; Πρέπει πρώτα να σβήσουμε την παλιά και μετά να τρέξουμε αυτή;

Εγώ την έκανα καθαρή εγκατάσταση. Δεν έχω ιδέα από ρυθμίσεις οπότε όλα αυτόματα.

Απλά δοκίμασα μερικές φωτογραφίες για να δω την διαφορά και έπαθα πλάκα, μεγάλη η διαφορά με την gcam. Ιδικά η λειτουργία στο σκοτάδι όταν τράβηξα πρώτη φορά και δεν άναψε φλας λέω τη θα δούμε τώρα και το αποτέλεσμα ήταν απίστευτο.

 

 

Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Σβήσε την παλιά και βάλε αυτή την τελευταία, έβγαλε και χτες έκδοση. Είναι out of the box, παίζει καλά χωρίς περαιτέρω ρυθμίσεις.

 

https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/dev-san1ty/

 

Σε ευχαριστώ. Μόλις την πέρασα μια παίζει μια χαρά.Ειδα ότι έχει κάτι ρυθμίσεις (συνθέτες ρυθμίσεις) αλλά όπως είπες δεν πείραξα κάτι.Αν κάποιος έχει αλλάξει κάτι προς το καλύτερο, ενημερώνει.

Link to comment
Share on other sites

σκεφτομαι και εγω να προχωρησω στην αγορα του τηλεφωνου, παρατηρω την τιμη του κανα μηνα και μου κανει εντυπωση οτι τις τελευταιες δεκα μερες ανεβηκε η τιμη του αρκετα για αυτο και σκεφτομαι να το αγορασω στο πιο φθηνο αλλα και αξιοπιστο μαγαζι απο το σκρουτζ.

θα μπορουσα να εμπιστευθω για την αγορα του τηλεφωνου ενα μαγαζι που δεν εχει φυσικη εδρα?

τι λετε?

 

ευχαριστω εκ των προτερον

 

Πάντα με φυσικό κατάστημα. Και όχι ένα διαμέρισμα ή αποθήκη. Κατάστημα με βιτρίνα. Ό,τι είναι διαμέρισμα ή αποθήκη σε ένα βράδυ μπορεί να εξαφανιστεί. Επίσης, πάντα πηγαίνεις από εκεί. Να ελέγξεις, όσο μπορείς, τι άτομα δουλεύουν εκεί. Φτάνει με το κάθισμα. Πότε καταστήματα που δουλεύουν μόνο online.

 

Εγω εκανα αγορα απο το πιο φθηνο μαγαζι στην αθηνα, που ειχε φυσικη εδρα στην ερμου κιολας και την πατησα.

Ελεγε παραδωσει 4 -10 μερες του μετέφερα τα λεφτα απο τραπεζα και σε 30 μερες μου ειπαν οτι το μαγαζι εκλεισε.

3 μηνες εχω φτασει τωρα και ακομα περιμενω να παρω τα λεφτα πισω. Εχω μπλεξει με αυτο.

Μετα πηγα και το πηρα με μετρητα απο ενα μαγαζι στην ομονοια.

 

Προσωπικά, με αγορές κινητών από καταστήματα στο κέντρο της Αθήνας, δεν είχα καλές εμπειρίες και δε θα εμπιστευόμουν κανένα. Ακόμα και το πιο γνωστό. Ειδικά για μεγάλα ποσά.

 

Αυτά τα, service του καταστήματος και δική μας εγγύηση, δε μου αρέσουν καθόλου..

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ δεν ψωνίζω ποτέ από eshop χωρίς φυσική παρουσία και με πολλές θετικές. Αλλωστε στο σκρουτζ πλέον ξέρουμε ποιοι είναι αξιόπιστοι και ποιοι όχι.
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Ανέβηκε η 10.3.4.0 στο επίσημο site

 

----- προσθήκη μηνύματος 18 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχεις κανένας dev rom και να χει και διπλοτυπες εφαρμογές? Μου κάνει κάτι βλακειες στα 2 messenger που έχω και δε ξέρω αν είναι της εφαρμογής η της rom

Link to comment
Share on other sites

Σε stable το ξέρω Έλα όμως που προχθές έβαλα dev και μου κάνει κολληματα
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι dev θα ηταν καλο να μην ...βαζουμε ... ολοι, θελει καποιες περισσοτερες γνωσεις που εγω δεν εχω.

Αν και τα παιδια εδω λενε οτι δεν υπαρχει προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Και μένα μου λένε όλοι ότι η dev είναι ποιο καλή αλλά πχ στο messenger που το έχω διπλότυπο τώρα πχ στέλνω φωνητικό μυνημα και όταν πατάω να, το κάνω share αντί να μου ανοίξει τις συζητήσεις για να το στείλω δεν ανοίγει τπτ ενώ με stable άνοιγε κανονικά η οταν μου στειλουν ενα λινκ πχ και το παταω δεν κανει τπτ ενω κανονικα θα επρεπε να ανοιξει αν κλεισω τελειως την εφαρμογη και την ξανανοιξω μετα δουλευει κανονικα Edited by Tr3LaRaS
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι dev θα ηταν καλο να μην ...βαζουμε ... ολοι, θελει καποιες περισσοτερες γνωσεις που εγω δεν εχω.

Αν και τα παιδια εδω λενε οτι δεν υπαρχει προβλημα.

Είμαι πολύ συντηρητικός σε αυτά τα θέματα αλλά στο λέω με πάσα σιγουριά ότι αυτή η dev είναι εκπληκτική και τρέχει από μόνη της.

Δε χρειάζεται να κάνεις το παραμικρό.

Είναι από τις ελάχιστες περιπτώσεις που η dev θα μπορούσε κάλλιστα να βαπτιστεί stable.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Είμαι πολύ συντηρητικός σε αυτά τα θέματα αλλά στο λέω με πάσα σιγουριά ότι αυτή η dev είναι εκπληκτική και τρέχει από μόνη της.

Δε χρειάζεται να κάνεις το παραμικρό.

Είναι από τις ελάχιστες περιπτώσεις που η dev θα μπορούσε κάλλιστα να βαπτιστεί stable.

Δεν είπα ότι δε τρέχει αλλά αυτό το κόλλημα που μου κάνει και δεν ανοίγει στο messenger πχ ένα λινκ που πατάω μου χει σαπίσει τα νευρα

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Poco F1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...