Jump to content

Poco F1


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μετα το ινσταλ απο twrp δηλαδη δεν κανω κατι αλλο? στο magisk το εχει δει ως module...

Τώρα παίρνεις τηλέφωνο και βλέπεις αν είσαι οκ αν όχι διάβασε το νήμα.

 

Με την τελευταία σταθερή ρομ η μπαταρία τρένο και όπως είπαν και άλλα παιδιά είναι λίγο πιο σβέλτο. 1453e5cd5c4739057130308e7997fb37.jpg0894528c386631bd8399d5fe833f51f1.jpgeaa1bd2e8c42f3923cbe9f369b19f207.jpg

 

Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Έχοντας λίγο καιρό την gcam μπορώ να πω με σιγουριά πως στις φωτογραφίες με χαμηλό φωτισμό το night sight κάνει απλά θαύματα. Μέρα με την νύχτα σε σχέση με την κάμερα του κινητού. Την μέρα πάλι οι φωτογραφίες είναι εξίσου καλές, με αυτές όμως από gcam να φαίνονται με πιο φυσικά χρώματα και όχι τόσο έντονα και τονισμένα από αυτά της κάμερας του κινητού.

Για video τώρα δεν έχω άποψη ακόμα.

 

Υ.Γ. Χρησιμοποιώ την gcam του san1ty και όχι του BSG. Δεν ξέρω αν έχουν και ποιες είναι οι διαφορές τους.

Ο san1ty έβγαλε και νέα έκδοση αλλά θα περιμένω λίγο πριν την βάλω.

Edited by JimBlack
Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες τι πρέπει να κάνω για να κρατάει τις ειδοποιήσεις π;άνω αριστερά?είμαι με dev 9.3.28
Link to comment
Share on other sites

Μένουν στις dev

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

εμένα γιατί δε μένουν ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Βασικά μένουν που ρε παιδια για να καταλάβω?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, κατέβασα την gcam από περιέργεια αν και δεν είμαι πολύ της φωτογραφίας.

Βλέπω στις ρυθμίσεις πχ για την μπροστινή κάμερα δίνει επιλογή μέχρι 5mp.

Δεν μπορούμε να βάλουμε 20;

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φιλε το ποκο το αγοραζεις λογο επιδοσεων κυριως,επεξεργαστη-ram,για βαρια παιχνιδακια ειναι μανουλα,δεν εχει κατι αλλο το ιδιαιτερο,αυτα που ζητας εσυ τα κανουν ολες οι συσκευες ανω των 150 ευρο.

 

Ήθελα να έχω μια συσκευή δυνατή για να ''κρατήσει'' στον χρόνο, να μην κολλάει ποτέ και λόγο της χαλαρής χρήσης + λίγες εφαρμογές που σκοπεύω να βάλω (μετρημένες, όχι πάνω από 10).

Siemens C10 - Νokia 3210 - Νokia 3330 WAP - Νokia 3510i - Sharp GX15 VF - SE V800 VF - SE K750i VF - SE X10 Mini pro - Moto G 1gen - Xiaomi Pocopocopocopoco F1 😮 - Huawei Y5 2018 :classic_wacko: - Nothing Phone 1:classic_love:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στη παρέα.

Νεος κάτοχος του poco (3 ημέρες) και θέλω να του περάσω τη νεα αναβάθμιση (10.3.4) αλλά δε μου την εμφανίζει. Να περιμένω να εμφανιστεί ως νεα ή πρέπει να κάνω κάτι? Διάβασα όλες τις σελίδες, αλλά λόγω ηλικίας μάλλον, δεν κατάλαβα τίποτα για dev, rooting, και λοιπά αρκτικόλεξα.... Αν κάποιος δε βαριέται να είναι λίγο πιο επεξηγηματικός μαζί μου, ας μου δώσει μια απάντηση :) .

Σας ευχαριστώ προκαταβολικά για τον χρόνο σας να με διαβάσετε.

Link to comment
Share on other sites

Ήθελα να έχω μια συσκευή δυνατή για να ''κρατήσει'' στον χρόνο, να μην κολλάει ποτέ και λόγο της χαλαρής χρήσης + λίγες εφαρμογές που σκοπεύω να βάλω (μετρημένες, όχι πάνω από 10).

 

Τότε στο σωστό θέμα είσαι.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Εγώ περιμένω έναν που να έχει dev να μου πει που βλέπει ότι μένουν οι ειδοποιήσεις πάνω αριστερα
Link to comment
Share on other sites

Ρε φίλε θα μας τρελάνεις πάνω αριστερά μένουν μετακινείται το ρολόι και μένουν μέχρι δύο και μετά βγάζει τελειτσες αν έχεις περισσότερες. Πώς είναι δυνατόν να μην μένουν σε εσένα, όλα σε εσένα τυχαίνουν?

Ενεργοποίησε τις δύο πρώτες επιλογές. Τις άλλες μη τις κοιτάς , έγω έχω της EU τη ρομ και εχει κάποιες περισσότερες.c3cf0d865df07669df62dfd305f8973e.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στη παρέα.

Νεος κάτοχος του poco (3 ημέρες) και θέλω να του περάσω τη νεα αναβάθμιση (10.3.4) αλλά δε μου την εμφανίζει. Να περιμένω να εμφανιστεί ως νεα ή πρέπει να κάνω κάτι? Διάβασα όλες τις σελίδες, αλλά λόγω ηλικίας μάλλον, δεν κατάλαβα τίποτα για dev, rooting, και λοιπά αρκτικόλεξα.... Αν κάποιος δε βαριέται να είναι λίγο πιο επεξηγηματικός μαζί μου, ας μου δώσει μια απάντηση :) .

Σας ευχαριστώ προκαταβολικά για τον χρόνο σας να με διαβάσετε.

 

θα στην εμφανίσει μην βιάζεσαι, για να μην την δίνουν ακόμα σε όλους κάτι θα θέλουν να διορθώσουν που τους ξέφυγε. Μάθε την MIUI σιγά σιγά και μέχρι να το καταλάβεις θα σου έρθει η 10.3 ΟΤΑ.

 

Dev από το Development ROM, MIUI που αναβαθμίζεται σχεδόν κάθε εβδομάδα, ότι καινούργιο δοκιμάζεται σε αυτήν, ενδέχεται να συνοδεύεται με κάποια δευτερεύοντα issues που να διορθωθούν την επόμενη εβδομάδα.

Link to comment
Share on other sites

θα στην εμφανίσει μην βιάζεσαι, για να μην την δίνουν ακόμα σε όλους κάτι θα θέλουν να διορθώσουν που τους ξέφυγε. Μάθε την MIUI σιγά σιγά και μέχρι να το καταλάβεις θα σου έρθει η 10.3 ΟΤΑ.

 

Dev από το Development ROM, MIUI που αναβαθμίζεται σχεδόν κάθε εβδομάδα, ότι καινούργιο δοκιμάζεται σε αυτήν, ενδέχεται να συνοδεύεται με κάποια δευτερεύοντα issues που να διορθωθούν την επόμενη εβδομάδα.

Eυχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Ήθελα να έχω μια συσκευή δυνατή για να ''κρατήσει'' στον χρόνο, να μην κολλάει ποτέ και λόγο της χαλαρής χρήσης + λίγες εφαρμογές που σκοπεύω να βάλω (μετρημένες, όχι πάνω από 10).

 

Αυτο νομίζω το κανει και το Xiaomi redmi 6 pro και είναι 90 ευρω φθηνοτερο...

Link to comment
Share on other sites

Εμένα έχει μόνο τη πρώτη επιλογή από τις δυο
Βάλε μας ένα screenshot από τις ρυθμίσεις του κινητού να δούμε.
Link to comment
Share on other sites

Άμα μου εξηγήσετε και πως ανεβάζω εδώ screenshot που μπαίνω από το κιν πολύ ευχαριστως
Link to comment
Share on other sites

Στην dev μένουν κανονικά οι ειδοποιήσεις.

Κάτι δεν κάνεις καλά. Ψάξτο λίγο.

Θα το βρεις. Δεν υπάρχει περίπτωση.

 

Στάλθηκε από το Pocophone F1

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

ενημερωση σχετικα με το προβλημα του αντίλαλου κατα την κλήση! οντως μετα το αρχειακι, με 3-4 διαφορετικα ατομα που μίλησα σταματησαν να ακουνε την φωνη τους! υπαρχουν βεβαια μερικοι "θορυβοι" αλλα ελαχιστοι που δεν ενοχλουν! η μονη περιπτωση που ακουσαν τον εαυτο τους τωρα, ηταν οταν κρατησα με τον ωμο μου το τηλέφωνο (ξερετε αυτο που γέρνουμε το κεφαλι προς τον ωμο με το τηλέφωνο αναμεσα για να ελευθερώσουμε και τα δυο χερια μας :p )! Οποτε ως μια λύση ειναι και αυτη, αλλα μονο για ρουταρισμενους...
Link to comment
Share on other sites

ενημερωση σχετικα με το προβλημα του αντίλαλου κατα την κλήση! οντως μετα το αρχειακι, με 3-4 διαφορετικα ατομα που μίλησα σταματησαν να ακουνε την φωνη τους! υπαρχουν βεβαια μερικοι "θορυβοι" αλλα ελαχιστοι που δεν ενοχλουν! η μονη περιπτωση που ακουσαν τον εαυτο τους τωρα, ηταν οταν κρατησα με τον ωμο μου το τηλέφωνο (ξερετε αυτο που γέρνουμε το κεφαλι προς τον ωμο με το τηλέφωνο αναμεσα για να ελευθερώσουμε και τα δυο χερια μας :p )! Οποτε ως μια λύση ειναι και αυτη, αλλα μονο για ρουταρισμενους...

 

Εγώ όταν αγοράζω ένα τηλέφωνο το πρώτο πράγμα που θέλω είναι να μπορεί να χρησιμοποιηθεί σωστά στις λειτουργίες του ως τηλέφωνο. Τώρα να το πάρω, να το κάνω ρουτ για να μπορεί ο συνομιλητής μου να με ακούει καλά ε τότε να το χέ*ω για τηλέφωνο και για xiaomi. Για μένα τελευταία αγορά ήταν αυτό το xiaomi δυστυχώς. 2 στα 2 διαφορετικά μοντέλα που είχα xiaomi είχαν το ίδιο πρόβλημα.

Edited by kosvou
Link to comment
Share on other sites

Εγώ όταν αγοράζω ένα τηλέφωνο το πρώτο πράγμα που θέλω είναι να μπορεί να χρησιμοποιηθεί σωστά στις λειτουργίες του ως τηλέφωνο. Τώρα να το πάρω, να το κάνω ρουτ για να μπορεί ο συνομιλητής μου να με ακούει καλά ε τότε να το χέ*ω για τηλέφωνο και για xiaomi. Για μένα τελευταία αγορά ήταν αυτό το xiaomi δυστυχώς. 2 στα 2 διαφορετικά μοντέλα που είχα xiaomi είχαν το ίδιο πρόβλημα.

Χαχαχα πραγματικα ποσο ατυχος εισαι? Εχω παρει διαφορα χιαομι εγω και κοντινοι μου ανθρωποι δεν ειχαμε ποτε κανενα θεμα! Κατανοητο να μη ξαναπαρεις κινητο τους αφου ησουν τοσο ατυχος.

Link to comment
Share on other sites

Θα έχει σήμερα update η dev ; Η αναστολή λόγω αργίας ήταν μέχρι τις 8 Απρίλη . Οι της closed beta αν θέλουν ας ενημερώσουν . Ευχαριστώ κ.καλημερα Edited by bruno1977
Link to comment
Share on other sites

Όντως είσαι άτυχος! Όσους έχω γνωρίσει που έχουν xiaomi δεν είχαν κανενα θέμα... Παλιότερα μοντέλα βεβαια πχ redmi note 4x κλπ

Εμένα το 1ο μου xiaomi είναι αυτο και πέρα απο το πρόβλημα της κλήσης που έστω και έτσι, διορθώθηκε, δεν έχω κάποιο αλλο...

Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε γιατί μου βγάζει "Υπηρεσία Ενεργοποίησης Xiaomi SIM, Εύρεση συσκευής, Αδυναμία ενεργ. κάρτας, NETWORK_ROAMING' πολύ συχνά στην κουρτίνα ειδοποιήσεων? Τι θέλει να μου πει η Xiaomi?
Link to comment
Share on other sites

Θα έχει σήμερα update η dev ; Η αναστολή λόγω αργίας ήταν μέχρι τις 8 Απρίλη . Οι της closed beta αν θέλουν ας ενημερώσουν . Ευχαριστώ κ.καλημερα

βγήκε χθες αναβάθμιση για την close beta.

έχει το charging animation από mi9

και το game turbo που είχε η σταθερή.

Αν δεν βγει κάποιο πρόβλημα παρασκευή κανονικά η open

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Poco F1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...