Jump to content

Poco F1


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμένα την έκανε χθες την ενημέρωση όμως είμαι πολύ νέος στην χρήση του κινητού για να εντοπίσω διαφορές. Αυτό το κινητό είναι τόσο δυνατό που δεν μπορώ να βρω ελαττώματα. Ένα μικρό που βρήκα είναι ότι στον ήλιο η οθόνη γίνεται δυσδιάκριτη ειδικά σε αυτόματη φωτεινότητα. Το ρύθμισα manually εκεί που υποκειμενικά με βολεύει και το άφησα εκεί. Μια ερώτηση τώρα. Που θα βρω το μενού για gestures για να το δοκιμάσω;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα , είμαι από χθες κάτοχος του f1 128gb. Πρώην και απόλυτα ευχαριστημένος κάτοχος του Redmi note 4, θεώρησα αυτονόητη την παραμονή μου στην xiaomi. Αν και η αξιοπιστία του f1 αποδειχθεί εξίσου καλή τότε, με τα χαρακηριστικά που διαθέτει,τo Poco f1 φαντάζει μια άκρως αξιόλογη συσκευή.

Σχετικά με την gcam θα ήθελα, ωστόσο, την βοήθεια σας. Αν και μπήκα στα λινκ που αναφέρθηκαν σε προηγούμενα ποστ.....μάλλον δεν διαθέτω την ικανότητα να εγκαταστήσω την εφαρμογή. Θα ήθελα την βοήθεια σας σε αυτό, δηλαδή θα το εκτιμούσα αν κάποιος από εσάς θα ήθελε να συνδράμει μπαίνοντας στο κόπο να μου περιγράψει step by step όλη τη διαδικασία κατεβάσματος και εγκατάστασης συμπεριλαμβανομένων και των όποιων ρυθμίσεων χρειάζονται ή όχι να γίνουν. Π.χ μπήκα στο λινκ αυτό https://forum.xda-developers.com/poco-f1/themes/b-s-g-google-camera-port-developed-mi-8-t3843130 αλλά δεν κατάφερα παρά μόνο να μπερδευτώ περισσότερο και τελικά να μην βγάλω άκρη. Αυτό που ζητώ από εσάς είναι να με βοηθήσετε δίνοντας μου ποιο απλουστευμένες οδηγίες στο τι να κάνω

 

Help please....

Link to comment
Share on other sites

Βάλε αυτή. Είναι η τελευταία και αναφέρει ότι δουλεύει καλά και στην stable miui

https://androidfilehost.com/?fid=1395089523397932204

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Απλά την κατεβάζουμε μια τρέχει πάνω στην παλιά;Οι ρυθμίσεις που έχουμε κάνει στην παλιά μεταφέρονται στην καινούργια η θελει πάλι ρυθμίσεις;
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε κανείς τη νέα BSG gcam, την 6.2.024;

Δουλεύει σωστά με τη νέα stable 10.3.4.0;

Γιατί διαβάζω για κάτι θεματακια όπως ότι δεν υπάρχει πρόσβαση στα BSG settings και ότι δεν απενεργοποιείται ο ήχος του "κλικ" στη φωτό.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε κανείς τη νέα BSG gcam, την 6.2.024;

Δουλεύει σωστά με τη νέα stable 10.3.4.0;

Γιατί διαβάζω για κάτι θεματακια όπως ότι δεν υπάρχει πρόσβαση στα BSG settings και ότι δεν απενεργοποιείται ο ήχος του "κλικ" στη φωτό.

Εμένα πάντως δουλεύει καλά

Link to comment
Share on other sites

Στο θέμα "POCO" διορθώσανε στο νέο update τη γενική εικόνα των επαφών που ακόμα είναι χριστουγεννιάτικη ή μπα; :lol:
Link to comment
Share on other sites

Η νέα gcam όντως δεν έχει επιλογή για απενεργοποιηση του ήχου του κλικ και επίσης δεν έχει το μενού με τις ρυθμίσεις bsg
Link to comment
Share on other sites

Η νέα gcam όντως δεν έχει επιλογή για απενεργοποιηση του ήχου του κλικ και επίσης δεν έχει το μενού με τις ρυθμίσεις bsg

Εμένα πάντως εκεί που λέει ήχοι κάμερας το απενεργοποιεις και δε κάνει κλικ

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτή που ανέβασα είναι η V2 ενώ ένα παλικάρι ποιο πάνω έχει ανεβάσει την V1s

Link to comment
Share on other sites

Ο σαντινι πως τον λένε είπε σταματήσει την ανάπτυξη από όσο είχα δει
Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνησε πάλι και η 6.2 που ανέβασε χτες πάει μια χαρά. Είναι αυτή που έδωσα πιο πάνω με λινκ.

https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/dev-san1ty/

Link to comment
Share on other sites

Μια μεγάλη βελτίωση ακόμα είναι αυτή στο Bluetooth. Ενώ πριν έπαιρνε κάποια λίγα δευτερόλεπτα να γίνουν pair οι συσκευές, πλέον γίνονται σε ασύγκριτα μικρότερο χρόνο. Εντός δευτερολέπτου θα έλεγα. Εντυπωσιακό.
Link to comment
Share on other sites

σε dev θα έχουμε Update?
Αυτή την εβδομάδα όχι. Από 08.04 θα ξεκινήσουν οι closed beta και μετά οι open.
Link to comment
Share on other sites

Αυτή την εβδομάδα όχι. Από 08.04 θα ξεκινήσουν οι closed beta και μετά οι open.
Και ο λόγος;
Link to comment
Share on other sites

Το έχουν ανακοινώσει στο επίσημο φόρουμ είναι κάποια αργια η γιορτή για αυτούς αυτές τις ημέρες.
Link to comment
Share on other sites

Το έχουν ανακοινώσει στο επίσημο φόρουμ είναι κάποια αργια η γιορτή για αυτούς αυτές τις ημέρες.

 

Α οκ ευχαριστώ φίλε μου!!

Link to comment
Share on other sites

Πολύ με χαλάει αυτό το stuttering που τρώω σε αρκετές σελίδες με τον chrome.

 

https://forum.xda-developers.com/poco-f1/how-to/poco-f1-chrome-stutter-t3918159

 

Συγνώμη αν δεν πρέπει να το αναφέρω αλλά το scrolling στις σελίδες αγγελιών γειτονικού φόρουμ δεν αντέχεται ούτε λεπτό.

 

Το βλέπω και στο le max 2 αλλά όχι σε τέτοιο βαθμό.

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Poco F1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...