Jump to content

Poco F1


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έκανα ενημέρωση στον poco launcher και μπήκε κανονικά το σκούρο θέμα.

Απλά σε αρκετά υπομενού των ρυθμίσεων (μπαταρία και απόδοση, google, διαχείριση εφαρμογών, διπλοτυπες εφαρμογές κ.α.) εξακολουθεί να είναι λευκό.

Έτσι είναι σε όλους ή εγώ έκανα κάτι λάθος;

 

Στάλθηκε από το Pocophone F1

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Ωραίο το Ντάρκ θημ.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Έκανα ενημέρωση στον poco launcher και μπήκε κανονικά το σκούρο θέμα.

Απλά σε αρκετά υπομενού των ρυθμίσεων (μπαταρία και απόδοση, google, διαχείριση εφαρμογών, διπλοτυπες εφαρμογές κ.α.) εξακολουθεί να είναι λευκό.

Έτσι είναι σε όλους ή εγώ έκανα κάτι λάθος;

 

Στάλθηκε από το Pocophone F1

Έτσι είναι. Στο επόμενο update της ρομ θα έχει dark mode παντού.

 

 

Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρώ πως Ντάρκ δεν είναι οι ρυθμίσεις και τα λοιπά, παρά μόνο το υποπαραθυρο της ποκο. Τι νόημα έχει; Χαζό!

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρώ πως Ντάρκ δεν είναι οι ρυθμίσεις και τα λοιπά, παρά μόνο το υποπαραθυρο της ποκο. Τι νόημα έχει; Χαζό!
+1000 βασικά ίσως είναι δοκιμή για την ολική εφαρμογή αυτού σ επόμενη έκδοση
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα θα έρθει και στο Poco. Στο mi8 ήρθε με πλήρη υλοποίηση σε όλα τα μενού και υπομενού.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα. Είναι σε stable και μου έχει έρθει update. Πάω να το κατεβάσω και ενώ είναι με WiFi μου λέει πως είμαι με data και αν είμαι σίγουρος πως θέλω να συνεχίσω. Πατάω ναι και μετά κοκομπλοκιαζει. Έκανα ρεσταρτ αλλά φευ. Καμία λύση;;
Link to comment
Share on other sites

Η κάρτα sim είναι σχετικά καινούρια την οποία το ξαναλέω ότι την χρησιμοποιούσα σε άλλα 3 τηλέφωνα απροβλημάτιστα. Για dev Miui πάλι ξαναλέω και σε stable και σε dev το πρόβλημα υπάρχει σε μένα. Από stable γι' αυτό το λόγο έφυγα σε dev αλλά δεν διορθώθηκε τίποτα δυστυχώς.

 

Χμ. Σήμα έχετε καλό εκεί που ακούτε ηχώ; Δε θυμάμαι αν το έγραψες πιο πριν.

 

Παρατηρώ πως Ντάρκ δεν είναι οι ρυθμίσεις και τα λοιπά, παρά μόνο το υποπαραθυρο της ποκο. Τι νόημα έχει; Χαζό!

 

Στο miui forum έγραψαν (dev ήταν) ότι ήρθε το dark mode μόνο για τον Poco launcher και όχι για όλο το σύστημα. Αυτό μπορεί να γίνει μόνο με update της rom.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Έχει νόημα να έχει dark mode μόνο ο launcher, αρχικά.

Όταν έρθει με το καλό το dark mode παντού, μέσω της rom εννοείται, θα πρέπει να είναι μαύρος και ο launcher. Αλλιώς εκεί που θα είσαι στη μαύρη μαυριλα θα σου πετάγεται ένας κάτασπρος launcher μέσω του μενού εφαρμογών για παράδειγμα, και θα σε τυφλώνει.

Άλλο ο launcher, άλλο η rom. Το θέμα είναι να συνεργάζονται αρμονικά.

Τώρα γιατί κατάλαβαν πολλοί ότι το dark mode του poco launcher θα μαυρίσει όλο το σύστημα, δεν το κατάλαβα.

Link to comment
Share on other sites

Χμ. Σήμα έχετε καλό εκεί που ακούτε ηχώ; Δε θυμάμαι αν το έγραψες πιο πριν.

 

 

Ειδικά στη δουλειά μου είμαι κάτω από την κεραία της Cosmote (ψηνόμαστε κανονικά εκεί) φουλ σήμα δηλαδή. Στο σπίτι δεν μπορώ να πω ότι έχω τέλειο σήμα, αλλά συμβαίνει παντού είτε έχω φουλ σήμα είτε λιγότερο. Απλά εγώ επιμένω γιατί με τις άλλες συσκευές που είχα στα ίδια μέρη που είμουν εκείνες δεν είχαν κανένα τέτοιο πρόβλημα. Πιθανόν να έχει πρόβλημα η συσκευή μου.

Edited by kosvou
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να περιμένω την νέα stable ROM.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

κατοχος του κινητου 4 μηνες.... ζητημα να εγραψα 2-3 sms

τι ρυθμιση πρεπει να κανω για να εχω πληρης sms και να μην βγαζει δευτερο μηνυμα στα Ελληνικα στους 60 χαρακτηρες περιπου?

 

ευχαριστω πολυ

+bobb -=azor=-
Link to comment
Share on other sites

κατοχος του κινητου 4 μηνες.... ζητημα να εγραψα 2-3 sms

τι ρυθμιση πρεπει να κανω για να εχω πληρης sms και να μην βγαζει δευτερο μηνυμα στα Ελληνικα στους 60 χαρακτηρες περιπου?

 

ευχαριστω πολυ

 

Πηγαίνεις στα μηνύματα, πατάς τις τρεις τελίτσες πάνω δεξιά, settings, και επιλέγεις το "GSM Alphabet". ΄

Έτσι είναι στο mi max 2 που έχω, φαντάζομαι το ίδιο και στο poco.

Link to comment
Share on other sites

Πηγαίνεις στα μηνύματα, πατάς τις τρεις τελίτσες πάνω δεξιά, settings, και επιλέγεις το "GSM Alphabet". ΄

Έτσι είναι στο mi max 2 που έχω, φαντάζομαι το ίδιο και στο poco.

 

 

καμμια βοηθεια? δεν βρισκω τις 3 τελιτσες

+bobb -=azor=-
Link to comment
Share on other sites

Ειδικά στη δουλειά μου είμαι κάτω από την κεραία της Cosmote (ψηνόμαστε κανονικά εκεί) φουλ σήμα δηλαδή. Στο σπίτι δεν μπορώ να πω ότι έχω τέλειο σήμα, αλλά συμβαίνει παντού είτε έχω φουλ σήμα είτε λιγότερο. Απλά εγώ επιμένω γιατί με τις άλλες συσκευές που είχα στα ίδια μέρη που είμουν εκείνες δεν είχαν κανένα τέτοιο πρόβλημα. Πιθανόν να έχει πρόβλημα η συσκευή μου.

 

Χμ.. Θα το κοιτάξω κι εγώ, αφού έχω cosmote πλέον. Μην κάνεις ακόμα κάτι με τη συσκευή σου.

 

κατοχος του κινητου 4 μηνες.... ζητημα να εγραψα 2-3 sms

τι ρυθμιση πρεπει να κανω για να εχω πληρης sms και να μην βγαζει δευτερο μηνυμα στα Ελληνικα στους 60 χαρακτηρες περιπου?

 

ευχαριστω πολυ

 

Γενικά, σε όλα τα smartphones, η ρύθμιση για 160 χαρακτήρες στα sms, είναι το αλφάβητο gsm. Είναι η επιλογή που χρησιμοποιεί μόνο τους διαφορετικούς ελληνικούς χαρακτήρες και για όλους τους υπόλοιπους, χρησιμοποιεί τους όμοιους με το Αγγλικό αλφάβητο. Στα κινητά με πλήκτρα μπορούσε να το δει κάποιος αυτό.

 

Αν χρησιμοποιείς το κινητό με τα 3 πλήκτρα πλοήγησης, πάτησε παρατεταμένα το τετράγωνο πλήκτρο, αυτό από την άλλη πλευρά από το πλήκτρο home. Στην επόμενη οθόνη, κάνεις scroll μέχρι το κάτω μέρος και εκεί θα βρεις την επιλογή που ψάχνεις.

Edited by mr_47
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Χμ.. Θα το κοιτάξω κι εγώ, αφού έχω cosmote πλέον. Μην κάνεις ακόμα κάτι με τη συσκευή σου.

 

 

 

Γενικά, σε όλα τα smartphones, η ρύθμιση για 160 χαρακτήρες στα sms, είναι το αλφάβητο gsm. Είναι η επιλογή που χρησιμοποιεί μόνο τους διαφορετικούς ελληνικούς χαρακτήρες και για όλους τους υπόλοιπους, χρησιμοποιεί τους όμοιους με το Αγγλικό αλφάβητο. Στα κινητά με πλήκτρα μπορούσε να το δει κάποιος αυτό.

 

Αν χρησιμοποιείς το κινητό με τα 3 πλήκτρα πλοήγησης, πάτησε παρατεταμένα το τετράγωνο πλήκτρο, αυτό από την άλλη πλευρά από το πλήκτρο home. Στην επόμενη οθόνη, κάνεις scroll μέχρι το κάτω μέρος και εκεί θα βρεις την επιλογή που ψάχνεις.

 

 

ε θα σκασω...

μπηκα εκει και βγαζει....

 

Mi μηνυματα

προβολη φωτογραφιων προφιλ.... κτλ κτλ

και τελος κατω... συγχρονισμος και προσθετες ρυθμισεις....

 

Ε δεν το βρισκω πουθενα

+bobb -=azor=-
Link to comment
Share on other sites

νομίζω η γλώσσα κινητού πρέπει να είναι στα ελληνικά για να εμφανιστεί η επιλογή αυτή. με επιφύλαξη το λέω γιατί έχω δώσει το κινητό με miui

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

κατοχος του κινητου 4 μηνες.... ζητημα να εγραψα 2-3 sms

τι ρυθμιση πρεπει να κανω για να εχω πληρης sms και να μην βγαζει δευτερο μηνυμα στα Ελληνικα στους 60 χαρακτηρες περιπου?

 

ευχαριστω πολυ

 

ρυθμίσεις - εφαρμογές συστήματος -μηνύματα - χρήση gsm αλφάβητου ( στο Mi 8 Lite μου )

Link to comment
Share on other sites

σορρυ παιδια... ουτε καν! δεν υπαρχει τετοια επιλογη

 

γλωσσα εχω ελληνικα κανονικα... απλα περιοχη δεν εχω Ελλαδα

 

EDIT: μολις αλλαξα περιοχη εμφανιστηκε

Edited by kinhtomania
+bobb -=azor=-
Link to comment
Share on other sites

Μεγάλη τρολια το νέο hide notch! Δε λέω, καλό να υπάρχει ΚΑΙ με αυτόν τον τρόπο αλλά όχι μόνο. Πρέπει να επαναφέρουν και το παλιό καλό hide notch.

 

Ενώ έχουμε επιτέλους 60 fps, έχω πολλά νεύρα γιατί νομίζω ότι δεν έχουν βάλει ακόμα το να μένουν οι ειδοποιήσεις! Και παρά το ότι με το νέο hide notch κρύβεις εντελώς το notch και καθίσταται άχρηστο, ΠΑΛΙ δε μπορείς να έχεις μόνιμες ειδοποιήσεις!

Είναι φιάσκο το update. Με αυτό το hide notch δε λειτουργεί το Poco theme και γυρνάμε στο κλασικό. Επίσης όταν φορτίζεις, ΠΑΛΙ δε βλέπεις ποσοστό μπαταρίας αλλά απλά πρασινίζει η μπαταρία... Τσάμπα τόσο feedback, ο,τι να'ναι έκαναν.

Edited by ParallelUniverse
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Poco F1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...