Jump to content

Poco F1


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικά το τζαμακι της nilkin που πλήρωσα ένα δεκάρικο και τοποθέτησα αποδείχτηκε πολύ μουφα. Με τη πρώτη τούμπα από το κρεβάτι κάτω ένα ράγισμα μεγάλο οπότε το πρωί πάω να βάλω xone που είχα στο rn4 και το είχα 2 χρόνια χωρίς να πάθει τπτ. Το μόνο κακό είναι ότι αφήνει δακτυλιες

 

----- προσθήκη μηνύματος 17 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τελικά το τζαμακι της nilkin που πλήρωσα ένα δεκάρικο και τοποθέτησα αποδείχτηκε πολύ μουφα. Με τη πρώτη τούμπα από το κρεβάτι κάτω ένα ράγισμα μεγάλο οπότε το πρωί πάω να βάλω xone που είχα στο rn4 και το είχα 2 χρόνια χωρίς να πάθει τπτ. Το μόνο κακό είναι ότι αφήνει δακτυλιες

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το τζαμακι της nilkin που πλήρωσα ένα δεκάρικο και τοποθέτησα αποδείχτηκε πολύ μουφα. Με τη πρώτη τούμπα από το κρεβάτι κάτω ένα ράγισμα μεγάλο οπότε το πρωί πάω να βάλω xone που είχα στο rn4 και το είχα 2 χρόνια χωρίς να πάθει τπτ. Το μόνο κακό είναι ότι αφήνει δακτυλιες

 

----- προσθήκη μηνύματος 17 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τελικά το τζαμακι της nilkin που πλήρωσα ένα δεκάρικο και τοποθέτησα αποδείχτηκε πολύ μουφα. Με τη πρώτη τούμπα από το κρεβάτι κάτω ένα ράγισμα μεγάλο οπότε το πρωί πάω να βάλω xone που είχα στο rn4 και το είχα 2 χρόνια χωρίς να πάθει τπτ. Το μόνο κακό είναι ότι αφήνει δακτυλιες

Πιο απο τα 2 ήταν? Το clear ή αυτο με το μαύρο πλαίσιο?

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη που θα συνεχίσω το θέμα για το 4g+, αλλά: βλέπω screenshots από πολλούς ξένους των οποίων το poco γράφει 4g+ και όχι σκέτο 4g. Τελικά η συσκευή μήπως το υποστηριζει;
Link to comment
Share on other sites

Έχει ειπωθεί πολλάκις.

Η συσκευή σαφώς και το υποστηρίζει. Απλά εδώ στην Ελλάδα δεν πιάνει 4G+.

Έχει να κάνει με κάτι δικαιώματα αν θυμάμαι καλά. Στο λέω πολύ μπακαλιστικα τώρα αλλά κάπως έτσι έχουν τα πράγματα.

 

Στάλθηκε από το Pocophone F1

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη που θα συνεχίσω το θέμα για το 4g+, αλλά: βλέπω screenshots από πολλούς ξένους των οποίων το poco γράφει 4g+ και όχι σκέτο 4g. Τελικά η συσκευή μήπως το υποστηριζει;

 

Απ'οτι μου ειπαν τα παιδια δεν πιανει πλας στη χωρα μας γιατι το κινητο δεν εχει τις καταλληλες μπαντες του πλας στην Ελλαδα.

Βαριέμαι που ζω!!! :D
Link to comment
Share on other sites

Είχα πάρει τζαμακι από το ebay το οποίο το έβαλα και έκατσε καλύτερα από το nilkin που είχα πριν
Link to comment
Share on other sites

Η πλάκα είναι ότι επειδή είναι με μαύρο γύρω γύρω και κάτω χάθηκε το λαμπακι τον ειδοποιησεων
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Είχα χρόνια να γράψω στο myphone.gr μια και έκανα προσωπικό ρεκορ διατήρησης smartphone συσκευής! Συγκεκριμένα πριν 5-6 χρόνια αγόρασα το samsung s4mini το οποίο και με υπηρέτησε αδιαμαρτύρητα όλον αυτό τον καιρό! Λίγο το γεγονός ότι είχε μικρό μέγεθος, λίγο που και να το έχανα μου το έδιναν πίσω (συνεβη 2 φορες) :lol:, λίγο που είχα χαμηλές απαιτήσεις από αυτό (απλο σερφαρισμα και τηλέφωνα) δεν επιδίωξα την αλλαγή του. Με δούλευαν γνωστοί και φίλοι που το είχα ακόμα ειδικά για κάποιον που δεν έχασε ποτέ την επαφή με τις εξελίξεις στα κινητά!!! Τέλος πάντων το περασμένο Σάββατο παρέδωσε πνεύμα και φυσικά ψάχτηκα άμεσα για τον αντικαταστάτη του! 'Εχοντας μάλιστα ως δεδομένο ότι δεν θέλω να το αλλάξω στο χρόνο αποφάσισα να πάρω το καλύτερο value for money της αγοράς ως περισσότερο future proof το κινητο δηλαδή που έχετε και εσείς!

Μέσα στις επόμενες μέρες θα παραλάβω το poco σε μαυρο 64gb και θα αντικαταστήσω άμεσα την θρυλική κάρτα που έχω στο σαμσουνγκ σε nanosim! :D Θα θυμίζω αρχικά παππού που αντάλλαξε την κορόλα 25ετίας του με το νέο χιουντάι ι30 όταν το πρωτοχρησιμοποιήσω! Θα είμαι ο βασιλιάς του ...android που θα χαλάσει μέρες για να το μάθει και να το παραμετροποιήσει. Εκεί θα χρειαστώ την εμπειρία σας είτε για να με συμβουλέψετε, είτε για να με παραπέμψετε κάπου που θα βρω την πληροφορία που χρειάζομαι! Μην αρχίσετε να με βαράτε λοιπόν αν διατυπώσω απορίες που για τους πολλούς θα είναι ηλίθιες! Απλά θα προσπαθήσω για να μην κουράζω να μην επαναλάβω ερωτήματα που έχουν ήδη απαντηθεί παραπάνω! Καλώς σας (ξανα)βρήκα λοιπόν!

Edited by spyros_s
Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρηθεί και στο εξωτερικό άρα δεν έχει σχέση το δίκτυο.

 

Το έχω ξαναπεί και εγώ αυτό ότι αποκλείεται να φταίει το δίκτυο γιατί με το ίδιο δίκτυο με άλλες 3 συσκευές που είχα (2 samsung και 1 oneplus) στα ίδια μέρη που κινούμαι δεν είχα ποτέ τέτοιο πρόβλημα. Το πρόβλημα το πρωτοσυνάντησα με Redmi Note 5 το οποίο το έδωσα γι' αυτό το λόγο και πήρα το pocophone το οποίο και αυτό έχει ακριβώς το ίδιο πρόβλημα. Έκανα 2 αγορές xiaomi και είχα 2 στα 2 με το ίδιο πρόβλημα.

 

Άλλη πιθανότητα. Κομμένες κάρτες; Dev Miui;

 

Τελικά το τζαμακι της nilkin που πλήρωσα ένα δεκάρικο και τοποθέτησα αποδείχτηκε πολύ μουφα. Με τη πρώτη τούμπα από το κρεβάτι κάτω ένα ράγισμα μεγάλο οπότε το πρωί πάω να βάλω xone που είχα στο rn4 και το είχα 2 χρόνια χωρίς να πάθει τπτ. Το μόνο κακό είναι ότι αφήνει δακτυλιες

 

Ειλικρινά, τόσα χρόνια ασχολίας με κινητά, ποτέ δεν κατάλαβα γιατί τα tempered glasses κοστίζουν 10+, ειδικά σε περιπτώσεις όπως την παραπάνω. :confused:

 

1 εταιρείας παίρνω τόσα χρόνια και δε με έχουν απογοητεύσει ποτέ.

 

2,5€-3€, ανάλογα με το κατάστημα.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Είχα χρόνια να γράψω στο myphone.gr μια και έκανα προσωπικό ρεκορ διατήρησης smartphone συσκευής! Συγκεκριμένα πριν 5-6 χρόνια αγόρασα το samsung s4mini το οποίο και με υπηρέτησε αδιαμαρτύρητα όλον αυτό τον καιρό! Λίγο το γεγονός ότι είχε μικρό μέγεθος, λίγο που και να το έχανα μου το έδιναν πίσω (συνεβη 2 φορες) :lol:, λίγο που είχα χαμηλές απαιτήσεις από αυτό (απλο σερφαρισμα και τηλέφωνα) δεν επιδίωξα την αλλαγή του. Με δούλευαν γνωστοί και φίλοι που το είχα ακόμα ειδικά για κάποιον που δεν έχασε ποτέ την επαφή με τις εξελίξεις στα κινητά!!! Τέλος πάντων το περασμένο Σάββατο παρέδωσε πνεύμα και φυσικά ψάχτηκα άμεσα για τον αντικαταστάτη του! 'Εχοντας μάλιστα ως δεδομένο ότι δεν θέλω να το αλλάξω στο χρόνο αποφάσισα να πάρω το καλύτερο value for money της αγοράς ως περισσότερο future proof το κινητο δηλαδή που έχετε και εσείς!

Μέσα στις επόμενες μέρες θα παραλάβω το poco σε μαυρο 64gb και θα αντικαταστήσω άμεσα την θρυλική κάρτα που έχω στο σαμσουνγκ σε nanosim! :D Θα θυμίζω αρχικά παππού που αντάλλαξε την κορόλα 25ετίας του με το νέο χιουντάι ι30 όταν το πρωτοχρησιμοποιήσω! Θα είμαι ο βασιλιάς του ...android που θα χαλάσει μέρες για να το μάθει και να το παραμετροποιήσει. Εκεί θα χρειαστώ την εμπειρία σας είτε για να με συμβουλέψετε, είτε για να με παραπέμψετε κάπου που θα βρω την πληροφορία που χρειάζομαι! Μην αρχίσετε να με βαράτε λοιπόν αν διατυπώσω απορίες που για τους πολλούς θα είναι ηλίθιες! Απλά θα προσπαθήσω για να μην κουράζω να μην επαναλάβω ερωτήματα που έχουν ήδη απαντηθεί παραπάνω! Καλώς σας (ξανα)βρήκα λοιπόν!

 

Καλως ορισες. Αν σαρεσει το MIUI εκναες την τυχη σου, αν οχι θα σε βοηθησω να περασεις ROM των google pixel

Βαριέμαι που ζω!!! :D
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω πάρει αυτό και έχω πάθει πλάκα, άθραυστο, χωρίς καθόλου δακτυλιές, έχει φάει 5-6 γερά πεσίματα χωρίς ούτε ένα σημάδι και νομίζω σε πολύ καλή τιμή.https://m.aliexpress.com/item/32858936173.html?spm=a2g0n.orderlist-amp.item.32858936173&aff_trace_key=03c2f71520df4e3baf6fae1b88e138d7-1554043172919-03094-UneMJZVf&aff_platform=msite&m_page_id=3818amp-TkrX4aQUWisAKK2Te0fWlg1554150566110 Edited by kontz

Τηλέφωνο: SAMSUNG OMNIA->HUAWEI 8800->ZTE V967S-> NUBIA Z5S MINI-> Χiaomi Mi3 16gb White->ZTE GEEK V975>XIAOMI REDMI NOTE 2->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO SE-> POCO F1

Tablet: Pipo M2 Mix->CHUWI HI8->GHUWI HI10

TVBOX:RPI3-> UGOOS AM7

Link to comment
Share on other sites

εγω ειχα παραγγειλει απο ebay ενα full cover το εβαλα αλλα επειδη στο κατω μερος ειναι μαυρο δε φαινετε καθολου το λαμπακι των ειδοποιησεων
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή αλλά είναι που είναι φραντζολα το κινητό, το κάνει ακόμα περισσότερο.

Εγώ παρήγγειλα γύρω στις 7 θήκες από του Μπέι, αλλά κόλλησα μόνο με αυτές τις δύο.

Εφαρμόζουν εξαιρετικά και είναι πολύ κομψές.

Η μία είναι nillkin, αλλά από αυτές που πιάνουν περιμετρικά το κινητό.

Κακώς που δεν έρχονται Ελλάδα. Φέρνουν μόνο αυτές που αφήνουν ακάλυπτο το κινητό πάνω και κάτω.

Η άλλη είναι no name αλλά απίστευτα κομψή και με πολύ καλό πιάσιμο.

bbee49f7407d2215d65df2a10878a5d9.jpg64450a7de608e666c6d182b3b21bb27f.jpgb9757f7b40f8a37ca759ce2468e36b51.jpg752a918ebad0b34b9ef7587e84e5d220.jpg9270d455d051ddbecd5a086abd4cdeeb.jpg884c6df622deb582a3a9b08ae8f9eb6b.jpg

 

Στάλθηκε από το Pocophone F1

 

για την δεύτερη (οχι την nilkin) μπορείς να δώσεις link?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Θα ήθελα να υπενθυμίσω ακόμη μία φορά το εξής: αν βλέπετε κάποιο bug, οπωσδήποτε στείλτε το μέσω του feedback app στη Xiaomi (έχει και επιλογή για screenshot).

Δουλεύει, τα διορθώνουν, πολλές φορές. Και είναι κάποια bugs τα οποία δεν έχω δει γραμμένα σε forums κλπ, τα οποία λύθηκαν στα επόμενα updates, άμεσα, χωρίς να αναφέρονται στα changelogs (με τα οποία changelogs έχουν σοβαρό πρόβλημα οι developers του poco xD )

 

Για παράδειγμα:

1. Όταν έβλεπα full screen video σε landscape, πχ στο youtube, μου έσκαγαν ειδοποιήσεις, πχ στο whatsapp, και το popup δεν έδειχνε πληροφορίες σχετικά με τον αποστολέα και την αρχή του μηνύματος, παρά μόνο μια λευκή φούσκα με το σήμα του whatsapp στα αριστερά. Αυτό δε γινόταν μια στο τόσο, γινόταν πάντα. Το έστειλε με το feedback app και σε επόμενο update λύθηκε.

2. Σπάνια, κατεβάζοντας τη μπάρα από πάνω, δεν έβλεπα τα quick settings (on/off wifi, data, gps κλπ), παρά μόνο ένα λευκό πλαίσιο. Με περαιτέρω swipe down έφτιαχνε ή απλά έκανα swipe up και πάλι down και έστρωνε. Αυτό συνέβαινε 1 στις 20. Και αυτό πλέον λύθηκε, σχετικά σύντομα αφότου το έστειλα μέσω του feedback app με screenshot.

 

TL;DR: ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΉΣΤΕ ΤΟ FEEDBACK APP ΓΙΑ ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΕΤΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ. ΔΟΥΛΕΥΕΙ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 89 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

Επίσης μπορείτε να αναφέρετε προτάσεις μέσω του app. Ποτέ δεν ξέρεις.

Edited by ParallelUniverse
Link to comment
Share on other sites

...είμαι και επισήμως κάτοχος poco f1! Πρώτη διαπίστωση: τρομερή ταχύτητα και ανταπόκριση! Συνεχίζω την παραμετροποίηση και επανέρχομαι όπου κολλήσω!
Link to comment
Share on other sites

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε κ το dark mode https://techmaniacs.gr/o-poco-launcher-tis-xiaomi-apokta-pleon-dark-theme-me-pragmatika-mayra-backgrounds/ . Επίσης πλέον η μπαταρία φαίνεται πολύ μεγαλύτερη το ποσοστό της εννοώ πάνω δεξιά
Link to comment
Share on other sites

Άλλη πιθανότητα. Κομμένες κάρτες; Dev Miui;

 

Η κάρτα sim είναι σχετικά καινούρια την οποία το ξαναλέω ότι την χρησιμοποιούσα σε άλλα 3 τηλέφωνα απροβλημάτιστα. Για dev Miui πάλι ξαναλέω και σε stable και σε dev το πρόβλημα υπάρχει σε μένα. Από stable γι' αυτό το λόγο έφυγα σε dev αλλά δεν διορθώθηκε τίποτα δυστυχώς.

Link to comment
Share on other sites

To link μας παίρνει σε θήκη.

Δεν καταλαβαίνω τι θες να πεις. Δεν οδηγεί πουθενά το λινκ;

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Poco F1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...