Jump to content

Poco F1


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για κάποιο λόγο δεν μου έρχονται ειδοποιήσεις από το Gmail, ενώ έχω κανονικά ενεργοποιημένες όλες τις ειδοποιήσεις.

Απο Instagram και άλλες εφαρμογές;

Εχεις ανοικτο το DND;

Σε ρωτάω γιατί και εγώ το ίδιο θέμα είχα και επειδή είχα ανοικτο το DND δεν μου έρχονταν ειδοποιήσεις καθόλου ενώ πριν κάνω update δεν είχα θέμα με τις ειδοποιήσεις (pop up ειδοποιήσεις εννοω)

Αν δεν έχεις DND τότε κοίταξε τον συγχρονισμό και ενεργοποιήσε τον για το gmail.

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβώς κάνει το notch test? Το βρίσκετε settings... Additional settings... Accessibility...

Επιπρόσθετα, ένα ακόμα bug που βρήκα είναι ότι σε ένα από τα 2 poco μου όταν είμαι στις ρυθμίσεις μέσα και το έχω πάνω σε τραπέζι, δεν κατεβαίνει η καρτέλα με τις συντομεύσεις από πάνω κάτω.... Το touch sensitivity και response σε όλα τα άλλα ειναι μια χαρά... Περίεργο πολύ και το αστείο είναι ότι φίλου το κάνει και αυτό... Και τα 2 128 άρια... Σε 2 64 άρια όλα καλά.... Λογικά software καθαρό και ίσως συνδέεται με διαφορά στο hardware της οθόνης tianma vs ebbg... Τα 64 άρια έχουν tianma ενώ τα 128 ebbg... Ξανά λέω μόνο όταν βρίσκονται σε τραπέζι αυτά τα αποτελέσματα

 

Κανείς άλλος? Με το ίδιο θέμα?

Link to comment
Share on other sites

Έπεσε από ύψος γραφείου, περίπου 70-80 πόντους... η Ringke δεν έκανε τίποτα :( Το προστατευτικό κρύσταλο από πάνω δεν έπαθε τίποτα. Ατυχία :( :confused:

Η οθόνη είνα για αλλαγή, ευτυχώς το touch δουλεύει ακόμη και μέχρι να το φτιάξω θα έχω τηλέφωνο.

0-02-05-03c3f33c51e52b3addd8ed96341a7c76c33630fcc4f36145486338d342acf65e-faa8f982.jpg

0-02-05-57fc434c298d2dc7c664608cb34571c06b7bbb0ebd64a1f6c460bf626a063f44-9551dcf7.jpg

Καμιά ιδέα που το πάμε για να γίνει σωστή δουλειά? Είναι από skroutzομάγαζο αγορασμένο όχι από InfoQ. Φαντάζομαι ότι δεν μπορώ να το πάω σε InfoQ για αλλαγή τζαμιού, έτσι?

Link to comment
Share on other sites

Καλά πως? και το έχεις φουλ προφυλαγμένο με καλή θήκη και τζάμι...υπομονή εμείς να είμαστε καλά
Πάλι καλά που δεν επαθε τίποτα το πλακάκι, ποιος το άκουγε το αφεντικό... :lol: :lol:

 

Ατυχία :(

Link to comment
Share on other sites

Τι μάρκα το κρύσταλλο επάνω;

προς το παρόν με nillkin έχω σώσει 2 κινητά σε 1 μήνα..

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Dream big and dare to fail..
Link to comment
Share on other sites

Τι μάρκα το κρύσταλλο επάνω;

προς το παρόν με nillkin έχω σώσει 2 κινητά σε 1 μήνα..

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Χτύπησε στην γωνία (αν δεις την 2η φωτογραφία) που δεν προστατευεται από το tempred glass. Αυτό δεν έπαθε τίποτα.

 

Αυτό το κρύσταλο έχω βάλει και είμαι πολύ ευχαριστημένος από αυτό: https://www.gearbest.com/screen-protectors/pp_009489075762.html

 

Για πείτε ρε παίδες καμιά ιδέα που το πάμε για να μπεί νέα καλή οθόνη και για γίνει σωστή δουλειά?

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω, αλλά αν θες να αλλαξεις θηκη, εχω τη spigen και μετα απο 1-2 πτωσεις δεν εχει τιποτα. Εννοειται επεσε με τη θηκη και οχι σε γωνια με την οθονη, σε σημειο δλδ που δεν το προστατευει η θηκη
Βαριέμαι που ζω!!! :D
Link to comment
Share on other sites

Πως τσεκάρουμε αν δουλεύει το vowifi? Το βάζω σε λειτουργία πτήσης ανοίγω WiFi αλλά όταν κάνω κλήση δε κάνει κλήση ενώ πριν κάτι μέρες έκανε νομιζω
Link to comment
Share on other sites

Πως τσεκάρουμε αν δουλεύει το vowifi? Το βάζω σε λειτουργία πτήσης ανοίγω WiFi αλλά όταν κάνω κλήση δε κάνει κλήση ενώ πριν κάτι μέρες έκανε νομιζω
Σου έχει βγάλει το σύμβολο με το ακουστικό από κάτω, αριστερά του airplane mode ;

 

bf1f575b991f370ae8492cc24e1ba832.jpg

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Το έβγαλε για λίγο αλλά μετά έχει βγάλει το volte μονιμα

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Με WiFi ανοιχτό και λειτουργία πτήσης ναι μου το βγάζει αλλά πως τσεκάρω αν δουλεύει όντως? Κανονικά δε θα πρέπε να κάνει και κλήση ενώ ειμαι σε WiFi και λειτουργία πτήσης?

Link to comment
Share on other sites

Με WiFi ανοιχτό και λειτουργία πτήσης ναι μου το βγάζει αλλά πως τσεκάρω αν δουλεύει όντως? Κανονικά δε θα πρέπε να κάνει και κλήση ενώ ειμαι σε WiFi και λειτουργία πτήσης?
Ναι, θα πρέπει να κάνεις κανονικά κλήση με μόνο το WiFi ανοικτό. Έτσι δουλεύει το δικό μου.
Link to comment
Share on other sites

Ναι, θα πρέπει να κάνεις κανονικά κλήση με μόνο το WiFi ανοικτό. Έτσι δουλεύει το δικό μου.
δλδ με wifi ανοιχτο και σε λειτουργεια πτησης κανει κανονικα κληση ?
Link to comment
Share on other sites

δλδ με wifi ανοιχτο και σε λειτουργεια πτησης κανει κανονικα κληση ?
Ναι, θα πρέπει να κάνεις κανονικά κλήση με μόνο το WiFi ανοικτό. Έτσι δουλεύει το δικό μου.
Link to comment
Share on other sites

Ναι, θα πρέπει να κάνεις κανονικά κλήση με μόνο το WiFi ανοικτό. Έτσι δουλεύει το δικό μου.
με 10.2.3 εισαι ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τελικά εανε κλήση τώρα κανονικα

Link to comment
Share on other sites

θελω να αγορασω το τηλ.

εχω διαβασει σε ξενα σαιτ διαφορα παραπονα για το μενου. Ειναι δυσχρηστο ?

 

Μία χαρά είναι. Αν ξέρεις από Android κινητά δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, τελικα το αγορασα χθες

 

ΑΠο launcher τι χρησιμοποιειτε? Στο redmi ειχα GO launcher και ηταν μια χαρα.

Με ξενιζει λιγο εως αρκετα η menu bar που κοβεται στη μεση απο ηχειο και καμερα και δεν βλεπω notifications.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, θα πρέπει να κάνεις κανονικά κλήση με μόνο το WiFi ανοικτό. Έτσι δουλεύει το δικό μου.

 

Καλημέρα εγώ είμαι με dev και το πρόβλημα μου είναι ότι δεν κάνει πάντα κλήση με VoWiFi και αναγκαστηκά το κλείνω και κάνω την κλήση κανονικά με ίντερνετ καμπάνα. Σε μένα τουλάχιστον δεν δουλεύει σωστά. Με samsung s8 δεν είχα τέτοιο θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Μία χαρά είναι. Αν ξέρεις από Android κινητά δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα.

 

Όντως. Καλό το pure android αλλά τώρα που συνήθισα τα καλούδια του miui δε μπορώ χωρίς αυτό. Προσωπικές προτιμήσεις είναι αυτές.

 

----- προσθήκη μηνύματος 99 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημερα, τελικα το αγορασα χθες

 

ΑΠο launcher τι χρησιμοποιειτε? Στο redmi ειχα GO launcher και ηταν μια χαρα.

Με ξενιζει λιγο εως αρκετα η menu bar που κοβεται στη μεση απο ηχειο και καμερα και δεν βλεπω notifications.

 

Σύντομα έρχεται μεγάλη ενημέρωση η οποία μεταξύ άλλων θα δίνει την επιλογή να μένουν μόνιμα τα εικονίδια ειδοποιήσεων πάνω αριστερά, μέχρι να τσεκάρεις την ειδοποίηση. Προς το παρόν έχεις την επιλογή να τα βλέπεις για 2 δευτερόλεπτα αφού έρθουν. Έπειτα αντικαθίστανται από την ένδειξη της ώρας.

 

Όσο για τον launcher, ο stock Poco launcher με καλύπτει 100%.

Link to comment
Share on other sites

Όντως. Καλό το pure android αλλά τώρα που συνήθισα τα καλούδια του miui δε μπορώ χωρίς αυτό. Προσωπικές προτιμήσεις είναι αυτές.

 

----- προσθήκη μηνύματος 99 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Σύντομα έρχεται μεγάλη ενημέρωση η οποία μεταξύ άλλων θα δίνει την επιλογή να μένουν μόνιμα τα εικονίδια ειδοποιήσεων πάνω αριστερά, μέχρι να τσεκάρεις την ειδοποίηση. Προς το παρόν έχεις την επιλογή να τα βλέπεις για 2 δευτερόλεπτα αφού έρθουν. Έπειτα αντικαθίστανται από την ένδειξη της ώρας.

 

Όσο για τον launcher, ο stock Poco launcher με καλύπτει 100%.

Ευελπιστώ η ενημέρωση αυτή να φτιάξει και το θέμα που έχουμε μερικοί με το touch responsiveness όταν βρίσκεται σε μαξιλάρι ή επίπεδη επιφάνεια που αναφέρουμε μερικά μηνύματα παραπάνω...

Link to comment
Share on other sites

Ευελπιστώ η ενημέρωση αυτή να φτιάξει και το θέμα που έχουμε μερικοί με το touch responsiveness όταν βρίσκεται σε μαξιλάρι ή επίπεδη επιφάνεια που αναφέρουμε μερικά μηνύματα παραπάνω...

 

Το παρατήρησα και εγώ μια φορά αυτό, όταν χρησιμοποιούσα το κινητό σε καναπέ με μαλακή κουβέρτα. Και νόμιζα ότι ήταν ιδέα μου. Πολύ περίεργο και διαβάζω ότι παρατηρείται και σε άλλες συσκευές, άλλης μαρκας.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Poco F1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...