Jump to content

Poco F1


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εξαρτάται αν το έχεις συνηθίσει ή όχι. Το είχα στο Χ και τώρα δεν με χαλάει καθόλου. Όπως και τα gestures.[/quoteΚαλα τα ges δύσκολα τα αλλάζεις....

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

απο οτι καταλαβα το notch δεν παλευεται ετσι ;

 

Οταν το ειχα θυμαμαι οτι υπηρχε mod για να χει ειδοποιησεις (μονιμα) στο νοτς. Φυσικα λιγο μικρότερες. Διαφορετικά στην pie εχει μονο προσωρινές για λιγα δευτερόλεπτα (επιφυλάσσομαι μηπως εχει αλλαξει κατι από τοτε). Τωρα το αν παλεύεται το ξερεις εσύ καλύτερα (αναλόγως και αν σκοπευεις να ξεκλειδώσεις)

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Μην εξαντλείτε τόσο την μπαταρία. Φθείρεται πολύ γρήγορα όταν την πάτε κάτω από 20%.
Έχεις δίκιο.

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Dream big and dare to fail..
Link to comment
Share on other sites

Ξέρω τι είναι απλά τι χρήση το κάνει κάποιος αυτό ήθελα να μάθω. Παραδειγμα κάποιος το χρησιμοποιεί για ανέπαφες συναλλαγές τράπεζας. Κάτι άλλο;
Ναι. Μπορείς να κάνεις φόρτιση της Ath.Ena Card με το κινητό σου αν έχει NFC, χωρίς να χρειάζεται να περιμένεις τις ουρές στα εκδοτήρια ή στα αυτόματα μηχανήματα.
Link to comment
Share on other sites

Κάτι άλλο που μου έτυχε σήμερα. Τελείωνε η μπαταρία και ενώ είχα τον φορτιστή μαζί μου δεν είχα το καλώδιο. Βρήκα ένα usb-c καλώδιο εκεί που ήμουν το οποίο ήταν usb 3 και το τηλέφωνο δεν φόρτιζε. Δεν ξέρω αν συμβαίνει και σε άλλα τηλέφωνα αυτό δεν το δοκίμασα αλλά απ' ότι κατάλαβα μόνο με usb 2 καλώδιο φορτίζει.
Link to comment
Share on other sites

απο οτι καταλαβα το notch δεν παλευεται ετσι ;

 

Αν σκεφτείς ότι από την οθόνη του Redmi Note 5 δε χάνεις τίποτα (οι 0,19" είναι το notch), δε θα σε απασχολήσει για πολύ.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται. Ακόμα και τις νέες κάρτες πρεπει να τις έχεις μέσα σε ειδικό φάκελο για να μην στις διαβάσει κανείς από δίπλα. Ποσό μάλλον στο κινητό.
Είναι πιο ασφαλές από την κάρτα, γιατί σε κάθε συναλλαγή σου ζητάει κωδικό.

 

 

 

δεν μπορω να κααλαβω γιατι για καποιους ειναι τοσο σημαντικο το nfc... εμενα προσωπικα ουτε που με ενοιαε αν το εχει ή οχι οταν το αγορασα!

με αυτο το συστηματακι δεν ειναι πιο επικίνδυνο να σε χακρουν και να σου αδειάσουν την τράπεζα?

Όχι είναι πιο ασφαλές.

 

 

 

Μένιο που χρησιμοποιείς το nfc;

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλορίζικο Βαγγέλη. Το έγραψα πιο πάνω ,κάνω ανέπαφες συναλλαγές. 52d009be2602567abab50c69e41fef9d.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N920C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είναι πιο ασφαλές από την κάρτα, γιατί σε κάθε συναλλαγή σου ζητάει κωδικό.

 

Όχι είναι πιο ασφαλές.

 

Στάλθηκε από το SM-N920C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Να σου πω γιατί δεν είναι.. Ξέρεις κάθε γραμμή του κώδικα του Android; Του κάθε app που λειτουργεί μέσα στη συσκευή σου; Ή του κάθε εξαρτήματος;

 

Επειδή δεν ξέρω και μόνο σαν πιθανότητες αυξάνονται σε "τρελό" βαθμό, δε θα περνούσα την κάρτα μου στο κινητό μου...

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

απο οτι καταλαβα το notch δεν παλευεται ετσι ;

 

Μια χαρά παλεύεται. Σου μιλάει ο πολέμιος του αντι-νοτς στην αρχή και μετά μια χαρά όλα.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά παλεύεται. Σου μιλάει ο πολέμιος του αντι-νοτς στην αρχή και μετά μια χαρά όλα.

Και προφανως σε αυτα τα λεφτα που κοστιζει,με τα σπεκς που σου προσφερει παντα,κανεις και τους συμβιβαζμους σου,οποτε το καταπινεις το νοτς.Εδω αλλοι αγοραζουν την μητερα των νοτσ....ακα πιξελ 3....και δινουν ενα σκασμο λεφτα.:rolleyes:

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Μεγαλύτερη λαλακια απο την δυνατότητα απόκρυψης του notch ετσι οπως το εκαναν στη τελευταία αναβάθμιση δεν υπάρχει.

1ον δεν ειναι έτσι οπως ήταν παλιά

2ον αφού τελικά το έκαναν ετσι (χάλια) οπως το εκαναν, γιατί τουλάχιστον δεν ενεργοποίησαν τα notifications αφού πλέον υπάρχει χώρος πότε δε κατάλαβα.

Anyway, μικρό το κακό καθως πλεον εχω συνηθίσει το notch

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

απο οτι καταλαβα το notch δεν παλευεται ετσι ;

Το notch που λες, είναι το λιγότερο.

Το τραγικό της υπόθεσης είναι η στρογγυλεμένη οθόνη που θυμίζει vintage φωτογραφίες μιας άλλης εποχής.

Με τον τρόπο που αποφάσισαν να κρύψουν το notch τα τσακάλια της xiaomi, σε κάνουν να το θέλεις ακόμα περισσότερο.:lol:

 

Οταν το ειχα θυμαμαι οτι υπηρχε mod για να χει ειδοποιησεις (μονιμα) στο νοτς. Φυσικα λιγο μικρότερες. Διαφορετικά στην pie εχει μονο προσωρινές για λιγα δευτερόλεπτα (επιφυλάσσομαι μηπως εχει αλλαξει κατι από τοτε). Τωρα το αν παλεύεται το ξερεις εσύ καλύτερα (αναλόγως και αν σκοπευεις να ξεκλειδώσεις)

Το έδωσες κιόλας;;; :wacko:

Γι αυτό έχεις καιρό να φανείς από το νήμα;

Edited by jimteo
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Δεν έχω το τηλ και βασικά δεν έχω καν με miui τηλ αλλά εάν δεν κάνω λάθος μπορείς να βάλεις διπλότυπη εφαρμογή. Εάν ναι μπορείτε να μου πείτε τον τρόπο; Ένας φίλος που έχει την συσκευή ψάχνει να αγοράσει δεύτερη συσκευή μόνο και μόνο για να βάλει άλλο λογαριασμό σε παιχνίδι.
Link to comment
Share on other sites

Αν σκεφτείς ότι από την οθόνη του Redmi Note 5 δε χάνεις τίποτα (οι 0,19" είναι το notch), δε θα σε απασχολήσει για πολύ.

 

Δεν ειναι οτι χανεις...παιχνιδια μπορεις να παιξεις ανετα ; Ειδα σε μερικα βιντεο οτι δεν φευγει το notch ...

 

Και ερωτηση αυτο το notch για ποιον λογο μπηκε ;

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι οτι χανεις...παιχνιδια μπορεις να παιξεις ανετα ; Ειδα σε μερικα βιντεο οτι δεν φευγει το notch ...

 

Και ερωτηση αυτο το notch για ποιον λογο μπηκε ;

 

Για...ομορφια?Λογω τιμης?:lol::rolleyes::rolleyes::lol:

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Για...ομορφια?Λογω τιμης?:lol::rolleyes::rolleyes::lol:

 

μονο ομορφα δεν τα λες τα κινητα με αυτο το πραγμα...

Δυστηχως δεν μπορω να το παρω, θα μεινω με το note 5 και οταν βγει χωρις notch κανα θηριο βλεπουμε.

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Χαιρεται. Έχω την stable με gcam. Μόνο στην φωτογραφία σελφι του κινητού υπάρχει η δυνατότητα κατόπτρου; Στα βίντεο όχι; στην gcam καθόλου; Δεν τα βρίσκω πέρα από φωτογραφία σελφι με την κανονική καμετα. Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Το pip εχει σταματησει και εσας να δουλευει με τις τελευταιες beta?Ενω μπαινει σε παραθυρακι η εφαρμογη πχ nextflix,maps σταματαει να τρεχει μετα και δεν μπορω να την ανοιξω παλι την εφαρμογη απο εκει.Ειμαι με την 8.12.27.
Link to comment
Share on other sites

Το έδωσες κιόλας;;; :wacko:

Γι αυτό έχεις καιρό να φανείς από το νήμα;

 

Η αλήθεια είναι ότι το έδωσα παρά πολύ γρήγορα. Με χαλαγε λίγο το βίντεο και πήγα στο v30. Το μετάνιωσα βέβαια. Έπρεπε να κάτσω στα αυγά μου. Σκέψου ότι τώρα είμαι σε mix 2s. Μάλλον με έπιασε λύσσα πάλι :p

 

Αν δεν είχα βρει το mix σε καλή τιμή (infoquest), το poco το ξαναεπαιρνα άνετα

 

----- προσθήκη μηνύματος 93 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

μονο ομορφα δεν τα λες τα κινητα με αυτο το πραγμα...

Δυστηχως δεν μπορω να το παρω, θα μεινω με το note 5 και οταν βγει χωρις notch κανα θηριο βλεπουμε.

 

Πάρε mix 2s αν θες xiaomi ή 1+6t που είναι μικροσκοπικό. Φυσικά υπάρχει και το νέο mix 3 αλλά δεν το χω πιάσει καθόλου να σου πω γνώμη.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Πάρε mix 2s αν θες xiaomi ή 1+6t που είναι μικροσκοπικό. Φυσικά υπάρχει και το νέο mix 3 αλλά δεν το χω πιάσει καθόλου να σου πω γνώμη.
Έτσι όπως το έχεις γράψει είναι σαν να λές το 1+6Τ μικροσκοπικό, ενώ είναι το ίδιο σε διάσταση με το LocophoneF1:

  • PocoF1::::155.5 x 75.3 x 8.8 mm (6.12 x 2.96 x 0.35 in)
  • 1 + 6T::::157.5 x 74.8 x 8.2 mm (6.20 x 2.94 x 0.32 in)

Link to comment
Share on other sites

Έτσι όπως το έχεις γράψει είναι σαν να λές το 1+6Τ μικροσκοπικό, ενώ είναι το ίδιο σε διάσταση με το LocophoneF1:

  • PocoF1::::155.5 x 75.3 x 8.8 mm (6.12 x 2.96 x 0.35 in)
  • 1 + 6T::::157.5 x 74.8 x 8.2 mm (6.20 x 2.94 x 0.32 in)

 

Διαβασε το quote μου και το που απανταω. Ο φιλος εγραφε οτι τον ενοχλεί το νοτς και εκει προτεινα μεταξυ αλλων το 1+6t στο οποιο ειναι μικροσκοπικο (το νοτς)

 

----- προσθήκη μηνύματος 61 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μικροσκοπικό το notch εννοούσε.:)

 

Α γεια σου ;):)

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι οτι χανεις...παιχνιδια μπορεις να παιξεις ανετα ; Ειδα σε μερικα βιντεο οτι δεν φευγει το notch ...

 

Και ερωτηση αυτο το notch για ποιον λογο μπηκε ;

 

Βασικά, στο Pubg, πριν το update σε Pie, ένα κομμάτι του hud πήγαινε κάτω από το notch. Τώρα όλο το real estate του παιχνιδιού τερματίζει εκεί που ξεκινάει το notch. Νομίζω και στο gta iii πηγαίνει μέχρι το notch..

 

Μπήκε γιατί όλοι είχαν λυσσάξει να μην έχουν bezels οι οθόνες, αλλά κανείς δε σκέφτηκε τα εξαρτήματα που χωρούσαν στα bezels πού θα τοποθετηθούν ή με ποιο τρόπο θα χειρίζονται smartphones με full οθόνη στη μπροστινή πλευρά, χωρίς να πιέζουν άσχετα σημεία στην οθόνη. Για να μη μιλήσω για την προστασία του εξαρτήματος της οθόνης.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

To πλαίσιο έχει 20% επιστροφή eurobank. Σχεδόν πλησιάζει την τιμή skroutz.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ταχυτητες έχετε μπει στον κόπο να τσεκαρετε; Που κυμαίνεστε λόγω έλλειψης 4G+;

Όχι πως έχει καμία ιδιαίτερη σημασία. Κουβέντα να γίνεται.877f557118a1e31d4394acae93e2da50.jpg

 

Στάλθηκε από το Pocophone F1

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Poco F1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...