Jump to content

Poco F1


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

49622abe56296e6dac7d46baea6405c9.jpg

 

Στάλθηκε από το Xiaomi Pocophone μου

 

Ναι ρε φίλε!!!

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παρατήρησα κάτι σήμερα δεν ξέρω αν έχει γραφτεί πιο πίσω. Όταν αγγίζω και σέρνω προς τα πάνω και στη συνέχεια το κρατάω το touch ακριβώς στα σημεία του notch που υπάρχει η ώρα αριστερά, ή η ένδειξη του σήματος, wi-fi και μπαταρίας δεξιά θαμπώνει η οθόνη και εξαφανίζονται αυτά τα εικονίδια. Παίζει να είναι κάποιο πρόβλημα αυτό; Από περιέργεια ρωτάω.
Οχι φιλε μου. Το ιδιο συμβαίνει αν το κάνεις και από τις δύο πλευρές του notch. Και σε μένα γίνεται. Δεν ειναι κάτι

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βάση ευρωπαϊκής ένωσης όλες οι ηλεκτρονικές συσκευές καλύπτονται με 2 χρόνια εγγύηση. Αν θέλουν ας σου πουν το αντίθετο

 

Τα Xiaomi εισάγονται επίσημα στην Ελλάδα από infoquest.

Link to comment
Share on other sites

Τα Xiaomi εισάγονται επίσημα στην Ελλάδα από infoquest.

 

Δεν είναι ο αντιπρόσωπος στην Ελλάδα, απλά τα εισάγει.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Με τιε εγγυησεις το εχουμε τελειωση το θεμα εδω και χρονια,μην επαναλαμβανομαστε.

Εαν ηταν να το παρω απο Κινα η σκρουτζομαγαζο στα μισα λεφτα και να εχω απαιτησεις για επισημη εγγυηση.......:lol:

Θα τα παίρναμε ολοι απο εκει.......:lol:

Κλασικοί και γραφικοί Ελληνες.........και την πιτα ολοκληρη,και τον σκυλο χορτάτο......:rolleyes:

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν επειδή έχετε θίξει αρκετά θέματα πιο πάνω:

 

1. Αναφέρθηκε και όντως ισχύει, ότι πειράζετε τόσο το τηλεφωνο βάζοντας του dev-custom rom (η όπως αλλιως λεγονται) ενώ δεν χρειάζεται.. Για απλή και όχι μόνο χρήση καλύπτει το 99% των χρηστων. Και όπως διάβασα και λίγο πιο πάνω ακόμα και πράγματα που υπάρχουν στην dev σε 10-20 μέρες έρχονται και στην stable. Όποτε για μένα δεν αξίζει το ρίσκο να πειράξεις κάτι που ήδη είναι (σχεδόν) τέλειο :) .

 

2. Για το θέμα της εγγύησης να αναφέρω ότι στο 99% των περιπτώσεων που χαλάει ένα κινητό είναι για δύο λόγους, η θα πέσει και θα σπάσει η οθόνη η θα βραχεί και θα πάρει υγρασία γενικά. Σε καμμία από τις δυο περίπτωσης δεν σε καλύπτει η εγγύηση.

Και επίσης αν είναι να σου βγάλει βλάβη το κινητό σε θέμα πλακέτας η οθόνης κτλ θα στην βγάλει όχι σε ένα η δύο χρονια, αλλά σε ένα μήνα! Όποτε η εγγύηση 1 χρόνου είναι αρκετή πιστεύω.. Προσωπική μου άποψη βέβαια.

 

3. Για να γίνω κουραστικός και πάλι όπως ανέφερα 3-4 σελίδες πριν. Σε όσους λένε ότι σκέφτονται αν θα το πάρουν η αν αξίζει η ότι έχει πολλά μειονεκτήματα. Δεν είπε κανείς ότι είναι το καλύτερο κινητό της αγοράς η ότι έχει την καλύτερη κάμερα, αλλά για την κατηγορία τιμής μέχρι 450 ευρώ (σας βάζω και 200 ευρω παραπανω) αν μου βρει καποιος καλύτερο all around κινητό με επιχειρήματα εγώ πάω πάσο.

Link to comment
Share on other sites

Οποιος θέλει ας το πάρει με ένα χρόνο...Για τηλέφωνο μιλάμε με συνεχόμενη χρήση...Εγώ μόνο με δύο χρόνια παίρνω βάση Νόμου...Το δικαιούσε δεν σου κάνουν χάρη...

Μόνο σε μαγαζιά με δύο χρόνια εγγύηση αν αγοράζουμε και θα δείς για πότε και οι άλλοι οι πονηροί θα δώσουν δύο...

 

Απλά τα παίρνουν από Κίνα και θέλουν να κερδίσουν και την εγγύηση.Οχι δεν θα πάρω.

 

Βέβαια έχω σωθεί με τα δύο χρόνια γιαυτο και δεν παίρνω τίποτα κάτω από δύο. Ένα LG G4 όταν το πήρα κανείς δεν ήξερε ότι θα καίγονται οι πλακέτες... Μου κάηκε στους 13 μήνες και είχα σε 4 μέρες ξανά κινητό...Αλλιώς θα το είχα πετάξει για να πάρω άλλο...

 

Συμφωνώ & επαυξάνω.. 320 ευρα δεν τα λες λιγα για να μην έχεις plus 1 χρόνο εγγύησης.. μην τρελαθούμε τελείως.& όπως & να το κάνουμε ειναι μια εταιρεία που απο ότι εχω καταλάβει..ακόμα το ψάχνει με τα τηλέφωνα.& ο χρήστης που με κατηγόρησε για άγνοια.. φυσικά εχω..δεν το επαιξα ξερόλας όπως μερικοί εδω μεσα.2 χρόνια εγγύηση όμως οφείλουν όλες οι εταιρείες να δίνουν αν σέβονται τους πελάτες τους.

"Don't be sad because of people, they will all die"
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κανένα καλό τζαμακι για την συσκευή; λέω να πάρω το nillkin amazing h δεν βρήκα το h+ pro, έχει κανείς εμπειρία με τα τζαμακια της nillkin; Υπάρχει κάτι που να κάθεται καλά;

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 χρόνια εγγύηση όμως οφείλουν όλες οι εταιρείες να δίνουν αν σέβονται τους πελάτες τους.

 

Σου δίνει σε αυτά που πουλάει η infoquest και σε αυτά που δίνει η infoquest στον Κωτσόβολο κτλ. Αλλά όταν το πήρα είχε 359 ευρώ. Αν ήθελα το έπαιρνα από Σκρουτζομαγαζα ή Κίνα φτηνότερα. Για κάποιο λόγο είναι φτηνότερα. Μην λέμε τα αυτονόητα.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Σου δίνει σε αυτά που πουλάει η infoquest και σε αυτά που δίνει η infoquest στον Κωτσόβολο κτλ. Αλλά όταν το πήρα είχε 359 ευρώ. Αν ήθελα το έπαιρνα από Σκρουτζομαγαζα ή Κίνα φτηνότερα. Για κάποιο λόγο είναι φτηνότερα. Μην λέμε τα αυτονόητα.

 

Σου εχω νεα.. Αν κουραζεσαι με το να λες τα αυτονόητα δεν σε υποχρέωσε κανεις να απαντάς.ειναι άλλοι άνθρωποι που έχουν την αληθινα καλη διάθεση να εξηγούν σε εμας που δεν γνωρίζουμε!

"Don't be sad because of people, they will all die"
Link to comment
Share on other sites

Το έχω αναφέρει και σε προηγούμενο ποστ, το γράφω και τώρα.

Από τα καλύτερα tempered, όχι μόνο για το pocophone αλλά γενικά, είναι της 3ΜΚ.

Κάθεται άψογα ακόμα και σε ελαφρώς κυρτές οθόνες.

https://www.skroutz.gr/s/16495606/3MK-Tempered-Glass-Pocophone-F1.html

 

IMG-5729.jpg

 

IMG-5731.jpg

Edited by jimteo
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Σου εχω νεα.. Αν κουραζεσαι με το να λες τα αυτονόητα δεν σε υποχρέωσε κανεις να απαντάς.ειναι άλλοι άνθρωποι που έχουν την αληθινα καλη διάθεση να εξηγούν σε εμας που δεν γνωρίζουμε!

 

Ο καθένας ότι μπορεί.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Το έχω αναφέρει και σε προηγούμενο ποστ, το γράφω και τώρα.

Από τα καλύτερα tempered, όχι μόνο για το pocophone αλλά γενικά, είναι της 3ΜΚ.

Κάθεται άψογα ακόμα και σε ελαφρώς κυρτές οθόνες.

https://www.skroutz.gr/s/16495606/3MK-Tempered-Glass-Pocophone-F1.html

Πώς το βλέπεις από δακτυλιες;το είχα στο mate 10 pro και δεν με ικανοποίησε σε αυτό το σημείο;

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα. Μην περιμένεις να γίνει σαν τη μαμά οθόνη όταν το καθαρίζεις.

Λίγο πολύ, όλα τα tempered πάσχουν από δαχτυλιές. Αυτό ίσως λιγάκι παραπάνω. Όχι όμως σε σημείο που να με ενοχλεί τόσο ώστε να το αλλάξω.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Παντως για το θεμα εγγυηση, εμενα 2 φορες μου ετυχε, αγορασμενο απο ελληνικη αλυσιδα με επισημη εγγυηση, να το βγαλουν εκτος λογο υγρασιας. Απο τοτε, δεν ξαναμπλεκω με ελληνικα λαμογια για κινητα προτιμω τους κινεζους που για τουλαχιστον 6 μηνες εχεις εγγυηση paypal και αν ειναι το μαγαζι οκ τοτε 1 χρονο. Γι οτιδηποτε αλλο amazon με αψογο after sales service.

 

Μακρια απο ελληνοεγγυησεις, ειδικα σε κινητα.

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Άλλο αυτό όμως το οποίο είναι σεβαστό και κατανοητό και άλλο να ζητάμε 2 χρόνια εγγύηση σε τιμή Κίνας.
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Παντως για το θεμα εγγυηση, εμενα 2 φορες μου ετυχε, αγορασμενο απο ελληνικη αλυσιδα με επισημη εγγυηση, να το βγαλουν εκτος λογο υγρασιας. Απο τοτε, δεν ξαναμπλεκω με ελληνικα λαμογια για κινητα προτιμω τους κινεζους που για τουλαχιστον 6 μηνες εχεις εγγυηση paypal και αν ειναι το μαγαζι οκ τοτε 1 χρονο. Γι οτιδηποτε αλλο amazon με αψογο after sales service.

 

Μακρια απο ελληνοεγγυησεις, ειδικα σε κινητα.

Καλημέρα. Ποιες εταιρίες στο έβγαλαν εκτός εγγύησης?

 

The power of the Mi 8 be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Ανεξάρτητα πάντως από την εγγύηση που σου δίνει (ή δε σου δίνει) το σκρουτζομαγαζο ή οποιοδήποτε άλλο μαγαζι, βάσει νόμου προστατευεσαι κι έχεις δικαίωμα αντικατάστασης ή επισκευής για δύο έτη από την ημερομηνία αγορας.

Επομένως ότι και να σου λέει αυτός, εσύ είσαι καλυμμένος.

 

Στάλθηκε από το Pocophone F1

Edited by jimteo
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Καλά τώρα τι κάνετε; Θα μιλάμε για τα αυτονόητα; Συγκρίνουμε μια αγορά που θα γίνει πχ από public και μια αγορά από skroutz ή Κίνα; Δεν υπάρχει σύγκριση ότι και να λένε μερικοί
Link to comment
Share on other sites

Καλά τώρα τι κάνετε; Θα μιλάμε για τα αυτονόητα; Συγκρίνουμε μια αγορά που θα γίνει πχ από public και μια αγορά από skroutz ή Κίνα; Δεν υπάρχει σύγκριση ότι και να λένε μερικοί

Εντάξει τότε να πηγαίνεις Public...Ασε εμάς να παίρνουμε από σκρουτζ...Δεν καταλαβαίνω την σύγκριση που λες δηλαδή άλλο τηλέφωνο παίρνεις; Δεν νομίζω....Μια χαρά είναι τα μαγαζιά από σκρούτζ βέβαια ειδικά αυτά με δύο χρόνια εγγύηση...

Link to comment
Share on other sites

Ναι ναι .... Σκέψου αν κάποιοι φοβούνται το σέρβις της "επίσημης" infoquest τι θα αντιμετωπίσουν με το κάθε τυχάρπαστο σκρουτζομαγαζο.

 

Μάγκες δεν είστε εσείς οι έξυπνοι κι εμείς οι χαζοί. Εντελώς φιλικά όλα έχουν ένα κόστος. Αυτό και τίποτα άλλο. Όποιος κατάλαβε.... κατάλαβε.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ποιος μίλησε για έξυπνους και για χαζούς;

Ο καθένας κάνει τις επιλογές του.

Μην τρωγεστε και με αυτό τώρα.

 

Στάλθηκε από το Pocophone F1

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει τότε να πηγαίνεις Public...Ασε εμάς να παίρνουμε από σκρουτζ...Δεν καταλαβαίνω την σύγκριση που λες δηλαδή άλλο τηλέφωνο παίρνεις; Δεν νομίζω....Μια χαρά είναι τα μαγαζιά από σκρούτζ βέβαια ειδικά αυτά με δύο χρόνια εγγύηση...

Δεν μου λες φίλε, αν το είχε και το public τιμή skroutz από που θα αγόραζες; Άντε να μην λέμε ότι θέλουμε τώρα , καλά κάνεις και αγοράζεις από όπου θες, αλλά μερικά πράγματα δεν αλλάζουν

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ρωτήσω αν ξέρει κάποιος τι ρυθμίσεις να κάνω ετσι ώστε να μην έχω το εξης πρόβλημα. Εχω δύο κάρτες cosmote στο τηλέφωνο....Όταν μιλάω με την μια η αλλη οποιος παιρνει λειει οτι ειναι απενεργοποιημένο! Ενώ κανονικά έπρεπε να χτυπάει η τουλάχιστον να λέει κατειλημένο
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Poco F1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...