Jump to content

Poco F1


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απλά όταν με το καλό το πάρεις, να περάσεις την global dev , μια απλή διαδικασία, επίσης χωρίς root, έχεις κάθε εβδομάδα ΟΤΑ update και με αυτήν δουλεύει πολύ καλά η gcam

 

Τι ακριβώς είναι η global dev?Υπάρχει κάποιος οδηγός πως περνάμε την συγκεκριμένη και από πού την κατέβαζουμε ?επίσης κάποιο λινκ για το apk της gcam που αναφέρεις.το τηλ αυτή τη στιγμή έχει τη miui global 10.1

Όποιος έχει λίγο χρόνο ας βοηθήσει :)

Link to comment
Share on other sites

Το βράδυ που κοιμάμαι κλείνει όλες τις εφαρμογές (σχεδόν), έχω απενεργοποιησει τη λειτουργία αδράνειας στα "έξυπνα σενάρια", υπάρχει και άλλη επιλογή; το adaptive battery φταίει μήπως ;

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση το video έχει σταθεροποίηση eis στο 4k τελικά η μόνο στο 1080p; Τι ανάλυση είναι καλύτερη για να έχω καλή σταθεροποίηση;
Link to comment
Share on other sites

OXI

 

εκτος αν θες να εισαι beta tester

 

Κακο που εχουμε παθει ολοι εμεις που εχουμε dev και ειμαστε beta testers......

Edited by nikaki71
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

OXI

 

εκτος αν θες να εισαι beta tester

To "αστείο" είναι - που δεν ξέρει πολύς κόσμος - ότι στο συγκεκριμένο τηλέφωνο η dev είναι καλύτερη, με περισσοτερα features και πιο σταθερή από την/τις stable. Τώρα, αν αυτό είναι κακό ή καλό ας το κρίνει ο καθένας μόνος του.

 

Μιας και έχω xiaomi χρόνια (Mi2 https://www.gsmarena.com/xiaomi_mi_2-4928.php) πριν καν να γίνει μεγάλη και γνωστή σαν εταιρία και μιας και έχουν περάσει πολλά τηλεφωνά της απο τα χέρια μου, την υποστήριξη που έχει το Poco από την εταιρία, δεν την είχε σε κανένα άλλο xiaomi.

Link to comment
Share on other sites

Τόσα ξέρεις τόσα λες με το συμπάθειο.

 

δεν με ξερεις οποτε μην λες τοσα ξερω . Εγω θελω να χω το κεφαλι μου ησυχο με το κινητο εσυ παλι οχι . Δικαιωμα σου και δικαιωμα μου

P1i - starsnav BT-74s && BT GPS Royaltek
Link to comment
Share on other sites

δεν με ξερεις οποτε μην λες τοσα ξερω . Εγω θελω να χω το κεφαλι μου ησυχο με το κινητο εσυ παλι οχι . Δικαιωμα σου και δικαιωμα μου

Οκ σεβαστο αυτο που γραφεις,αλλα σε καμια περιπτωση δεν ειναι καλυτερη η stable απο την beta,αυτο ειναι γεγονος.....

Την παιρνας αφοβα στην συσκευη σου.Παντα για το f1 αυτα που γραφω.....

Αυτος φυσικα δεν ειναι ο κανονας,σε αλλες συσκευες υπαρχουν θεματα με τις beta.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

δεν με ξερεις οποτε μην λες τοσα ξερω . Εγω θελω να χω το κεφαλι μου ησυχο με το κινητο εσυ παλι οχι . Δικαιωμα σου και δικαιωμα μου

 

Με επιβεβαιώνεις.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Παντως με την 8.12.27 eu beta μπορω να πω οτι το touch ειναι αψογο ενω διαβαζω οτι σε πολλους εγινε χειροτερο οποτε αυτο που λενε για διαφορα batches στις οθονες ισχυει.Απλα θελει λιγο ψαξιμο με ποιο firmware δουλευει καλυτερα το touch.
Link to comment
Share on other sites

Μιας και έχω xiaomi χρόνια (Mi2 https://www.gsmarena.com/xiaomi_mi_2-4928.php) πριν καν να γίνει μεγάλη και γνωστή σαν εταιρία και μιας και έχουν περάσει πολλά τηλεφωνά της απο τα χέρια μου, την υποστήριξη που έχει το Poco από την εταιρία, δεν την είχε σε κανένα άλλο xiaomi.

 

Και το Mi-3, το υποστήριξε πάρα πολλά χρόνια , το χρησιμοποιούσα μέχρι πρόσφατα, τώρα έχω το Redmi Note 4X, Θα πάρω και το Poco.

Δεν αγοράζω κινητό χωρίς Ραδιόφωνο (είναι το αρχικό βασικό που προέχει για μένα).

Xiaomi -(Άμιλλα Ναι - Ανταγωνισμός Όχι)
Link to comment
Share on other sites

Mε την beta παρατήρησα ότι δουλεύει άψογα και το ραδιόφωνο. Δεν είναι πλέον παρασιτόφωνο.

 

υπαρχει λογος που την λενε dev . εσυ θες να μας πεις οτι κατι που δεν ειναι ετοιμο σου δουλευει σωστα στα παντα

Edited by XP130TD
προσβλητικός χαρακτηρισμός
P1i - starsnav BT-74s && BT GPS Royaltek
Link to comment
Share on other sites

 

υπαρχει λογος που την λενε dev . εσυ θες να μας πεις οτι κατι που δεν ειναι ετοιμο σου δουλευει σωστα στα παντα

Αν και δεν έχω την συσκευή, θα σου απαντήσω εγώ σαν χρήστης μερικών Xiaomi συσκευών στο παρελθόν.

 

Οι Roms της Xiaomi είτε λέγονται developer, είτε stable, δεν έχει καμία σημασία. Είναι το ένα και το αυτό!! Τι θέλω να πω με αυτό; Ότι υπάρχουν περιπτώσεις που οι developer είναι πολύ πιο σταθερές και από τις stable, συν ότι έχουν επιπλέον χαρακτηριστικά, πιο πρόσφατα, πολλές φορές καλύτερη κάμερα ( ειδικά στις EU) και ίσως πιο ανανεωμένο UI. Τα προβλήματα στις dev έχουν να κάνουν κυρίως με την διάρκεια της μπαταρίας και αυτό συνήθως συμβαίνει μόνο στα αρχικά στάδια τους. Όσο κυκλοφορούν κάθε εβδομάδα νέες developer Roms, αυτό διορθώνεται. Επομένως δεν γίνεσαι ο κλασσικός beta tester και αν θες άνετα μπορείς με ένα απλό nandroid backup, εάν έχεις μπει στην διαδικασία ξεκλειδώματος, TWRP recovery κλπ, να γυρίσεις πάλι εκεί που ήσουν χωρίς απώλειες.

 

Προσωπικά μέχρι πριν μερικούς μήνες είχα το Mi Note 3 και οι developer Roms της ευρωπαϊκής κοινότητας, ήταν η καθημερινότητα μου. Δεν είχα ποτέ κανένα πρόβλημα και όλα δούλευαν άψογα. Συναμα ήμουν πιο ενημερωμένος σε security updates, σε Android version και είχα καλύτερη/ποιοτικότερη κάμερα από Global stable και τέτοιες βλακείες. Το μόνο πρόβλημα που αντιμετώπισα θυμάμαι μια φορά με developer, ήταν στις πληροφορίες μιας φωτογραφίας στην εφαρμογή gallery, στις τρεις τελιτσες πάνω, που δεν μπορούσα να δω τις επιλογές επειδή η γραμματοσειρά είχε το ίδιο χρώμα με το παράθυρο των επιλογών που άνοιγε. Στην επόμενη βέβαια λύθηκε.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by XP130TD

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

παιδια προσπαθω να κανω unlock την συσκευη και μου βγαζει αυτο...

 

τι παίζει?

Θέλει 72 ώρες ακομα;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο στον φίλο μας τον "baiosss" . Απλή και έμπρακτη απόδειξη των εννοιών αυτών.
Xiaomi -(Άμιλλα Ναι - Ανταγωνισμός Όχι)
Link to comment
Share on other sites

παιδια προσπαθω να κανω unlock την συσκευη και μου βγαζει αυτο...

 

τι παίζει?

 

Ότι σε 72 ωρες θα μπορείς να ξεκλειδώσεις. Είναι στάνταρ αυτό δεν μπορείς να το παραβλέψεις

Link to comment
Share on other sites

οποτε μετα απο 72 ωρες να ξανακάνω το ιδιο που εκανα τωρα? θα μου εχει δοθεί κάποια άδεια?
Link to comment
Share on other sites

οποτε μετα απο 72 ωρες να ξανακάνω το ιδιο που εκανα τωρα? θα μου εχει δοθεί κάποια άδεια?
Ναι μετά από αυτές τις 72 ώρες είσαι ελεύθερος να ξεκλειδώσεις.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

ωραια μεχρι τοτε, μπορω να κανονικα να βαλω τις εφαρμογες μου και τις ρυθμίσεις μου ή θα διαγραφτουν μετα?
Link to comment
Share on other sites

ωραια μεχρι τοτε, μπορω να κανονικα να βαλω τις εφαρμογες μου και τις ρυθμίσεις μου ή θα διαγραφτουν μετα?

 

Θα διαγραφούν όλα με το ξεκλείδωμα γίνεται κ factory reset δυστυχώς. Οποτε θα το ξανα στήσεις παλι μετά

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Poco F1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...