Jump to content

Poco F1


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αλήθεια?? εγώ δεν αντιμετωπίζω αυτά που λες.

 

Ναι και τώρα βαριέμαι να γυρίζω πάλι σε stable και να ξαναστήνω.

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα τελικά την dev αλλά δεν μου πολυάρεσε έχει αρκετά bugs τουλάχιστον σε μένα. Όπως παράδειγμα πολλές φορές τρεμοπαίζει ο φωτισμός της οθόνης στα καλά καθούμενα, όταν ανοίγω τα recent apps τρέμει η οθόνη κλπ. Η gcam πάντως δουλεύει κομπλέ.

 

Κάνε υπομονή μέχρι το αυριανό update. Μπορεί να το φτιάξουν. Αν το φτιάξουν μην κάνεις άλλο update μέχρι νεωτέρας ;)

 

Πάντως και γω πρόσεξα τρεμόπαιγμα με την dev (δεν το είχα με τη stable) αλλά μόνο κατα το ξεκλείδωμα και μόνο αν κάτι είναι κοντά στον ir αισθητήρα (έχω face unlock).

Link to comment
Share on other sites

Κάνε υπομονή μέχρι το αυριανό update. Μπορεί να το φτιάξουν. Αν το φτιάξουν μην κάνεις άλλο update μέχρι νεωτέρας ;)

 

Πάντως και γω πρόσεξα τρεμόπαιγμα με την dev (δεν το είχα με τη stable) αλλά μόνο κατα το ξεκλείδωμα και μόνο αν κάτι είναι κοντά στον ir αισθητήρα (έχω face unlock).

στην αυριανή έχει διορθωθεί

Link to comment
Share on other sites

Kάποιος να ξαναβάλει το λινκ για την pie stable. Αν την περάσουμε μανουαλ χάνουμε τις ΟΤΑ αναβαθμίσεις και πρέπει να τις βάζουμε μετά μανουαλ; Κι ένα μικρό tutorial πως τη βάζουμε.:O
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Kάποιος να ξαναβάλει το λινκ για την pie stable. Αν την περάσουμε μανουαλ χάνουμε τις ΟΤΑ αναβαθμίσεις και πρέπει να τις βάζουμε μετά μανουαλ; Κι ένα μικρό tutorial πως τη βάζουμε.:O
Δες εδώ .

 

Πάντως για εμένα όπως έχουν τα δεδομένα η καλύτερη λύση για θέμα φωτογραφίας που καλύπτει τα πάντα είναι να μείνει κανείς στην oreo stable 10.0.6 που είναι απροβλημάτιστη και δουλεύει και η gcam (με το γνωστό θέμα ότι μετά τις 2 φωτογραφίες πατάς στην gallery και μετά πάλι συνεχίζεις) οπότε για δύσκολες συνθήκες όπως εσωτερικοί χώροι ή περιορισμένο φως την χρησιμοποιείς και σε όλες τις άλλες περιπτώσεις stock camera ;)

Link to comment
Share on other sites

Έχετε να προτείνετε κάποιο σοβαρό μαύρο θέμα;

 

Και εγώ ψάχνω κάποιο. Δε με βόλεψε κανένα από τα γνωστά μαύρα. Δηλαδή τα 4-5 που κυκλοφορούν.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ ψάχνω κάποιο. Δε με βόλεψε κανένα από τα γνωστά μαύρα. Δηλαδή τα 4-5 που κυκλοφορούν.

 

Night sky v10

Link to comment
Share on other sites

Δες εδώ .

 

Πάντως για εμένα όπως έχουν τα δεδομένα η καλύτερη λύση για θέμα φωτογραφίας που καλύπτει τα πάντα είναι να μείνει κανείς στην oreo stable 10.0.6 που είναι απροβλημάτιστη και δουλεύει και η gcam (με το γνωστό θέμα ότι μετά τις 2 φωτογραφίες πατάς στην gallery και μετά πάλι συνεχίζεις) οπότε για δύσκολες συνθήκες όπως εσωτερικοί χώροι ή περιορισμένο φως την χρησιμοποιείς και σε όλες τις άλλες περιπτώσεις stock camera ;)

 

Για gcam η καλύτερη λύση είναι dev. Ίσως εννοείς η καλύτερη μεταξύ των 2 stable.

 

Πάντως πολύ περίεργο. Εμένα η 5.3 που έβαλα στην pie stable δούλευε ακριβώς όπως στην oreo.

Link to comment
Share on other sites

Για gcam η καλύτερη λύση είναι dev. Ίσως εννοείς η καλύτερη μεταξύ των 2 stable.

 

Πάντως πολύ περίεργο. Εμένα η 5.3 που έβαλα στην pie stable δούλευε ακριβώς όπως στην oreo.

Αυτό ακριβώς εννοώ χωρίς να πας σε dev (με τα όποια μειονεκτήματα ή πλεονεκτήματα) άσε που κάποια στιγμή θα φτιάξουν και gcam built που να δουλεύει με τις pie stable...
Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβώς εννοώ χωρίς να πας σε dev (με τα όποια μειονεκτήματα ή πλεονεκτήματα) άσε που κάποια στιγμή θα φτιάξουν και gcam built που να δουλεύει με τις pie stable...

 

Σίγουρα θα το φτιάξουν. Απλά μου κάνει εντύπωση που δεν σας δουλεύει η 5.3

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα θα το φτιάξουν. Απλά μου κάνει εντύπωση που δεν σας δουλεύει η 5.3
Προσωπικά είχα εξ αρχής την τελευταία B-S-G έκδοση 6.1 κάτι, δεν έχω δοκιμάσει ποτέ 5.3 (είμαι oreo stable ακόμα).
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά είχα εξ αρχής την τελευταία B-S-G έκδοση 6.1 κάτι, δεν έχω δοκιμάσει ποτέ 5.3 (είμαι oreo stable ακόμα).

 

Η τελευταία 5.3 του bsg δουλευει εξίσου καλά. Και σε μένα μάλιστα ήταν οκ και στην pie stable

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Η τελευταία 5.3 του bsg δουλευει εξίσου καλά. Και σε μένα μάλιστα ήταν οκ και στην pie stable

 

Εχουμε link??:rolleyes:

EDIT: Το βρηκα το συνδεσμο για 5.3,οντως αυτη ειναι η μονη εκδοση που δουλευει με Pie stable...Ευχαριστω παιδια για οσους βοηθησαν

Edited by nikaki71
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Εχουμε link??:rolleyes:

EDIT: Το βρηκα το συνδεσμο για 5.3,οντως αυτη ειναι η μονη εκδοση που δουλευει με Pie stable...Ευχαριστω παιδια για οσους βοηθησαν

 

Την είχα βάλει και πριν μερικά posts. Καλά κλικς ;)

 

Πάρτε και μια ακόμα με τις ρυθμίσεις μου. Να σημειωθεί ότι φως είχει κυρίως από πισω και όχι μπροστά

 

31367717287_973721129a_z.jpgIMG_20181214_024239 by Andreas L., on Flickr

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Ηρθε και η αναβάθμιση σε Pie 9 . Ομως δεν βλέπω πουθενά για super night mode , 960 fps στη κάμερα. Επίσης gcam περνάμε την τελευταία ή όχι ακόμη ?

Κατα τα άλλα σφαίρα όπως πάντα το κινητο . Σε 2 μήνες έχω πάρει όσες αναβαθμίσεις είχα στα S7 edge για 2 χρόνια που το είχα ... :D:D

Τώρα : Xiaomi Poco F3 128GB,Nvidia Shield K1,Ipad Air, Ainol Fire, Ipad 3,Xbox Series S,Xbox 360,Wii U ,3DsXL,Psp,Ps2,Ps1,Spectrum 48k,Amiga 1200,Amiga 1200 Tower 040+PPC

Παλιά : Poco F3 128GB, Samsung S7 Edge,Note 4,Note 3,Samsung tab pro 8.4,Samsung S3,Iphone 4,Nexus 7,Samsung Galaxy tab 10.1,Ainol Aurora II,Yinlips YDPG18,Archos 80 G9 250 Gb, Haipad M7

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος. Ήρθε και σ'εμένα. Τώρα το είδα που το ανέφερες.

Θα την περάσω όταν με το καλό επιστρέψω σπίτι.

Για πες για gcam. Ρίχνει κατά ριπάς τώρα με το 9 ή χρειάζεται πάλι μπες βγες στην τελευταία φωτό;

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Ηρθε κ σε μενα η αναβαθμιση! Τωρα την κατεβαζω.

Ωστοσο για σταθερη gcam μαλλον θα περιμενουμε λιγο καθως φαινεται να lagαραουν ολες οι εκδοσεις.

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και σε μένα η αναβάθμιση, δεν την έκανα ακόμη. Ισχύουν τα περί battery drain; Όπως και το ότι δεν κρύβεται το notch;

 

(Αναφέρομαι στη global stable 10.1.3.0 OTA)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα με τη dev ενεργοποίησα VoLTE και VoWiFi αλλά ακόμη και όταν είμαι συνδεμένος στο ίντερνετ μέσω Wi-Fi τις περισσότερες φορές μου δείχνει το εικονίδιο του VoLTE και όχι του VoWiFi. Ακόμη και όταν κλείνω τα δεδομένα πάλι μου δείχνει VoLTE τι γίνεται λειτουργεί τελικά ή όχι;

 

EDIT: Άκυρο το βρήκα έπρεπε να επιλέξω στο Network preferences το Prefer Wi-Fi.

Edited by kosvou
Link to comment
Share on other sites

Κάτι άλλο που παρατήρησα στη dev ότι η φόρτιση από την 1 ώρα και 40 λεπτά που φόρτιζα πριν με τη stable τώρα πήγε στις 2 ώρες και 30 λεπτά. Πάντα ξεκινάω από το 19% τη φόρτιση χωρίς να το χρησιμοποιώ.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Poco F1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...