Jump to content

Poco F1


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πέρασα χθες την 8.11.29 αλλα τρώει αρκετά κολλήματα σε αρκετές εφαρμογές. Έχει παρατηρήσει κανείς κάτι παρόμοιο; Με την 8.11.15 δεν ειχα κανένα θέμα σε σημείο να νιώθω ότι εχω stableκαι οχι beta

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είναι όντως απίστευτο το αποτέλεσμα του mkbhd. Όπως προανέφερε άλλος χρήστης, αν θες πραγματικά τέλεια φωτό πρέπει να πας σε κανονική φωτογραφική μηχανή με διαφορετικούς φακούς που πρέπει να κουβαλάς, θες θεωρητικές και πρακτικές γνώσεις, θες και γνώση και εμπειρία για επεξεργασία σε υπολογιστή. Αν θες απλα να αποτυπώνεις αναμνήσεις και να ανεβάζεις στα social, από ό,τι φαίνεται το ποκο κάνει τη δουλειά. Και προσοχή, αφού είναι blind test, κάνεις δεν ήξερε ότι το κινητό που κατέληξε στη 2η θέση κοστίζει κάτω από 400 ευρώ και σε κάποιες περιπτώσεις κάτω από 300...

Άντε να δούμε τώρα και νέα σεζόν με hate comments για μια συσκευή.

Να σημειώσω ότι είμαι κάτοχος και δε θεωρώ το ποκο "ναυαρχίδα", γιατί του λείπουν αρκετά χαρακτηριστικά (ois, τηλεφακός ή ευρυγώνιος, AMOLED, nfc, ασύρματη φόρτιση). Αυτά είναι χαρακτηριστικά τα οποία δε με ενδιαφέρουν. Το ποκο μάλλον είναι το smartphone που θα σε ωθήσει να πληρώσεις κάτι παραπάνω από το κλασικό mid-range , γιατί αξιζει, αυτο που λεμε value for money δηλαδη, αλλά ταυτόχρονα θα σε απωθήσει από το να δώσεις μια περιουσία για ναυαρχίδα που οι περισσότεροι δε χρειάζονται, στην πραγματικότητα. Value for money και Flagship killer δηλαδή! (Όχι σκέτο flagship. Είπαμε δεν είναι!)

 

Μονο που για φωτογραφιες σε κοινωνικα δικτυα, μπορεις να πας και σε φτηνοτερα κινητα.

 

Κι αν υιοθετησει καποιος την αποψη που διατυπωνεις, ακυρωνει ενα μεγαλο τμημα της εξέλιξης στα κινητά τα τελευταία χρονια, αλλα και ενα σημαντικο παραγοντα διαφοροποιησης κοστους.

 

Μην το γυρισουμε σε τέτοιο fanboyισμο που δικαιολογεί τις κόντρες και τις κουβεντες που ειπωθηκαν στο φορουμ παλιότερα...

...ας μην πουμε δηλαδη οτι η μονη ουσιωδη αναβαθμιση απο το poco ειναι η αγορα φωτογραφικής μηχανης...ας μην το ζησουμε αυτο...

 

Κι οχι τιποτα αλλο, αλλα υποπτιπτοντας σε τετοιο φανμπουσιμο, που διαγράφει τις ανωτερες ενδιάμεσες λυσεις, περιοριζοντας το πεδίο κρισης στα κοινωνικά δικτυα, υπονομεύεται εν τελει και το επιτευγμα του poco, που ειναι να ανταγωνιστει πραγματι πολυ ακριβοτερα κινητα στις φωτογραφιες υπο καλο φωτισμό!

 

Στο βιντεο, δηλώνεται εγκυρα ότι η υπερβολική συμπίεση που εφαρμοζουν τα κοινωνικα δικτυα στις φωτογραφίες, εξαλειψε σημαντικα πλεονεκτηματα αλλων κινητών, ως μερικη εξηγηση των αποτελεσμάτων

 

...και το κυριοτερο...η συγκεκριμένη ψηφοφορια κατέδειξε 2 κυριως πραγματα

- την υποκειμενικότητα ως κριτήριο

- και κυριως αυτων που χρησιμοποιουν τη καμερα του κινητου σε κοινωνικά δικτυα, και βλεπουν τις φωτογραφιες σε μικροτερη οθονη και σε μικρό μέγεθος.

 

Με.το συμπαθειο, καθένας εχει δικαιωμα στη γνωμη του και πραττει βασει αυτης, αλλα η συγκεκριμενη κατηγορια χρηστων ειναι μαλλον η λιγοτερο αξιοπιστη στην αντικειμενικη αξιολόγηση φωτογραφικων επιδοσεων....και εχουν δικαίωμα να ξοδεψουν οσο θελουν για το κινητο τους, 100, 200, 500 ή 1000€.

...ας μην ανακηρυξουμε ομως τα δικα τους κριτηρια ως καθολικά...γιατι και λαθος θα κανουμε και το ιδιο το κινητο θα υποτιμησουμε (παραδοξως για να το παινεψουμε)

 

Παρομοιως δεν ενδιαφέρομαι για ναυαρχιδες, και το μονο που με σπρώχνει σε ανωτερες τιμολογιακες κατηγοριες ειναι η καμερα...ξερω ομως οτι οδηγος μου δεν ειναι οι σελφιζ και οι φωτό των κοινωνικών δικτυων...

 

...γι αυτο πηρα και το poco εξαλλου και το παρελαβα προ 10 ημερων....ανταλλασσοντας τις καλυτερες φωτογραφιες συνολικά του Honor 8 που εχω τωρα (αγορασθεν στα 199€), με το πολυ καλυτερο βίντεο, τις αξιοπρεπεστατες φωτο και τη καλυτερη μπαταρια του Poco F1..

 

Αλλα το βολικοτερο μέγεθος, οι ευκολιες χειρισμου (βλεπε δαχτυλικο ως προσαρμοσιμο κουμπι, και ως μεσο swipe ειδοποιησεων κ.α.) με κρατουν τελικα στο honor.

 

Οσο ομως κι αν θεωρω σταθμο το Pocο στην ιστορια των υψηλης αποδοσης vfm κινητων, δεν μπορω να πω

- οτι ενας χρηστης smartphone θα πρεπει να αρκεστει στις καλές φωτο κοινωνικων δικτύων

- η μονη ουσιώδης αναβάθμιση πανω απο το poco ειναι η χωριστη καμερα

 

Ας μην οδηγησουμε εκει τη συζητηση, γιατι θα ακολουθησει χλαπατσα και δικαιολογημενα μαλλον

Edited by vgiozo
Link to comment
Share on other sites

Μονο που για φωτογραφιες σε κοινωνικα δικτυα, μπορεις να πας και σε φτηνοτερα κινητα.

 

Κι αν υιοθετησει καποιος την αποψη που διατυπωνεις, ακυρωνει ενα μεγαλο τμημα της εξέλιξης στα κινητά τα τελευταία χρονια, αλλα και ενα σημαντικο παραγοντα διαφοροποιησης κοστους.

 

Μην το γυρισουμε σε τέτοιο fanboyισμο που δικαιολογεί τις κόντρες και τις κουβεντες που ειπωθηκαν στο φορουμ παλιότερα...

...ας μην πουμε δηλαδη οτι η μονη ουσιωδη αναβαθμιση απο το poco ειναι η αγορα φωτογραφικής μηχανης...ας μην το ζησουμε αυτο...

 

Κι οχι τιποτα αλλο, αλλα υποπτιπτοντας σε τετοιο φανμπουσιμο, που διαγράφει τις ανωτερες ενδιάμεσες λυσεις, περιοριζοντας το πεδίο κρισης στα κοινωνικά δικτυα, υπονομεύεται εν τελει και το επιτευγμα του poco, που ειναι να ανταγωνιστει πραγματι πολυ ακριβοτερα κινητα στις φωτογραφιες υπο καλο φωτισμό!

 

Στο βιντεο, δηλώνεται εγκυρα ότι η υπερβολική συμπίεση που εφαρμοζουν τα κοινωνικα δικτυα στις φωτογραφίες, εξαλειψε σημαντικα πλεονεκτηματα αλλων κινητών, ως μερικη εξηγηση των αποτελεσμάτων

 

...και το κυριοτερο...η συγκεκριμένη ψηφοφορια κατέδειξε 2 κυριως πραγματα

- την υποκειμενικότητα ως κριτήριο

- και κυριως αυτων που χρησιμοποιουν τη καμερα του κινητου σε κοινωνικά δικτυα, και βλεπουν τις φωτογραφιες σε μικροτερη οθονη και σε μικρό μέγεθος.

 

Με.το συμπαθειο, καθένας εχει δικαιωμα στη γνωμη του και πραττει βασει αυτης, αλλα η συγκεκριμενη κατηγορια χρηστων ειναι μαλλον η λιγοτερο αξιοπιστη στην αντικειμενικη αξιολόγηση φωτογραφικων επιδοσεων....και εχουν δικαίωμα να ξοδεψουν οσο θελουν για το κινητο τους, 100, 200, 500 ή 1000€.

...ας μην ανακηρυξουμε ομως τα δικα τους κριτηρια ως καθολικά...γιατι και λαθος θα κανουμε και το ιδιο το κινητο θα υποτιμησουμε (παραδοξως για να το παινεψουμε)

 

Παρομοιως δεν ενδιαφέρομαι για ναυαρχιδες, και το μονο που με σπρώχνει σε ανωτερες τιμολογιακες κατηγοριες ειναι η καμερα...ξερω ομως οτι οδηγος μου δεν ειναι οι σελφιζ και οι φωτό των κοινωνικών δικτυων...

 

...γι αυτο πηρα και το poco εξαλλου και το παρελαβα προ 10 ημερων....ανταλλασσοντας τις καλυτερες φωτογραφιες συνολικά του Honor 8 που εχω τωρα (αγορασθεν στα 199€), με το πολυ καλυτερο βίντεο, τις αξιοπρεπεστατες φωτο και τη καλυτερη μπαταρια του Poco F1..

 

Αλλα το βολικοτερο μέγεθος, οι ευκολιες χειρισμου (βλεπε δαχτυλικο ως προσαρμοσιμο κουμπι, και ως μεσο swipe ειδοποιησεων κ.α.) με κρατουν τελικα στο honor.

 

Οσο ομως κι αν θεωρω σταθμο το Pocο στην ιστορια των υψηλης αποδοσης vfm κινητων, δεν μπορω να πω

- οτι ενας χρηστης smartphone θα πρεπει να αρκεστει στις καλές φωτο κοινωνικων δικτύων

- η μονη ουσιώδης αναβάθμιση πανω απο το poco ειναι η χωριστη καμερα

 

Ας μην οδηγησουμε εκει τη συζητηση, γιατι θα ακολουθησει χλαπατσα και δικαιολογημενα μαλλον

 

Κοίτα, εγώ δεν θα τσακωθώ ποτέ για ένα κινητό. Θα τσακωνόμουν μόνο αν είχα κόμπλεξ και ανασφάλειες ή/και αν με πλήρωναν οι εταιρίες.

Fanboy δεν είμαι, μιας και αυτό είναι το 1ο xiaomi που έχω. Επίσης ανέφερα αρκετά αρνητικά που έχει το poco και δεν είναι λίγα (αν και υποκειμενικά, για εμένα, είναι ασήμαντα).

 

Διάβασε πιο προσεκτικά το σχόλιό μου:

-Αν θες ΤΕΛΕΙΕΣ φωτό, πας σε κανονική φωτογραφική. Σε αυτό δε χωράει διαφωνία...

-Αν θες απλά για social, και ένα redmi note 5 μπορεί να είναι για εσένα (λόγω συμπιέσεων χάνεται η όποια ποιότητα κλπ, τα ίδια λέμε όλοι).

-Αν τώρα θες πολύ καλές φωτό αλλά και φορητότητα, ενώ παράλληλα έχεις αρκετά χρήματα, παίρνεις ναυαρχίδα. Επιμένω και λέω ότι αν σε νοιάζουν τόσο πολύ οι καλές φωτογραφίες και έχεις και λεφτά, ε κάνε μια υποχώρηση στη φορητότητα και κουβάλα κανονική φωτογραφική. Επίσης οι ναυαρχίδες με καλές φωτό (mate 20 pro, p20 pro, iphones, ναυαρχίδες samsung και άλλα) κοστίζουν. Και κοστίζουν πολύ.

 

Συγγνώμη κιόλας αλλά στον κόσμο που ζω εγώ, ο κόσμος βγάζει φωτό και βίντεο Σάββατο βράδυ σε κάποια club/bar, άντε και καμια σάπια σέλφι. Θα δώσεις 1000 ευρώ γι'αυτό, αντί για 350; Δικαίωμα βέβαια του καθενός! Δε θα κράξω κανέναν όμως για τις επιλογές του. Ο καθένας διαχειρίζεται όπως θέλει τα χρήματά του. Μιλάω μόνο για εμένα, τα κριτήρια και τις ανάγκες μου.

Link to comment
Share on other sites

Τη σελίδα στα αριστερά της αρχικής οθόνης εννοείς; Ναι, παρακάμπτεται: στις ρυθμίσεις του launcher είναι, λέγεται app vault (ή αποθήκη εφαρμογών).

 

Υπαρχει καποις τροπος εκει αριστερα να βαλουμε το Google feed/news οπως ειναι τα κινητα με Android One;;;

Κατι ειχε αναφερθει παλιοτερα για το πως γινεται αλλα δεν μπορω να το βρω....

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υποστηρίζει δίκτυο 4G+ το Pocophone F1 π.χ. σε Cosnote, που έχει εκτεταμένη κάλυψη 4G+ ?
Ζωντανά με την εκπομπή "Γυρίζοντας με 78 στροφές" κάθε Δευτέρα και Πέμπτη 10-12 μ.μ. (ώρες Ελλάδος) από το www.radio-nostalgia.gr
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα, εγώ δεν θα τσακωθώ ποτέ για ένα κινητό. Θα τσακωνόμουν μόνο αν είχα κόμπλεξ και ανασφάλειες ή/και αν με πλήρωναν οι εταιρίες.

Fanboy δεν είμαι, μιας και αυτό είναι το 1ο xiaomi που έχω. Επίσης ανέφερα αρκετά αρνητικά που έχει το poco και δεν είναι λίγα (αν και υποκειμενικά, για εμένα, είναι ασήμαντα).

 

Διάβασε πιο προσεκτικά το σχόλιό μου:

-Αν θες ΤΕΛΕΙΕΣ φωτό, πας σε κανονική φωτογραφική. Σε αυτό δε χωράει διαφωνία...

-Αν θες απλά για social, και ένα redmi note 5 μπορεί να είναι για εσένα (λόγω συμπιέσεων χάνεται η όποια ποιότητα κλπ, τα ίδια λέμε όλοι).

-Αν τώρα θες πολύ καλές φωτό αλλά και φορητότητα, ενώ παράλληλα έχεις αρκετά χρήματα, παίρνεις ναυαρχίδα. Επιμένω και λέω ότι αν σε νοιάζουν τόσο πολύ οι καλές φωτογραφίες και έχεις και λεφτά, ε κάνε μια υποχώρηση στη φορητότητα και κουβάλα κανονική φωτογραφική. Επίσης οι ναυαρχίδες με καλές φωτό (mate 20 pro, p20 pro, iphones, ναυαρχίδες samsung και άλλα) κοστίζουν. Και κοστίζουν πολύ.

 

Συγγνώμη κιόλας αλλά στον κόσμο που ζω εγώ, ο κόσμος βγάζει φωτό και βίντεο Σάββατο βράδυ σε κάποια club/bar, άντε και καμια σάπια σέλφι. Θα δώσεις 1000 ευρώ γι'αυτό, αντί για 350; Δικαίωμα βέβαια του καθενός! Δε θα κράξω κανέναν όμως για τις επιλογές του. Ο καθένας διαχειρίζεται όπως θέλει τα χρήματά του. Μιλάω μόνο για εμένα, τα κριτήρια και τις ανάγκες μου.

Θα συμφωνήσω με vigiozo χωρίς να διαφωνω κατ'αναγκη με σένα. Το μόνο που θελω να σου πω είναι οτι καλο ειναι να απαιτούμε και να μην συμβιβαζόμαστε. Σε αυτη τη λογική λοιπον καλό είναι να απαιτούμε καλύτερη κάμερα σε πιο φτηνα κινητά γιατί πολύ απλά γίνεται. Πριν μερικούς μήνες κανενας δε φανταζοταν ενα κινητό με τα χαρακτηριστικά του Pocophone σε αυτη τη τιμή και όμως έγινε! Λεγοντας λοιπον οτι αν θες καλύτερα κάμερα πηγαινε σε φωτογραφίκη, ειναι σα να παραδιδεσαι και να δικαιολογεις τις εταιρείες οταν δεν βελτιώνουν τις κάμερες στα κινητα τους. Προσωπικά είμαι απο τα ατομα που παρακαλαω για ενα κινητό σχετικά μετριων αποδόσεων αλλά με πολύ καλη κάμερα σε τιμη 200-250€. Ασχολούμαι με τη φωτογραφία χρόνια αλλα στη καθημερινότητα μου δε μπορώ να κουβαλαω φωτογραφική συνέχεια, οπότε για μένα είναι ευλογία να εχω καλη κάμερα στο κινητο. Επίσης στα ταξίδια μου έχω καταλήξει να εχω μαζί μου μια φιλματη φωτογραφίκη και 2η φωτογραφικη ψηφιακή δε θελω να κουβαλάω. Οπότε πάλι θελω καλη καμερα στο κινητό. Τι θελω να πω με όλα αυτά; Οτι δεν ισχύει για μένα το αν θέλεις καλη κάμερα πήγαινε σε φωτογραφικη. Οχι δε θελω να παω σε ψηφιακή μηχανή, αλλα θέλω ένα προσιτό κινητό με πολυ καλη κάμερα. Και νομιζω ότι σε 1 χρόνο αυτο θα υπάρχει. Προς το παρών συμβιβάζομαι με το Pocophone και δοξα το θεο ευτυχώς έχουμε και την ταυτόχρονη επιλογή της gcam να λειτουργεί συμπληρωματικα στη stock καμερα για τις νυχτερινές λήξεις. Δε γκρινιαζω με αυτό που εχω απλά θέλω ακόμα περισσότερα.

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω με vigiozo χωρίς να διαφωνω κατ'αναγκη με σένα. Το μόνο που θελω να σου πω είναι οτι καλο ειναι να απαιτούμε και να μην συμβιβαζόμαστε. Σε αυτη τη λογική λοιπον καλό είναι να απαιτούμε καλύτερη κάμερα σε πιο φτηνα κινητά γιατί πολύ απλά γίνεται. Πριν μερικούς μήνες κανενας δε φανταζοταν ενα κινητό με τα χαρακτηριστικά του Pocophone σε αυτη τη τιμή και όμως έγινε! Λεγοντας λοιπον οτι αν θες καλύτερα κάμερα πηγαινε σε φωτογραφίκη, ειναι σα να παραδιδεσαι και να δικαιολογεις τις εταιρείες οταν δεν βελτιώνουν τις κάμερες στα κινητα τους. Προσωπικά είμαι απο τα ατομα που παρακαλαω για ενα κινητό σχετικά μετριων αποδόσεων αλλά με πολύ καλη κάμερα σε τιμη 200-250€. Ασχολούμαι με τη φωτογραφία χρόνια αλλα στη καθημερινότητα μου δε μπορώ να κουβαλαω φωτογραφική συνέχεια, οπότε για μένα είναι ευλογία να εχω καλη κάμερα στο κινητο. Επίσης στα ταξίδια μου έχω καταλήξει να εχω μαζί μου μια φιλματη φωτογραφίκη και 2η φωτογραφικη ψηφιακή δε θελω να κουβαλάω. Οπότε πάλι θελω καλη καμερα στο κινητό. Τι θελω να πω με όλα αυτά; Οτι δεν ισχύει για μένα το αν θέλεις καλη κάμερα πήγαινε σε φωτογραφικη. Οχι δε θελω να παω σε ψηφιακή μηχανή, αλλα θέλω ένα προσιτό κινητό με πολυ καλη κάμερα. Και νομιζω ότι σε 1 χρόνο αυτο θα υπάρχει. Προς το παρών συμβιβάζομαι με το Pocophone και δοξα το θεο ευτυχώς έχουμε και την ταυτόχρονη επιλογή της gcam να λειτουργεί συμπληρωματικα στη stock καμερα για τις νυχτερινές λήξεις. Δε γκρινιαζω με αυτό που εχω απλά θέλω ακόμα περισσότερα.

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δε διαφωνώ κάπου. Στην περίπτωσή σου, αφού θες φορητότητα, μια καλή κάμερα στο κινητό είναι καλή λύση. Γιατί να δώσεις όμως 3πλάσια λεφτά για ναυαρχίδα; Μπορώ να δεχτώ ότι ως έμπειρος βλέπεις διαφορές στην κάμερα του s9+ και του poco. Σε αυτή την περίπτωση, το καταλαβαίνω.

 

Εγώ όμως έχω μικρότερες απαιτήσεις στην κάμερα, οπότε δε θα πάρω ναυαρχίδα, ούτε φυσικά φωτογραφική μηχανή, μιας και οι φωτό του poco αλλά και άλλων smartphones, ακόμα και φθηνότερων, με καλύπτουν.

Βέβαια αν μου δώσουν ακόμα καλύτερη κάμερα στα λεφτά του poco, δε θα πω όχι!

Ο καθένας κοιτάζει την αγορά των smartphones με βάση τις ανάγκες του, η οποία αγορά έχει εκατοντάδες επιλογές, ευτυχώς. Δεν υπάρχει σωστό και λάθος! Οπότε, γιατί να διαφωνήσουμε;

 

( θα διαφωνήσω μόνο με όποιον πχ βγει επικριτικά και μας λέει χαζούς που παίρνουμε το poco, γιατί δεν έχει amoled ή δεν ξέρω τί. αφού δεν το χρειάζομαι, με το ζόρι; )

Edited by ParallelUniverse
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υποστηρίζει δίκτυο 4G+ το Pocophone F1 π.χ. σε Cosnote, που έχει εκτεταμένη κάλυψη 4G+ ?

 

Όχι, δεν υποστηρίζει. Δε γνωρίζω αν μπορεί να προστεθεί στο μέλλον και αν μπορει, αν όντως θα γίνει αυτό.

 

----- προσθήκη μηνύματος 77 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Θα πάρουμε όμως, πέρα από αυτά, το πολύ πιο απλό, 1080p-60fps κανονικό βίντεο;

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποις τροπος εκει αριστερα να βαλουμε το Google feed/news οπως ειναι τα κινητα με Android One;;;

Κατι ειχε αναφερθει παλιοτερα για το πως γινεται αλλα δεν μπορω να το βρω....

Άλλαξε launcher... O CPL από το store είναι πολύ καλός με πολλές ρυθμίσεις και ένα addon για google feed στα αριστερά

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει μία φήμη ότι σήμερα περιμένουμε pie stable

 

Για να δούμε..

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Θα πάρουμε όμως, πέρα από αυτά, το πολύ πιο απλό, 1080p-60fps κανονικό βίντεο;

 

Δηλαδή με το MIUI 10 δεν έχεις τη δυνατότητα για βίντεο 1080p με 60fps;

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο μέχρι στιγμής που με χαλάει είναι ότι έχει μέχρι 16:9 επιλογή στις φωτό. Αυτό θα αλλάξει; Όχι ότι έγινε κάτι.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

To touch lag να δουμε αν θα φτιαξουν.Τα αλλα δε με ενδιαφερουν :p
Ρε παιδιά τι είναι αυτό έχω από χτες το κινητό δεν βλέπω κάτι.
Link to comment
Share on other sites

To touch lag να δουμε αν θα φτιαξουν.Τα αλλα δε με ενδιαφερουν :p

 

Έχεις κάνει root? Και ποια rom έχεις;

Link to comment
Share on other sites

Έχεις κάνει root? Και ποια rom έχεις;

 

Official stable 10.0.6 εχω αλλα περιμενω να περασουν οι 72 ωρες που εκανα λινκ το account με το κινητο για να ξεκλειδωσω και να περασω custom.

Αλλα παραπονιουνται πολλοι απο οτι βλεπω και κανενας δεν εχει λύση.

Με απενεργοποιηση gestures βελτιωνεται αρκετα αλλα στη πληκτρολογηση ειναι αισθητο.Αν δε,πιασεις και μετα κανα κινητο χωρις θεμα,τοτε κανει μπαμ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Έχω καταλήξει στην αγορά του poco f1 . Όλα τα μαγαζιά από το skroutz δίνουν 1 χρόνο εγγύηση και δεν έχουν επίσημη υποστήριξη; Τι γίνεται με το service Μόνο από τα μεγάλα καταστήματα έχω 2 χρόνια και επίσημη υποστήριξη. Τι προτείνετε για την αγορά του. Συγχωρέστε με αν το έχετε αναφέρει, έχω διαβάσει πολλές σελίδες στο topic αλλά δεν βρήκα τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν σκρουτζομάγαζα που αν προσέξεις δίνουνε 2 χρόνια αλλά μάλλον όχι της infoquest!Πάρε ένα τηλέφωνο να σου πούνε επ' ακριβώς τι εγγύηση είναι.Το έχω και εγώ απορία αλλά κοιτάω για αργότερα την αγορά του, εκτός και αν μπορεί κάποιος να μας πει με σιγουριά!
Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Έχω καταλήξει στην αγορά του poco f1 . Όλα τα μαγαζιά από το skroutz δίνουν 1 χρόνο εγγύηση και δεν έχουν επίσημη υποστήριξη; Τι γίνεται με το service Μόνο από τα μεγάλα καταστήματα έχω 2 χρόνια και επίσημη υποστήριξη. Τι προτείνετε για την αγορά του. Συγχωρέστε με αν το έχετε αναφέρει, έχω διαβάσει πολλές σελίδες στο topic αλλά δεν βρήκα τίποτα.

 

Απλά δεν είναι της Info το παίρνουν από έξω ψάξε να βρείς με δύο χρόνια...γιατί αν σου κόβουν τιμή και εγγύηση τότε δεν σε συμφέρει...είναι σαν να μην σου κάνουν έκπτωση...Τωρα υπάρχει πρόβλημα διαθεσιμότητας θα κάνεις υπομονή γιατί έγινε πανικός! με το τηλέφωνο..

 

----- προσθήκη μηνύματος 114 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Υπάρχουν σκρουτζομάγαζα που αν προσέξεις δίνουνε 2 χρόνια αλλά μάλλον όχι της infoquest!Πάρε ένα τηλέφωνο να σου πούνε επ' ακριβώς τι εγγύηση είναι.Το έχω και εγώ απορία αλλά κοιτάω για αργότερα την αγορά του, εκτός και αν μπορεί κάποιος να μας πει με σιγουριά!

 

Τι σε νοιάζει τι εγγύηση είναι; τα δύο χρόνια είναι το βασικό...

 

----- προσθήκη μηνύματος 17 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα,

Έχω καταλήξει στην αγορά του poco f1 . Όλα τα μαγαζιά από το skroutz δίνουν 1 χρόνο εγγύηση και δεν έχουν επίσημη υποστήριξη; Τι γίνεται με το service Μόνο από τα μεγάλα καταστήματα έχω 2 χρόνια και επίσημη υποστήριξη. Τι προτείνετε για την αγορά του. Συγχωρέστε με αν το έχετε αναφέρει, έχω διαβάσει πολλές σελίδες στο topic αλλά δεν βρήκα τίποτα.

 

Πρέπει επίσης να αναφέρω ότι η διαφορά με τα μεγάλα καταστήματα είναι πολύ μικρή περίπου 70 ευρώ...ενώ του Samsung S9 είναι πολύ μεγάλη 232 ευρώ !! κάτω...

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα, για κάποιο λόγο, κάτι bugαρε και έπρεπε να κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. Συγκεκριμένα δεν εμφανίζονταν οι κουκίδες στα εικονίδια των εφαρμογών.

 

Οκ, λύθηκε το πρόβλημα, αλλά τώρα δε μπορώ να εγκαταστήσω το Instagram!

Το play store μου λέει "η συσκευή σας δεν είναι συμβατή με αυτήν την έκδοση"! Πώς γίνεται αυτό;

 

Update: τελικά το κατέβασα από το apkpure και εγκαταστάθηκε. Αλλά ακόμα έχει το ίδιο μήνυμα στο play store...

Edited by ParallelUniverse
update
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Poco F1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...