Jump to content

Poco F1


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια ερώτηση γιατί μάλλον πρέπει να το στείλω infoquest. Όταν το κινητό χάσει για κάποιο λόγο το

σήμα δικτύου (πχ μέσα στο ασανσέρ που συνήθως συμβαίνει) δεν ξαναπιάνει δίκτυο παρά μόνο αν μπω flight mode

και ξαναβγώ. Προβληματικό κομμάτι φαντάζομαι;

 

Το χω ένα μήνα τέτοιο θέμα δεν ειχα ποτέ . Μάλλον πας για επιστροφή η σερβις

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση γιατί μάλλον πρέπει να το στείλω infoquest. Όταν το κινητό χάσει για κάποιο λόγο το

σήμα δικτύου (πχ μέσα στο ασανσέρ που συνήθως συμβαίνει) δεν ξαναπιάνει δίκτυο παρά μόνο αν μπω flight mode

και ξαναβγώ. Προβληματικό κομμάτι φαντάζομαι;

Με global rom εισαι?Και εαν ναι με ποια?

Για software μου κανει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 30 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Διαβαζω απο εδω και απο εκει καποια θεματακια πχ με την οθονη του. Ειναι σε τοσο εντονο βαθμο (σε στατιστικο επιπεδο εμφανισης) οπου να μην το σκεφτομαι για αγορα απο Κινα?

Τι ακριβως διαβασες?

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Με global rom εισαι?Και εαν ναι με ποια?

Για software μου κανει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 30 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τι ακριβως διαβασες?

 

Η αλήθεια είναι ότι με την global beta το κινητό συμπεριφερεται πολύ καλύτερα

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση γιατί μάλλον πρέπει να το στείλω infoquest. Όταν το κινητό χάσει για κάποιο λόγο το

σήμα δικτύου (πχ μέσα στο ασανσέρ που συνήθως συμβαίνει) δεν ξαναπιάνει δίκτυο παρά μόνο αν μπω flight mode

και ξαναβγώ. Προβληματικό κομμάτι φαντάζομαι;

 

Μου έτυχε μια φορά να μην έχει σήμα και ας ήμουν 300 μέτρα από την κεραία. Δοκίμασα τη λειτουργία πτήσης αλλά δεν επανήλθε. Το έκανα επανεκκίνηση και έστρωσε. Από τότε του έκανα κάποιες δοκιμές σε υπόγειο χωρίς σήμα αλλά μόλις ανέβαινά το σήμα ήταν οκ .

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση γιατί μάλλον πρέπει να το στείλω infoquest. Όταν το κινητό χάσει για κάποιο λόγο το

σήμα δικτύου (πχ μέσα στο ασανσέρ που συνήθως συμβαίνει) δεν ξαναπιάνει δίκτυο παρά μόνο αν μπω flight mode

και ξαναβγώ. Προβληματικό κομμάτι φαντάζομαι;

 

Αντιμετωπιζω κ εγω το ιδιο προβλημα...

Link to comment
Share on other sites

Με global rom εισαι?Και εαν ναι με ποια?

Για software μου κανει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 30 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Global όπως ήρθε 9.6.25.0.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω την 9.6.25 από την προηγούμενη εβδομάδα που αγόρασα την συσκευή, ελληνική. Είχα βάλει περιοχή Γαλλία στο setup

Ερωτηση: έχει δοκιμάσει κανείς να συνδέσει το Poco σε TV με USB type-c to HDMI adapter να μου πει αν το υποστηρίζει το F1;; Γιατί σε κάτι φορουμ του εξωτερικού λένε ότι δεν το υποστηρίζει

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Μια από τις καλύτερες θήκες για το poco, ειδικά η κοκκινη .... μ@μ@ει!!!

 

https://www.ringkestore.com/collections/xiaomi/products/xiaomi-pocophone-f1-fusion-x?variant=12405349351524

 

Για την πρώτη, επιβεβαιώνω. Απίστευτη θήκη. Αγορασμένη από Ελλάδα, στα 13€.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Για την πρώτη, επιβεβαιώνω. Απίστευτη θήκη. Αγορασμένη από Ελλάδα, στα 13€.
Και τα 3 link είναι για την ίδια θήκη
Link to comment
Share on other sites

https://news.xiaomi-miui.gr/pocophone-f1-erchetai-ypostirixi-gia-netflix/. Έλα καλέ κυρία και netfliiiix hd εχουμε ...

Δεν άργησε και πολύ η επίσημη υποστήριξη μπράβο στη xiaomara. Στο μεταξύ τα περισσότερα Huawei συνεχίζουν να μην έχουν HD υποστήριξη αλλά δεν κουνιέται ρουθούνι εκεί. Ας συνεχίσουν οι haters να λένε για το 4G+ που δεν τους φτάνουν τα 150 του κανονικού 4G. Τους τσούζει πολύ το poco και φαίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Δεν άργησε και πολύ η επίσημη υποστήριξη μπράβο στη xiaomara. Στο μεταξύ τα περισσότερα Huawei συνεχίζουν να μην έχουν HD υποστήριξη αλλά δεν κουνιέται ρουθούνι εκεί. Ας συνεχίσουν οι haters να λένε για το 4G+ που δεν τους φτάνουν τα 150 του κανονικού 4G. Τους τσούζει πολύ το poco και φαίνεται.

 

Από την άλλη βέβαια, κάποιο φανατικοί μας φάγανε τα συκώτια ότι το HD δεν είναι ΚΑΝ σημαντικό. Κοίτα να δεις πράγματα...

Link to comment
Share on other sites

Δεν άργησε και πολύ η επίσημη υποστήριξη μπράβο στη xiaomara. Στο μεταξύ τα περισσότερα Huawei συνεχίζουν να μην έχουν HD υποστήριξη αλλά δεν κουνιέται ρουθούνι εκεί. Ας συνεχίσουν οι haters να λένε για το 4G+ που δεν τους φτάνουν τα 150 του κανονικού 4G. Τους τσούζει πολύ το poco και φαίνεται.

 

Χωρίς να θέλω να ρίξω λάδι στην φωτιά πόσες φορές έχεις επιβεβαιώθει με το poco πραγματικά . Κ δω κ στο διολανο φόρουμ ..νομίζω ότι εχεις πέσει μέσα με το γεγονός ότι κάποιοι τα έσκασαν χοντρά για ένα κινητό κ το poco τους εχει τσούξει

Link to comment
Share on other sites

Από την άλλη βέβαια, κάποιο φανατικοί μας φάγανε τα συκώτια ότι το HD δεν είναι ΚΑΝ σημαντικό. Κοίτα να δεις πράγματα...

Να σου πω την αλήθεια διαφορές αν δεν βάλεις 2 κινητά δίπλα δίπλα δεν καταλαβαίνεις και το SD δείχνει παρα πολύ καλά σε τόσο μικρές οθόνες. Το έχω δοκιμάσει.

Link to comment
Share on other sites

2 μέρες συνεχόμενες αναβάθμιση στην close beta.... Ετοιμάζεται κάτι καλό....

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Edited by karagalexk
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να θέλω να ρίξω λάδι στην φωτιά πόσες φορές έχεις επιβεβαιώθει με το poco πραγματικά . Κ δω κ στο διολανο φόρουμ ..νομίζω ότι εχεις πέσει μέσα με το γεγονός ότι κάποιοι τα έσκασαν χοντρά για ένα κινητό κ το poco τους εχει τσούξει

Έχεις απόλυτο δίκιο αλλά είναι δύσκολο για κάποιον που έσκασε 2 3 φορές πάνω χρήματα ή και 5 σε κάποιο xs Max και το poco να τα περνάει όλα σε αυτά που μετράνε. Δηλαδή μπαταριαρα ταχύτητα εμπειρία. Δεν πειραζει ας συνεχίζουν να γράφουν τα δικά τους. Ειδικά το 4G+ που μας έπριξαν είναι ότι πιο άκυρο υπάρχει. Η xiaomi έβγαλε ένα μικρό θαύμα σε τιμή που καλύτερη δεν γίνεται. Οσο γρήγορα το εμπεδώσουν κάποιοι τόσο το καλύτερο.

Link to comment
Share on other sites

Για αρκετούς το 4G+ γνωρίζω ότι μπορεί να μην είναι και τόσο σημαντικό. Για κάποιους άλλους πάλι, μπορεί να είναι.

Ο καθένας το βλέπει από τη δική του σκοπιά και καλά κάνει. Δεν είναι εκεί το θέμα.

Επειδή το συγκεκριμένο τηλέφωνο με ενδιαφέρει πολύ, σκέφτηκα να στείλω ένα mail στην xiaomi Ελλάδος. Όχι ότι ή έλλειψη 4G+ θα με εμποδίσει να το αγοράσω, αλλά ήθελα ρε παιδί μου να ξέρω τι ακριβώς ισχύει.

Έτσι λοιπόν τους έστειλα το παρακάτω.......

Untitled-4.jpg

 

Ουσιαστικά τους έθεσα προ των ευθυνών τους, λέγοντάς του ότι δεν μπορεί να αναφέρουν στα τεχνικά χαρακτηριστικά το 4G+, τη στιγμή που το τηλέφωνο αδυνατεί να υποστηρίξει κάτι τέτοιο.

Απάντηση δυστυχώς δεν πήρα ποτέ. Απογοητεύτηκα για να είμαι ειλικρινής γιατί τους θεωρούσα πιο επαγγελματίες. Δεν πειράζει όμως.

Την απάντησή μου την πήρα δια της πλαγίας οδού σήμερα που αποφάσισα μπω στο site τους, όντας σίγουρος ότι κάτι θα έχει αλλάξει. Κι απ' ότι φαίνεται, δεν έπεσα έξω.

 

Εδώ φαίνεται το πρίν.......

Untitled1.jpg

 

....κι εδώ το μετά. Ως δια μαγείας, το 4G+ εξαφανίστηκε. Τουλάχιστον τώρα δεν μπορεί κανείς να καταλογίσει το παραμικρό στη Xiaomi και κατ' επέκταση στην info quest.

Untitled-3c495d8e08d0c68d5.jpg

Edited by jimteo
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

 

Δεν κανει πολυ παχυ το κινητο;

Μου ηρθε και αυτη:

https://www.aliexpress.com/item/For-Xiaomi-Pocophone-F1-Case-Pocophone-F1-Cover-Armor-Slim-Hard-Tough-Cover-Silicone-Phone-Case/32843685133.html

αλλα κανει το τη συσκευη σαν τουβλο..δεν την προτείνω εκτος και αν εχετε χερι μπασκετμπολιστα

 

Η καλυτερη που εχω παρει και χρησιμοποιω απο τοτε που εχω τη συσκευη ειναι αυτη,και την προτείνω,αρκετα λεπτη,προστατευει,εμφανισιμη , ολοι νομιζουν οτι ειναι δερμα το texture που εχει.

https://www.aliexpress.com/item/pocophone-f1-Case-for-Xiaomi-redmi-mi-note-5-plus-6-pro-6a-8-se-4X/32916717453.html

 

Αν την εχει/ειχε καποιος και εχει βρει κατι παρομοιο ή και γιατι οχι και καλυτερο,ειμαι ολος αυτια.

Edited by stathisso
http://i.imgur.com/hIe7XW1.png
Link to comment
Share on other sites

Γειά χαρά σε όλους και όλες!! Μόλις παρήγγειλα το Pocophone F1 64/6 Global version σε flash sale στα 272,60Ε παρέα και με κάτι ακουστικά των 3,36Ε από Gearbest. Περιμένω να έρθει!!!

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Γειά χαρά σε όλους και όλες!! Μόλις παρήγγειλα το Pocophone F1 64/6 Global version σε flash sale στα 272,60Ε παρέα και με κάτι ακουστικά των 3,36Ε από Gearbest. Περιμένω να έρθει!!!

 

Καλορίζικο λοιπον

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κυρίες και κύριοι....

 

CHANGELOG 8.10.25

 

 

System

Fix - Mi Cloud Backup does not work

Fix - Mi Music controls does not display on lock screen in MIUI 10

Fix - Texts display overlap in device options

Fix - Selected contacts gets deselected automatically on pressing back multiple times

 

Lock screen, status bar, notification bar

Optimization - Option to select Notifications style (MIUI or Android)

POCO F5 256GB Blue

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!Οσοι εχετε θεμα με την απωλεια σηματος κ παρετε την 8.10.25,μπορειτε να επιβεβαιωσετε αν εξακολουθει να υπαρχει το προβλημα ή οχι;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Poco F1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...