Jump to content

Poco F1


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

E όχι δα συνολικά δεν έχει καμία σχέση η κάμερα του με redmi note 5 κ mi a2

 

Οκ,ευχαριστω παιδες...Συντομα στην παρεα σας...:happy::rolleyes::D

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς το καθυστερεί επίτηδες μιας και σήμερα ξεκίνησε να πουλάει το mi a2 4/64 στα 330€

 

Μη μας ζαλίσει τα ....... όμως...

 

330 το Α2 (4/64) και κάποιοι περιμένουν το Poco στην ίδια τιμή

 

Ήδη σε skroutz/bestprice είναι στην ίδια. Next.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Πάντως σε αρκετές χώρες(πχ. Γαλλία) έχει πέσει κάτω από τα 300€ το 64αρι....εμείς εδώ ακόμα 350+++...(γυδοβοσκοί μαγαζάτορες :lol: )

[ https://www.eglobalcentral.fr/xiaomi-pocophone-f1-6go-64go-dual-sim-debloque-noir.html?utm_source=tradedoubler&utm_medium=referral&utm_campaign=feed ]

Edited by WhiteStorM
Link to comment
Share on other sites

To δούλεψα για μιά μέρα ταυτόχρονα με το Mi A2 που έχω. Η κάμερα του υστερεί εμφανέστατα έναντι του Mi A2 μόλις συναντήσει φωτισμό λιγότερο από ηλιοφάνεια και η τραγωδία του Miui με τις ειδοποιήσεις συνεχίζεται σαν μην συμβαίνει τίποτε. To Pocophone πήρε τον δρόμο του.

 

Mπορείς σε παρακαλώ να αντιπαραθέσεις 2 φωτογραφίες που να το δείχνουν αυτό;Γιατί μέχρι τώρα οι περισσότεροι αναφέρουν ότι το Poco είναι καλύτερο σε θέμα φωτογραφίας από το Mi A2.Eυχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Μη μας ζαλίσει τα ....... όμως...

 

 

 

Ήδη σε skroutz/bestprice είναι στην ίδια. Next.

 

Έφερε η infoquest το Poco στα 330?

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να πας στο kimovil.com, ένας χρήστης από το Μπιλμπάο έχει τραβήξει φωτό σε διάφορες καταστάσεις και με Poco και με Α2. Προσωπικά με HDR και νυχτερινές βλέπω καλύτερο το Α2, στις υπόλοιπες ίσως και πάλι ελαφρά το Α2 αλλά όχι σπουδαίες διαφορές.
Link to comment
Share on other sites

Tην σύγκριση την έκανα για μένα οπότε και οι συγκριτικές φωτογραφίες διαγράφτηκαν με την ολική επαναφορά του Poco. Τώρα όμως είδα ότι τα αποτελέσματα του τεστ του GSMArena είναι εντελώς αντιπροσωπευτικά της πραγματικής κατάστασης. Το περιγράφουν κι όλας: "The low-light shots turned out a bit disappointing - depending on whether you left the Auto HDR on you'll get either soft or sharp but noisy images. When the Auto HDR is on at night, it will always shoot an HDR shot. Unfortunately, there is some heavy noise-reduction going on, and it smears some of the fine detail. You can see what's in the picture, just don't expect much detail when you zoom in".

 

Εξ' άλλου η διαφορά φαίνεται και από τα τεχνικά χαρακτηριστικά των δύο σετ αισθητήρων. Η φωτογραφία αντικατοπτρίζει όντως την πραγματική κατάσταση.

 

image.jpg

image.jpg

 

Όντως...Σε ευχαριστώ για τις πληροφορίες!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Εχω δει όλα τα συγκριτικά...έχω το Νοτε5, και φίλος το f1 από εξωτερικό....δεν θέλω να σας την σπάσω αλλά στο θέμα φωτο-βιντεο μην περιμένετε να δείτε ουσιαστικές διαφορές μεταξύ τους...φίλους στα αχυρα...σε επεξεργαστές κτλ οκ... εμφανές διαφορές ειδικά την νύκτα μόνο στο mi8
Link to comment
Share on other sites

Pocophone F1 Durability Test - Can 'Cheap' also be 'Durable'?

 

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Εχω δει όλα τα συγκριτικά...έχω το Νοτε5, και φίλος το f1 από εξωτερικό....δεν θέλω να σας την σπάσω αλλά στο θέμα φωτο-βιντεο μην περιμένετε να δείτε ουσιαστικές διαφορές μεταξύ τους...φίλους στα αχυρα...σε επεξεργαστές κτλ οκ... εμφανές διαφορές ειδικά την νύκτα μόνο στο mi8
Επειδή ο αισθητήρας του f1 είναι αρκετά καλός, ας δοκιμάσει και κάποιος gcam. Είναι ενεργό το camera 2api

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το διευκρίνησες; Όχι. Πήγαινε παρακάτω σε παρακαλώ.

 

Τι πιο προφανές από τη στιγμή που η παράθεση που έκανα αφορούσε τιμή infoquest?

Link to comment
Share on other sites

Στο poco υοαρχει china version με μη global rom ; Έχω την εντύπωση ότι το f1 βγαίνει μόνο global

 

σωστά. μέχρι στιγμής μόνο global

Link to comment
Share on other sites

Στο poco υοαρχει china version με μη global rom ; Έχω την εντύπωση ότι το f1 βγαίνει μόνο global

 

Και να υπήρχε δεν θα δημιουργούσε πρόβλημα από την στιγμή που το official ξεκλείδωμα του bootloader παίρνει 72ώρες και όχι 1 μήνα ή 2 μήνες όπως στα υπόλοιπα xiaomi.

Link to comment
Share on other sites

Και να υπήρχε δεν θα δημιουργούσε πρόβλημα από την στιγμή που το official ξεκλείδωμα του bootloader παίρνει 72ώρες και όχι 1 μήνα ή 2 μήνες όπως στα υπόλοιπα xiaomi.

 

Αν δεν κανω λαθος μετα απο καθε αναβαθμιση υπαρχει πιθανοτητα να κλειδωσει ο bootloader,που με τα τωρινα δεδομενα αν εχεις china version με global rom αυτο μεταφραζεται ως brickαρισμα..

http://i.imgur.com/hIe7XW1.png
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κανω λαθος μετα απο καθε αναβαθμιση υπαρχει πιθανοτητα να κλειδωσει ο bootloader,που με τα τωρινα δεδομενα αν εχεις china version με global rom αυτο μεταφραζεται ως brickαρισμα..
Αυτό το "τελειώσαμε". Για να είσαι ασφαλής:

  • Σε china version βάζουμε μόνο china based rom
  • Σε global version βάζουμε μόνο global based rom

 

Απλά με κάποιο άλλο πλην poco F1 xiaomi κινητο και στην περίπτωση που έχεις china version συσκευή και θες ελληνικά θα πρέπει να περιμένεις 1-2 μήνες με αγγλικά ή κινέζικα που υποστηρίζει μόνο η china rom μέχρι να ξεκλειδώσεις official και να βάλεις πχ xiaomi.eu ή XTRV rom που είναι china based και multilingual δηλαδή έχει ελληνικά.

Link to comment
Share on other sites

Καμιά οικολογική συνείδηση! Δείτε πόσο νερό χαλάει ο άλλος:

 

:lol::lol::lol::lol::lol:Ναι,αλλα το POCO-LOCO τελικα δεν χαλασε.....:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Edited by nikaki71
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Μεχρι αύριο απο eglobalcentral.eu στα 285 χωρις μεταφορικα και σε στοκ απο οτι λενε.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το κόκκινο τελικά, υπάρχει σέ κάποιο κατάστημα??

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Απο οτι διαβασα σε διαφορα φόρουμ ναι απο Αγγλια, τους εχω στείλει και μνμ για σίγουρα.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Poco F1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...