Jump to content

Honor Play


HonorGR_Official
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 317
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν ξερω αν το εχετε καταλαβει αλλα για 229 ευρω που το πηρα εχουμε κινηταρα.

Ημουν σε ενα MediaMarkt προχτες και επαιζα με ενα Galaxy S10+, ενα P30 Pro, ενα Οppo Reno 10x και κατι αλλες ναυαρχιδες των 800 ευρω.

Το ταπεινο Honor Play καθεται τοσο καλα στο χερι, εχει καλη καμερα, καλη μπαταρια, επιπεδη οθονη (πλεονεκτημα για μενα) , δαχτυλικο αποτυπωμα πισω με χειρονονιες ( πλεονεκτημα για μενα) , ειναι μεταλλικο, εχει 3,5'' jack, εχει ποολυ τιμια οθονη και ας μην ειναι amoled.

Τελος το εχω γυμνο ή με μια πολυ λεπτη θηκη κατα καιρους και δεν το λυπαμαι (οκ εχω τον ενα χρονο ασφαλεια οθονης) αν ειχα μια απο τις ναυαρχιδες θα ετρεμα καθε φορα που βγαζω το κινητο απο την τσεπη.

 

Υ.Γ. το μοναδικο πραγμα που ζηλεψα ειναι η εναλλαγη εφαορμογων με χειρονομιες του Oppo Reno 10x ωπου η χειρονομια για να πας πισω αν το κανεις λιγο πιο εντονα κανει εναλλαγη εφαορμογων σαν να ειχες navigation buttons και να πατουσες δυο φορες γρηγορα το κουμπι του task manager.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν το εχετε καταλαβει αλλα για 229 ευρω που το πηρα εχουμε κινηταρα.

Ημουν σε ενα MediaMarkt προχτες και επαιζα με ενα Galaxy S10+, ενα P30 Pro, ενα Οppo Reno 10x και κατι αλλες ναυαρχιδες των 800 ευρω.

Το ταπεινο Honor Play καθεται τοσο καλα στο χερι, εχει καλη καμερα, καλη μπαταρια, επιπεδη οθονη (πλεονεκτημα για μενα) , δαχτυλικο αποτυπωμα πισω με χειρονονιες ( πλεονεκτημα για μενα) , ειναι μεταλλικο, εχει 3,5'' jack, εχει ποολυ τιμια οθονη και ας μην ειναι amoled.

Τελος το εχω γυμνο ή με μια πολυ λεπτη θηκη κατα καιρους και δεν το λυπαμαι (οκ εχω τον ενα χρονο ασφαλεια οθονης) αν ειχα μια απο τις ναυαρχιδες θα ετρεμα καθε φορα που βγαζω το κινητο απο την τσεπη.

 

Υ.Γ. το μοναδικο πραγμα που ζηλεψα ειναι η εναλλαγη εφαορμογων με χειρονομιες του Oppo Reno 10x ωπου η χειρονομια για να πας πισω αν το κανεις λιγο πιο εντονα κανει εναλλαγη εφαορμογων σαν να ειχες navigation buttons και να πατουσες δυο φορες γρηγορα το κουμπι του task manager.

Εξαιρετικη συσκευή

Ποιο media Markt?

 

Στάλθηκε από το JSN-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετικη συσκευή

Ποιο media Markt?

 

Στάλθηκε από το JSN-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ξεχασα να αναφέρω ότι δεν μένω Ελλάδα. Τα ειδα σε Media Markt Ολλανδίας.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Έψαχνε ο αδερφός πριν λίγες μέρες κινητό να αντικαταστήσει το honor 6x που είχαμε αγοράσει παρέα προ διετίας, λόγω σπασίματος.

Μου ζήτησε συσκευή να μην κολλάει και να αντέχει και κανένα πέσιμο (μηχανικός αυτ/των) μέχρι 400€.

Λόγω emui, δυνατού επεξεργαστή, μεταλλικής πλάτης και καλύτερης τιμής (215 με τιμολόγιο) του πρότεινα το play. Έπαιζε και το poco, αλλά ανεβαίνε σε τιμή χωρίς μεγάλες διαφορές.

Πρώτες εντυπώσεις θετικότατες!

Υγ. Τα παραπάνω είναι προσωπική άποψη.

Link to comment
Share on other sites

Tο πήρα ελαφρώς μεταχειρισμένο για τη σύζυγο.

3 μηνών....

Εξαιρετικό για όσα έδωσα......

 

Στάλθηκε από το JSN-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Μόλις πήρα την 9.1

 

Κατεβαζω και εγω, μου την εβγαλε απο HiCare. Δεν ξερω ποοοσο διαφορά μπορει να εχει απλα καιρο τωρα ηθελα να κανω hard reset και δεν ήθελα να το κανω δυο φορες.

 

Τίποτα φοβερό μεχρι στιγμής, περαν απο 2-3 μικροαλλαγες στο UI δεν εχω καταλαβει διαφορά.

Edited by stamatis3133
images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, το σκέφτομαι το κινητάκι για τον αδερφό μου.

Μπορείτε να μου πείτε αν έχει NFC (για ανεπαφες πληρωμές).. λογικά στο menu πάνω στο συρε-κατω θα σας το έχει με ενα Ν εκεί κοντά στην λειτουργεία πτήσης..

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά..!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, το σκέφτομαι το κινητάκι για τον αδερφό μου.

Μπορείτε να μου πείτε αν έχει NFC (για ανεπαφες πληρωμές).. λογικά στο menu πάνω στο συρε-κατω θα σας το έχει με ενα Ν εκεί κοντά στην λειτουργεία πτήσης..

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά..!!

 

Ναι εχει κανονκα nfc.

Link to comment
Share on other sites

Οποιοι εκαναν update σε emui 9.1 εχουν ενα θεματακι που κανει δονηση σε ανύποπτο χρόνο;

Δεν εχω κανει ακομα hardware reset.

 

Βασικα δεν κανει στα κουτουρου δονηση, κανει δονηση σε δευτερο χρονο απο την ειδοποιηση.

Edited by stamatis3133
images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Προβληματικό το update τελικως

 

Στάλθηκε από το JSN-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Προβληματικό το update τελικως

 

Στάλθηκε από το JSN-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν εχω καποιο αλλο θεμα, γενικα νομιζω οτι οι μικροαλλαγες στο UI το εκαναν πιο ευκολο στη χρηση, πιο μεγαλα πληκτρα στην καμερα και λοιπα, επισης παρατηρησα οτι ανοιγουν πολυ πιο γρηγορα οι raw φωτογραφιες μου.

 

Αν δεν κανεις hard reset ποτε δεν ξερεις :P :)

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα το συγκεκριμενο smartphone το πήρα δωρο στη σύζυγο πριν μερικες μερες απο ελληνικο ηλεκτρονικό κατάστημα . Μεσα η συσκευασία δεν ειχε θηκη(αυτη την διαφανη tpu που ειχα δει σε διαφορα unboxing, ειχε μονο μια εκπτωτική καρτα στα funky buddha) να υποθεσω ειναι αναλογα την εισαγωγη? Εκανε 3 αναβαθμισεις απ οτι θυμάμαι. Ωραιο κινητο γενικά. τις τελευταίες μερες εχει κανει 3 φορες επανεκκίνηση χωρις λογο. Το εχει παρατηρήσει καποιος αλλος? Ή λογω αναβαθμισεων να θελει κανενα factory reset?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα το συγκεκριμενο smartphone το πήρα δωρο στη σύζυγο πριν μερικες μερες απο ελληνικο ηλεκτρονικό κατάστημα . Μεσα η συσκευασία δεν ειχε θηκη(αυτη την διαφανη tpu που ειχα δει σε διαφορα unboxing, ειχε μονο μια εκπτωτική καρτα στα funky buddha) να υποθεσω ειναι αναλογα την εισαγωγη? Εκανε 3 αναβαθμισεις απ οτι θυμάμαι. Ωραιο κινητο γενικά. τις τελευταίες μερες εχει κανει 3 φορες επανεκκίνηση χωρις λογο. Το εχει παρατηρήσει καποιος αλλος? Ή λογω αναβαθμισεων να θελει κανενα factory reset?

Reboot χωρις λογο δεν μου εχει κανει ποτέ.

Θηκη ουτε εμενα ειχε, αγορα απο Κωτσοβολο.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα το συγκεκριμενο smartphone το πήρα δωρο στη σύζυγο πριν μερικες μερες απο ελληνικο ηλεκτρονικό κατάστημα . Μεσα η συσκευασία δεν ειχε θηκη(αυτη την διαφανη tpu που ειχα δει σε διαφορα unboxing, ειχε μονο μια εκπτωτική καρτα στα funky buddha) να υποθεσω ειναι αναλογα την εισαγωγη? Εκανε 3 αναβαθμισεις απ οτι θυμάμαι. Ωραιο κινητο γενικά. τις τελευταίες μερες εχει κανει 3 φορες επανεκκίνηση χωρις λογο. Το εχει παρατηρήσει καποιος αλλος? Ή λογω αναβαθμισεων να θελει κανενα factory reset?

 

 

Reboot από μόνο του καμία φορά.

Θήκη επίσης δεν υπήρχε στην συσκευασία, αγορά από plaisio.

Link to comment
Share on other sites

Μοντέλο COR-L29?

 

Στάλθηκε από το Redmi 6A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Android 10 θα πάρει το κινητό;

Το COR-L29 έχει NFC

 

Στάλθηκε από το JSN-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Android 10 θα πάρει το κινητό;

Το COR-L29 έχει NFC

 

Στάλθηκε από το JSN-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αφού είναι στη λίστα αυτων που θα πάρουν EMUI 10 που βασίζεται στην Q, προφανώς.

 

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λίστα;

Επίσημη;

 

Στάλθηκε από το Redmi 6A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι officialy confirmed

 

Στάλθηκε από το JSN-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Honor Play

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...