Jump to content

[Note 9] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι εννοείς? Να τους πας δικό σου τζαμάκι? Δεν ξερω αν θα στο περάσει κανείς έτσι. Πάνε σε μια νυχού με λάμπα UV να κάνεις τη δουλειά σου. Στα μαγαζιά αν προμηθευτείς το τζαμάκι μπορούν να στο περάσουν και δωρεάν. Όλοι το κάνουν. Αν πουν όχι, μπορεί να μην τους πετύχεις στα κέφια. χαχαχα

Μα θα τους έδινα κάτι,δεν περίμενα να το κάνουν δωρεάν.

Σε κάποιο άλλο μαγαζί που ρώτησα,μου είπαν ότι δεν βάζουν πια με κόλλα,γιατί την πάτησαν μία άλλη φορά και τους πήγε η κόλλα μέσα στο ακουστικό.Ετσι φοβούνται.

Edit.

Τελικά,βρήκα ένα μαγαζί στη Χαλκοκονδύλη,που δεν είχαν υπεριώδεις για το γυαλάκι του Note,αλλά επί τη ευκαιρία,μου πουλήσανε ένα... πανάκριβο γυαλάκι για το iPad pro 11 που πήρα,(6 Ευρώ συν ένα Ευρώ η τοποθέτηση),πήρα και μία θήκη,άλλα 7 Ευρώ και έλυσα το πρόβλημα εκείνο.Το Note όμως μένει παραπονεμένο...

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά για να συνδέσω το κινητό με καλώδιο στην τηλεόραση (samsung) υπάρχει κάτι πιο φθηνό από το ακριβό της SAMSUNG;
Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για να συνδέσω το κινητό με καλώδιο στην τηλεόραση (samsung) υπάρχει κάτι πιο φθηνό από το ακριβό της SAMSUNG;

αυτό κανει μια χαρά, το έχω για το s9+

 

https://www.ebay.com/itm/USB-3-1-Type-C-USB-C-to-4K-HDMI-HDTV-Adapters-Cable-For-Samsung-Galaxy-Macbook/142775718962?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2057872.m2749.l2649

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ! Θα το έχω στα υπόψιν, μια που παρήγγειλα το παρακάτω και ελπίζω να δουλεύει, γιατί τα σχεδόν 50 ευρώ που ζητά η SAMSUNG για το γνήσιο είναι απαράδεκτα ακριβό!

https://www.ebay.co.uk/itm/153742010141

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω το καλώδιο από το ebay, αλλά έχω και το dex (σε άλλη τηλεόραση). Ακριβότερο φυσικά το dex αλλά προσφέρει και περισσότερες επιλογές, έτσι; πχ θύρα ethernet (για Internet), 2 usb (έχω συνδέσει ασύρματο πληκτρολόγιο και ποντίκι), φορτίζει τη συσκευή... :)

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω το καλώδιο από το ebay, αλλά έχω και το dex (σε άλλη τηλεόραση). Ακριβότερο φυσικά το dex αλλά προσφέρει και περισσότερες επιλογές, έτσι; πχ θύρα ethernet (για Internet), 2 usb (έχω συνδέσει ασύρματο πληκτρολόγιο και ποντίκι), φορτίζει τη συσκευή... :)

 

Αν δε κάνω λάθος, με τα μή γνήσια καλώδια υπάρχει και θέμα (?) μη συμβατότητας με κάποιες εφαρμογές; Βγάζει και μήνυμα στην οθόνη για χρησιμοποίηση μη γνήσιου καλωδίου(?).

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Αν δε κάνω λάθος, με τα μή γνήσια καλώδια υπάρχει και θέμα (?) μη συμβατότητας με κάποιες εφαρμογές; Βγάζει και μήνυμα στην οθόνη για χρησιμοποίηση μη γνήσιου καλωδίου(?).

δεν το θυμάμαι τώρα, έχω και καιρό να το χρησιμοποιήσω. Θα το δω όταν γυρίσω απο τη δουλειά και θα ενημερώσω

edit: με το καλώδιο όσες εφαρμογές δοκίμασα (netflix, you tube, vanced, browser) δούλεψαν κανονικά. Το μήνυμα ότι το καλώδιο δεν είναι γνήσιο το βγάζει αλλά δεν ενοχλεί σε κάτι

Edited by xetasa

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

...έπαθα μια ζημιά,σπάζοντας το πάνω μέρος της γραφίδας,γιατί δεν μπορούσα να την αποσπάσω από το σώμα του κινητού.Εκανε το κλικ,αλλά μόλις πήγαινα να την τραβήξω δεν έβγαινε.Τελικά έπεσε κάτω το πανω μέρος,αυτό που πατάμε για να τη βγάλουμε.

Πήγα στο σέρβις,αλλά μου είπαν ότι είναι σπασμένο και καλά κρασά.

Το έχει πάθει κι άλλος αυτό;

Τελικά,σκέφτηκα κάτι άλλο.Είναι δυνατόν η ζημιά να έγινε επειδή η διαφανής θήκη που έχω είναι χοντρή γύρω από την είσοδο της γραφίδας,και έτσι δεν είναι εύκολο στο χέρι να το πιάσει καλά για να το τραβήξει;Και αν είναι έτσι,υπάρχουν θήκες που είναι λεπτές σ’ εκείνο το σημείο ώστε να μας διευκολύνει;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

H ζημιά έγινε γιατί το spen είναι πλαστικό και αποτελείται από δύο κομμάτια το ένα μετά το άλλο κατά το μήκος, κολλημένα με κόλλα.

Εμένα πχ έχει στραβώσει απο τους πρώτους κιόλας μήνες, στο σημείο της ένωσης πάντα.

Λύση δεν υπάρχει. Μόλις χαλάσει το πετάς και παίρνεις άλλο.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Μου έσπασε το Dome Whitestone tempered glass αγορασμένο από Amazon.

 

Ποία είναι η διαδικασία για να μου το αντκαταστησουν;

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Μου έσπασε το Dome Whitestone tempered glass αγορασμένο από Amazon.

 

Ποία είναι η διαδικασία για να μου το αντκαταστησουν;

 

Επικοινωνία με την Amazon

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλημέρα στην παρέα!

Γνωρίζετε αν στην smartec τοποθετούν μεμβράνη στο note 9? όπως αυτή που έχει το Note 10+ πχ? ειδάλλως, κάποια καλή μεμβράνη για τοποθέτηση?

 

Σας ευχαριστώ θερμά εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα!

Γνωρίζετε αν στην smartec τοποθετούν μεμβράνη στο note 9? όπως αυτή που έχει το Note 10+ πχ? ειδάλλως, κάποια καλή μεμβράνη για τοποθέτηση?

 

Σας ευχαριστώ θερμά εκ των προτέρων

Πλαστική νομίζω βάζουν,όχι γυάλινη.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Πλαστική νομίζω βάζουν,όχι γυάλινη.

 

Ναι για μια απλή μεμβράνη ενδιαφέρομαι.... Σ ευχαριστώ για την απάντηση θα τους καλέσω από Δευτέρα! Καλό Σαββατοκύριακο

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Παιδιά το dome glass μετα από κατι μήνες μου κανει στις άκρες απο κατω πολλά νερά και ξεκολλάει. Κατι άλλο να βαλω που να αντέχει σε κάποιο μαγαζί έχετε να προτεινετε;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

RX8 rules!
Link to comment
Share on other sites

Μεμβράνη της simply carbon fiber... πολλή καλύτερη από γυαλί κατά τη γνώμη μου και πολλή πιο ανθεκτική

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μεμβράνη της simply carbon fiber... πολλή καλύτερη από γυαλί κατά τη γνώμη μου και πολλή πιο ανθεκτική

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Κάποιο link; Μαγαζί για αγορά - εγκατασταση;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

RX8 rules!
Link to comment
Share on other sites

Eγώ πάντως κοίταξα στο Αμαζον και είδα ότι υπήρχαν και πολλοί που έγραφαν ότι είναι μάπα.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 9] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)
  • 1 year later...
On 28/12/2018 at 7:05 ΜΜ, stelios_85_07 said:

Πήγα στο techface και μου πέρασαν το Dome.

Δεν είχαν διαθεσιμότητα αλλά συμφώνησαν να κάνουν μόνο την τοποθέτηση. Κόστος 1ο ευρώ.

Φοβερή εξυπηρέτηση και τέλεια τοποθέτηση.

Το γυαλί είναι πολύ καλό, δεν καταλαβαίνω καν πως υπάρχει κάτι στην οθόνη.

 

Σχεδόν 4 χρόνια μετά, συνεχίζω να έχω την ίδια συσκευή, να μην της έχω κάνει επαναφορά και να λειτουργεί μια χαρά.

Οκ έχει κάποια μικροκολλήματα εξαιτίας της δικής μου κακής χρήσης και υπερφορτώματος αλλά η απόδοση είναι εξαιρετική για συνεχή χρήση για 4 χρόνια.

'Οπως καταλαβαίνετε, το τζαμάκι μετά από 4 χρόνια είναι πλέον σε πολύ κακή κατάσταση οπότε λέω να το αλλάξω. 

Δύο ερωτήσεις:

  1. Πέρα από το dome έχετε να προτείνετε κάποιο άλλο εξίσου καλό αλλά όχι τόσο ακριβό;
  2. Ξέρετε αν το techface λειτουργεί ακόμα και αν κάνει τοποθετήσεις tempered glass;
Edited by stelios_85_07

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...