Jump to content

[Note 9] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σου πέρασαν δηλαδή κάτι σαν ζελατίνα ή χρησιμοποίησαν το ειδικό υγρό νανοτεχνολογιας που κάνει πιο ανθεκτική την οθόνη;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μου το είχαν εφαρμόσει δωρεάν σε ένα κινητό σε μια επίδειξη... Ευτυχώς ήταν η 2η συσκευή.... Οι γρατσουνιές έγιναν και εννοείται μετά βρίσκουν διάφορες δικαιολογίες για να μην αλλάξουν την οθόνη όπως λέει η εγγύηση..

Το ίδιο και σε αρκετούς πελάτες σε μαγαζί που δούλευα.

Δε τα εμπιστεύομαι στο ελάχιστο. Ελπίζω να είσαι τυχερός και να μη πάθει τίποτα η οθόνη σου...

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Σου πέρασαν δηλαδή κάτι σαν ζελατίνα ή χρησιμοποίησαν το ειδικό υγρό νανοτεχνολογιας που κάνει πιο ανθεκτική την οθόνη;

 

Είναι κάτι σαν ζελατίνα. Μου την έβαλαν δίπλα δίπλα με απλή ζελατίνα και δεν έχουν καμία σχέση.

 

----- προσθήκη μηνύματος 45 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μου το είχαν εφαρμόσει δωρεάν σε ένα κινητό σε μια επίδειξη... Ευτυχώς ήταν η 2η συσκευή.... Οι γρατσουνιές έγιναν και εννοείται μετά βρίσκουν διάφορες δικαιολογίες για να μην αλλάξουν την οθόνη όπως λέει η εγγύηση..

Το ίδιο και σε αρκετούς πελάτες σε μαγαζί που δούλευα.

Δε τα εμπιστεύομαι στο ελάχιστο. Ελπίζω να είσαι τυχερός και να μη πάθει τίποτα η οθόνη σου...

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Υγρό ή σαν ζελατίνα? Και σε ποιο μαγαζί?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Είναι κάτι σαν ζελατίνα. Μου την έβαλαν δίπλα δίπλα με απλή ζελατίνα και δεν έχουν καμία σχέση.

 

----- προσθήκη μηνύματος 45 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

 

Υγρό ή σαν ζελατίνα? Και σε ποιο μαγαζί?

Εγώ είχα δοκιμάσει το υγρό.

Άρα λέμε διαφορετικό πράγμα. Για γρατσουνιές μια χαρά...

Απόκριση;;; Θαμπαδα;;; Πώς πάει;;

Κόστος;;;

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα δοκιμάσει το υγρό.

Άρα λέμε διαφορετικό πράγμα. Για γρατσουνιές μια χαρά...

Απόκριση;;; Θαμπαδα;;; Πώς πάει;;

Κόστος;;;

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι, το υγρό είναι άλλο πράγμα κι άκουσα κι εγώ τα χειρότερα. Αυτή είναι μια ζελατίνα όπου την αισθάνεσαι πως διαφέρει από τις άλλες. Τα παιδιά στο iRepair φορούσαν την ίδια (iPhone 8 plus) και ο ένας μου είπε πως του έπεσε σε τούβλο χωρίς να πάθει τίποτα.

Απόκριση, θαμπάδα χωρίς προβλήματα. Δεν ξέρω για πενάκι (το έβαλα σε Α70).

Κόστος 12€.

Τους ρώτησα αν μπαίνει σε Note 10 plus με edge οθόνη και μου είπαν πως μπαίνει παντού. Είναι μια μεγάλη (σαν) ζελατίνα, την βάζει στο μηχάνημα και κόβεται στα μέτρα του κινητού.

Όταν πάρω το note 10 θα την εμπιστευτώ.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σήμερα πέρασα ένα ακόμα τέτοιο τζαμακι είναι το δεύτερο https://www.skroutz.gr/s/19486721/Baseus-3D-Full-Face-Tempered-Glass-Black-Galaxy-Note-9.html. Το πρώτο μετά από πτώση του κινητού από το γραφείο μου στο πάτωμα ευτυχώς έχω ξύλινο πάτωμα και απλός πεταχτήκατε το τζαμακι δεν έπαθε τίποτα το κινητό και το τζαμακι αλλά δεν έχει αρκετή κόλα να ξανά κολλήσει. Μονο αρνητικό θαμπώνει κάπως εύκολα με τις δαχτυλιές.
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

 

Δεν προσφέρει κάποια προστασία. Μόνο για αραχνιες ή κλειδιά κλπ. (αν δεν το κλωτσήσει η θήκη).

Πάντως η καλύτερη λύση παραμένει το dome για μένα.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν προσφέρει κάποια προστασία. Μόνο για αραχνιες ή κλειδιά κλπ. (αν δεν το κλωτσήσει η θήκη).

Πάντως η καλύτερη λύση παραμένει το dome για μένα.

 

Για αυτο το θελω,οταν ειμαι εξω,χρησιμοποιω ΒΤ και στο σπιτι το προσεχω,γενικως κινητο τοσα χρονια δεν μου εχει πεσει ποτε...!!!

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Για αυτο το θελω,οταν ειμαι εξω,χρησιμοποιω ΒΤ και στο σπιτι το προσεχω,γενικως κινητο τοσα χρονια δεν μου εχει πεσει ποτε...!!!

 

Μία φορά γίνεται η στραβή φίλε μου. Ο πρότινος "έντιμος" βίος δεν σου εξασφαλίζει το αύριο....

Επίσης η αίσθηση του dome είναι απίστευτη. Ίσως καλύτερη και από γυμνή οθόνη....

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Eγώ έχω πάρει από Ali δύο,(αριθ.2), γυαλάκια με κόλλα και υπεριώδεις,στην πολύ... ακριβή τιμή των 11€ συνολικά.:lol:

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλοι,

 

έχουμε καμία πρόταση για on ear μεγάλα ακουστικά?

Κατά προτίμηση αναδιπλούμενα, με ράδιο, ασύρματα, χωρίς διακοπές και αποσύνδεσεις με note 9

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

Όποιος φέρνει την μπάλα, παίζει έστω και τερματοφύλακας...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλοι,

 

έχουμε καμία πρόταση για on ear μεγάλα ακουστικά?

Κατά προτίμηση αναδιπλούμενα, με ράδιο, ασύρματα, χωρίς διακοπές και αποσύνδεσεις με note 9

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Με ράδιο? Νομίζω ράδιο έχουν οι ψευτιές. Παίζει τέτοια περίπτωση σε ποιοτικά ακουστικά?

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Ναι, το υγρό είναι άλλο πράγμα κι άκουσα κι εγώ τα χειρότερα. Αυτή είναι μια ζελατίνα όπου την αισθάνεσαι πως διαφέρει από τις άλλες. Τα παιδιά στο iRepair φορούσαν την ίδια (iPhone 8 plus) και ο ένας μου είπε πως του έπεσε σε τούβλο χωρίς να πάθει τίποτα.

Απόκριση, θαμπάδα χωρίς προβλήματα. Δεν ξέρω για πενάκι (το έβαλα σε Α70).

Κόστος 12€.

Τους ρώτησα αν μπαίνει σε Note 10 plus με edge οθόνη και μου είπαν πως μπαίνει παντού. Είναι μια μεγάλη (σαν) ζελατίνα, την βάζει στο μηχάνημα και κόβεται στα μέτρα του κινητού.

Όταν πάρω το note 10 θα την εμπιστευτώ.

 

Πήγα και τη πέρασα κι εγώ τη ζελατίνα στο irepair. Στο Note 9.

 

Nα τονίσω ότι είχα τη ζελατίνα της Ringke, Dual Easy Full Cover Screen Protector, στα 8,90€ πλέον στο σκρούτζ.

Ήμουν πολύ ευχαριστημένος αλλά την έχω 5 μήνες και είχε λίγες φθορές, άρα ευκαίρια ήτα να την αλλάξω.

 

Εμένα δε προσπάθησαν να με πείσουν για τούβλα κτλ, μάλλον επειδή πήγα στοχευμένα και τη ζήτησα κατευθείαν. Με εξυπηρέτησε μια κοπέλα που έδειχνε ότι ήταν λίγο, χμμμ, άπειρη (έχει σημασία για το τέλος αυτό).

 

Υπάρχουν 2 επιλογές της ζελατίνας ώστε να κοπεί στο μηχάνημα, για αυτούς που φοράνε θήκη και για αυτούς που το έχουν ''γυμνό''. Εγώ λόγω θήκης πήρα τη 1η επιλογή όπου η ζελατίνα κόβεται αφήνοντας ένα μικρό περιθώριο εκτεθημένο στην οθόνη. +1 στης Ringke που δεν αφήνει περιθώριο και δεν έιχα πρόβλημα με θήκες.

 

Η ίδια η κοπέλα ανέλαβε να τη τοποθετήσει, παιδεύτηκε λίγο και φώναξε βοήθεια μια άλλη κοπέλα. Ο τρόπος εφαρμογής της είναι ακριβώς ίδια με της Ringke.

Μου παρέδωσε το κινητό με σχεδόν άριστη τοποθέτηση της ζελατίνας. Το μόνο πρόβλημα είναι 2 οριζόντιες γραμμές στο κέντρο της οθόνης που μου είπε ότι θα εξαφανιστούν. Το ίδιο είχα αντιμετωπίσει με τη ζελατίνα της Ringke. Στη 1η ζελατίνα είχε εξαφανιστεί αμέσως, στη 2η όχι. Θα δείξει λοιπόν...

 

Απόκριση το ίδιο με μιά καλή ζελατίνα, όπως της Ringke. Δαχτυλιές normal.

 

Είναι πολύ λεπτή που με δυσκολία φαίνεται ότι έχει βάλει ζελατίνα.

 

Εν κατακλείδι...Αν ήταν να επέλεγα τώρα μια ζελατίνα θα έπαιρνα ξανά τη Ringke. Ο λόγος ότι οπτικά και στο χέρι μου κάνουν ίδιες. ΕΚΤΟΣ αν ΟΝΤΩΣ προστατεύει, όχι φυσικά απο τούβλα και κοτρώνες, αλλά απομικροπτώσεις ή/και αν έχει αντοχή σε γρατζουνιές. Αυτό θα το δείξει το μέλλον...

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Επειδη παιδια η συσκευη την έχω από αγγλια, για εγγύηση, ισχυει το Manufacturing date in to build date;

Πηρα την smartec και μου ειπαν μπαταρια εχει ένα ετος εγγύηση, και δεν έχω αποδειξη.

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Επειδη παιδια η συσκευη την έχω από αγγλια, για εγγύηση, ισχυει το Manufacturing date in to build date;

Πηρα την smartec και μου ειπαν μπαταρια εχει ένα ετος εγγύηση, και δεν έχω αποδειξη.

Κανονικά ισχύει η ημερομηνία αγοράς. Αν όμως η συσκευή έχει ημερομηνία παραγωγής λιγότερο απο ένα χρόνο, ε, σε καλύπτουν.

Απο εκεί και πέρα είναι και στην ευχέρεια του υπαλλήλου να κάνει τα ''στραβά'' μάτια.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά ισχύει η ημερομηνία αγοράς. Αν όμως η συσκευή έχει ημερομηνία παραγωγής λιγότερο απο ένα χρόνο, ε, σε καλύπτουν.

Απο εκεί και πέρα είναι και στην ευχέρεια του υπαλλήλου να κάνει τα ''στραβά'' μάτια.

 

Ευχαριστώ,απόδειξη δεν έχω,αλλά εντάξει αν είναι στην εγγύηση το καλύπτουν,αν όχι έχω έκπτωση,ή μπαταρία κοστίζει 20€ μου είπαν...

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Κάθε Samsung σέρβις που έχω πάει στον πλανήτη, απλά σκαναρει το imei και τον σειριακό αριθμό που βγαίνει μόλις πατήσεις *#06# και βλέπει πότε ενεργοποιήθηκε η συσκευή.

Κανείς δεν μου ζήτησε απόδειξη ποτέ.

Link to comment
Share on other sites

Κάθε Samsung σέρβις που έχω πάει στον πλανήτη, απλά σκαναρει το imei και τον σειριακό αριθμό που βγαίνει μόλις πατήσεις *#06# και βλέπει πότε ενεργοποιήθηκε η συσκευή.

Κανείς δεν μου ζήτησε απόδειξη ποτέ.

Αυτό ναι, είναι αλήθεια και ισχύει 100%.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Πήγα και τη πέρασα κι εγώ τη ζελατίνα στο irepair. Στο Note 9.

 

Nα τονίσω ότι είχα τη ζελατίνα της Ringke, Dual Easy Full Cover Screen Protector, στα 8,90€ πλέον στο σκρούτζ.

Ήμουν πολύ ευχαριστημένος αλλά την έχω 5 μήνες και είχε λίγες φθορές, άρα ευκαίρια ήτα να την αλλάξω.

 

Εμένα δε προσπάθησαν να με πείσουν για τούβλα κτλ, μάλλον επειδή πήγα στοχευμένα και τη ζήτησα κατευθείαν. Με εξυπηρέτησε μια κοπέλα που έδειχνε ότι ήταν λίγο, χμμμ, άπειρη (έχει σημασία για το τέλος αυτό).

 

Υπάρχουν 2 επιλογές της ζελατίνας ώστε να κοπεί στο μηχάνημα, για αυτούς που φοράνε θήκη και για αυτούς που το έχουν ''γυμνό''. Εγώ λόγω θήκης πήρα τη 1η επιλογή όπου η ζελατίνα κόβεται αφήνοντας ένα μικρό περιθώριο εκτεθημένο στην οθόνη. +1 στης Ringke που δεν αφήνει περιθώριο και δεν έιχα πρόβλημα με θήκες.

 

Η ίδια η κοπέλα ανέλαβε να τη τοποθετήσει, παιδεύτηκε λίγο και φώναξε βοήθεια μια άλλη κοπέλα. Ο τρόπος εφαρμογής της είναι ακριβώς ίδια με της Ringke.

Μου παρέδωσε το κινητό με σχεδόν άριστη τοποθέτηση της ζελατίνας. Το μόνο πρόβλημα είναι 2 οριζόντιες γραμμές στο κέντρο της οθόνης που μου είπε ότι θα εξαφανιστούν. Το ίδιο είχα αντιμετωπίσει με τη ζελατίνα της Ringke. Στη 1η ζελατίνα είχε εξαφανιστεί αμέσως, στη 2η όχι. Θα δείξει λοιπόν...

 

Απόκριση το ίδιο με μιά καλή ζελατίνα, όπως της Ringke. Δαχτυλιές normal.

 

Είναι πολύ λεπτή που με δυσκολία φαίνεται ότι έχει βάλει ζελατίνα.

 

Εν κατακλείδι...Αν ήταν να επέλεγα τώρα μια ζελατίνα θα έπαιρνα ξανά τη Ringke. Ο λόγος ότι οπτικά και στο χέρι μου κάνουν ίδιες. ΕΚΤΟΣ αν ΟΝΤΩΣ προστατεύει, όχι φυσικά απο τούβλα και κοτρώνες, αλλά απομικροπτώσεις ή/και αν έχει αντοχή σε γρατζουνιές. Αυτό θα το δείξει το μέλλον...

 

Το σκεπτικό είναι πως δεν είναι μια ακόμη ζελατίνα. Σύμφωνα με τα λεγόμενά τους προστατεύει όσο ένα τζαμάκι. Αν και είμαι πολύ δύσπιστος, εμένα με έπεισαν. Με δύο υπαλλήλους που μιλούσα, ήταν απόλυτοι στα της προστασίας, τη φορούσαν και οι ίδιοι στις συσκευές τους (2 iPhone 8 plus που μπαίνει άνετα τζαμάκι) και μου δώσανε να πιάσω μια ζελατίνα και τη συγκεκριμένη νανοτεχνολογια και πραγματικά δεν είχαν καμία σχέση.

Σαφώς και όλα θα αποδειχτούν στην πράξη αν και δεν θέλω να το μάθω......

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πήγα και τη πέρασα κι εγώ τη ζελατίνα στο irepair. Στο Note 9.

 

Nα τονίσω ότι είχα τη ζελατίνα της Ringke, Dual Easy Full Cover Screen Protector, στα 8,90€ πλέον στο σκρούτζ.

Ήμουν πολύ ευχαριστημένος αλλά την έχω 5 μήνες και είχε λίγες φθορές, άρα ευκαίρια ήτα να την αλλάξω.

 

Εμένα δε προσπάθησαν να με πείσουν για τούβλα κτλ, μάλλον επειδή πήγα στοχευμένα και τη ζήτησα κατευθείαν. Με εξυπηρέτησε μια κοπέλα που έδειχνε ότι ήταν λίγο, χμμμ, άπειρη (έχει σημασία για το τέλος αυτό).

 

Υπάρχουν 2 επιλογές της ζελατίνας ώστε να κοπεί στο μηχάνημα, για αυτούς που φοράνε θήκη και για αυτούς που το έχουν ''γυμνό''. Εγώ λόγω θήκης πήρα τη 1η επιλογή όπου η ζελατίνα κόβεται αφήνοντας ένα μικρό περιθώριο εκτεθημένο στην οθόνη. +1 στης Ringke που δεν αφήνει περιθώριο και δεν έιχα πρόβλημα με θήκες.

 

Η ίδια η κοπέλα ανέλαβε να τη τοποθετήσει, παιδεύτηκε λίγο και φώναξε βοήθεια μια άλλη κοπέλα. Ο τρόπος εφαρμογής της είναι ακριβώς ίδια με της Ringke.

Μου παρέδωσε το κινητό με σχεδόν άριστη τοποθέτηση της ζελατίνας. Το μόνο πρόβλημα είναι 2 οριζόντιες γραμμές στο κέντρο της οθόνης που μου είπε ότι θα εξαφανιστούν. Το ίδιο είχα αντιμετωπίσει με τη ζελατίνα της Ringke. Στη 1η ζελατίνα είχε εξαφανιστεί αμέσως, στη 2η όχι. Θα δείξει λοιπόν...

 

Απόκριση το ίδιο με μιά καλή ζελατίνα, όπως της Ringke. Δαχτυλιές normal.

 

Είναι πολύ λεπτή που με δυσκολία φαίνεται ότι έχει βάλει ζελατίνα.

 

Εν κατακλείδι...Αν ήταν να επέλεγα τώρα μια ζελατίνα θα έπαιρνα ξανά τη Ringke. Ο λόγος ότι οπτικά και στο χέρι μου κάνουν ίδιες. ΕΚΤΟΣ αν ΟΝΤΩΣ προστατεύει, όχι φυσικά απο τούβλα και κοτρώνες, αλλά απομικροπτώσεις ή/και αν έχει αντοχή σε γρατζουνιές. Αυτό θα το δείξει το μέλλον...

 

Σε ποια περιοχή πηγές;

Link to comment
Share on other sites

Σε ποια περιοχή πηγές;
Στο κατάστημα Συντάγματος.

 

Σήμερα 2η μέρα έφυγαν όλες οι φουσκάλες που είχαν δημιουργηθεί κατά τη τοποθέτηση. Αψογη ζελατίνα.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Κάθε Samsung σέρβις που έχω πάει στον πλανήτη, απλά σκαναρει το imei και τον σειριακό αριθμό που βγαίνει μόλις πατήσεις *#06# και βλέπει πότε ενεργοποιήθηκε η συσκευή.

Κανείς δεν μου ζήτησε απόδειξη ποτέ.

 

Δε βλέπει ποτέ ενεργοποιηθηκε, αλλά ποτέ κατασκευαστηκε. Αν έχει πχ 3 μήνες σε transit και ράφια, υπολογίζεις 24 μήνες μείον αυτό το διάστημα (αν φυσικά υπάρχει απόδειξη ή εγγύηση υπολογίζεται από τη μέρα αγοράς--αναφέρομαι στην περίπτωση που δεν υπάρχει απόδειξη) . Μόνο στα iPhone ή εγγύηση υπολογίζεται από τη μέρα ενεργοποιησης...

Link to comment
Share on other sites

Στη Samsung στο Βερολίνο μόλις σκαναρανε ένα s8+ πρώτη φορά το 17, όταν πήγα να τους δώσω κουτί κλπ μου είπαν ότι έχω εγγύηση μέχρι τόσο Ιουλίου (δεν θυμάμαι ακριβώς τώρα) που ήταν και η μέρα που έφτασε στα χέρια μου η συσκευή.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 9] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...