Jump to content

[Note 9] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χρονια πολλα ...2 μηνες χρησης με το whitestone και δεν υπαρχει κανενα θεμα απο αυτα που διαβαζω , βεβαια υπαρχει και η uag που το προστατευει ...η αισθηση στην αφη ικανοποιητικη , ενω η τοποθετηση ηταν κακη εμπειρια αφου απετυχε την πρωτη φορα (προφανως γιαυτο βαζουν δευτερο μπουκαλακι) , καθαρισα γυαλι και οθονη με το λευκο οινοπνευμα , τα σκουπισα και στη δευτερη προσπαθεια εκατσε σωστα ...αυτος ειναι κι ο λογος που δεν το συνιστω και για μενα ειναι απαραδεκτο προιον που θελει ειδικο να το πουλανε ως ευκολακι ...αυτα
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έβαλα και το 2ο τεμάχιο ringke easy dual film, γιατί μετά από 3 μήνες ήθελε μια αλλαγή, χωρίς και πάλι να είναι πολύ ταλαιπωρημένο.

Κάποιοι που αναφέρατε ότι δυσκολευτηκατε να το τοποθετήσετε, θέλω να μου πείτε πως ΔΕ καταφέρατε να το βάλετε με τη πρώτη... Θέλει προσπάθεια :p

 

Η πιο εύκολη τοποθέτηση film ever. Μια φορά το σχετικό βίντεο στο YouTube να δείτε, αρκεί.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα και το 2ο τεμάχιο ringke easy dual film, γιατί μετά από 3 μήνες ήθελε μια αλλαγή, χωρίς και πάλι να είναι πολύ ταλαιπωρημένο.

Κάποιοι που αναφέρατε ότι δυσκολευτηκατε να το τοποθετήσετε, θέλω να μου πείτε πως ΔΕ καταφέρατε να το βάλετε με τη πρώτη... Θέλει προσπάθεια :p

 

Η πιο εύκολη τοποθέτηση film ever. Μια φορά το σχετικό βίντεο στο YouTube να δείτε, αρκεί.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πάντα περνανει ένα άτιμο σκουπίδι από κάτω...

 

Galaxy Note9 & Tapatalk Pro

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πάντα περνανει ένα άτιμο σκουπίδι από κάτω...

 

Galaxy Note9 & Tapatalk Pro

Στη συγκεκριμένη, και μόνο για αυτή αναφέρομαι, και σκουπίδι να μείνει το μαζεύει το αυτοκόλλητο.

Δείτε το παρακάτω βίντεο:

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Από το βίντεο βλέπω ότι δεν έχει οπή στην κάμερα και στους αισθητήρες?

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Όχι φίλε μου... Φαίνεται καθαρά ότι έχει οπή μόνο στο ακουστικό. Απλά είναι τόσο λεπτή και διαφανή που δε το καταλαβαίνεις.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπερα παιδιά μια ερώτηση έχω εδώ και 4 μήνες το tempered glass της Whitestone αλλά έχει γεμίσει γύρω γύρω στις άκρες φυσαλίδες μάλλον από την κόλλα και έχει αρχίσει να με εκνευρίσει. Ψάχνω για τι rigkle την ζελατίνα αλλά δεν βρίσκω. Ξέρει κάνεις που μπορώ να βρω ή τι άλλη εναλλακτική έχω να βάλω;Ευχαριστώ

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα βάλει ένα λινκ από το δικό μου γυαλάκι που πήρα από το Αλι με 14$ τα ΔΥΟ γυαλάκια,και πουλιούνται μαζί με λαμπίτσες UV για την κόλλα.

Σε μένα κάθισε καλά,αλλά επειδή έγερνε όπως φαίνεται το τραπέζι αυτού που μου το τοποθέτησε, στην κάτω γωνία δεν έχει κολλήσει καλά.Κατά τα άλλα είναι άψογο.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

ειχα περασει ενα τζαμακι dome αλλα εσπασε πανω στη γωνια. που θα βρω κατι πιο οικονομικο ; η ζελατινα χωρις εχει κενα και χωρις φυσαλιδες ;
Link to comment
Share on other sites

https://www.fashiontekk.com/sv/skarmskydd?specs=200

 

βάλτε κωδικό "summersale" και τα παίρνετε 50% κάτω. ό,τι καλύτερο έχω δοκιμάσει σε προστασία οθόνης. Είτε τζάμι είτε ζελατίνα. Άψογοι

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα το T-Max τελικά στα 20€ (μου πρότειναν το Whitestone 40€), δεν έχω κάποιο θέμα με την απόκριση αφής. Είναι case friendly, έχει κενό τόσο όσο να μη φαίνεται άσχημο με θήκη, αλλά γεμίζει χνούδια με το παραμικρό γύρω γύρω. Παίζει να φταίει η κόλλα.

 

Οπτική Παρουσίαση σε περίπτωση που θέλει κάποιος να δει το Note 9 με tempered και θήκη.

Στην προκειμένη είναι

Spigen Liquid Air

T-Max Tempered UV full Glue

 

20190530-163646-1.jpg

20190530-163955-1.jpg

20190530-163927-1.jpg

Edited by konstantinos7

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Πηρα παρεμπιπτοντως προχθες την Nilikin Carbon Fibre, φοβερη εφαρμογη, απιστευτα λεπτη θηκη, φαινεται να προστατευει καλα και δουλευει αψογα με ασυρματη φορτιση!

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Πηρα παρεμπιπτοντως προχθες την Nilikin Carbon Fibre, φοβερη εφαρμογη, απιστευτα λεπτη θηκη, φαινεται να προστατευει καλα και δουλευει αψογα με ασυρματη φορτιση!

Όντως φαίνεται πολύ όμορφη. Είναι λίγο λεπτή στις άκρες όμως. Σκέφτομαι και εγώ να την δοκιμάσω.. Από αίσθηση στο χέρι πως είναι;

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όντως φαίνεται πολύ όμορφη. Είναι λίγο λεπτή στις άκρες όμως. Σκέφτομαι και εγώ να την δοκιμάσω.. Από αίσθηση στο χέρι πως είναι;

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Εξαιρετική αισθηση. Ειχα μια σιλικονης παλι της Nilkin αν θυμαμαι καλα και με ενοχλουσε αυτη η κολωδης αισθηση που είχε αποκτησει.

Εγω να σου πω την αληθεια δεν ήθελα σουπερ προστασία, αυτη προϋποθέτει μεγαλο πάχος, περισσοτερο για να μην γρατζουνιζεται σε τραπεζια, γυμναστήριο κλπ ηθελα. Παρόλα αυτά, πανω και κατω δινει ενα χιλιοστο υψος οποτε αν πέσει απο μικρο ύψος ισως τη γλιτωσει η οθονη.

 

Εγω την πηρα απο εδω, αν θελεις μπορεις να πας να το δεις και απο κοντα, ειναι εξυπηρετικοτατοι https://mobilefreaks.gr/

ΕΝΤΙΤ: Μολις ειδα εισαι Θεσσαλονίκη.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

εχετε κανενα καλο tempered glass να προτεινεται full glue που να μην εχει περιθωρια να κοβουν οθονη ( οχι με κολλα και λαμπες τυπου dome , εχω κακες εμπειριες) ή αλλιως να παω σε ringke defender μεμβρανη
Link to comment
Share on other sites

Αυτά τα τζαμακια με τις κολες πολύ τις φοβάμαι.ενα τζαμακι καλο χωρίς κολες όπως είπε ο φίλος πιο πάνω υπαρχει;

Samsung Note 9/Samsung Note 3

Samsung Tab pro 8.4/Samsung Tab 3 7"  

Samsung Tab A 2019 10.1''

 

Link to comment
Share on other sites

Έχω 5 μήνες το κινητό και έχω βάλει το τζαμακι της spigen με κόλλα στην άκρη και μου έχει κάτσει καλα. Γεμίζει κάνα χνουδακι στο πάλι, βγάζω τη θηκη, το καθαρίζω και οκ, δεν μπαίνει από κάτω. Το έχω έτσι 5 μήνες. Απλά θα δω μήπως έχει τίποτα αράχνιες και το αντικαταστήσω μετά από τόσους μήνες χρήσης. Πιστεύω η οθόνη θα είναι άθικτη από κάτω.
Link to comment
Share on other sites

Έχω 5 μήνες το κινητό και έχω βάλει το τζαμακι της spigen με κόλλα στην άκρη και μου έχει κάτσει καλα. Γεμίζει κάνα χνουδακι στο πάλι, βγάζω τη θηκη, το καθαρίζω και οκ, δεν μπαίνει από κάτω. Το έχω έτσι 5 μήνες. Απλά θα δω μήπως έχει τίποτα αράχνιες και το αντικαταστήσω μετά από τόσους μήνες χρήσης. Πιστεύω η οθόνη θα είναι άθικτη από κάτω.

 

είναι ευκολο ενα λινκ για αυτο το τζαμακι;

Link to comment
Share on other sites

https://www.kaizershop.gr/tempered-glass-samsung-galaxy-note-9-5d-mr-monkey-uv-clear

Αγόρασα αυτό τύπου dome ... ομόλογο πολύ καλύτερο από dome μόνο που η τοποθέτηση είναι δύσκολη αν δεν το ξέρεις το άθλημα με το 1/3 της κόλλας τοποθέτηση ( το μπουκαλάκι μου έπεσε και άδειασε στο πάτωμα χαχαχα) και παρόλα αυτά μπήκε άψογα! Δεν εσταξε σταγωνα και με17 ευρώ πιστεύω είναι ο βασιλιάς αυτή τη στιγμή για τζαμί...

Link to comment
Share on other sites

https://www.kaizershop.gr/tempered-glass-samsung-galaxy-note-9-5d-mr-monkey-uv-clear

Αγόρασα αυτό τύπου dome ... ομόλογο πολύ καλύτερο από dome μόνο που η τοποθέτηση είναι δύσκολη αν δεν το ξέρεις το άθλημα με το 1/3 της κόλλας τοποθέτηση ( το μπουκαλάκι μου έπεσε και άδειασε στο πάτωμα χαχαχα) και παρόλα αυτά μπήκε άψογα! Δεν εσταξε σταγωνα και με17 ευρώ πιστεύω είναι ο βασιλιάς αυτή τη στιγμή για τζαμί...

Ωραία επιλογή. Έχει μέσα κιτ τοποθέτησης, γιατί δεν βρήκα κάποια πληροφορία..

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για dox pad τι λέτε;

Το έχει δοκιμάσει κανείς:;

Αξίζει;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για dox pad τι λέτε;

Το έχει δοκιμάσει κανείς:;

Αξίζει;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Dex εννοείς? Εξαρτάται αν το έχεις σε γραφείο και θες να το δουλεύεις και να φορτίζεις τη συσκευή.

Το Dex στο Note 9 δουλεύει και απλά με σύνδεση hdmi.

Edited by konstantinos7

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 9] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...