Jump to content

[Note 9] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι τσακάλι έβαλες τώρα

Έβαλα το τζαμακι της nillkin που είχα πάρει πρώτο. Σε συνδυασμό με την θήκη έχει καλή εφαρμογή και αυτό που μου αρέσει είναι ότι προστατεύει όλη την οθόνη και δεν κάνει την εγκοπη στο ακουστικό και στους αισθητήρες.

Edited by Dinos_
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ πάλι σήμερα μετά από λίγο καιρό που ήμουν "γυμνός" μου ήρθε από ebay και έβαλα την μεμβράνη της Ringke... Η συσκευασία έχει μέσα 2 μεμβράνες (κάτι ξέρουν) και η τοποθέτηση της θα έλεγα ότι είναι ότι πιο εύκολο σε μεμβράνη έχω τοποθετήσει ποτέ

Βέβαια ενώ πρόσεξα όσο δεν πάει να μην υπάρξει κοκος σκόνης στην οθόνη σε όλα τα στάδια τοποθέτησης με βοήθεια από αυτοκόλλητο παρόλα αυτά στην πρώτη τοποθέτηση ενώ είχα ένα άριστο αποτέλεσμα τσουπ να μία ατέλεια από σκόνη... Προσπάθησα να την αφαιρέσω με προσοχή από την μεμβράνη αλλά ήταν σαν κολλημένη μέσα της.Είμαι 99,9% σίγουρος ότι η σκόνη προϋπήρχε στην μεμβράνη και όχι στην οθόνη...

Οπως καταλαβαίνετε η μεμβράνη πήγε κουβά και έβαλα στο καπάκι την 2η η οποία ευτυχώς μπήκε απλά τέλεια...

Την έχω μαζί με την spigen crystal clear

Πάρα πολύ καλή αίσθηση στην αφή γλιστράει τόσο, όσο και καμιά αλλοίωση στο touch respond.

Οι edge πλευρές κόλλησαν σούπερ χωρίς σηκωματα και φουσκάλες.

Στην διαύγεια φαίνεται με μια πρώτη ματιά να μην επηρεάζει ούτε σε ανάλυση αλλά ούτε και σε χρώματα βέβαια θέλω περισσότερο χρόνο γιαυτό.

Η μεμβράνη σκεπάζει επάνω τα πάντα εκτός του ακουστικού (σκεπάζει τους αισθητήρες αλλά τα βιομετρικά λειτουργούν λες και δεν υπάρχει)

Έχω ένα φόβο για την selfie κάμερα αλλα θα τσεκάρω αύριο σε φυσικό φως να δω....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι σήμερα μετά από λίγο καιρό που ήμουν "γυμνός" μου ήρθε από ebay και έβαλα την μεμβράνη της Ringke... Η συσκευασία έχει μέσα 2 μεμβράνες (κάτι ξέρουν) και η τοποθέτηση της θα έλεγα ότι είναι ότι πιο εύκολο σε μεμβράνη έχω τοποθετήσει ποτέ

Βέβαια ενώ πρόσεξα όσο δεν πάει να μην υπάρξει κοκος σκόνης στην οθόνη σε όλα τα στάδια τοποθέτησης με βοήθεια από αυτοκόλλητο παρόλα αυτά στην πρώτη τοποθέτηση ενώ είχα ένα άριστο αποτέλεσμα τσουπ να μία ατέλεια από σκόνη... Προσπάθησα να την αφαιρέσω με προσοχή από την μεμβράνη αλλά ήταν σαν κολλημένη μέσα της.Είμαι 99,9% σίγουρος ότι η σκόνη προϋπήρχε στην μεμβράνη και όχι στην οθόνη...

Οπως καταλαβαίνετε η μεμβράνη πήγε κουβά και έβαλα στο καπάκι την 2η η οποία ευτυχώς μπήκε απλά τέλεια...

Την έχω μαζί με την spigen crystal clear

Πάρα πολύ καλή αίσθηση στην αφή γλιστράει τόσο, όσο και καμιά αλλοίωση στο touch respond.

Οι edge πλευρές κόλλησαν σούπερ χωρίς σηκωματα και φουσκάλες.

Στην διαύγεια φαίνεται με μια πρώτη ματιά να μην επηρεάζει ούτε σε ανάλυση αλλά ούτε και σε χρώματα βέβαια θέλω περισσότερο χρόνο γιαυτό.

Η μεμβράνη σκεπάζει επάνω τα πάντα εκτός του ακουστικού (σκεπάζει τους αισθητήρες αλλά τα βιομετρικά λειτουργούν λες και δεν υπάρχει)

Έχω ένα φόβο για την selfie κάμερα αλλα θα τσεκάρω αύριο σε φυσικό φως να δω....

Αυτή που πρότεινε ο elthis είναι;

 

Galaxy Note9 & Tapatalk Pro

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αυτή που πρότεινε ο elthis είναι;

 

Galaxy Note9 & Tapatalk Pro

 

Ναι... Η Ringke dual easy film

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Θα δω αμα είναι νσ την πάρω και γω απο ebay γιατί από Ελλάδα εξαφανίστηκε.

Ναι... Η Ringke dual easy film

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,εγω που εχω κανει μια ωραια γρατζουνια στην οθονη γεματη,γνωριζεται καποιο τροπο να την περιορισω?το dome κανει καμια δουλεια?η τζαμπα τα χρηματα?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,εγω που εχω κανει μια ωραια γρατζουνια στην οθονη γεματη,γνωριζεται καποιο τροπο να την περιορισω?το dome κανει καμια δουλεια?η τζαμπα τα χρηματα?

 

Με το dome ή ακόμα και με μια μεμβράνη τουλάχιστον δεν θα βλέπεις την γρατζουνιά

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Με το dome ή ακόμα και με μια μεμβράνη τουλάχιστον δεν θα βλέπεις την γρατζουνιά

 

λες οτι θα κανω δουλεια?και με μεμβρανη γινεται?εχεις κατι κατα νου να δοκιμασω?

Link to comment
Share on other sites

λες οτι θα κανω δουλεια?και με μεμβρανη γινεται?εχεις κατι κατα νου να δοκιμασω?
Λίγο πιο πίσω έχει αναφερθεί καλή μεμβράνη.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,εγω που εχω κανει μια ωραια γρατζουνια στην οθονη γεματη,γνωριζεται καποιο τροπο να την περιορισω?το dome κανει καμια δουλεια?η τζαμπα τα χρηματα?

Εξαρτάται το βάθος της γρατζουνιάς. Αν είναι πάνω στην επίστρωση μπορεί και να μη φαίνεται, αν έχει περάσει στο τζάμι δυστυχώς δε μπορείς να κάνεις πολλά. Το Gorilla Glass 5 ήταν δυστυχώς πολύ κακό προιόν. Δε φταις εσύ.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται το βάθος της γρατζουνιάς. Αν είναι πάνω στην επίστρωση μπορεί και να μη φαίνεται, αν έχει περάσει στο τζάμι δυστυχώς δε μπορείς να κάνεις πολλά. Το Gorilla Glass 5 ήταν δυστυχώς πολύ κακό προιόν. Δε φταις εσύ.

 

δυστυχως ειναι καλη γρατζουνια απλα ελεγα μηπως και την περιορισω οπτικα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 50 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Λίγο πιο πίσω έχει αναφερθεί καλή μεμβράνη.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

ναι το ειδα σ'ευχαριστω παντως.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια λιγο τη βοηθεια σας θα παραγγειλω την spigen ultra hybrid s crystal clear κ θα ηθελα να μ προτεινεται μεμβρανη προστασιας οχι τζαμακι.ευχαριστω πολυ.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια λιγο τη βοηθεια σας θα παραγγειλω την spigen ultra hybrid s crystal clear κ θα ηθελα να μ προτεινεται μεμβρανη προστασιας οχι τζαμακι.ευχαριστω πολυ.

Τα παιδιά έχουν προτείνει μεμβράνη της Ringke. Το σκέφτομαι και εγώ σοβαρά. Αν και δε θέλω να πετάξω ακόμα το Dome. Εχει και εγγύηση...

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τα παιδιά έχουν προτείνει μεμβράνη της Ringke. Το σκέφτομαι και εγώ σοβαρά. Αν και δε θέλω να πετάξω ακόμα το Dome. Εχει και εγγύηση...

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

 

Σοβαρά τώρα. Έχεις Dome και σκέφτεσαι μεμβράνη???

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σοβαρά τώρα. Έχεις Dome και σκέφτεσαι μεμβράνη???

Ναι και θα σου πω τον λόγο. Είναι το δεύτερο που βαζω ( πήρα τη διπλή συσκευασία) και έχει αρχίσει να ξεκολλάει από την οθόνη όπως το πρώτο. Καθαρά αστοχία του Adhesive. Η διαδικασία τοποθέτησης είναι σωστή, σύμφωνα με το δικό τους τρόπο.

Έχω εγγύηση και δεν την έχω χρησιμοποιήσει ακόμα.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σοβαρά τώρα. Έχεις Dome και σκέφτεσαι μεμβράνη???

Σοβαρότατα, κι εγώ το ίδιο έκανα!!

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Σοβαρότατα, κι εγώ το ίδιο έκανα!!

 

Αν δεν βάλεις dome τότε άφησέ το γυμνό. Η ζελατίνα δεν παρέχει καμία προστασία εκτός κι αν δεν κάνεις τα στοιχειώδη (πχ βάζεις το κινητό στην ίδια τσέπη με τα κλειδιά).

Εγώ το Note 8 το είχα γυμνό. Στο 9αρι έβαλα dome (πολύ ευχαριστημένος μέχρι στιγμής).

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν βάλεις dome τότε άφησέ το γυμνό. Η ζελατίνα δεν παρέχει καμία προστασία εκτός κι αν δεν κάνεις τα στοιχειώδη (πχ βάζεις το κινητό στην ίδια τσέπη με τα κλειδιά).

Εγώ το Note 8 το είχα γυμνό. Στο 9αρι έβαλα dome (πολύ ευχαριστημένος μέχρι στιγμής).

Από το 2003 που έχω συσκευές με οθόνη αφής (βλέπε Ρ800) ποτέ δεν έβαζα το οτιδήποτε στην οθόνη. Πρώτη φορά έβαλα τώρα.

Αλλά το Dome δε το έβαλα για προστασία από πεσίματα. Δε μου πέφτουν οι συσκευές. Το ίδιο ισχύει και για τη ζελατίνα.

Για προστασία από γρατσουνιές στο οποίο πάσχει το Gorilla.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Από το 2003 που έχω συσκευές με οθόνη αφής (βλέπε Ρ800) ποτέ δεν έβαζα το οτιδήποτε στην οθόνη. Πρώτη φορά έβαλα τώρα.

 

Αλλά το Dome δε το έβαλα για προστασία από πεσίματα. Δε μου πέφτουν οι συσκευές. Το ίδιο ισχύει και για τη ζελατίνα.

 

Για προστασία από γρατσουνιές στο οποίο πάσχει το Gorilla.

Μετα την ringke, τωρα δοκιμαζω και τη μεμβρανη οθονης της ultimate shield. Ειναι πολυ καλη. Σαν υγρης τοποθετησης, εχει το εφε φλουδας πορτοκαλιου, αλλα πολυ περιορισμενο. Καμια σχεση με τη μεμβρανη που βαζουν στα mediamarkt.

Το δακτυλο γλυστραει σαν να ειναι γυαλι και το πενακι επισης δεν εχει προβληματα.

Το μονο κακο οτι δεν ειναι case friendly.

Ολα αυτα στο note 8 , αλλα πιστευω οτι ισχυουν και για το 9αρι.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Δε μου πέφτουν οι συσκευές.

 

Κι εγώ τα ίδια έλεγα :) Μεγάλη μπουκιά φάε όμως καλύτερα...

 

Τζαμάκι πρώτη φορά έβαλα στο note 8 που τελικά απο πτώση έσπασε η οθόνη και το zagg δεν έπαθε κάτι, εύχομαι να μην πάρεις το ίδιο μάθημα :happy:

 

Ζελατίνα ftw καμία προστασία και πιάνεις πλαστικούρα να γουστάρεις... :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Τελικά οι curved οθόνες βγήκαν για να μας σπάνε τα νεύρα.

Η μεμβράνες είναι για προστασία από σκόνη και άμμο. Ξεκάθαρα. Το γυαλί απορροφά και ενέργεια στις πτώσεις χωρίς καμία εγγύηση. Όλα είναι δύσκολα στην τοποθέτηση και κανένας δεν εγγυάται ότι θα επιτύχεις. Λυπάμαι. Έχουμε δώσει 1000Ε και πληρώνουμε χρήματα, νεύρα και χρόνο για την προστασία τής επειδή η corning είναι μπουζούκι και επειδή αποφάσισαν για κάποιο λόγο ότι οι κυρτες οθόνες είναι χρήσιμες...

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Τελικά οι curved οθόνες βγήκαν για να μας σπάνε τα νεύρα.

Η μεμβράνες είναι για προστασία από σκόνη και άμμο. Ξεκάθαρα. Το γυαλί απορροφά και ενέργεια στις πτώσεις χωρίς καμία εγγύηση. Όλα είναι δύσκολα στην τοποθέτηση και κανένας δεν εγγυάται ότι θα επιτύχεις. Λυπάμαι. Έχουμε δώσει 1000Ε και πληρώνουμε χρήματα, νεύρα και χρόνο για την προστασία τής επειδή η corning είναι μπουζούκι και επειδή αποφάσισαν για κάποιο λόγο ότι οι κυρτες οθόνες είναι χρήσιμες...

 

Έχεις δίκιο σε όλα. Μακάρι το Note 10 να είναι flat. Οι edge οθόνες δεν προσφέρουν ΤΊΠΟΤΑ. Ήρθαν μόνο για λόγους μάρκετινγκ.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου αρέσουν και το edge μενού το λιώνω. Αντίθετα στο v30 που έχει πλαϊνο μενού δε βολεύει τόσο η φλατ οθόνη γιατί το πατάω πολλές φορές κατά λάθος όπως είναι..

Για μένα μια ασφάλεια αρκεί ρε παίδες, ούτε τζάμια ούτε τίποτα. Σίγουρα τώρα καλύπτουν μόνο το 70% της ζημιας αλλά για μένα αρκεί αν σκεφτώ ότι ποτέ δε μου έχει σπάσει. Το 100% ήταν καλύτερη επιλογή βέβαια αλλά έγινε κατάχρηση σε αποζημιώσεις..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Τελικά οι curved οθόνες βγήκαν για να μας σπάνε τα νεύρα.

Η μεμβράνες είναι για προστασία από σκόνη και άμμο. Ξεκάθαρα. Το γυαλί απορροφά και ενέργεια στις πτώσεις χωρίς καμία εγγύηση. Όλα είναι δύσκολα στην τοποθέτηση και κανένας δεν εγγυάται ότι θα επιτύχεις. Λυπάμαι. Έχουμε δώσει 1000Ε και πληρώνουμε χρήματα, νεύρα και χρόνο για την προστασία τής επειδή η corning είναι μπουζούκι και επειδή αποφάσισαν για κάποιο λόγο ότι οι κυρτες οθόνες είναι χρήσιμες...

 

Για το ότι είμαστε ανίκανοι να προσέχουμε ένα αντικείμενο που κοστίζει 1000 ευρώ ώστε να μη μας πέφτει δε φταίει καμία corning.

Δηλαδή εάν τρακάρεις το αυτοκίνητο σου θα λες "έχουμε δώσει 30.000 ευρώ και πληρώνουμε χρήματα για ασφάλειες επειδή η audi είναι ανίκανη να φτιάζει ένα σασί που να μην καταστρέφεται όταν τρακάρω με 100χλμ/ώρα"

Edited by Bezbozny
Link to comment
Share on other sites

Aμα σου γρατζουνιστεί η οθόνη με το αστείο Gorilla, τι να την κάνεις την εγγύηση;

Εμένα μου αρέσουν και το edge μενού το λιώνω. Αντίθετα στο v30 που έχει πλαϊνο μενού δε βολεύει τόσο η φλατ οθόνη γιατί το πατάω πολλές φορές κατά λάθος όπως είναι..

Για μένα μια ασφάλεια αρκεί ρε παίδες, ούτε τζάμια ούτε τίποτα. Σίγουρα τώρα καλύπτουν μόνο το 70% της ζημιας αλλά για μένα αρκεί αν σκεφτώ ότι ποτέ δε μου έχει σπάσει. Το 100% ήταν καλύτερη επιλογή βέβαια αλλά έγινε κατάχρηση σε αποζημιώσεις..

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 9] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...