Jump to content

[Note 9] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Λογικά αυτό είναι. Δεν κράτησα συσκευασία. Πήγα και μου έκανε τοποθέτηση ο Νίκος από extreme mobile.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

RX8 rules!
Link to comment
Share on other sites

Λογικά αυτό είναι. Δεν κράτησα συσκευασία. Πήγα και μου έκανε τοποθέτηση ο Νίκος από extreme mobile.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Είναι καλό ή σου ξεκολλαει στις ακρεΣ και μπαίνουν σκονες

Link to comment
Share on other sites

Είναι καλό ή σου ξεκολλαει στις ακρεΣ και μπαίνουν σκονες

 

Εγώ είχα βάλει το τζαμακι από των Νίκο.στο Αιγάλεω το x-one που κολλάει σε όλοι την οθόνη. Το έχω από των Σεπτέμβρη και είναι σούπερ.οτι ξεκολλάει ούτε δαχτυλιες .το μόνο κακό είναι ότι αφήνει λιγάκι κενά στα πλάγια.

 

----- προσθήκη μηνύματος 31 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Είναι καλό ή σου ξεκολλαει στις ακρεΣ και μπαίνουν σκονες

 

Εγώ είχα βάλει το τζαμακι από των Νίκο.στο Αιγάλεω το x-one που κολλάει σε όλοι την οθόνη. Το έχω από των Σεπτέμβρη και είναι σούπερ.ουτε ξεκολλάει ούτε δαχτυλιες .το μόνο κακό είναι ότι αφήνει λιγάκι κενά στα πλάγια.

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα βάλει το τζαμακι από των Νίκο.στο Αιγάλεω το x-one που κολλάει σε όλοι την οθόνη. Το έχω από των Σεπτέμβρη και είναι σούπερ.οτι ξεκολλάει ούτε δαχτυλιες .το μόνο κακό είναι ότι αφήνει λιγάκι κενά στα πλάγια.

 

----- προσθήκη μηνύματος 31 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Εγώ είχα βάλει το τζαμακι από των Νίκο.στο Αιγάλεω το x-one που κολλάει σε όλοι την οθόνη. Το έχω από των Σεπτέμβρη και είναι σούπερ.ουτε ξεκολλάει ούτε δαχτυλιες .το μόνο κακό είναι ότι αφήνει λιγάκι κενά στα πλάγια.

 

μπορεις να μου το βγαλεις μια φωτογραφια το κινητο με αναμενη οθονη να δω πως καθεται;

Link to comment
Share on other sites

μπορεις να μου το βγαλεις μια φωτογραφια το κινητο με αναμενη οθονη να δω πως καθεται;

Οκ στείλε μου σε PM το email σου να σου στειλω. Γιατί εδώ δεν με αφήνει να ανεβάσω τίποτα.

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν εχω κανένα πρόβλημα κάθεται πολύ καλα και δεν περνάει σκονη από κάτω. Γρατζουνιές δεν κάνει εύκολα. Ακόμα δεν έχω ούτε μια. Απλά έχει ένα πλαίσιο μαύρο περιμετρικά και όταν κοιτάς από πολύ πλάι το κινητό χάνεις λίγο από την οθόνη...

Σου βάζω και φωτο από το πλαι να καταλάβεις τι εννοώ...6bd1d057abffda0656b332296344e295.jpge7b57bb25092099c181e837905af54c4.jpgf4ccf6d68e4ae755ec73e3f806413301.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

RX8 rules!
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα χτες από Voda το Note 9 μου (512/8) και κοιτούσα για θήκες, πήρα ήδη αυτή:

https://www.skroutz.gr/s/15648038/Ringke-Fusion-Smoke-Black-Galaxy-Note-9.html

 

Αλλά, αν υπάρχει, θα ήθελα κάτι στο στυλ αυτής που έχω στο S7 edge:

https://www.skroutz.gr/s/8460394/Samsung-Clear-Cover-Black-Galaxy-S7-Edge.html?from=sku_color_variations

 

Αυτή της Samsung για το S7 edge οι άκρες της είναι ελαφρώς υπερυψωμένες και προστατεύουν την οθόνη αν το κινητό είναι ανάποδα δεν ακουμπάει η οθόνη κάτω, ακουμπούν οι άκρες της θήκης.

 

Έχει κανείς υπόψη του αν υπάρχει κάποια τέτοια θήκη για το Note 9;

Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

Η μοναδικη που εχω υποψιν μου που σου προσφερι κατι τετοιο ειναι η standing back cover της samsung

 

b95f74e1802c165aead6d8d83c3e75fb.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy Nexus,Note II,Note 3
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα χτες από Voda το Note 9 μου (512/8) και κοιτούσα για θήκες, πήρα ήδη αυτή:

https://www.skroutz.gr/s/15648038/Ringke-Fusion-Smoke-Black-Galaxy-Note-9.html

 

Αλλά, αν υπάρχει, θα ήθελα κάτι στο στυλ αυτής που έχω στο S7 edge:

https://www.skroutz.gr/s/8460394/Samsung-Clear-Cover-Black-Galaxy-S7-Edge.html?from=sku_color_variations

 

Αυτή της Samsung για το S7 edge οι άκρες της είναι ελαφρώς υπερυψωμένες και προστατεύουν την οθόνη αν το κινητό είναι ανάποδα δεν ακουμπάει η οθόνη κάτω, ακουμπούν οι άκρες της θήκης.

 

Έχει κανείς υπόψη του αν υπάρχει κάποια τέτοια θήκη για το Note 9;

 

Εγώ έχω αυτή που είναι υπερυψωμενες οι άκρες και προστατεύει από πτώση σε επίπεδη επιφάνεια.

https://www.skroutz.gr/s/15600523/Samsung-Silicone-Cover-Μαύρο-Galaxy-Note-9.html

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Η μοναδικη που εχω υποψιν μου που σου προσφερι κατι τετοιο ειναι η standing back cover της samsung

 

b95f74e1802c165aead6d8d83c3e75fb.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

σε ευχαριστώ αλλά δεν μου αρέσει καθόλου και δεν είναι διάφανη πίσω όπως εκείνη της Samsung για το S7 edge.

 

Εγώ έχω αυτή που είναι υπερυψωμενες οι άκρες και προστατεύει από πτώση σε επίπεδη επιφάνεια.

https://www.skroutz.gr/s/15600523/Samsung-Silicone-Cover-Μαύρο-Galaxy-Note-9.html

 

Σε ευχαριστώ αλλά δεν ψάχνω κάτι τέτοιο. Αυτή της Samsung δεν είναι σιλικόνης, είναι σκληρή.

 

(και στα πρότυπα αυτής, αλλά και εκείνης που έχω ήδη πάρει για το note...θέλω να είναι και διάφανη πίσω)

 

όσο κι αν έψαξα δεν βρήκα κάτι τέτοιο.

 

Μόνο από aliexpress μόλις βρήκα κάτι αντίστοιχο (ενδεικτικό link μιας και υπάρχουν πωλητές με καλύτερες τιμές, δεν έκανα ακόμα ξεσκαρτάρισμα με αξιολόγηση πωλητή/τιμή/κτλ):

 

https://www.aliexpress.com/item/Original-Samsung-Galaxy-Note-9-Transparent-Plating-Hard-PC-Protective-Case-Cover-Luxury-Clear-Anti-knock/32917832489.html?spm=2114.search0604.3.102.34e17acfBLplPn&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_1_10065_10068_319_317_10696_10084_453_10083_454_10618_10304_10307_10820_10821_537_10302_536_10902_10059_10884_10887_321_322_10103,searchweb201603_6,ppcSwitch_0&algo_expid=a5adf23d-f0b4-4de2-9129-ea41a2ca1caf-13&algo_pvid=a5adf23d-f0b4-4de2-9129-ea41a2ca1caf

Edited by Ergaleios
Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

https://www.skroutz.gr/s/15638428/Spigen-Ultra-Hybrid-Crystal-Clear-Galaxy-Note-9.html

Αυτή είναι σκληρή διάφανη και προστατευει οθόνη την είχα έγω

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.

Εχετε να προτείνετε κάποιο bluetooth ακουστικο που χρησιμοποιείτε και δουλευει σωστα με το note ?

Ως πρωτη προτεραιοτητα με ενδιαφερει κατι με διπλο ακουστικο , μαγνητικο που να δενει στο λαιμο αλλα δεκτες και προτασεις με το κλασικο μονό ακουστικο αν δουλευει σωστα.

 

Ως θηκη να πω οτι χρησιμοποιω την επισημη σκληρη θηκη της Samsung (τυπου military) με το stand.

Θετικα..

- πιστευω σχεδον απολυτη προστασια σε περιπτωση πτωσης.

- το stand βοηθαει πολυ σε καθετη και οριζοντια θεση.

- καλη εφαρμογη στο χερι οταν το κρατας. Δυσκολα θα σου γλιστρησει.

- Επειδη ειναι επισημη, εχει αριστη εφαρμογη, τοσο στο σωμα του κινητου οσο και στα κουμπια (εντασης κτλ) και με το glass που εχω δεν υπαρχει καθολου κενο στο πλαι. Ελαχιστο κενο μονο εχω στο καθετο απο το τζαμακι.

 

Αρνητικα..

Μονο ο ογκος που το μεγαλωνει και το κανει πιο βαρυ σε σχεση με αλλες θηκες.

Επισης και στο αισθητικο κομματι υστερει σε σχεση με αλλες.

 

Συμπερασμα... θυσιαζεις την εμφανιση και το βαρος για την μεγιστη προστασια σε περιπτωση πτωσης.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγω χρησιμοποιω τα συγκεκριμενα για μουσικη και ειμαι ευχαριστημενη:https://www.samsung.com/gr/mobile-accessories/stereo-headset-level-u-pro-bn920/EO-BN920CBEGWW/

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy Nexus,Note II,Note 3
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.εχει δοκιμάσει κάποιος τον συνδυασμό -Samsung led view και whitestone dome tempered glass .μαζί. Ρωτάω για την λειτουργία της θηκης αν κλείνει καλα
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.εχει δοκιμάσει κάποιος τον συνδυασμό -Samsung led view και whitestone dome tempered glass .μαζί. Ρωτάω για την λειτουργία της θηκης αν κλείνει καλα

 

Δεν θα κλείνει καλά δυστυχώς, γενικά το dome είναι χοντρό τζάμι κ πρέπει να ναι πολύ χαλαρή η θήκη wallet για να κλείνει καλά, στην tech 21 που είχα στ note 8 φαινόταν η κούρμπα....

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα κλείνει καλά δυστυχώς, γενικά το dome είναι χοντρό τζάμι κ πρέπει να ναι πολύ χαλαρή η θήκη wallet για να κλείνει καλά, στην tech 21 που είχα στ note 8 φαινόταν η κούρμπα....

 

Επειδή την θήκη αυτή θέλω, έχετε να προτείνετε κάποιο τζαμί άλλο

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.

Εχετε να προτείνετε κάποιο bluetooth ακουστικο που χρησιμοποιείτε και δουλευει σωστα με το note ?

Ως πρωτη προτεραιοτητα με ενδιαφερει κατι με διπλο ακουστικο , μαγνητικο που να δενει στο λαιμο αλλα δεκτες και προτασεις με το κλασικο μονό ακουστικο αν δουλευει σωστα.

 

Ως θηκη να πω οτι χρησιμοποιω την επισημη σκληρη θηκη της Samsung (τυπου military) με το stand.

Θετικα..

- πιστευω σχεδον απολυτη προστασια σε περιπτωση πτωσης.

- το stand βοηθαει πολυ σε καθετη και οριζοντια θεση.

- καλη εφαρμογη στο χερι οταν το κρατας. Δυσκολα θα σου γλιστρησει.

- Επειδη ειναι επισημη, εχει αριστη εφαρμογη, τοσο στο σωμα του κινητου οσο και στα κουμπια (εντασης κτλ) και με το glass που εχω δεν υπαρχει καθολου κενο στο πλαι. Ελαχιστο κενο μονο εχω στο καθετο απο το τζαμακι.

 

Αρνητικα..

Μονο ο ογκος που το μεγαλωνει και το κανει πιο βαρυ σε σχεση με αλλες θηκες.

Επισης και στο αισθητικο κομματι υστερει σε σχεση με αλλες.

 

Συμπερασμα... θυσιαζεις την εμφανιση και το βαρος για την μεγιστη προστασια σε περιπτωση πτωσης.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εγώ κλείνω το μάτι στα καινούργια της one plus https://www.oneplus.com/gr/oneplus-bullets-wireless αλλά είμαι σε σκέψη.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Samsung Led View Cover Note 9 Black την πήρα τελικά σήμερα και είναι πολύ όμορφη, τώρα μου λείπει το Tempered Glass ,αλλά δεν ξέρω ποιο θα κάτσει καλα για να κλείνει η θήκη
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.

Εχετε να προτείνετε κάποιο bluetooth ακουστικο που χρησιμοποιείτε και δουλευει σωστα με το note ?

δουλεύω τα am61 sport της huawei,συνεργάζονται άψογα,επίσης μεγάλη αυτονομία,μπορείς να συνδέσεις 2 συσκευές,άψογο κράτημα στο αυτι

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι αναμεσα σε αυτα τα 4 τζαμακια... ποιο απο τα 4 λετε να παρω...?

ΤΖΑΜΙ 1

ΤΖΑΜΙ 2

ΤΖΑΜΙ 3

ΤΖΑΜΙ 4

Τ

Link to comment
Share on other sites

Επειδή την θήκη αυτή θέλω, έχετε να προτείνετε κάποιο τζαμί άλλο

 

Όχι δεν μπορώ να σου προτείνω κανένα άλλο τζάμι γιατί δεν υπάρχει κάτι αντίστοιχο, το zagg που κάνει κ αυτό 50 ευρώ χάνει σε αφή φαντάσου αυτά των 10 ευρώ... γενικά τα edge κινητά θέλουν μόνο dome :)

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν μπορώ να σου προτείνω κανένα άλλο τζάμι γιατί δεν υπάρχει κάτι αντίστοιχο, το zagg που κάνει κ αυτό 50 ευρώ χάνει σε αφή φαντάσου αυτά των 10 ευρώ... γενικά τα edge κινητά θέλουν μόνο dome :)

Δυστυχώς και τα dome, αν καταφέρει κάποιος να τα βάλει αλφάδι, βγάζουν θέματα μετά απο 2-3 μήνες...

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Εχω απογοητευτεί, πήρα το τζαμακι της nillkin που έπαιρνα και στα άλλα κινητά και δεν είχα πρόβλημα αλλά στο note 9 είναι άθλιο με τρομερό rainbow effect στο κέντρο. Δεν έχει καθόλου κόλλα στο κέντρο, μόνο περιμετρικά. Και η official θήκη της samsung η silk τραβάει την σκόνη σαν μαγνήτης. Μου φαίνεται θα πάρω μια θήκη που κλείνει μπρος πίσω και θα ηρεμήσω και ας διπλασιάζει τον όγκο του τηλεφώνου.
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς και τα dome, αν καταφέρει κάποιος να τα βάλει αλφάδι, βγάζουν θέματα μετά απο 2-3 μήνες...

 

Ευτυχώς όμως έχουν για πάντα εγγύηση κ μπορείς να πάρεις όσα θέλεις πληρώνοντας 12 ευρώ μεταφορικά με ότι δικαιολογία θέλεις, ακόμα και λάθος τοποθέτηση. Μια φώτο του κινητού μια φώτο της απόδειξης αγοράς απο amazon και δεν σε ρωτάνε τίποτα. :)

 

Επίσης έχετε δει δίπλα δίπλα κινητό με dome glass και οποιοδήποτε άλλο πόσο καθαρά φαίνεται η οθόνη?

 

Να προσθέσω ότι δεν λέω ότι πληρώνεις παίρνεις γιατί με το zagg που κάνει τα ίδια λεφτά είχα τρομερό πρόβλημα στην αφή!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 9] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...