Jump to content

[Note 9] H εμπειρία σας με τη μπαταρία


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτο δεν είπα κ γω βρε.?? Οτι σκεφτομουν το note 9 για τους δικους μου (κομπλεξικους-ψυχαναγκαστικους) λογους αλλα τα sot που βλεπω εδω δεν αξιζει αυτη η μετάβαση κ η διαφορα των χρημάτων γιατι ούτε το πενάκι με νοιαζει, ουτε η μεγαλύτερη οθονη....

Απλα καπως το ειχα λιγο θεοποίημενο στο μυαλο μου.... Αλλα τελικα με βαση τα δικα μου κριτιρια εκανα λάθος.....

Ζω στην Γερμανια ρε μαναμ κ εδω δεν οι διαφημίσεις ειναι διαφορετικες....

 

Θεοποιημενο να το εχεις γιατι ειναι μια αριστη συσκευη.Αλλα το κριτηριο να μεταβεις οπως λες εσυ απο S9 και να πας στο note9 γιατι θα δεις κατι αλλο σε θεμα καταναλωσης δεν γινεται να υποστηριχθει.Επισης λες για τα "δικα σου κριτηρια".Οχι δεν υπαρχουν αυτα.η συσκευη εχει συγκεκριμενα δεδομενα.Αντε τωρα να σου πω εγω τραβα στο Note 9 γιατι θα δεις μεγαλες διαφορες στη μπαταρια...Ε ποιος σακουει μετα που πληρωσες ενα σκασμο χρηματα για μια ωρα σοτ παραπανω:lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 424
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θεοποιημενο να το εχεις γιατι ειναι μια αριστη συσκευη.Αλλα το κριτηριο να μεταβεις οπως λες εσυ απο S9 και να πας στο note9 γιατι θα δεις κατι αλλο σε θεμα καταναλωσης δεν γινεται να υποστηριχθει.Επισης λες για τα "δικα σου κριτηρια".Οχι δεν υπαρχουν αυτα.η συσκευη εχει συγκεκριμενα δεδομενα.Αντε τωρα να σου πω εγω τραβα στο Note 9 γιατι θα δεις μεγαλες διαφορες στη μπαταρια...Ε ποιος σακουει μετα που πληρωσες ενα σκασμο χρηματα για μια ωρα σοτ παραπανω:lol:

 

Κ το s9 άριστη την θεωρω... Νομιζω πως απλα ολες οι ναυαρχιδες της Samsung κ της apple εχουν προβλημα με το θέμα μπαταρια.... Βασικα δεν ακουω το συνολο ικανοποιημενο.... Τωρα για μενα, ειδες τι είπα... Δεν θα μου φανει το πενάκι χρησιμο, δεν με ενδιαφέρει η μεγαλυτερη οθονη... Αλλα η μπαταρια.. Που τελικά ειχα λαθος οτι ηταν τοσο διαφορετικη απο εμενα... Μ ειχε κολλησει οτι ειχα δει κατι για 9+ ώρες αλλα προφανως η εκανα λαθος, η θα ηταν με custom rom....

Κ σιγουρα δεν αξίζει η μετάβαση η εστω μια διαφορα των 200-250 ευρω...

Edited by HSP
Link to comment
Share on other sites

Κ το s9 άριστη την θεωρω... Νομιζω πως απλα ολες οι ναυαρχιδες της Samsung κ της apple ειναι στο θέμα μπαταρια.... Βασικα δεν ακουω το συνολο ικανοποιημενο.... Τωρα για μενα, ειδες τι είπα... Δεν θα μου φανει το πενάκι χρησιμο, δεν με ενδιαφέρει η μεγαλυτερη οθονη... Αλλα η μπαταρια.. Που τελικά ειχα λαθος οτι ηταν τοσο διαφορετικη απο εμενα... Μ ειχε κολλησει οτι ειχα δει κατι για 9+ ώρες αλλα προφανως η εκανα λαθος, η θα ηταν με custom rom....

Κ σιγουρα δεν αξίζει η μετάβαση η εστω μια διαφορα των 200-250 ευρω...

 

Εννοειται οτι δεν αξιζει τετοια διαφορα. Εγω το πηρα σε προσφορα του αμαζον πριν 2 μηνες περιπου με 10 ευρω διαφορα το ενα και 50 το αλλο (πηρα 2 γιατι το εβγαλε προσφορα 2 φορες σε φοβερες τιμες) και με τιμολογιο το ενα οποτε αξιζει...

Παντως, επειδη το θεωρω βλακεια να στερεισαι πραγματα για να σε βγαλει η μπαταρια, για μενα ειτε λιωσε το και βαζε το καθε βραδυ να φορτιζει με 50%, να εισαι ανετος καθε μερα, εγω ετσι πηγαινα με το s9+ συχνα ή αν εισαι σαν και μενα που θελω 2 μερες αυτονομια (επισης να πω οτι υπηρχαν φορες που το s9+ σε ταξιδια με αφησε, λογω λιωσιματος με χρηση gps, καμερα, ΒΤ κλπ, και οχι λιωσιμο σε περιττα πραγματα) τοτε πας σε Note 9 που οκ για μας μονο καλυτερη μπαταρια εχει, το πενακι το εχω χρησιμοποιησει μονο για να βγαλω φωτο (λεει) και για να σημειωσω πανω σε φωτο που ηθελα καποια πραγματα κλπ, αλλα ελαχιστα γενικως) και εχεις ενα 10-20% παραπανω αυτονομια. Αυτο το 10-20 εμενα με καλυψε, γιατι σε αναλογα ταξιδια που εχω κανει με λιωσιμο ολη μερα εφτασε μεχρι το βραδυ ανετα (υποψιν, ολη μερα 4G χρηση και στους δρομους) και στην καθημερινοτητα κλεινω με 60-80% που σημαινει οτι η δευτερη μερα παει υπερβολικα ανετα..

 

Και κατι ακομα, εχω ρολοι smart και δεν το εβαζα ολη μερα πανω και γιαυτο το λογο, με το s9+ δεν ηξερα αν θα με φτασει η μπαταρια, ενω τωρα δε με νοιαζει.

Θελω να πω λοιπον οτι αν η χρηση που θες ειναι λιγο παραπανω, το νοτε 9 θα σε καλυψει αλλα στη θεση σου θα κοιτουσα να το παρω με διαφορα το πολυ 100 ευρω..

ΠΡοσωπικα αν το s10+ εχει wide καμερα που λενε θα παω εκει εφοσον και τα υπολοιπα ειναι οκ, αλλιως το νοτε ειναι υπερ πληρες

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Μιλαω πάντα για την δικη μου χρηση...

Κ οπως προανεφερα μου λειπει αυτο το 10-20% παραπανω για να ειμαι ανετος την δευτερη μερα κυριως.. Γιατι την πρωτη οτι κ να κανω, οσο να το λιωσω (με τα δικα μου δεδομενα), σπιτι δεν εχω γυρισει με λιγότερο απο 50%.... Οπότε καταλαβαινεις...

Κατα κυριο λόγο θα μπω σπίτι με 65-68% μπαταρια κ την επομενη μερα θα ξεκινησω για δουλεια με περίπου 60%.....

Προσεχε, θα μου φτασει, δεν με εχει αφησει ποτέ, αλλα ειναι κομπλεξ, ψυχαναγκασμος, μ....κια στο κεφαλι, πες το οπως θες...

Επειδη γενικα εδω παιζουν αλλες τιμες, το note9 το βρισκεις 750 ευρω.. Ενω το s9+ το πουλας βαριας 470 αφου κανει αυτη την στιγμη 579 στα μαγαζια. Καταλαβαίνεις οτι 300 ευρω να δωσω δεν υπάρχει λογος για να παρω 15-20% μπαταρια.

Καλυτερα να δω s10+ προς το καλοκαίρι παρα αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Μια ώρα διαφορά στο SOT είδα εγώ χοντρικά και για μένα είναι υπεραρκετό. Βέβαια εγώ γουστάρω την πένα. Μονο για την μπαταρία δεν ξέρω αν αξίζει η διαφορά τιμής.

 

Galaxy Note9 & Tapatalk Pro

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μιλαω πάντα για την δικη μου χρηση...

Κ οπως προανεφερα μου λειπει αυτο το 10-20% παραπανω για να ειμαι ανετος την δευτερη μερα κυριως.. Γιατι την πρωτη οτι κ να κανω, οσο να το λιωσω (με τα δικα μου δεδομενα), σπιτι δεν εχω γυρισει με λιγότερο απο 50%.... Οπότε καταλαβαινεις...

Κατα κυριο λόγο θα μπω σπίτι με 65-68% μπαταρια κ την επομενη μερα θα ξεκινησω για δουλεια με περίπου 60%.....

Προσεχε, θα μου φτασει, δεν με εχει αφησει ποτέ, αλλα ειναι κομπλεξ, ψυχαναγκασμος, μ....κια στο κεφαλι, πες το οπως θες...

Επειδη γενικα εδω παιζουν αλλες τιμες, το note9 το βρισκεις 750 ευρω.. Ενω το s9+ το πουλας βαριας 470 αφου κανει αυτη την στιγμη 579 στα μαγαζια. Καταλαβαίνεις οτι 300 ευρω να δωσω δεν υπάρχει λογος για να παρω 15-20% μπαταρια.

Καλυτερα να δω s10+ προς το καλοκαίρι παρα αυτο.

 

ε ενταξει τοτε, κατσε εκει που καθεσαι και το χτυπας καλοκαιρι που θα ειναι πιο κοντα οι τιμες τους. Επισης μπορεις το βραδυ να κερδισεις λιγο, αν χανεις 5 με 8 ειναι αρκετο νομιζω.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

ε ενταξει τοτε, κατσε εκει που καθεσαι και το χτυπας καλοκαιρι που θα ειναι πιο κοντα οι τιμες τους. Επισης μπορεις το βραδυ να κερδισεις λιγο, αν χανεις 5 με 8 ειναι αρκετο νομιζω.

 

Καπως ετσι το σκέφτομαι... Να πεσει η τιμη του γιατι ηδη ειναι υψηλη... Θεωρω οτι κανενα κινητο δεν αξιζει πανω απο 550 ευρω, κ δεν πρόκειται ποτε να δωσω ουτε 551 για να παρω...

Το βραδυ ενω στις αρχες έχανα 3% στις 8-8.30 ωρες αδρανειας, τωρα χανω 5% κ δεν εχω βαλει κάποια εφαρμογή εξτρα... Τεσπα...

μακαρι να ειναι παντα αυτα τα προβλήματα μας!

Link to comment
Share on other sites

Καπως ετσι το σκέφτομαι... Να πεσει η τιμη του γιατι ηδη ειναι υψηλη... Θεωρω οτι κανενα κινητο δεν αξιζει πανω απο 550 ευρω, κ δεν πρόκειται ποτε να δωσω ουτε 551 για να παρω...

Το βραδυ ενω στις αρχες έχανα 3% στις 8-8.30 ωρες αδρανειας, τωρα χανω 5% κ δεν εχω βαλει κάποια εφαρμογή εξτρα... Τεσπα...

μακαρι να ειναι παντα αυτα τα προβλήματα μας!

 

Ας είναι καλά η Google με τις διεργασίες που τρέχουν....

Σε όλα τα τηλέφωνα έχανα 2% σε airplane mode κατά τη διάρκεια της νύχτας ( 7-8 ώρες περίπου), τις τελευταίες δέκα μέρες έχει αυξηθεί στο 5-7% χωρίς να αλλάξω κάτι :wacko:

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Μιλαω πάντα για την δικη μου χρηση...

Κ οπως προανεφερα μου λειπει αυτο το 10-20% παραπανω για να ειμαι ανετος την δευτερη μερα κυριως.. Γιατι την πρωτη οτι κ να κανω, οσο να το λιωσω (με τα δικα μου δεδομενα), σπιτι δεν εχω γυρισει με λιγότερο απο 50%.... Οπότε καταλαβαινεις...

Κατα κυριο λόγο θα μπω σπίτι με 65-68% μπαταρια κ την επομενη μερα θα ξεκινησω για δουλεια με περίπου 60%.....

Προσεχε, θα μου φτασει, δεν με εχει αφησει ποτέ, αλλα ειναι κομπλεξ, ψυχαναγκασμος, μ....κια στο κεφαλι, πες το οπως θες...

Επειδη γενικα εδω παιζουν αλλες τιμες, το note9 το βρισκεις 750 ευρω.. Ενω το s9+ το πουλας βαριας 470 αφου κανει αυτη την στιγμη 579 στα μαγαζια. Καταλαβαίνεις οτι 300 ευρω να δωσω δεν υπάρχει λογος για να παρω 15-20% μπαταρια.

Καλυτερα να δω s10+ προς το καλοκαίρι παρα αυτο.

 

Κατα την γνώμη μου πάντα, ακόμα κι αν σου φτάνει η μπαταρία για να γυρίσεις σπίτι σίγουρα αναγκάζεσαι να τσεκάρεις συχνά το επίπεδο και να κάνεις κάποια οικονομία. Δηλαδή θα υπάρξουν φορές που θα λες "ας μη κάνω αυτό για να μην μένω". Κάπως έτσι χάνεις το παιχνίδι. Κι αν λες ότι γυρίζεις σπίτι με 15-20% τότε το Note 9 έχει αυτό το κάτι που σου λείπει για μια άνετη δεύτερη μέρα (σύμφωνα με την χρήση σου πάντα).

Όσο για την διαφορά τιμής, αφενός δεν αγοράζεις μόνο έξτρα μπαταρία (αν και αυτός είναι ο στόχος σου) αλλά πενάκι (δεν σε ενδιαφέρει αλλά αν το έχεις πιθανότατα να κολλήσεις), αποθηκευτικό χώρο (128 ή 512gb), μεγαλύτερη οθόνη και με μικρότερες edge άκρες, ίσως καλύτερη κάμερα (αν και ίδιες). Τέλος, θα δώσεις περισσότερα χρήματα αλλά θα έχεις ένα πιο εμπορικό μοντέλο με πολύ καλύτερη μεταπωλητικη τιμή (άρα ένα μέρος της τιμής θα σου επιστραφεί).

Γνώμη μου ή αγοράζεις note 9 ή φορτίζει κάθε βράδυ το s9+ (ειλικρινά δεν βρίσκω λόγο να μη το κάνεις).

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Γνώμη μου ή αγοράζεις note 9 ή φορτίζει κάθε βράδυ το s9+ (ειλικρινά δεν βρίσκω λόγο να μη το κάνεις).

 

Να χαμε να λεγαμε αδερφε... Κολληματα των ανθρώπων... Μαλλον για λιγο κσιρο με βλεπω με το να φορτίζω καθε βραδυ εκτος κ αν βγει καμια καλη προσφορα στα media markt που πετανε μια φορα στους 2 μηνες.... Δωρο το ΦΠΑ (εχω κ ενα εκπτωτικο κουπονι των 120 ευρω) κ ισως το τσιμπήσω με 480 βαριά 500 το note.

Για την ωρα, μενουμε εδω!

Link to comment
Share on other sites

Να χαμε να λεγαμε αδερφε... Κολληματα των ανθρώπων... Μαλλον για λιγο κσιρο με βλεπω με το να φορτίζω καθε βραδυ εκτος κ αν βγει καμια καλη προσφορα στα media markt που πετανε μια φορα στους 2 μηνες.... Δωρο το ΦΠΑ (εχω κ ενα εκπτωτικο κουπονι των 120 ευρω) κ ισως το τσιμπήσω με 480 βαριά 500 το note.

Για την ωρα, μενουμε εδω!

 

Πάντως μη τιμωρείς τον εαυτό σου. Φόρτισε το κάθε βράδυ για να ευχαριστηθείς επιτέλους την συσκευή σου....

Άν σε διώχνει τις φοβίες, εγώ το βάζω στη πρίζα κάθε βράδυ και το βγάζω το πρωί που φεύγω για δουλειά. Πότε και σε καμία συσκευή δεν αντιμετώπισα πρόβλημα ή (εμφανή τουλάχιστον) πτώση μπαταρίας.

Edited by montoya_42

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πάντως μη τιμωρείς τον εαυτό σου. Φώτισέ το κάθε βράδυ για να ευχαριστηθείς επιτέλους την συσκευή σου....

Άν σε διώχνει τις φοβίες, εγώ το βάζω στη πρίζα κάθε βράδυ και το βγάζω το πρωί που φεύγω για δουλειά. Πότε και σε καμία συσκευή δεν αντιμετώπισα πρόβλημα ή (εμφανή τουλάχιστον) πτώση μπαταρίας.

 

Ετσι ακριβώς.. Και εγώ δεν μπήκα στη διαδικασία οικονομίας για να βγάλω 2η μέρα και να λέω ότι κάνω καλή χρήση.. Το δουλεύεις όπως θες και αν πας κάτω από ένα ποσοστό που θεωρείς ρίσκο φορτίζεις το ίδιο βράδυ και τέλος. Στο χρόνο πας και την αλλάζεις στην τελική

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Ας είναι καλά η Google με τις διεργασίες που τρέχουν....

 

Σε όλα τα τηλέφωνα έχανα 2% σε airplane mode κατά τη διάρκεια της νύχτας ( 7-8 ώρες περίπου), τις τελευταίες δέκα μέρες έχει αυξηθεί στο 5-7% χωρίς να αλλάξω κάτι :wacko:

Αφού μερικοί το βάζετε τη νύχτα σε airplane Mode γιατί δεν το απενεργοποιητε εντελώς τη συσκευή να μην χάνετε καθόλου?

 

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λόγω ξυπνητηριου λογικά. (Είναι μάλλον μια πολύ δύσκολη διεργασία για την sammy να βάλει επιλογή για αυτόματη ενεργοποίηση/απενεργοποίηση της συσκευής όταν τη δίνει μέχρι και ο τελευταίος Κινέζος)

Αφού μερικοί το βάζετε τη νύχτα σε airplane Mode γιατί δεν το απενεργοποιητε εντελώς τη συσκευή να μην χάνετε καθόλου?

 

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Λόγω ξυπνητηριου λογικά. (Είναι μάλλον μια πολύ δύσκολη διεργασία για την sammy να βάλει επιλογή για αυτόματη ενεργοποίηση/απενεργοποίηση της συσκευής όταν τη δίνει μέχρι και ο τελευταίος Κινέζος)

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το πρόβλημα είναι βασικά στον επεξεργαστή και δε γίνεται σε exynos/snapdragon. (?)

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

@bujinkan

Το θέμα είναι γιατί το βάζουμε σε airplane mode ή γιατί το drain της μπαταρίας είναι σαν είναι ενεργή η συσκευή; Τότε να καταργήσουν οι κατασκευαστές τη δυνατότητα για airplane mode.

 

@elthis

Και σε συσκευές με snapdragon υπάρχει η δυνατότητα να ενεργοποιηθεί το ξυπνητήρι ενώ είναι κλειστή η συσκευή.

 

Sent from my SM-T825 using Tapatalk

Edited by sb68s

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

@bujinkan

Το θέμα είναι γιατί το βάζουμε σε airplane mode ή γιατί το drain της μπαταρίας είναι σαν είναι ενεργή η συσκευή; Τότε να καταργήσουν οι κατασκευαστές τη δυνατότητα για airplane mode.

 

@elthis

Και σε συσκευές με snapdragon υπάρχει η δυνατότητα να ενεργοποιηθεί το ξυπνητήρι ενώ είναι κλειστή η συσκευή.

 

Sent from my SM-T825 using Tapatalk

Ναι, πιθανόν να έχω διαβάσει λάθος.

 

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι παρατηρώ ότι σε σχέση με την 8.1 Oreo έχω μια διαφορά πτώσης στην μπαταρία της τάξεως του 5% με την 9 Pie ίσως και λίγο περισσότερο αλλά επειδή είχα την συσκευη με την Oreo 3 εβδομάδες μόνο δεν έκανα clean installation οπότε δεν είναι ασφαλή τα συμπεράσματα μου παρόλο που έχω στήσει την συσκευη με πιο αυστηρά κριτήρια αυτονομίας... Θα περιμένω το επόμενο update και μετά θα κάνω επαναφορά για να έχω πιο πλήρη εικόνα
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι παρατηρώ ότι σε σχέση με την 8.1 Oreo έχω μια διαφορά πτώσης στην μπαταρία της τάξεως του 5% με την 9 Pie ίσως και λίγο περισσότερο αλλά επειδή είχα την συσκευη με την Oreo 3 εβδομάδες μόνο δεν έκανα clean installation οπότε δεν είναι ασφαλή τα συμπεράσματα μου παρόλο που έχω στήσει την συσκευη με πιο αυστηρά κριτήρια αυτονομίας... Θα περιμένω το επόμενο update και μετά θα κάνω επαναφορά για να έχω πιο πλήρη εικόνα

 

Θεωρω πως θα λυθει στους επόμενους μηνες.. Ολοι μα ολοι παραπονεθηκαν στο security Ιανουαρίου για την μπαταρία σε συγκριση με την Δεκεμβριου.... Κ με την Ορεο φυσικα..

Σε ολα τα κινητά... S9+, s9 κ εδω.

Οποτε θα το αλλάξουν πιστεύω.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Android 9 Pie με ασφάλεια Φεβρουαρίου

Πολύ χαλαρή χρήση σαββατοκύριακο (χρησιμοποιώ περισσότερο το Tablet) 2k οθόνη στο αυτόματο, καθόλου δεδομένα, Gps, games, AOD κλειστή (χρησιμοποιώ glimpse notification)

 

Screenshot-20190224-234211-Settings.jpg"]Screenshot-20190224-234211-Settings.jpg[/url]

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετικά νούμερα και με σχεδόν 3 ημέρες αναμονή!!

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετικά νούμερα και με σχεδόν 3 ημέρες αναμονή!!

Καλη είναι αλλα εντελως προσωπικα...Μονο και μονο αν καποιος λειτουργει 2 σιμ αυτά τα νουμερα να τα ξεχασει...

Σε καθημερινη χρηση εμενα με βγαζει 36 με 40 ωρες και 5 ωρες οθονη με υπολοιπο 15 - 20% και αυτό είναι υπεραρκετο.

Η' αλλιως φορτιζω 3 με 4 φορες την εβδομαδα...

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Καλη είναι αλλα εντελως προσωπικα...Μονο και μονο αν καποιος λειτουργει 2 σιμ αυτά τα νουμερα να τα ξεχασει...

Σε καθημερινη χρηση εμενα με βγαζει 36 με 40 ωρες και 5 ωρες οθονη με υπολοιπο 15 - 20% και αυτό είναι υπεραρκετο.

Η' αλλιως φορτιζω 3 με 4 φορες την εβδομαδα...

Εντάξει ναι παίζει ρόλο η χρήση, εγώ είμαι με single sim και με τη χρήση που κάνω έχω 4.5-5 ώρες οθόνη από τις 7 το πρωί μέχρι τις 12 το βράδυ που θα το βάλω στην ασύρματη φόρτιση.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να καταλάβω τι γίνεται με τη μπαταρία μου αλλά τα νούμερα που βλέπω σε σας με κάνουν να πιστεύω ότι έχω πρόβλημα με την μπαταρία μου...

Με το ζόρι μου βγάζει 24 ώρες με 5 ώρες οθόνη και χωρίς gaming και 99% σε wifi.

Το κακό είναι ότι δεν μπορώ να καταλάβω που έχω battery drain...δεν δείχνει κάτι να μου τρώει την μπαταρία.... Όπως το έχω περίπου υπολογίσει χάνω περίπου λίγο κάτω από 1,5%ανά ώρα αναμονής και λίγο κάτω από 15%ανά ώρα ανοιχτής οθόνης..

Είμαι με μια sim

Χωρίς bluetooth χρήση χωρίς aod ανοιχτή και με fhd ανάλυση...

 

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 9] H εμπειρία σας με τη μπαταρία

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...