Jump to content

Samsung Galaxy Note 9


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

6 ώρες πριν, vitalogy said:

καλησπέρα. Εδώ και αρκετό καιρό καποιες φορές (όχι πάντα), σε κάποιες κλήσεις ο συνομιλητής μου μου λέει ότι κάνει διακοπές και δεν με ακούει. Πρόβλημα μικροφώνου δεν νομίζω να είναι γιατί θα το έκανε πάντα, ενώ και όταν κάνω ηχητική κλήση μέσω κάποιου messenger δεν εχω προβλημα. Εχει κανεις ιδεα τι μπορει να συμβαινει; Να σημειωσω εδω οτι εχω κανει και hard reset αλλα το θεμα συνεχιζει.

To ιδιο έκανε και το δικό μου, του έριξα αέρα με ένα φυσητήρι και κάπως έφτιαξε. Στην επόμενη αλλαγή μπαταρίας θα του πω να το καθαρίσουν καλά

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πριν, vitalogy said:

καλησπέρα. Εδώ και αρκετό καιρό καποιες φορές (όχι πάντα), σε κάποιες κλήσεις ο συνομιλητής μου μου λέει ότι κάνει διακοπές και δεν με ακούει. Πρόβλημα μικροφώνου δεν νομίζω να είναι γιατί θα το έκανε πάντα, ενώ και όταν κάνω ηχητική κλήση μέσω κάποιου messenger δεν εχω προβλημα. Εχει κανεις ιδεα τι μπορει να συμβαινει; Να σημειωσω εδω οτι εχω κανει και hard reset αλλα το θεμα συνεχιζει.

Ξέχασα να πω ότι το κάνει μόνο σε σταθερά .

Link to comment
Share on other sites

καλημερα  και καλο μηνα

μετα την ενημερωση ιουλιου η οθονη πρασινιζε συνεχεια καθε φορα που την ανοιγα

το οποιο εφτιαχνε μονο οταν απο κλειστη οθονη πατουσες 2 φορες εμφανιζοταν το aod  και μετα με δακτυλικο αποτυπωμα ανοιγε 9/10 φορες σωστα η οθονη!εγινε και επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων οπως με συμβουλεψε η smartec!

Τον Οκτωβριο το πηγα smartec και μου ειχαν πει αλλαγη οθονης 270€ συν οτι αλλο χρειαστει.

τους ειπα ευχαριστω και εφυγα.Λεω θα το κρατησω ετσι οσο παει.

εδω και 20 μερες χωρις να εχω πειραξει τιποτα ολα καλα ουτε πρασινη οθονη ουτε τιποτα!

μηπως τελικα προκειται για καποιο bug της rom?

Samsung Note 9/Samsung Note 3

Samsung Tab pro 8.4/Samsung Tab 3 7"  

Samsung Tab A 2019 10.1''

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι' από μενα. Παρατήρησα κι εγώ το πρόβλημα με την πράσινη οθόνη στην συσκευή μου. Δεν ξέρω αν το έκανε μετά την τελευτάια ενημέρωση αλλά το είδα κάπως έντονο τις τελευταίες μέρες. Ούτε έχει πέσει, ούτε καποιο ''πείραγμα'' έχω κάνει στην rom. Βρήκε κάποιος λύση στο θέμα χωρις να χρειάζεται αλλαγή οθόνης που θα πούν στην samsung;  

Σωτήρης
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος να μου πει ποια εφαρμογή ζητά να βάλω το κινητό κάθε φορά που κάνω επανεκκίνηση την συσκευή.

κάθε φορά...3f3945681031673dbbbdc0703d551876.jpg

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 15/12/2021 at 3:15 ΜΜ, agriniopk said:

Ξέρει κάποιος να μου πει ποια εφαρμογή ζητά να βάλω το κινητό κάθε φορά που κάνω επανεκκίνηση την συσκευή.

κάθε φορά...3f3945681031673dbbbdc0703d551876.jpg

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Το ίδιο κάνει και σε μένα και δεν έχω βρει άκρη. Έχω το note 10 plus

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα στην παρέα. Έκανα εχθές την ενημέρωση που ήρθε για security patch πήρα επιτελούς του Νοεμβρίου και απο χθες δεν έχω πρόσβαση στα ΜΒ στα δεδομένα από παροχο ξέρει κανείς τι φάση; Ναι έχω ΜΒ....!  Ο παροχος ειναι Cosmote ( Whats up)

Edited by kostashark
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Γεια σας παιδιά. Μέσα σε 2 εβδομάδες μου παρουσίασε 2 φορές τραγικό ξεθώριασμα οθόνης. Στην αρχή τρόμαξα και είπα πάει η οθόνη, αλλά και τις φορές έστρωσε επανεκκίνηση. Έχει συμβεί και σε κάποιον από εσάς και αν ναι γνωρίζουμε την αιτία;

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά. Μέσα σε 2 εβδομάδες μου παρουσίασε 2 φορές τραγικό ξεθώριασμα οθόνης. Στην αρχή τρόμαξα και είπα πάει η οθόνη, αλλά και τις φορές έστρωσε επανεκκίνηση. Έχει συμβεί και σε κάποιον από εσάς και αν ναι γνωρίζουμε την αιτία;
Δεν μου έχει παρουσίαση θέματα στην οθόνη και του έχω βγάλει τα μάτια στη χρήση. Θέμα μπαταρίας μόνο σε εμένα που πέφτει εύκολα

Στάλθηκε από το M2012K11AG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 28/2/2022 at 2:16 ΜΜ, agriniopk said:

Δεν μου έχει παρουσίαση θέματα στην οθόνη και του έχω βγάλει τα μάτια στη χρήση. Θέμα μπαταρίας μόνο σε εμένα που πέφτει εύκολα

Στάλθηκε από το M2012K11AG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Είναι λίγο περίεργο. Μου το έκανε άλλες 2 φορές και τελικά είδα ότι δεν χρειάζεται επανεκκίνηση, αλλά επανέρχεται πολύ σύντομα. Δεν ξέρω τι σημαίνει αυτό και αν είναι καμιά ειδοποίηση για μελλοντικό κάψιμο οθόνης.

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Εχουμε και αναβαθμιση οπως ειδα σημερα το πρωι.

 

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Το google pay δουλεύει στην Ελλάδα.
Μπορώ να το βάλω στο note 9 και να βάλω κάρτες και να κάνω πληρωμές;

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, agriniopk said:

Το google pay δουλεύει στην Ελλάδα.
Μπορώ να το βάλω στο note 9 και να βάλω κάρτες και να κάνω πληρωμές;

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 

Ναι...........

Link to comment
Share on other sites

Μπήκα για να ρωτήσω αν έχει παρατηρήσει κανείς πράσινη οθόνη με οριζόντιες γραμμές το οποίο διορθώνεται με κλείδωμα-ξεκλείδωμα αλλά απ'ότι διαβάζω μας την έχει κάνει τη ζημιά η κυρία Samsung...και όχι τίποτ'άλλο, νομίζει η γυναίκα μου ότι της έδωσα χαλασμένο τηλέφωνο και ζητάει το δικό μου....😁😁

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δουλεύει κανονικά δεν έχω κάποιο πρόβλημα.
Δεν μου έχει εμφάνιση ποτέ αυτό που λες

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Μπορούμε να ρυθμίσουμε το κινητό όταν ανοίγουμε μια εφαρμογή να ανοίγει το nfs και όταν κλείνει να κλείνει και το nfs;
Αν ναι πως γίνεται;
Γίνεται με Bixby και πως;

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
On 25/3/2022 at 5:54 ΜΜ, agriniopk said:

Μπορούμε να ρυθμίσουμε το κινητό όταν ανοίγουμε μια εφαρμογή να ανοίγει το nfs και όταν κλείνει να κλείνει και το nfs;
Αν ναι πως γίνεται;
Γίνεται με Bixby και πως;

Θα συνιστούσα να απευθυνθείς στο θέμα των bixby routines για να πάρεις κάποιες προτάσεις... https://myphone.gr/forum/topic/191077/?do=getNewComment

 

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

On 28/2/2022 at 11:42 ΠΜ, topet said:

Γεια σας παιδιά. Μέσα σε 2 εβδομάδες μου παρουσίασε 2 φορές τραγικό ξεθώριασμα οθόνης. Στην αρχή τρόμαξα και είπα πάει η οθόνη, αλλά και τις φορές έστρωσε επανεκκίνηση. Έχει συμβεί και σε κάποιον από εσάς και αν ναι γνωρίζουμε την αιτία;

Τυχαίνει να έχω τον άντρα ξαδέρφης μου τεχνικό υπεύθυνο στα irepair Κοζάνης και μου είπε ότι θα χρειαστώ οθόνη, μια που πάει για κάψιμο! Οπότε αναγκάστηκα να την αλλάξω με γνήσια και κόστος 250 ευρώ με τα περαστικά. Τη φθηνότερη οθόνη χωρίς περαστικά την βρήκα 190 ευρώ. Πολλά είναι, αλλά.... Περιελάμβανε όλο το πλαίσιο με τα κουμπιά και είχε και προστασία οθόνης ήδη περασμένη, δηλαδή ζελατίνα. Το μόνο που έμεινε είναι η πλάτη. Όλα φαίνονται άψογα. Τον ρώτησα για την στεγανοποίηση και είπε ότι την πρόσεξε, αλλά σαν το εργοστασιακό δεν θα είναι.

 

Δεν μου έχει συμβεί ξανά σε τηλέφωνο βλάβη έως τώρα τόσα χρόνια.

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

καλησπερα.....

μου εχει δωσει το τηλεφωνο ο αδερφος μου εδω και 6 μηνες και αρνειται να παρει update............ουτε καλωδιακα με το smart switch ουτε μεσα απο το τηλεφωνο........εχει κολλησει σε μια ενημερωση του 2019.........εκανα και επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων αλλα τιποτα.

επισυναπτω φωτο με πληροφοριες για το λογισμικο........αμα μπορει κανενας να βοηθησει

Screenshot_20220428-185607_Settings.jpg

Screenshot_20220428-185558_Settings.jpg

Screenshot_20220428-185456_Software update.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Γνωρίζει κάποιος αν μπορούμε να αλλάξουμε κάπου την μπαταρία χωρίς να είναι απαραίτητη η διαραφή των δεδομένων;

 

Ρωτάω γιατί βαριέμαι τη διαδικασία της αποθήκευσης, διαγραφής, επαναεγκαταστασης, συν το ότι υπάρχει και κάποιο ρίσκο να μη γίνει κάτι σωστά και να χαθούν δεδομένα.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος αν μπορούμε να αλλάξουμε κάπου την μπαταρία χωρίς να είναι απαραίτητη η διαραφή των δεδομένων;
 
Ρωτάω γιατί βαριέμαι τη διαδικασία της αποθήκευσης, διαγραφής, επαναεγκαταστασης, συν το ότι υπάρχει και κάποιο ρίσκο να μη γίνει κάτι σωστά και να χαθούν δεδομένα.
 
 
Καλησπέρα, αν είσαι εκτός εγγύησης (που θα είσαι λογικά), δεν είναι υποχρεωτικό το format της συσκευής!

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
On 28/4/2022 at 7:17 ΜΜ, enty_7 said:

καλησπερα.....

μου εχει δωσει το τηλεφωνο ο αδερφος μου εδω και 6 μηνες και αρνειται να παρει update............ουτε καλωδιακα με το smart switch ουτε μεσα απο το τηλεφωνο........εχει κολλησει σε μια ενημερωση του 2019.........εκανα και επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων αλλα τιποτα.

επισυναπτω φωτο με πληροφοριες για το λογισμικο........αμα μπορει κανενας να βοηθησει

Screenshot_20220428-185607_Settings.jpg

Screenshot_20220428-185558_Settings.jpg

Screenshot_20220428-185456_Software update.jpg

αναβαθμισε το με το odin. 

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Παρατήρησα ότι εδώ και καιρό, ενώ βάζω ειδοποιήσεις στο ημερολόγιο, αυτές μετά από λίγο χάνονται! Το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος;

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...