Jump to content

Samsung Galaxy Note 9


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.

Η δική μου οθόνη δεν έχει σπάσει, ούτε έχει κάποιο ράγισμα, εγώ πιστεύω ότι μπορεί να διορθωθεί με κάποια αναβάθμιση, αλλά μας έχει ξεχάσει η Samsung.

Έκανα αναζήτηση σε ξένα site και υπάρχουν πολλές παρόμοιες περιπτώσεις.

Μακάρι να διορθωθεί...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.

Η δική μου οθόνη δεν έχει σπάσει, ούτε έχει κάποιο ράγισμα, εγώ πιστεύω ότι μπορεί να διορθωθεί με κάποια αναβάθμιση, αλλά μας έχει ξεχάσει η Samsung.

Έκανα αναζήτηση σε ξένα site και υπάρχουν πολλές παρόμοιες περιπτώσεις.

Μακάρι να διορθωθεί...

Δεν είναι θέμα αναβάθμισης, αλλα θέμα hardware. Δεν θα γινόταν σε όλα αν ηταν της αναβάθμισης το πρόβλημα?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Μήπως γνωρίζει κανείς γιατί η φωνή είναι τόσο δυνατή στις κλήσεις; Δε χαμηλώνει από ένα σημείο και πέρα και είναι αρκετά ενοχλητική. Επίσης ακούνε και άλλοι τι λες.
Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει πολλές. Η ένταση μένει περίπου στο 20%, όταν όλες οι άλλες πάνε και στο μηδέν. Επίσης βλέπω πολλά θέματα στο google να παραπονιούνται ακριβώς για αυτό. Ότι θέλουμε δηλαδή η ένταση ήχου ομιλίας να χαμηλώνει και άλλο. Όταν πχ φοράω το Bluetooth μπορώ να την μειώσω όσο χρειαστεί.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Νέο update μου ήρθε σήμερα σε Ελληνικό Note 9 512/8, μεγέθους 154,75mb.
Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Παιδιά, γνωρίζετε μαγαζί στην Θεσσαλονίκη που να κάνει τοποθέτηση tempered glass? Έχω 2 χρόνια το dome και έχει μαζέψει πολλές γρατσουνιές.

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Νέο update μου ήρθε σήμερα σε Ελληνικό Note 9 512/8, μεγέθους 114,32mb.
Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Παιδιά, γνωρίζετε μαγαζί στην Θεσσαλονίκη που να κάνει τοποθέτηση tempered glass? Έχω 2 χρόνια το dome και έχει μαζέψει πολλές γρατσουνιές.

 

Μαγαζιά υπάρχουν πολλά, καλή δουλειά δεν είδα μέχρι στιγμής σε κανένα. Ούτε καν από την ίδια τη Samsung. Έδωσα μέχρι στιγμής πάνω από 150 ευρώ για τζαμάκια, μέχρι που αγανάκτησα και έβαλα μεμβράνη.

 

Επίσης όταν παίζεται παιχνίδια το κινητό σας ζεσταίνεται; Όταν παίζω lol το δικό μου παίρνει φωτιά.

Edited by anastasiszn

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Μαγαζιά υπάρχουν πολλά, καλή δουλειά δεν είδα μέχρι στιγμής σε κανένα. Ούτε καν από την ίδια τη Samsung. Έδωσα μέχρι στιγμής πάνω από 150 ευρώ για τζαμάκια, μέχρι που αγανάκτησα και έβαλα μεμβράνη.

 

Επίσης όταν παίζεται παιχνίδια το κινητό σας ζεσταίνεται; Όταν παίζω lol το δικό μου παίρνει φωτιά.

 

Πεταμένα λεφτά τα τζαμακια στο συγκεκριμένο κινητό. Στην ίδια φάση με εσένα ακριβώς είμαι απλά τα ξήλωσα όλα και ησύχασα. Και εμένα ζεσταίνεται το κινητό και ούτε καν σε gaming, είναι τα καλά του exynos αυτά υποθέτω.

Link to comment
Share on other sites

Να πας στο Public στο σερβις, σου τοποθετει ο τεχνικος μεμβρανη zagg που ειναι απο υλικο που απορροφά τα χτυπηματα, αρα δεν ειναι απλη μεμβράνη, κανει 20 ευρω και σου δινουν 1 χρονο εγγυηση αντικαταστασης. η εγγυηση ειναι αν σου βγει, σου κανει φυσαλίδες η σου χαραχτει. ΑΞΙΖΕΙ !! θα με θυμηθεις. Edited by xrpana
Link to comment
Share on other sites

Πως τα πατε με πράσινες οθονες;από την ενημέρωση του Ιουλίου κ μετα έχει πετάξει 3 φορες πράσινη οθόνη στα ξαφνικά.

Samsung Note 9/Samsung Note 3

Samsung Tab pro 8.4/Samsung Tab 3 7"  

Samsung Tab A 2019 10.1''

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Το κινητό συνεχίζει να τα σπάει με την rom NOBLE ROM 1.5 OneUI 3.1 FULL PORT][07/21 Patches]

Χωρίς να στερηθεί κάποιος το παραμικρό όλα λειτουργούν τέλεια στο Android 11!

Edited by Fullspecs
:lol:
Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, Fullspecs said:

Το κινητό συνεχίζει να τα σπάει με την rom NOBLE ROM 1.5 OneUI 3.1 FULL PORT][07/21 Patches]

Χωρίς να στερηθεί κάποιος το παραμικρό όλα λειτουργούν τέλεια στο Android 11!

τα παντα παιζουν σωστα?

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
τα παντα παιζουν σωστα?

Δοκιμασες να επιβεβαιωσεις οτι ολα παιζουν καλως ή δοκιμασες και μπρικαρε η συσκευη?

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 9
  • 2 weeks later...

Εχθες μου χυθηκε ενας ολοκληρος καφες πανω στο κινητο, το σκουπισα οπως οπως και γυρισα μεσα σε 5-6 λεπτα σπιτι μου οπου το επλυνα με τρεχουμενο νερο και κρεμοσαπουνο οχι πανω απο 30 δευτερολεπτα και μετα το σκουπισα, αυτη την φορα ομως απο καπου το κινητο πηρε υγρασια, απο τον Ιουνιο του 19 που εχω το κινητο το εχω πλύνει καμποσες φορες ιδικα τα καλοκαιρια που το κινητο γεμίζει ιδρώτα κατα την διάρκεια της χρήσης οπως και μετα απο μπανιο στην θαλασσα ωστε να απομακρυνθεί το αλατι και η αμμος και ποτε δεν ειχα προβλημα, το πως εχθες τραβηξε υγρασια δεν μπορω να καταλαβω.

Το ερωτημα ειναι αν εχει παει καποιος απο εσας το Note 9 για επισκευή απο υγρασια και ποσο του κοστισε, ωστε να δω αν αξιζει η επισκευη.

Υ.Γ. Το κινητο δέχεται κανονικά κλήσεις αλλα δεν ανάβει η οθονη.

ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Με το πέρασμα των χρόνων η αδιαβροχοποίηση φθείρεται και χάνει την αρχική της απόδοση. Είναι λογικό αν το σκεφτείς, λαμβάνοντας υπόψιν τα υλικά στα οποία οφείλεται η αδιαβροχοποιηση αλλά και το τι έχει περάσει η συσκευή σου από το 2019 που την έχεις με τι σήμερα.

Επικοινώνησε με το επίσημο service να πάρεις μια εκτίμηση κόστους και το βλέπεις αν σε συμφέρει να το φτιάξεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • Administrators
3 minutes ago, Vzoun said:

Επειτα απο 2.5 χρονια η μπαταρια μου δινει 3.5 ωρες Screen Time. Που προτεινετε να παω για αντικατασταση?

Smartec, επίσημο service της Samsung στη χώρα μας.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, athanaso77 said:

Smartec, επίσημο service της Samsung στη χώρα μας.

Ευχαριστώ πολύ! Απο την εμπειρια σας ποσο κοστιζει κατι τετοιο?

Edited by Vzoun
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
6 minutes ago, Vzoun said:

Ευχαριστώ πολύ! Απο την εμπειρια σας ποσο κοστιζει κατι τετοιο?

https://smartecservice.gr/mobile-repair-prices/

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

καλησπέρα. Εδώ και αρκετό καιρό καποιες φορές (όχι πάντα), σε κάποιες κλήσεις ο συνομιλητής μου μου λέει ότι κάνει διακοπές και δεν με ακούει. Πρόβλημα μικροφώνου δεν νομίζω να είναι γιατί θα το έκανε πάντα, ενώ και όταν κάνω ηχητική κλήση μέσω κάποιου messenger δεν εχω προβλημα. Εχει κανεις ιδεα τι μπορει να συμβαινει; Να σημειωσω εδω οτι εχω κανει και hard reset αλλα το θεμα συνεχιζει.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
1 ώρα πριν, vitalogy said:

καλησπέρα. Εδώ και αρκετό καιρό καποιες φορές (όχι πάντα), σε κάποιες κλήσεις ο συνομιλητής μου μου λέει ότι κάνει διακοπές και δεν με ακούει. Πρόβλημα μικροφώνου δεν νομίζω να είναι γιατί θα το έκανε πάντα, ενώ και όταν κάνω ηχητική κλήση μέσω κάποιου messenger δεν εχω προβλημα. Εχει κανεις ιδεα τι μπορει να συμβαινει; Να σημειωσω εδω οτι εχω κανει και hard reset αλλα το θεμα συνεχιζει.

Το ότι το μικρόφωνο δεν είχε στο παρελθόν πρόβλημα, αυτό δε σημαίνει ότι δε θα μπορούσε να το αποκτήσει στην πορεία. Ίσως να χρειαστεί επίσκεψη στο service. Σιγουρέψου πρώτα όμως ότι δεν έχει είναι λερωμένο και μπουκωμένο από σκόνες.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...