Jump to content

Samsung Galaxy Note 9


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μου ήρθε και εμένα πριν καμιά 10αριά μέρες σε Πορτογαλικό.

 

Κατά τα άλλα, μετά από 2 χρόνια το τηλέφωνο είναι εξαιρετικό και πολύ γρήγορο. Τι γρήγορο δηλαδή, σφαίρα! Πέρα από φωτογραφική που με ενδιαφέρει, δεν ξέρω τι καλύτερο θα έβλεπα από ένα πιο καινούριο. Η μπαταρία του επίσης πάει πολύ καλά, χωρίς κάποια αισθητή πτώση.

 

Παράλληλα έχω και το ΝΟΤΕ 4 από το 2015, το οποίο και δουλεύω κυρίως στο σπίτι, το οποίο είναι απελπιστικά αργό!! Απορώ!!!!

Ακριβως το ιδιο κι εγω. Δεν αποχωριζομαι το 4 με τιποτε, αν και φουλ ικανοποιημενος με το 9.

Για θεμα ταχυτητας, δοκιμασε ν' αλλαξεις μπαταρια. Εγω ειδα αρκετη διαφορα.

Link to comment
Share on other sites

Το note 9 θα πάρει ή πήρε android 11?

 

Στάλθηκε από το Pixel 3 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ενημερωσεις ναι android 11 οχι μονο custom rom android 11 one ui 3.1 στο xda πιο πανω υπαρχει Link . Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Πηρα το Note 10 lite στην γυναίκα μου κ πηρε android 11 με ui 3.

Πολυ όμορφο περιβάλλον με λίγες αλλα ωραίες διαφορες.

Εντωμεταξύ έχουν τον ίδιο επεξεργαστή κ στο lite εχει ραδιο....πηρε την 11 θα παρει κ την 12!!!

Samsung Note 9/Samsung Note 3

Samsung Tab pro 8.4/Samsung Tab 3 7"  

Samsung Tab A 2019 10.1''

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα, ήρθε η στιγμή να αλλάξω μπαταρία μετρά από 2,5 χρόνια . Λόγο επαρχίας Τρίκαλα σκέφτομαι να το στείλω σε serves που βρήκα μέσω της Samsung, εξουσιοδοτημένο κατάστημα είναι το Mobitech.gr Λάρισα, έχει κάποιος προσωπική εμπειρία από το συγκεκριμένο κατάστημα? Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Link to comment
Share on other sites

Για θεμα ταχυτητας, δοκιμασε ν' αλλαξεις μπαταρια. Εγω ειδα αρκετη διαφορα.

Να έχει σχέση η μπαταρία; Έχω ακόμη μία, θα την δοκιμάσω.

 

Σχετικά με το 9 τώρα, τελευταία 2 φορές έβαλα δεδομένα και δεν έκανε τίποτε, σαν μην τα επέλεξα. Έκανα επανεκκίνηση και τις 2 φορές και έστρωσε. Το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος;

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Κάποια λειτουργική rom με one UI 3.1 υπάρχει;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Κάποια λειτουργική rom με one UI 3.1 υπάρχει;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Noble ROM ψάξε. Αν και θα σου πρότεινα να περιμένεις λίγο για την επόμενη έκδοση.

Link to comment
Share on other sites

Για το pενακι και mονο θελω το νοτε 9....

 

Τα κλειδωμενα note 9 απο Αμερικη η Αγκλια, μεσω ebay , μτχ ειναι σχετικα φτηνα..αλλα τα θεματα μου ειναι

 

1. αν μπορουμε να το ξεκλειδωσουμε ωστε να λειτουργει με ελληνα παροχο πχ κοσμοτε...χωρις να χασουμε σε λειτουργικοτητα. (Δεν ξερω αν γινεται στα αμερικανικα λογω επεξεργαστη, συντονισμενες συχνοτητες, snapdragon κλπ.)

 

2. Που θα το παω αν γινεται , σε πακη μαστορα, α/πεια, αλυσιδα επισκευων, ...;

 

Συγκεκριμενα αν ξερετε και ντρεπεστε δημοσια στειλτε πιμι, ειμαι αθηνα

 

Help , αλλα αμα δεν ρωτησω εδω, που θα ρωτησω;

Link to comment
Share on other sites

Για το pενακι και mονο θελω το νοτε 9....

 

Τα κλειδωμενα note 9 απο Αμερικη η Αγκλια, μεσω ebay , μτχ ειναι σχετικα φτηνα..αλλα τα θεματα μου ειναι

 

1. αν μπορουμε να το ξεκλειδωσουμε ωστε να λειτουργει με ελληνα παροχο πχ κοσμοτε...χωρις να χασουμε σε λειτουργικοτητα. (Δεν ξερω αν γινεται στα αμερικανικα λογω επεξεργαστη, συντονισμενες συχνοτητες, snapdragon κλπ.)

 

2. Που θα το παω αν γινεται , σε πακη μαστορα, α/πεια, αλυσιδα επισκευων, ...;

 

Συγκεκριμενα αν ξερετε και ντρεπεστε δημοσια στειλτε πιμι, ειμαι αθηνα

 

Help , αλλα αμα δεν ρωτησω εδω, που θα ρωτησω;

Οταν εχουμε samsung με αλλο region εκτος eu πρεπει να μπει μια sim card (τοπικη)και να γινει απλα μια κλήση ωστε να ξεκλειδωθεί το κινητό.μετα δεν υπαρχει καποιο προβλημα μπορεις να τους βάλεις ελληνική sim.

Αυτη ηταν η οδηγία οταν πρωτοεκανε το region lock η Samsung

Samsung Note 9/Samsung Note 3

Samsung Tab pro 8.4/Samsung Tab 3 7"  

Samsung Tab A 2019 10.1''

 

Link to comment
Share on other sites

Για το pενακι και mονο θελω το νοτε 9....

 

Τα κλειδωμενα note 9 απο Αμερικη η Αγκλια, μεσω ebay , μτχ ειναι σχετικα φτηνα..αλλα τα θεματα μου ειναι

 

1. αν μπορουμε να το ξεκλειδωσουμε ωστε να λειτουργει με ελληνα παροχο πχ κοσμοτε...χωρις να χασουμε σε λειτουργικοτητα. (Δεν ξερω αν γινεται στα αμερικανικα λογω επεξεργαστη, συντονισμενες συχνοτητες, snapdragon κλπ.)

 

2. Που θα το παω αν γινεται , σε πακη μαστορα, α/πεια, αλυσιδα επισκευων, ...;

 

Συγκεκριμενα αν ξερετε και ντρεπεστε δημοσια στειλτε πιμι, ειμαι αθηνα

 

Help , αλλα αμα δεν ρωτησω εδω, που θα ρωτησω;

 

Καλημερα,

 

Επειδη ειδα οτι θελεις το Νοτε 9 για το πενακι κοιτα κ για το Νοτε 10 lite:) Εγω το πηρα μεταχειρισμενο απο αγγελια πιο πολυ για το πενακι κ το δουλευω ως δευτερη συσκευη κ μια χαρα με βολεψε:)

Link to comment
Share on other sites

Οταν εχουμε samsung με αλλο region εκτος eu πρεπει να μπει μια sim card (τοπικη)και να γινει απλα μια κλήση ωστε να ξεκλειδωθεί το κινητό.μετα δεν υπαρχει καποιο προβλημα μπορεις να τους βάλεις ελληνική sim.

Αυτη ηταν η οδηγία οταν πρωτοεκανε το region lock η Samsung

 

Μιλαω για το κλειδωμα που κανουν οι παροχοι ωστε να μην παιρνει καρτα αλλου παροχου...πχ o2 μονο.

Αυτο θελω να δω πως και που θα το αλλαξω, δηλ ξεκλειδωσω...να το κανω sim unlock.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημερα,

 

Επειδη ειδα οτι θελεις το Νοτε 9 για το πενακι κοιτα κ για το Νοτε 10 lite:) Εγω το πηρα μεταχειρισμενο απο αγγελια πιο πολυ για το πενακι κ το δουλευω ως δευτερη συσκευη κ μια χαρα με βολεψε:)

 

Δεν κανω βαρεια χρηση , απλη κανω τηλ κανα μηνυμα φωτο και σπανια νετ. ΤΟ θελω μονο Για το πενακι για σημειωσεις εν κινησει...το 10 θα ειναι πολυ πιο ακριβο....μιλαω για μεταχ ebay usa που τα sim locked ta σκοτωνουν

Link to comment
Share on other sites

Μιλαω για το κλειδωμα που κανουν οι παροχοι ωστε να μην παιρνει καρτα αλλου παροχου...πχ o2 μονο.

Αυτο θελω να δω πως και που θα το αλλαξω, δηλ ξεκλειδωσω...να το κανω sim unlock.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Δεν κανω βαρεια χρηση , απλη κανω τηλ κανα μηνυμα φωτο και σπανια νετ. ΤΟ θελω μονο Για το πενακι για σημειωσεις εν κινησει...το 10 θα ειναι πολυ πιο ακριβο....μιλαω για μεταχ ebay usa που τα sim locked ta σκοτωνουν

 

κοιτα κ εγω για το πενακι κ παραλληλη χρηση κανω.Απλα το βρηκα στο ινσομνια στα 280 πριν ενα μηνα σε καλη κατασταση κ το πηρα:)

Link to comment
Share on other sites

κοιτα κ εγω για το πενακι κ παραλληλη χρηση κανω.Απλα το βρηκα στο ινσομνια στα 280 πριν ενα μηνα σε καλη κατασταση κ το πηρα:)

Και η samsung θέλει 270 για την οθόνη.:worry:

Link to comment
Share on other sites

Μιλαω για το κλειδωμα που κανουν οι παροχοι ωστε να μην παιρνει καρτα αλλου παροχου...πχ o2 μονο.

Με ένα γρήγορο ψάξιμο η Verizon λέει ότι πρέπει να πάρεις ένα κωδικό ξεκλειδωματος από τον εκάστοτε πάροχο.

Samsung Note 9/Samsung Note 3

Samsung Tab pro 8.4/Samsung Tab 3 7"  

Samsung Tab A 2019 10.1''

 

Link to comment
Share on other sites

Και η samsung θέλει 270 για την οθόνη.:worry:

 

εννοεις αν εχει σπασει κ θελει επισκευη?

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς αυτό

 

ναι καταλαβαινω.Ευτυχως δεν εχω χρεαιστει κατι τετοιο! Μονο αλλαγη μπαταριας κ κανα φθαρμενο πισω καπαικι εχω επισκευασει στην Σμαρτεκ:)

Link to comment
Share on other sites

Δεν το λες και νέο, το καθυστερημένο security του Μαρτίου είναι. Ακόμα και η Γερμανία που παίρνει πρώτη τα updates το πήρε αρχές Απριλίου και σχεδόν αμέσως μέτα οι περισσότερες ευρωπαϊκές χώρες. (Εμένα η έκδοση είναι Ελβετίας και το update ήρθε στις 06/04)

 

Ανάθεμα και αν έχω καταλάβει αν υπάρχει λογική σειρά και ποια είναι στην έκδοση των updates. Συνήθως πρώτη τα παίρνει η Γερμανία αλλά του Μαρτίου πρώτα το πήρε η Αμερική. Η σειρά των Ευρωπαϊκών χωρών δεν έχει καμία συνοχή, άλλοτε παίρνω το SW στις αρχές (λίγο μετά τη Γερμανία), άλλοτε αφού το έχουν πάρει οι μισές ευρωπαικές χώρες και άλλοτε τελευταίος και καταϊδρωμένος.

Μαϊμούδαρχος
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
Ρε παιδιά, τί παίζει με αλλαγή μπαταρίας και αδιάβροχοποίηση; Υπάρχει τρόπος να μην επηρρεαστεί; Μιλάω για επί τόπου αλλαγή. Είμαι Θεσσαλονίκη. Edited by stelios_85_07

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους...

Έχω πρόβλημα με την οθόνη του κινητού, έχουν εμφανιστεί οριζόντιες γραμμές και έχουν αλλοιωθεί τα χρώματα. Όταν το έχω στην μέγιστη φωτεινότητα είναι κάπως καλύτερα, αλλά ανεβάζει θερμοκρασία και τρώει πολύ μπαταρία.

Αυτό έγινε ξαφνικά, ήλπιζα πως θα διορθωθεί με την ενημέρωση του Απριλίου, αλλά δεν άλλαξε τίποτα.

Έχεις κάποιος κάτι παρόμοιο;

 

Ευχαριστώ πολύ...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους...

Έχω πρόβλημα με την οθόνη του κινητού, έχουν εμφανιστεί οριζόντιες γραμμές και έχουν αλλοιωθεί τα χρώματα. Όταν το έχω στην μέγιστη φωτεινότητα είναι κάπως καλύτερα, αλλά ανεβάζει θερμοκρασία και τρώει πολύ μπαταρία.

Αυτό έγινε ξαφνικά, ήλπιζα πως θα διορθωθεί με την ενημέρωση του Απριλίου, αλλά δεν άλλαξε τίποτα.

Έχεις κάποιος κάτι παρόμοιο;

 

Ευχαριστώ πολύ...

 

Το είχα και εγώ το ίδιο και λύθηκε το πρόβλημα με αλλαγή οθόνης στη smartec. Είχα ραγισμένη οθόνη βέβαια από καιρό αλλά με ένα δεύτερο σπάσιμο άρχισε και το θέμα με τις γραμμές και όλα τα χρώματα είχαν μια πράσινη απόχρωση.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε ειδοποίηση για ενημέρωση 291,89MB
Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...