Jump to content

Samsung Galaxy Note 9


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν ξέρω για σας, αλλά μετά από την τελευταία ενημέρωση έχει γίνει λίγο πιο αργή η συσκευή μου. Να πεις οτι άλλαξα κάτι στις εφαρμογες μου τίποτα... Χώρια η δυσλειτουργία με το μικρόφωνο στις εισερχόμενες που μου παρουσίασε...
Σωτήρης
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω για σας, αλλά μετά από την τελευταία ενημέρωση έχει γίνει λίγο πιο αργή η συσκευή μου. Να πεις οτι άλλαξα κάτι στις εφαρμογες μου τίποτα... Χώρια η δυσλειτουργία με το μικρόφωνο στις εισερχόμενες που μου παρουσίασε...

 

Εγώ δεν παρατήρησα κάτι αρνητικό. Μάλιστα μια μέρα η μπαταρία λες και είχε ξεχάσει να ξεφορτίσει και με ίδια χρήση κράτησε 2 μέρες!!!! Αυτό όμως μόνο μία φορά. Πλέον είναι όπως πριν, δηλαδή 1 μέρα πάνω-κάτω με ήπια χρήση.

 

Πάντως είναι κάποιες ανεξήγητες φορές, που η μπαταρία κρατά ΠΟΛΥ περισσότερο. Μάλλον κάποιες εφαρμογές ξεχνάνε να ξυπνήσουν! Δεν μπορώ να το εξηγήσω αλλιώς!

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω για σας, αλλά μετά από την τελευταία ενημέρωση έχει γίνει λίγο πιο αργή η συσκευή μου. Να πεις οτι άλλαξα κάτι στις εφαρμογες μου τίποτα... Χώρια η δυσλειτουργία με το μικρόφωνο στις εισερχόμενες που μου παρουσίασε...

 

Ακριβώς το ίδιο συμβαίνει και σε μένα, κάποια κολλήματα κυρίως στον chrome και δυσλειτουργία με το μικρόφωνο στις εισερχόμενες κλήσεις.

Μέχρι πρότινος το μόνο πρόβλημα που είχα ήταν με την μπαταρία, που μετά από 2+χρόνια μάλλον έπεσε η απόδοση, αλλά άρχισε να μου την δίνει μετά το τελευταίο update και μάλλον πάω προς upgrade.

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε και εμένα χθες αναπάντεχα, μια που δεν περιμένα κάτι σε τόσο σύντομο χρονικό διάστημα. Προς το παρόν δεν έχω αντιληφθεί κάτι. Νωρίς είναι άλλωστε.
Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Μιάς και χθες έχασα ή μου κλέψανε το τηλεφωνάκι μου,θα βάλω αγγελία για δύο γυαλάκια προστασίας που έχω,και που τα πήρα μήπως και αυτό που είχα βάλει,χαλάσει

Είναι με κόλλα που στεγνώνει με τη βοήθεια μιας μικρής λάμπας UV.

Kαι τα δύο,15 Ευρώ.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Μιάς και χθες έχασα ή μου κλέψανε το τηλεφωνάκι μου,θα βάλω αγγελία για δύο γυαλάκια προστασίας που έχω,και που τα πήρα μήπως και αυτό που είχα βάλει,χαλάσει

Είναι με κόλλα που στεγνώνει με τη βοήθεια μιας μικρής λάμπας UV.

Kαι τα δύο,15 Ευρώ.

 

Αν στο κλεψανε κανε ενα κοπο και δηλωσε στην αστυνομια την κλοπη και δωσε και το IMEI της συσκευής, ποτε δεν ξερεις μπορει να βρεθεί.

Κλέψανε φίλου μου το NOTE 10 το δήλωσε στην αστυνομία και μετα απο 6 μήνες το ειδοποίησαν οτι το κινητο βρέθηκε!!

ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

Πάντα κάνουμε δήλωση στην αστυνομία, γιατί ακόμη και αν δε βρεθεί, θα δώσεις την κατάθεση σου στον πάροχο σου και το imei θα γίνει blacklisted σε όλες τις εταιρίες, οπότε δεν θα μπορέσει να το χρησιμοποιήσει κάνεις με κάρτα sim.

Το έχω ξαναπεί, αυτή είναι η δύναμη μας για να κόψουμε τη φορά στα κλεφτρονια.

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους τους φίλους,

Μπορούμε να συνδέσουμε το note9 με ethernet?

Δυστυχώς μεγάλο κομμάτι της ημέρας το περνάω εντός περιβάλλοντος χωρίς wifi και το data plan μου είναι κομματάκι περιορισμένο.

Μου πρότειναν οι εκεί ειδικοί hub με ethernet.

Υπάρχει τέτοιο εξάρτημα, τύπου usb-c σε ethernet, που να είναι συμβατό με android και κατ' επέκταση με την συσκευή μας και να μας κάνει δουλειά?

Όποιος φέρνει την μπάλα, παίζει έστω και τερματοφύλακας...
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα τέτοιο:

https://www.amazon.co.uk/dp/B07BLMCB2H/ref=cm_sw_r_cp_apap_FM1qcAFD8Fq1I

 

Το οποίο χρησιμοποιώ για άλλη δουλειά (διαγνωστικό καλώδιο αυτοκινήτου το οποίο καταλήγει σε etherrnet και τα προγράμματα το βλέπουν έτσι). Φανταζομαι πως θα δουλεύει και για ίντερνετ μιας και το κινητό το βλέπει κανονικά ως etherrnet adaptor. Δεν το έχω δοκιμάσει για ίντερνετ, αν θέλεις μπορώ να δοκιμάσω αργότερα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, σε ευχαριστώ πολύ, εάν βρεις λίγο χρόνο δοκίμασέ το

Εντωμεταξύ έχει κάποιος άλλος φίλος να προτείνει κάποιο gadget δοκιμασμένο για ethernet?

Edited by alepapas
Όποιος φέρνει την μπάλα, παίζει έστω και τερματοφύλακας...
Link to comment
Share on other sites

Το θεμα δεν είναι αν δουλεύει το συγκεκριμένο (δουλεύει 100% σε λαπτοπ, το έχω δοκιμασει) αλλα αν δουλεύει σε Android. Κάποια κινητά είχαν κλειδωμένο την πρόσβαση, γι'αυτό.

 

Edit: δουλεύει κανονικά.

43018a61a8ba5432941b1201a73e0d6f.jpg

Edited by drdino
Link to comment
Share on other sites

Νέο update το κατεβάζω.

Μικρό είναιf824340e23b100d80c73b968b6cb832e.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τελικα καποιο προβλημα εχετε με τα τελευταια update ? Διαβαζα σε ξενα site που ειχαν προβλημα με την οθονη μετα το one ui 2.5 και δεν το περασα καν ! Αφηστε που χθες δεν ξερω πως κρατηθηκα να μην παραγγειλω το note20 ultra λογο Black friday στα 1099 επειδη δεν διαβασα ουτε ενα καλο σχολιο για την μπαταρια :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Κανένα πρόβλημα με το update εγώ. Τρέχω παράλληλα και το 20 Ultra, μυστήριο το θέμα της μπαταρίας. :lol:
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Νέα αναβάθμιση.

Ελπίζω να διορθώνει λίγο την απόδοση της μπαταρίας γιατί είναι χάλια τελευταία.

 

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by agriniopk
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά δεν αποκλείεται.

Πώς το διαπιστώνω.

Ποια θεωρείται αξιόπιστη εφαρμογή για να δω μπαταρία και καταναλώσεις από διάφορες εφαρμογές ;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά δεν αποκλείεται.

Πώς το διαπιστώνω.

Ποια θεωρείται αξιόπιστη εφαρμογή για να δω μπαταρία και καταναλώσεις από διάφορες εφαρμογές ;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μπορείς να δοκιμάσεις με το GSAM Battery Monitor.

Για να μπορέσει να σου δώσει την πλήρη ανάλυση, θα χρειαστεί να του δώσεις πρόσβαση με κάποιες εντολές μέσω ADB (εκτός βέβαια αν το κινητό σου είναι rootαρισμένο).

 

Πάντως για να καταλάβεις ότι μπορεί να φταίει το οτιδήποτε:

Είχα κι εγώ είχα κάποια στιγμή μεγάλη κατανάλωση και έψαχνα μία εβδομάδα να δώ ποιο πρόγραμμα φταίει. Δεν έφταιγε κανένα πρόγραμμα.

Τελικά μετρώντας την κατανάλωση με usb tester (αφού φόρτισα full την μπαταρία) είδα ότι το πρόβλημα ήταν στο Wifi.

Μετά είδα ότι αν συνδεόμουν με το router στους 5Ghz ήταν όλα καλά. Αν συνδεόμουν στους 2,4Ghz είχα μεγάλη κατανάλωση.

Τελικά η λύση στο πρόβλημά μου ήταν απλά μία επανεκκίνηση του router. Και εγώ μία εβδομάδα έψαχνα ποιό πρόγραμμα τρώει την μπαταρία.

Edited by taxtax

HTC P3300, HTC HD, HTC HD2, HTC One S (s4)

Samsung Note II, S7 Edge, Note 9, S22 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε χθες αναβάθμιση ασφαλείας κάπου στα 100+ Μβ. Υποθέτω ότι την πήρατε οι περισσότεροι.

 

Android 11 είπαμε θα πάρουμε;

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε χθες αναβάθμιση ασφαλείας κάπου στα 100+ Μβ. Υποθέτω ότι την πήρατε οι περισσότεροι.

 

Android 11 είπαμε θα πάρουμε;

 

Καλησπερα και καλες γιορτες, την τελευταια φορα που διαβασα την λιστα με τα κινητα για 11 δεν ηταν μεσα το δικο μας....κανενα απο την σειρα 9 βασικα...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...