Jump to content

Samsung Galaxy Note 9


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μετά την τελευταία αναβάθμιση, βλέπω ότι στο μενού 'φροντίδα συσκευής'-'μπαταρία'. στην βελτιστοποίηση έχει πάντα κάποιες (3-6) εφαρμογές που δουλεύουν, ενώ πριν ήταν πάντα 100/100! Παράλληλα βλέπω και την μπαταρία για πρώτη φορά αισθητά χειρότερη!

 

Επίσης μάλλον για πρώτη φορά σαν να είδα κάποια μικρά κολλήματα-δισταγμούς, ενώ πριν πήγαινε πάντα σφαίρα. Όχι κάτι σοβαρό, αλλά το παρατήρησα.

 

Το πρόσεξε κανείς άλλος;

Edited by topet
Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Νέα ενημέρωση... η παλιά αλλά εμένα τώρα μου την εμφανισε...

014a0f121cf56c71f1547cbc7c3e1026.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by agriniopk
Link to comment
Share on other sites

Για όποιον έχει την διάθεση να πειραματιστει, ας δοκιμάσει την rom του dr. Ketan σε συνδυασμό με Beast Mode kernel.... Το κινητό πραγματικά αλλάζει προς το καλύτερο σε απόδοση και μπαταρία.

 

Edit: εννοείται ότι με την τροποποίηση αυτή τριπαρει το knox, επομένως χάνεται η εγγύηση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Ο ήχος είναι ιδιαίτερα χαμηλός και περισσότερο στις εισερχόμενες κλήσεις. Δε ξέρω αν έχει ξαναερωτηθεί. Δε βρήκα άκρη ψάχνοντας εδώ. Το έχω στο φουλ και ενεργοποιημένο το dolby atmos! Nα πω ότι είναι ολοκαίνουργια η συσκευή και Ελληνική (από Cosmote), οπότε δε "παίζει" root...Τι μπορώ να κάνω για ν' ακούγεται πιο δυνατά?

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Νέα ενημέρωση... η παλιά αλλά εμένα τώρα μου την εμφανισε...

014a0f121cf56c71f1547cbc7c3e1026.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

τελικα ειναι καλη ενημερωση ? Δεν την ειχα κανει τοτε και τωρα μου το πεταει απο μονο του οτι υπαρχει ενημερωση και μου τη σπαει. Καποιο θεμα με μπαταρια? Καμερα? κατι ?

Link to comment
Share on other sites

Δεν τα ψάχνω πολύ οπότε δεν μπορώ να σου απαντήσω με σιγουριά.

Πάντως πρόβλημα που να με κάνει να μετανιώσω που το έκανα δεν είδα όπως και το αντίθετο.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα, θα παω αύριο το Note 9 μου στο service για αντικατάσταση οθόνης. Χωρίς να έχει κανένα χτύπημα το κινητό, η οθόνη δεν ανταποκρίνεται όπως πρέπει....

το ερώτημα μου είναι να παω στην Omnitech επειδή είναι πολύ κοντά στο σπίτι μου ή να προτιμήσω Smartec που όλοι λένε τα καλύτερα λόγια; Έχει κανείς εμπειρία από Omnitech?

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι και οι δυο είναι αρκετά καλές, απλά στην περίπτωση της smartec έχει περισσότερες αξιολογήσεις
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Την ίδια σκέψη κάνω κάνω και εγώ γιατί ορισμένες φορές δεν υπακούει σωστά, αλλά δεν το έχω αποφασίσει ακόμη. Έχεις ρωτήσει για κόστος? Σκέφτομαι να αλλάξω και μπαταρία μαζί αφού θα ανοίξει.

 

Νίκος

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

00-05 Audi S3 Oettinger...Gone But Not Forgotten

06-14 Porsche 911 C4 Exclusive Sportpack...Absolut Driving Machine!!!

14-... Straight Six Open Top Sliding Machine ///

Link to comment
Share on other sites

στην Smartec που πήρα τηλέφωνο μου απάντησαν πως θα αλλαχθούν οθόνη και μπαταρία εντός εγγύησης - η κοπέλα όμως που μίλησα στο τηλέφωνο επέμενε ότι τα πράγματα πρέπει να είναι ακριβώς έτσι όπως τα λεω, αλλά η επιμονή της με έβαλε κάπως σε υποψίες.

 

Με την omnitec δεν κατάφερα να βγάλω άκρη τηλεφωνικά, επέμεναν να παω από το κατάστημα...

Edited by sotirisl
Link to comment
Share on other sites

Γειά! Αν υπάρχει κάποιος με FIRMWARE GREECE (COSMOTE) και έχει περάσει το τελευταίο update με PDA N960FXXU6ETH7 CSC N960FODX6ETH3 με OTA αν μπορεί να ανεβάσει μια φωτογραφία με τα χαρακτηριστικά γιατί την έκανα με smart switch και στις πληροφορίες της αναβάθμισης βγάζει οτι δεν είναι διαθέσιμες οπότε δεν μπορώ να δω τι περιέχει. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

στην Smartec που πήρα τηλέφωνο μου απάντησαν πως θα αλλαχθούν οθόνη και μπαταρία εντός εγγύησης - η κοπέλα όμως που μίλησα στο τηλέφωνο επέμενε ότι τα πράγματα πρέπει να είναι ακριβώς έτσι όπως τα λεω, αλλά η επιμονή της με έβαλε κάπως σε υποψίες.

 

Με την omnitec δεν κατάφερα να βγάλω άκρη τηλεφωνικά, επέμεναν να παω από το κατάστημα...

 

Πόσο θα κοστίσει;

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για όποιον έχει την διάθεση να πειραματιστει, ας δοκιμάσει την rom του dr. Ketan σε συνδυασμό με Beast Mode kernel.... Το κινητό πραγματικά αλλάζει προς το καλύτερο σε απόδοση και μπαταρία.

 

Edit: εννοείται ότι με την τροποποίηση αυτή τριπαρει το knox, επομένως χάνεται η εγγύηση.

 

Βάλε τον δικό μου kernel πατριώτη :lol:

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Αλλαγή οθόνης (πάει πακέτο τζάμι, οθόνη, πλαίσιο) και δωρεάν η αλλαγή μπαταρίας κόστος 271Ε στην smartec.

 

Νίκος

00-05 Audi S3 Oettinger...Gone But Not Forgotten

06-14 Porsche 911 C4 Exclusive Sportpack...Absolut Driving Machine!!!

14-... Straight Six Open Top Sliding Machine ///

Link to comment
Share on other sites

Αλλαγή οθόνης (πάει πακέτο τζάμι, οθόνη, πλαίσιο) και δωρεάν η αλλαγή μπαταρίας κόστος 271Ε στην smartec.

 

Νίκος

 

Εμμέσως πλην σαφώς σχεδόν 100 ευρώ μόνο η δουλειά του τεχνικού!

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Πόσο θα κοστίσει;

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Βάλε τον δικό μου kernel πατριώτη :lol:

 

Ποιον έχεις; Τον Nethunter?

Link to comment
Share on other sites

παιδιά, εμένα η αλλαγή οθόνης είναι μέσα στην εγγύηση. Το κινητό δεν έχει κάποιο χτύπημα ή πέσιμο, σπάσιμο οθόνης ή οτιδήποτε άλλο, απλά με τον καιρό έφυγε το oleophobic coating. Από ότι διάβασα στο ιντερνετ είναι αρκετά σύνηθες πρόβλημα αν δεν έχεις ζελατίνα στην οθόνη...
Link to comment
Share on other sites

Ποιον έχεις; Τον Nethunter?

 

Ναι :)

 

Σου κάνει καθόλου random reboots η rom του Ketan;

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

παιδιά, εμένα η αλλαγή οθόνης είναι μέσα στην εγγύηση. Το κινητό δεν έχει κάποιο χτύπημα ή πέσιμο, σπάσιμο οθόνης ή οτιδήποτε άλλο, απλά με τον καιρό έφυγε το oleophobic coating. Από ότι διάβασα στο ιντερνετ είναι αρκετά σύνηθες πρόβλημα αν δεν έχεις ζελατίνα στην οθόνη...

 

 

 

 

Άλλαξαν και μπαταρία με το πακέτο?

(& προφανώς έγινε κ επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων)

Γιάννης! :)
Link to comment
Share on other sites

παιδιά, εμένα η αλλαγή οθόνης είναι μέσα στην εγγύηση. Το κινητό δεν έχει κάποιο χτύπημα ή πέσιμο, σπάσιμο οθόνης ή οτιδήποτε άλλο, απλά με τον καιρό έφυγε το oleophobic coating. Από ότι διάβασα στο ιντερνετ είναι αρκετά σύνηθες πρόβλημα αν δεν έχεις ζελατίνα στην οθόνη...
Ναι είναι πολύ συνηθισμένο... εμένα μου το έκανε το πρώτο τρίμηνο και όταν μου το άλλαξαν μου έβαλαν από νομίζω μόνοι τους ζελατίνα την οποία την έχω ακόμα, 2+ χρόνια μετά

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελευταία μέρα με το note 9 σήμερα μετά από 2 χρόνια που το είχα .

Μπορώ να πω ότι είναι το καλύτερο κινητό που είχα μέχρι τώρα .

Μακάρι και το note 20 ultra να βγει το ίδιο καλό .

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...