Jump to content

Samsung Galaxy Note 9


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μου ηρθε η ενημερωση σημερα , το εχει περασει κανεις ?

Λεει για ιμοτζι , καινουργια εφε καμερας κτλ υπαρχει καποια βελτιωση ? μπαταρια ?

 

Ανεπιφύλακτα :)

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Απ' ότι βλέπω και συγκρίνω στο κινητό μου με την ίδια εφαρμογή, έχω καλύτερες επιδόσεις 15 μήνες μετά...

(Με ποιόν τρόπο ανεβάζω φωτό?)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Μετά την ενημέρωση και το OneUi 2.5 έχει παρατηρήσει κανείς ότι δεν μπορείς να κάνεις πλέον back στο πληκτρολόγιο με τα Full screen gestures ; Γιατί θυμάμαι ότι πρώτα είχε επιλογή να μπορείς να κάνεις back το είχα ενεργοποιήσει και μετά την ενημέρωση για να γίνει back πρέπει να κατέβει το πληκτρολόγιο ή να κανείς από πάνω του. Το έβγαλαν αυτό δεν γίνεται πλέον;

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Απ' ότι βλέπω και συγκρίνω στο κινητό μου με την ίδια εφαρμογή, έχω καλύτερες επιδόσεις 15 μήνες μετά...

(Με ποιόν τρόπο ανεβάζω φωτό?)

Παραπάνω από 6:50 sot σε 32 ώρες λειτουργίας και 15% υπόλοιπο; Για ανέβασε να δούμε.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το βγάλατε;e8edb095370da24384094c5926d6f898.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ευχαριστώ πολύ. Δυστυχώς με τη Sammy ακόμα και τα αυτονόητα πρέπει να τα ψάχνεις

Νοτάκιας από τα γενοφάσκια του.
Link to comment
Share on other sites

Περίεργη παρατήρηση..... Ομολογώ ότι με την ίδια χρήση και τις ίδιες ρυθμίσεις... Όταν είμαι στο WiFi του σπιτιού μου, πέφτει γρηγορότερα η μπαταρία.... Υπάρχει κάποια ρυθμίση ή κάτι να προσέξω? Πριν την τελευταία μεγάλη ενημέρωση δεν το είχα αυτό το φαινόμενο... Κατά τ άλλα όλα καλά όλα μ ένα μέσο όρο 6 ώρες sot

 

Σας ευχαριστώ θερμά εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Περίεργη παρατήρηση..... Ομολογώ ότι με την ίδια χρήση και τις ίδιες ρυθμίσεις... Όταν είμαι στο WiFi του σπιτιού μου, πέφτει γρηγορότερα η μπαταρία.... Υπάρχει κάποια ρυθμίση ή κάτι να προσέξω? Πριν την τελευταία μεγάλη ενημέρωση δεν το είχα αυτό το φαινόμενο... Κατά τ άλλα όλα καλά όλα μ ένα μέσο όρο 6 ώρες sot

 

Σας ευχαριστώ θερμά εκ των προτέρων

 

Εχεις το ChangeLog της ενημερωσης?

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους , επειδή είδα ότι το battery health είναι 79% και έχω ακόμα 3 μήνες εγγύηση στο τηλέφωνο ( 2 χρόνια ) , γνωρίζω ότι πέρασε ο ένας χρόνος για εγγύηση μπαταρίας , ξέρετε πόσο στοιχίζει η αλλαγή μπαταρίας ?

ευχαριστώ...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους , επειδή είδα ότι το battery health είναι 79% και έχω ακόμα 3 μήνες εγγύηση στο τηλέφωνο ( 2 χρόνια ) , γνωρίζω ότι πέρασε ο ένας χρόνος για εγγύηση μπαταρίας , ξέρετε πόσο στοιχίζει η αλλαγή μπαταρίας ?

 

ευχαριστώ...

Μισή τιμή νομίζω κάπου στα 25.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Build Number : N960FXXU5ETF5

Android version : Q(Android 10)

Release Date : 2020-06-23

Security patch level : 2020-06-01

 

Αυτή είναι :)

 

Δεν ειναι αυτο. Τα νεα χαρακτηριστικά που πρόσθεσε θα πρέπει να δεις.

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Θέλω αν μπορείτε να με βοηθήσετε να κάνω μία ρύθμιση αν υπάρχει.

Όταν πάμε να κάνουμε κάτι share π.χ. μία φωτογραφία μας εμφανίζει κάποιες επιλογές και στη συνέχεια από κάτω εμφανίζει όλες τις πιθανές επιλογές.

Αυτές οι πρώτες επιλογές θεωρεί ότι είναι θεωρητικά οι πιο συχνές παρόλα αυτά δεν είναι.

Πώς αλλάζουμε τις επιλογές αυτές.

Παράδειγμα μου εμφανίζει να κάνω sharing στο What's Up μία επαφή που μόνο μία φορά έχω στείλει και σε άλλες επαφές που στέλνω συνέχεια στο What's up δεν μου τις εμφανίζει σε αυτό το σημείο.

Πρέπει να βρω που είναι το WHAT'S UP και από εκεί να βρω την επαφή που θέλω.

Αλλάζει αυτό από κάπου.

Δηλαδή ποιος είναι ο τρόπος γιά να μου εμφανίζει επαφές που θέλω πρώτα για άμεση αποστολή;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα..Παιδιά από που μπορώ να δω πότε θα μου ρθει σε μένα αναβάθμιση? Γενικά έχω να κάνω ακόμη και από τις ενημερώσεις ασφαλείας από το Νοέμβριο...Έτσι πρέπει να είναι?8ded5c3a8b12a11960c43e4273a52b3d.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια γινονται αναφορες για προβληματα στην οθονη σε διαφορα σαιτ κυριως μετα την ενημερωση μαρτιου, αυτην την στιγμη εχει ερθει και του ιουνιου και λενε οτι λυνει το προβλημα αλλα βαριομουν να το κανω. Εχει καποιος μηπως προβλημα απο τους κατοχους εδω? Μηπως να κανω την ενημερωση ?
Link to comment
Share on other sites

Εγώ κανένα θέμα με την οθόνη. Μόνο με τη μπαταρία έχω θέμα που δε λέει να τελειώσει!!ae51af63b9190d6d2afd41d6c09a85d1.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τι είναι αυτό πάλι;

https://techblog.gr/mobile/samsung-galaxy-note-9-ayxanontai-oi-anafores-gia-provlimata-stin-othoni/

Εσείς έχετε τέτοιο πρόβλημα?

Υ.Γ. scam της εταιρείας??? "μπαααα απίθανο είναι"... τι είναι iphone?

Όλοι γρήγορα στο Note 20 ultra+...σαν δεν ντρέπεστε να μην έχετε προβλήματα(=Στάλθηκε από Oneplus 2028pro)!!!!!!!

Edited by Guest74
Link to comment
Share on other sites

Εγώ, αυτό που παρατήρησα μετά το update είναι ότι δεν ανταποκρίνεται πάντα η οθόνη.

Δηλαδή πληκτρολογώ και σε μερικά σημεία δεν ανταποκρίνεται. Η πάω να επιλέξω κάτι και αυτό με γράφει...

Σπάνια αλλά συμβαίνει... Κατά τα άλλα δεν έχω άλλο θέμα.

Τα μυαλά, όπως και τα αλεξίπτωτα, δουλεύουν καλύτερα όταν είναι ανοιχτά!
Link to comment
Share on other sites

Ωπ τώρα που λες κάτι στραβά τέτοια κολλήματα οθόνης μου έκανε σήμερα το απόγευμα στο instagram και στις ιντερνετικές πληρωμές....και νευρίαζα!!!!

Ελα Παναγίαμ' με τον πόνο μας παίζουν οι μακάκες!!!

Θα το κοιτάξω και σε άλλες εφαρμογές και τα ξαναλέμε...

Edited by Guest74
Link to comment
Share on other sites

Θέλω αν μπορείτε να με βοηθήσετε να κάνω μία ρύθμιση αν υπάρχει.

Όταν πάμε να κάνουμε κάτι share π.χ. μία φωτογραφία μας εμφανίζει κάποιες επιλογές και στη συνέχεια από κάτω εμφανίζει όλες τις πιθανές επιλογές.

Αυτές οι πρώτες επιλογές θεωρεί ότι είναι θεωρητικά οι πιο συχνές παρόλα αυτά δεν είναι.

Πώς αλλάζουμε τις επιλογές αυτές.

Παράδειγμα μου εμφανίζει να κάνω sharing στο What's Up μία επαφή που μόνο μία φορά έχω στείλει και σε άλλες επαφές που στέλνω συνέχεια στο What's up δεν μου τις εμφανίζει σε αυτό το σημείο.

Πρέπει να βρω που είναι το WHAT'S UP και από εκεί να βρω την επαφή που θέλω.

Αλλάζει αυτό από κάπου.

Δηλαδή ποιος είναι ο τρόπος γιά να μου εμφανίζει επαφές που θέλω πρώτα για άμεση αποστολή;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Direct share λέγεται και δεν γίνεται να αλλάξεις τίποτα. Είναι ενσωματωμένο στο Android. Διάβασε και εδώ:

 

https://eu.community.samsung.com/t5/galaxy-s10e-s10-s10-s10-5g/one-ui-2-direct-share-menu/td-p/1443823

Link to comment
Share on other sites

Σας έχω νέα.....http://translate.google.com/translate?hl=el&sl=auto&tl=el&u=https%3A%2F%2Fwww.androidworld.it%2F2020%2F07%2F24%2Fattesa-galaxy-note-20-potete-gustarvi-suoi-sfondi-ufficiali-foto-download-721903%2F

Εδώ τα βρίσκουμε: https://www.androidworld.it/2020/07/24/attesa-galaxy-note-20-potete-gustarvi-suoi-sfondi-ufficiali-foto-download-721903/

Link to comment
Share on other sites

Σας έχω νέα.....http://translate.google.com/translate?hl=el&sl=auto&tl=el&u=https%3A%2F%2Fwww.androidworld.it%2F2020%2F07%2F24%2Fattesa-galaxy-note-20-potete-gustarvi-suoi-sfondi-ufficiali-foto-download-721903%2F

Εδώ τα βρίσκουμε: https://www.androidworld.it/2020/07/24/attesa-galaxy-note-20-potete-gustarvi-suoi-sfondi-ufficiali-foto-download-721903/

 

Ωραίος ευχαριστούμε!

 

Μια γρήγορη ερώτηση.

 

Με 2 sim ενεργές, Bluetooth και Wi-Fi συνέχεια ανοιχτό, σας ακούγεται λογικό να έχω μαξ 3 ώρες sοt με light χρήση;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...