Jump to content

Samsung Galaxy Note 9


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά τι γίνεται με το Samsung cloud? Η Sammy καταργεί (;) τον free χώρο των 15GB για το συγχρονισμό και μας δίνει 5GB free στο One Drive της Mictosoft.

 

Πώς μπορώ να δώ τι αρχεία έχω στο Samsung cloud? Γίνεται να τα κατεβάσω και να ταποθηκέυσω; Γίνεται να σβήσω ότι δε χρειάζομαι;

TNX

Νοτάκιας από τα γενοφάσκια του.
Link to comment
Share on other sites

Αναβαθμιστήκατε?

Τέλος Ιουνίου ε? Ωραία!

.......

Δοκιμαστικά διαπίστωσα:

1) Καλύτερη μπαταρία, διαρκεί περισσότερο αλλά αργεί να φορτίσει

2) Καλύτερες φωτό και καλύτερα εφέ

3) Το κινητό γενικά ρολάρει λίγο καλύτερα και ασφαλώς χωρίς προβλήματα-σκαλώματα.

4) Η αυθεντική ρομ είναι 2-3 βηματάκια πίσω από αυτές του παρεμπορίου!!!

Edited by Guest74
Link to comment
Share on other sites

Μετά από φωτογραφίες μέσα σε πισίνα και μέσα στο νερό της πισινας, τι πρέπει να κάνουμε στο κινητό;

 

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μετά από φωτογραφίες μέσα σε πισίνα και μέσα στο νερό της πισινας, τι πρέπει να κάνουμε στο κινητό;

 

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Να το πας στο σέρβις!!

 

Πέρα από την πλάκα πάντως (που ελπίζω να μη γίνει αλήθεια), καλό είναι να το βάλεις με ελαφριές κινήσεις σε ένα λεκανακι με καθαρό νερό βρύσης κ να το ξεπλύνεις εκεί, γιατί το νερό της πισίνας έχει χλώριο κ μπορεί να επηρεάσει τα αυτοκόλλητα της συσκευής. Πάντα με ελαφριές κινήσεις κι όχι νερό με πίεση, ούτε καν κάτω από τη βρύση.

Edited by thodragon
Link to comment
Share on other sites

Στο sammobile πλέον δεν σε αφήνει να κατεβάσεις τη ROM;

Το έχουνε κάνει με λεφτά;

Προχθές κατέβασα και σήμερα δεν με αφήνει έχει αλλάξει κάτι στις τελευταίες ημέρες;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μετά από φωτογραφίες μέσα σε πισίνα και μέσα στο νερό της πισινας, τι πρέπει να κάνουμε στο κινητό;

Τίποτα! (Άσε που δεν σ' αφήνει ούτε η ίδια η συσκευή να την χρησιμοποιήσεις π.χ. φόρτιση γιατί σου βγάζεις συνεχές προειδοποιητικό μήνυμα για στέγνωμα με κρυο αέρα με πιστολάκι μαλλιών)! Γενικώς την έκατσες τη βάρκα! Αλλά εσύ συνέχισε να τραβάς φωτό σε λίμνες, θάλασσες και ωκεανούς!

Μάλιστα στείλε μας καμιά για συγκριτικό test (αν κάνεις recovery ή τις έσωσες σε cloud) αλλά και για να το θυμάσαι (Αιωνία του η μνήμη, Κυριακή που είναι σήμερα. Ρίξτου και κανα τρισάγιο μιας και το έριξες και στην πισίνα) πως λειτουργούσε καλά (γιατί και να το φτιάξεις θα σου βγάζει πάντα προβληματάκια)!

Σάματις εμείς δεν το αλλάζουμε κάθε χρόνο, παρόλου που δεν μας πέφτει σε πισίνες (ψυχολογική υποστήριξη..λέγεται αυτό)!

Πάντως το Note 20 Ultra σε περιμένει, αν βάλεις βαθια το χέρι στην τσέπη σου! Τηλεφωνάρα, τι να λέμε και εμείς οι θνητοί!

Υ.Γ. Το παλιό Νοτάρι δώστο στην γυναίκα ή στην φίλη σου (μιας και έχει πενάκι, εντυπωσιάζονται), γιατί και να μην δουλεύει καλά, δεν θα καταλαβαίνει τις τεχνολογικές του ελλείψεις!!!

Edited by Guest74
Link to comment
Share on other sites

Στο sammobile πλέον δεν σε αφήνει να κατεβάσεις τη ROM;

Το έχουνε κάνει με λεφτά;

 

Ναι! Μυρίστηκαν ότι έχεις αρκετά από αυτά και είπαν να κερδίσουν λίγα μιας και δεν πουλάνε αρκετές συσκευές τώρα τελευταία!

Link to comment
Share on other sites

Η ερώτηση δεν αφορούσε το Note. Δεν τρελάθηκα ακόμα.

Αφορά το S7 που έδωσα στον γιο μου, 12 ετών.

Πήγε πισίνα με παιδιά (κυρίως κορίτσια, 1/5 τα αγόρια) οπότε μιας και του είχα πει ότι το κινητό είναι αδιάβροχο είπε να δει το λόγου του αληθές.

Δεν του εξήγησα επαρκώς τη εννοούν οι εταιρείες με το "αδιάβροχο".

Οπότε ρώτησα εδώ μιας και αυτό το forum παρακολουθώ.

Βέβαια οφείλω να πω ότι από εχτές το πρωί που το έβαλε στην πισίνα και τραβούσε φωτογραφίες και κάτω από το νερό, δεν έχει δείξει κάποιο πρόβλημα.

Προληπτικά και όχι μόνο όταν μου το είπε, το πέρασα με νερό βρύσης.

Ακόμα όλα καλά.

Ελπίζω και στο μέλλον.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για ποιο λόγο να μην το βάλει κάποιος σε πισίνα για φωτογραφίες;

Πέρα από το ψυχολογικό (ούτε εγώ θα το κάνω), η συσκευή έχει πιστοποίηση ΙΡ68.

Οπότε δεν μετράει ούτε η γνώμη μου, ούτε του κυρ - Μήτσου!!

Αν πλυθεί κατευθείαν δε βρίσκω το λόγο να μην το β κάνει κάποιος.

Το ξαναλέω, για να μην παρεξηγηθώ! Ούτε εγώ θα το έκανα - από ψυχολογικής πλευράς!

:)

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το S7 edge και το S8 το είχα βάλει πισίνα,αλλά όχι βαθιά Μέχρι 70 πόντους από την επιφάνεια .

Δεν λέω να το κάνετε φυσικά.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Στο sammobile πλέον δεν σε αφήνει να κατεβάσεις τη ROM;

Το έχουνε κάνει με λεφτά;

Προχθές κατέβασα και σήμερα δεν με αφήνει έχει αλλάξει κάτι στις τελευταίες ημέρες;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Γιατι δεν κατεβαζεις αμεσα και γρηγορα με την παρακατω διαδικασια?--->>> https://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=474491

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδία, μιά ερώτηση.

 

Όταν επιλέγετε για φωνητική πληκτρολόγηση το google, το κραταέι σαν προεπιλογή για να μένει μόνιμα ή το ξεχνάει μετά και στο επόμενο μύνημα θα πρέπει να το ξαναεπιλέξετε;

 

Σε μένα επιστρέφει πάντα στο πληκτρολόγιο Samsung

ΤΝΧ

Νοτάκιας από τα γενοφάσκια του.
Link to comment
Share on other sites

Για ποιο λόγο να μην το βάλει κάποιος σε πισίνα για φωτογραφίες;

Πέρα από το ψυχολογικό (ούτε εγώ θα το κάνω), η συσκευή έχει πιστοποίηση ΙΡ68.

Οπότε δεν μετράει ούτε η γνώμη μου, ούτε του κυρ - Μήτσου!!

Αν πλυθεί κατευθείαν δε βρίσκω το λόγο να μην το β κάνει κάποιος.

Το ξαναλέω, για να μην παρεξηγηθώ! Ούτε εγώ θα το έκανα - από ψυχολογικής πλευράς!

:) Sent from my SM-N960F using Tapatalk

 

Ένα τσικ καφέ μου χύθηκε έξω στην θήκη του και κοντά στην υποδοχή φόρτισης και άρχισε να μου βγάζει μηνύματα του τύπου "Στέγνωστέ το με πιστολάκι... δεν φορτίζει κλπ"! Μετά από μισή μέρα συνήλθε κι ας ήταν ένα τίποτα! Που να μπει σε νερό!! Φαίνεται πως εκεί κοντά έχουν προειδοποιητικούς σένσορες...που σε προειδοποιούν με το bixby "Μην κάνεις ******** (σε 1.200E αξίας πράγμα) δεν είναι ρολόι (Mi Band 5) με δυνατότητες κολυμβητηρίου κι ας είναι IP68"!!!:D:D

Υ.Γ. Ζημιά από νερό δεν καλύπτεται με την εγγύηση σε καμία εταιρεία. Ουπς!

Edited by Guest74
Link to comment
Share on other sites

Σε περιπτωση που καει πιξελ και το τηλεφωνο ειναι στην εγγυηση τι παιζει ;; ξερει κανεις κατι ;;

Η περιπτωση σου ακριβως.

 

https://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=8040413

Link to comment
Share on other sites

Η περιπτωση σου ακριβως.

 

https://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=8040413

 

Φιλε σ'ευχαριστω παρα πολυ ...μακαρι να εχω κι'εγω αυριο την ιδια αντιμετωπιση εδω στην Θεσσαλονικη.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στην παρεα :)

 

Εδω και λιγες μερες παρατηρω οτι σβηνει η οθονη της συσκευης μου και μετα απο λιγο κανει soft reboot. Αυτο συμβαινει οταν η μπαταρια ειναι στο 30% και μια ακομα φορα οταν πεφτει στο 15%. Εχει κανεις το ιδιο προβλημα; Η αληθεια ειναι οτι το τελευταιο διαστημα δεν εκανα σωστες φορτισεις τη συσκευη μου. Το φορτιζα πληρως και ας ειχα 50% διαθεσιμο, καθαρα λογο δουλειας.

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Μήπως τα έχει φτύσει η μπαταρία σου?

Τα περίεργα reboot οφείλονται στην μπαταρία τις περισσότερες φορές

Samsung Note 9/Samsung Note 3

Samsung Tab pro 8.4/Samsung Tab 3 7"  

Samsung Tab A 2019 10.1''

 

Link to comment
Share on other sites

Το κουμπί στο S Pen για να τραβάς φωτογραφία το έχουνε απενεργοποιήσει δεν υπάρχει αυτή η επιλογή πλέον;

Άκυρο.

Με κάποιον date άλλαξαν τη ρύθμιση και το έχουν απενεργοποιημένο και θέλει πάλι ενεργοποίηση γ*** τις ******** της Samsung.

Εγώ έχω ρυθμισμένο το κινητό έτσι όπως θέλω και με κάποια update πάει και το γ***** ήθελα να τραβήξω μία φωτογραφία και έβγαλα το Spen μετά έπρεπε να καθίσω να ψάχνω να βρω πού είναι η ρύθμιση για την ώρα που ήθελα να τραβήξω φωτογραφία ομως και όχι μετά από ένα σωρό ψάξιμο γιατί δεν δουλεύει το κουμπί στο spen

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by agriniopk
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει κανείς το ρολόι Samsung Galaxy Watch Active2 για να μου πει εάν δουλεύει σε όλες τις λειτουργίες του άψογα με το Note 9;

Σε κάποια κριτική διάβασα ότι το συγκεκριμένο ρολόι λειτουργεί σε όλες τις ρυθμίσεις του από Note 10 και πάνω. Ισχύει κάτι τέτοιο;

Link to comment
Share on other sites

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[/color]

Γειά σας παιδία, μιά ερώτηση.

 

Όταν επιλέγετε για φωνητική πληκτρολόγηση το google, το κραταέι σαν προεπιλογή για να μένει μόνιμα ή το ξεχνάει μετά και στο επόμενο μύνημα θα πρέπει να το ξαναεπιλέξετε;

 

Σε μένα επιστρέφει πάντα στο πληκτρολόγιο Samsung

ΤΝΧ

 

μετα την τελευταια αναβαθμιση αυτο κανει και σε εμενα . μου χει σπασει τα νευρα

Link to comment
Share on other sites

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[/color]

 

μετα την τελευταια αναβαθμιση αυτο κανει και σε εμενα . μου χει σπασει τα νευρα

Αυτό το βγάλατε;e8edb095370da24384094c5926d6f898.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τεχνική ερώτηση ξεκάθαρα από περιέργεια... Δεδομένου ότι το ευρωπαϊκό μοντέλο έχει τα ίδια parts με το Αμερικάνικο, πιστεύετε ότι αν υποθετικά γινόταν αλλαγή της motherboard σε μια με snapdragon, θα δούλευε το κινητό;
Link to comment
Share on other sites

Τεχνική ερώτηση ξεκάθαρα από περιέργεια... Δεδομένου ότι το ευρωπαϊκό μοντέλο έχει τα ίδια parts με το Αμερικάνικο, πιστεύετε ότι αν υποθετικά γινόταν αλλαγή της motherboard σε μια με snapdragon, θα δούλευε το κινητό;

 

Το τηλεφωνο θα δουλευε, η sim οχι.

 

Σημερα εβαλα το Android Q και πραγματικα εχω μεινει εκπληκτος, ειδικα με τη μπαταρια :)

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε η ενημερωση σημερα , το εχει περασει κανεις ?

Λεει για ιμοτζι , καινουργια εφε καμερας κτλ υπαρχει καποια βελτιωση ? μπαταρια ?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...