Jump to content

Samsung Galaxy Note 9


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδιά καλησπέρα, να κάνω και εγώ μια ερώτηση μιας και μιλάμε για εγγυήσεις; μου έσπασε το κουμπί από το πενάκι που το πατάς για να μπαίνει και να βγαίνει το πενάκι στο κινητό. Το πενάκι το χρησιμοποιώ ελάχιστα και δεν έχω κάνει κάποια κακή χρήση. Έσπασε μόνο του, λόγω μικρής αντοχής. Υπάρχει περίπτωση να μου το αλλάξουν στην εγγύηση;

 

Χλωμό.Πλήρωσα 27€ στο σέρβις.Εξετάζοντας το γιατί έσπασε,έβγαλα το συμπέρασμα ότι έφταιγε η θήκη που είχα.Το άνοιγμα της για το πενάκι ήταν στενό,με αποτέλεσμα το χ/ερι να βάλει μεγαλύτερη δύναμη πλάγια,και έτσι να σπάσει το κουμπί.Αν έχεις τέτοια θήκη,βάλε τη Samsung γκρίζου χρώματος,με το πορτάκι πίσω που ανοίγει για να στηρίζει το κινητό αν βλέπεις κάποιο βίδεο.Το άνοιγμα που έχει για το πενάκια είναι μεγάλο και έτσι και με λίγη προσοχή δεν θα σου ξανασπάσει.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

"ΠΟΙΟΣ ΕΙΔΕ ΤΟ ΘΕΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟΝ ΦΟΒΗΘΗΚΕ"

Samsung Galaxy Note 9 αρχίζει να λαμβάνει το One UI 2.1, ξεκίνησε στη Γερμανία....

https://www.hdblog.it/smartphone/articoli/n522248/samsung-galaxy-note-9-one-ui-2-1-aggiornamento/

https://gr.gizchina.com/2020/06/10/galaxy-note-9-xekinise-i-anavathmisi-toy-se-one-ui-2-1/

Edited by Guest74
Link to comment
Share on other sites

"ΠΟΙΟΣ ΕΙΔΕ ΤΟ ΘΕΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟΝ ΦΟΒΗΘΗΚΕ"

Samsung Galaxy Note 9 αρχίζει να λαμβάνει το One UI 2.1, ξεκίνησε στη Γερμανία....

https://www.hdblog.it/smartphone/articoli/n522248/samsung-galaxy-note-9-one-ui-2-1-aggiornamento/

https://gr.gizchina.com/2020/06/10/galaxy-note-9-xekinise-i-anavathmisi-toy-se-one-ui-2-1/

Πολύ ευχάριστο νέο !

Link to comment
Share on other sites

"ΠΟΙΟΣ ΕΙΔΕ ΤΟ ΘΕΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟΝ ΦΟΒΗΘΗΚΕ"

Samsung Galaxy Note 9 αρχίζει να λαμβάνει το One UI 2.1, ξεκίνησε στη Γερμανία....

https://www.hdblog.it/smartphone/articoli/n522248/samsung-galaxy-note-9-one-ui-2-1-aggiornamento/

https://gr.gizchina.com/2020/06/10/galaxy-note-9-xekinise-i-anavathmisi-toy-se-one-ui-2-1/

 

Tips2018 είσαι ακόμα με την custom? Εντυπώσεις;

Link to comment
Share on other sites

Ναι είμαι με την aroma + ALEXIS ROM_1.5 for the Samsung Galaxy Note 9(SM-N960F) (τελευταία χθεσινή αναβάθμιση).

Όλα λειτουργούν άριστα, είναι μια πολύ γρήγορη ρομ με πολλά καλούδια (π.χ. OneUI 2.1, Night Hyperlapse Mode, Night Mode Zoom)

και το κυριότερο δεν χάνεις και το καλό λειτουργικό της Sams!

Edited by Guest74
Link to comment
Share on other sites

Ναι είμαι με την aroma + ALEXIS ROM_1.5 for the Samsung Galaxy Note 9(SM-N960F) (τελευταία χθεσινή αναβάθμιση).

Όλα λειτουργούν άριστα, είναι μια πολύ γρήγορη ρομ με πολλά καλούδια (π.χ. OneUI 2.1, Night Hyperlapse Mode, Night Mode Zoom)

και το κυριότερο δεν χάνεις και το καλό λειτουργικό της Sams!

 

Ευχαριστώ για την απάντηση. Kernel παίζεις στοκ να φανταστώ για να δουλεύουν όλα καλά;

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα κανα 2-3 (ό,τι κυκλοφορεί δηλαδή) για τα οποία δεν είχα κανένα παράπονο, αλλά τελικά έμεινα μ' αυτό της ρομ!

Ήρθε το 2.1 ή όχι ακόμη (Συνήθως κάνει μια εβδομάδα μετά την εμφάνιση στην Γερμανία)?

Πάντως θα είναι η τελευταία επίσημη αναβάθμιση που θα πάρει, και μετά.....Τέλος!

Αλλάζουμε μπαταρία πριν την διετία και πάμε στο Νote 21 όταν θα φοράει μανίσιο Android 11 και Snap!

Διαφορετικά από τώρα Lineage OS 18 Developer Preview Beta. (Android 11R / Lineage OS 18)

https://rootmygalaxy.net/android-11-r-updates/

Edited by Guest74
Link to comment
Share on other sites

https://drive.google.com/file/d/1SsjTk9mUOU_SmcwzNiBzUBO_5hFB-J7v/view?usp=sharing

καλησπερα . Θα ηθελα να μαθω εαν μπορειται να μου πειτε εαν μπορω να βαλω android 10 η' γιατι δεν παιρνω αναβαθμισεις. εχει ακομη το android 9 .

Ευχαριστω .

note 9

πολωνιας EUR\EUR,EUR\XEO

N960FXXU2CSA2

Edited by discoiii
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στην παρέα :)

 

Χτες μετά από τόσο καιρό αποφάσισα να αφαιρέσω την προστατευτική μεμβράνη και να βάλω τζαμάκι. Παρατήρησα ότι μεταξύ της θήκης Spiegel και του τζαμιού, υπάρχει ένα κενό περίπου 1 χιλιοστό (από αριστερά και δεξιά). Όσοι χρησιμοποιείται τζάμι με θήκη, έχετε και εσείς το ίδιο θέμα με μένα;

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στην παρέα :)

 

Χτες μετά από τόσο καιρό αποφάσισα να αφαιρέσω την προστατευτική μεμβράνη και να βάλω τζαμάκι. Παρατήρησα ότι μεταξύ της θήκης Spiegel και του τζαμιού, υπάρχει ένα κενό περίπου 1 χιλιοστό (από αριστερά και δεξιά). Όσοι χρησιμοποιείται τζάμι με θήκη, έχετε και εσείς το ίδιο θέμα με μένα;

 

Αν δεν υπάρχει θα στο πετάει το τζαμάκι. Είναι θήκες tempered glass friendly και τζαμακια case friendly ;)

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν υπάρχει θα στο πετάει το τζαμάκι. Είναι θήκες tempered glass friendly και τζαμακια case friendly ;)
Ααααα μάλιστα. Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου. Προς στιγμή νόμιζα ότι είχε θέμα το τζαμάκι και με στεναχώρησε. Καλή συνέχεια

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Το One ουι! 2.1 βρίσκεται από προχθες στην Ινδία (μετά την Γερμανία) γιατί εδώ ο μήνας σήμερα έχει πάλι...

https://www.sammobile.com/news/samsung-galaxy-note-9-one-ui-2-1-update-released-in-india/

Edited by Guest74
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

 

μέχρι λίγο καιρό πριν, συνέδεα το Samsung note 9, μέσω απλού usb καλωδίου, στη θύρα usb του υπολογιστή μου και μέσω του προγράμματος Samsung DeX που έxω κατεβάσει στα Windows 10 με τη μια μου άνοιγε στον υπολογιστή το περιβάλλον εργασίας. Δεν εννόω ότι έκανε mirroring την οθόνη του κινητού, αλλά ότι άνοιγε το περιβάλλον εργασίας κάτι σαν τα windows…

 

Τώρα όταν συνδέω το κινητό μου δεν μου ανοίγει καθόλου αυτό το περιβάλλον.

 

Το έχετε δοκιμάσει, το κάνει και σε εσάς;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

 

μέχρι λίγο καιρό πριν, συνέδεα το Samsung note 9, μέσω απλού usb καλωδίου, στη θύρα usb του υπολογιστή μου και μέσω του προγράμματος Samsung DeX που έxω κατεβάσει στα Windows 10 με τη μια μου άνοιγε στον υπολογιστή το περιβάλλον εργασίας. Δεν εννόω ότι έκανε mirroring την οθόνη του κινητού, αλλά ότι άνοιγε το περιβάλλον εργασίας κάτι σαν τα windows…

 

Τώρα όταν συνδέω το κινητό μου δεν μου ανοίγει καθόλου αυτό το περιβάλλον.

 

Το έχετε δοκιμάσει, το κάνει και σε εσάς;

+1

(δέκα χαρακτήρες)

Link to comment
Share on other sites

Έχει απενεργοποιηθεί και σε εσάς;

 

Έχω ψάξει αρκετά για αυτό το θέμα στο διαδίκτυο και δεν βρίσκω αναφορές για το ότι έχουν πρόβλαμα.

Link to comment
Share on other sites

Έχει απενεργοποιηθεί και σε εσάς;

 

Έχω ψάξει αρκετά για αυτό το θέμα στο διαδίκτυο και δεν βρίσκω αναφορές για το ότι έχουν πρόβλαμα.

 

Όχι κανονικά δουλεύει. Τώρα από αυτό σου γράφω.

Εάν συρεις το ποντίκι ψηλά στο παράθυρο του DeX βγαίνει ένα γραναζάκι. Κοίταξε εκεί μήπως έχεις απενεργοποιήσει την αυτόματη έναρξη του προγράμματος με τον υπολογιστή.

Φυσικά γίνεται να εκκινήσεις και εσύ το πρόγραμμα αλλά φαντάζομαι ρωτάς γιατί δεν ξεκινά αυτόματα....

Link to comment
Share on other sites

Όχι κανονικά δουλεύει. Τώρα από αυτό σου γράφω.

Εάν συρεις το ποντίκι ψηλά στο παράθυρο του DeX βγαίνει ένα γραναζάκι. Κοίταξε εκεί μήπως έχεις απενεργοποιήσει την αυτόματη έναρξη του προγράμματος με τον υπολογιστή.

Φυσικά γίνεται να εκκινήσεις και εσύ το πρόγραμμα αλλά φαντάζομαι ρωτάς γιατί δεν ξεκινά αυτόματα....

Σε ευχαριστώ για την απόκριση.

Ξαναπέρασα drivers, το δοκίμασα σε δύο διαφορετικούς υπολογιστές. Δεν μου εμφανίζει καν στο notification menu το Samsung Dex.

 

Σημαντίκο που το ξέχασα πριν. Δοκιμάζω με μεταχειρισμένο Note 9 διότι το προηγούμενο Note 9 μου το έκλεψαν πριν μια εβδομάδα...

 

Μήπως παίζει ρόλο το hardware;

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα δοκίμασα να συνδέσω το note 9 με mirrolink και πλέον δεν συνδέεται. Η υποστήριξη του car mode ήταν μέχρι 1 Ιουνίου.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα δοκίμασα να συνδέσω το note 9 με mirrolink και πλέον δεν συνδέεται. Η υποστήριξη του car mode ήταν μέχρι 1 Ιουνίου.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Βάλε android auto.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 31 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σε ευχαριστώ για την απόκριση.

 

Ξαναπέρασα drivers, το δοκίμασα σε δύο διαφορετικούς υπολογιστές. Δεν μου εμφανίζει καν στο notification menu το Samsung Dex.

 

 

 

Σημαντίκο που το ξέχασα πριν. Δοκιμάζω με μεταχειρισμένο Note 9 διότι το προηγούμενο Note 9 μου το έκλεψαν πριν μια εβδομάδα...

 

 

 

Μήπως παίζει ρόλο το hardware;

Και σε εμένα δουλεύει μια χαρά το DeX.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αναφέρεστε σε σύνδεση μόνε ένα απλό usb type c καλώδιο, σωστά;;

 

Μόλις έκανα και hard reset και δοκίμασε με το τηλέφωνο καθαρό χωρίς τα backup μου και πάλι όταν συνδέω το καλώδιο μου γράφει στη γραμμή ειδοποιήσεων Σύστμα Android Φόρτιση μέσω USB

 

Όπως έγραψα το note 9 που προσπαθώ ειναί αυτό που αγόρασα τώρα μεταχειρισμένο. Το δικό μου, μου το έκλεψαν πριν μια εβδομάδα.

Link to comment
Share on other sites

Αναφέρεστε σε σύνδεση μόνε ένα απλό usb type c καλώδιο, σωστά;;

 

Μόλις έκανα και hard reset και δοκίμασε με το τηλέφωνο καθαρό χωρίς τα backup μου και πάλι όταν συνδέω το καλώδιο μου γράφει στη γραμμή ειδοποιήσεων Σύστμα Android Φόρτιση μέσω USB

 

Όπως έγραψα το note 9 που προσπαθώ ειναί αυτό που αγόρασα τώρα μεταχειρισμένο. Το δικό μου, μου το έκλεψαν πριν μια εβδομάδα.

 

Αν πατήσεις πάνω στην ειδοποιήση, δε σου βγάζει επιλογές λειτουργίας κάθε φορά που θα συνδέεις το καλώδιο;

Link to comment
Share on other sites

Με το προηγούμενο κινητό με τη μια με το που συνέδεα το καλώδιο μου εμφάνισε στις ειδοποιήσεις Samsung DeX.

Τώρα βγαζει Φόρτιση μέσω USB,

 

Επίσης παιδιά, μήπως κάτι παίζει με Knox και το τηλέφωνο που πήρα έχει καμμια περιέργη bussiness έκδοση;

Ακολούθησα και αυτές τις οδηγίες και πάλι δεν έγινε κάτι, γιατί κάποια στιγμή μου ζητάει κωδικούς για το Knox...

 

https://www.samsung.com/us/support/troubleshooting/TSG01001565/

Link to comment
Share on other sites

Το DeX με καλώδιο usb το έβαλαν σε android 10. Μήπως είσαι σε android 9; βάλε το Samsung phone info για να δεις εύκολα και το εάν έχει χτυπημένο Knox.
Link to comment
Share on other sites

Το DeX με καλώδιο usb το έβαλαν σε android 10. Μήπως είσαι σε android 9; βάλε το Samsung phone info για να δεις εύκολα και το εάν έχει χτυπημένο Knox.

 

Την 9 /SDK 28 (Pie) έχω.

Στο Knox γράφει 0x0. Δεν κατάλαβα τι είναι το χτυπημένο Knox..

 

Σε κάποιους από εσάς έχει περαστεί η έκδοση android 10; Λέτε να την είχα και εγώ στο παλιό μου κινητό και για αυτό τώρα με το νέο μεταχειρισμένο δεν μπορώ να συνδεθώ λόγω του ότι έχει την 9;

Link to comment
Share on other sites

Την 9 /SDK 28 (Pie) έχω.

 

Στο Knox γράφει 0x0. Δεν κατάλαβα τι είναι το χτυπημένο Knox..

 

 

 

Σε κάποιους από εσάς έχει περαστεί η έκδοση android 10; Λέτε να την είχα και εγώ στο παλιό μου κινητό και για αυτό τώρα με το νέο μεταχειρισμένο δεν μπορώ να συνδεθώ λόγω του ότι έχει την 9;

Το DeX μέσω απλού καλωδίου υποστηρίζεται μόνο στο android 10. Από τη στιγμή που είσαι με android 9 πρέπει να κάνεις αναβάθμιση σε 10.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...