Jump to content

Samsung Galaxy Note 9


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό μπορεί να το έφτιαξαν αλλά μπορείτε να μου εξηγήσετε κάτι άλλο.... Γιατί ενώ έχω βάλει όλα τα βιομετρικά στοιχεία και για να ξεκλειδώσει το κινητό την πρώτη φορά μετά από επανεκκίνηση χρειάζεται να καταχωρήσω τον κωδικό που έχω βάλει και μετά από κει και πέρα το κινητό ξεκλειδώνει πατώντας μόνο το κεντρικό κουμπί μπροστά στην οθόνη?

Τελικά πρέπει να είναι μια επιλογή που εχω.

Οπότε άκυρο Όλα okay

Edited by agriniopk
Link to comment
Share on other sites

Έχει βγει η αναβάθμιση Μαίου για τα eur.

 

Μόλις τσέκαρα ήρθε και σε μένα θα την περάσω αύριο

 

Είδατε καμία σημαντική αλλαγή?

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν είχα πρόβλημα με το notification για viber, μια χαρά δούλευε.

Με τις αναπάντητες κλήσεις είχα. Αυτό το έφτιαξαν ή μπα;

Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

Όντως, μόλις την πέρασα κι εγώ και δοκίμασα, τους πήρε κάμποσους μήνες αλλά επιτέλους έφτιαξαν το notification στις αναπάντητες!
Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

Έτσι εξηγείται γιατί πλέω σε πελάγη (όχι δεν πάω διακοπές) ευτυχίας!

https://techblog.gr/mobile/samsung-galaxy-note-9-pano-apo-to-iphone-xs-max-se-vathmo-ikanopoiisis-ton-amerikanon/

Link to comment
Share on other sites

Επισης επεστρεψε και το Screen on time :D
Μη βαράτε αλλά τι είναι αυτό;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

μας δειχνει ποση ωρα οθονης τρωμε σε μια μερα,γενικως ειναι καλος δεικτης του ποσο κραταει η μπαταρια μας

 

Το επανεφεραν,αλλα δεν λειτουγει σωστα

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία, ως προς την διάρκειά της, με την τελευταία αναβάθμιση βελτιώθηκε, όμως η φόρτιση εξακολουθεί να είναι χάλια! Edited by Guest74
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς; πάντα υπήρχε sot... απλά το έχουν γυρίσει σε ένδειξη ανά ημέρα και όχι σε καταμέτρηση χρόνου από τότε που αποσυνδεθηκε ο φορτιστής. Λες και μας ενδιαφέρει πόσο περάσαμε την ημέρα και όχι πόσο αντέχει κάθε φορά η μπαταρία.....Μιλάμε για επική πατάτα - μάλλον επειδή έτσι το έχει η apple.. κάτι τέτοια κάνει η εταιρεία και με απογοητεύει.

 

Μην μιλήσω για την ενσωμάτωση του duo στις βιντεοκλήσεις over gsm που ουσιαστικά παραλίγο να τις κόψει αλλά ευτυχώς με απενεργοποίηση της εφαρμογής duo γυρίζει στα κανονικά του. Φίλοι μου όμως πιο άσχετοι τεχνολογικά δεν μπορούν να βρουν άκρη αφού τους ζητάει να κάνουν log in στο duo που δεν χρησιμοποιεί κανείς...

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία, ως προς την διάρκειά της, με την τελευταία αναβάθμιση βελτιώθηκε, όμως η φόρτιση εξακολουθεί να είναι χάλια!

 

Με την ενημερωση μαιου εννοεις? Εμενα ειχε βελτιωθει ηδη η μπαταρια με την απριλιου απλα το θεμα ειναι η φορτιση που αργει ( 45% μεχρι 100% 1 ωρα και 10 λεπτα). Με τον υπολογισμο που κανω στο SOT βγαινουν γυρω στις 6-7 ωρες αναλογα την χρηση. Απλα αυτην την βλακεια που σου δειχνει ποσες ωρες το δουλευεις με την ημερα και οχι με την φορτιση ειναι τελειως αχρηστη. Θα περιμενω σχολια και τις επομενες ημερες και θα κανω και εγω την ενημερωση που μου ηρθε.

Edited by samih
Link to comment
Share on other sites

μετα απο μια αναβαθμιση που ελεγε οτι βελτιωνει την καμερα μου φαινεται το αντιθετο.. ειδικα στις νυχτερινες φωτο και βιντεο μου φαινεται σαν να εχει χειροτερεψει.. Το εχει παρατηρησει κανεις αλλος η ιδεα μου ειναι?
Link to comment
Share on other sites

μετα απο μια αναβαθμιση που ελεγε οτι βελτιωνει την καμερα μου φαινεται το αντιθετο.. ειδικα στις νυχτερινες φωτο και βιντεο μου φαινεται σαν να εχει χειροτερεψει.. Το εχει παρατηρησει κανεις αλλος η ιδεα μου ειναι?

 

Πως δηλαδη χειροτερεψε? Πιξελιαζει πολυ ας πουμε ? Δεν εχει πολυ φωτεινοτητα? Εμενα μου φαινεται μια χαρα προς το παρων και νομιζω για βραδυνη ληψη δειχνει καλυτερα σε σκοταδι. Χθες παρατηρησα πχ με κλειστο φως και ελαχιστο απο την οθονη του λαπτοπ εδειχνε πολυ φωτεινα τα παντα στο δωματιο ενω με το ματι δεν το βλεπεις. Εμενα παντως το φλας δεν μαρεσει γιατι η φωτο βγαινει πολυ ασπρη και λιγο θολη.

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: Πάω γραφείο με 30~50% μπαταρία και μέσα στην ημέρα το χρησιμοποιώ για διάφορες εργασίες και το αφήνω (βάζω-βγάζω) πάνω από 20~25 φορές μέσα στη μέρα στην ασύρματη φόρτιση σε μόνιμη βάση. Θα του κάνω ζημιά στην μπαταρία?
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: Πάω γραφείο με 30~50% μπαταρία και μέσα στην ημέρα το χρησιμοποιώ για διάφορες εργασίες και το αφήνω (βάζω-βγάζω) πάνω από 20~25 φορές μέσα στη μέρα στην ασύρματη φόρτιση σε μόνιμη βάση. Θα του κάνω ζημιά στην μπαταρία?

 

 

Όχι, γι’αυτο βγήκαν οι ασύρματοι φορτιστές άλλωστε. Κάνεις την δουλειά σου με την συσκευή και να την πετάς ξανά πάνω στον φορτιστή χωρίς να είσαι βάλε-βγάλε καλώδια.

Δεν είχα ποτέ κανένα θέμα εδώ και 3 χρόνια περίπου που χρησιμοποιώ σχεδόν αποκλειστικά ασύρματους φορτιστές (Samsung).

Link to comment
Share on other sites

Όχι, γι’αυτο βγήκαν οι ασύρματοι φορτιστές άλλωστε. Κάνεις την δουλειά σου με την συσκευή και να την πετάς ξανά πάνω στον φορτιστή χωρίς να είσαι βάλε-βγάλε καλώδια.

Δεν είχα ποτέ κανένα θέμα εδώ και 3 χρόνια περίπου που χρησιμοποιώ σχεδόν αποκλειστικά ασύρματους φορτιστές (Samsung).

 

Καλημέρα Νίκο :) ποιον επίσημο ασύρματο φορτιστή προτείνεις ως βέλτιστο τιμής απόδοσης?

Προσωπικά με την νέα ενημέρωση είμαι απόλυτα ευχαριστημένος και αν αλλάξω επειδή χρειάζομαι 2η συσκευή, εννοείται το κρατάω και σκέφτομαι πολύ σοβαρά το Xperia 1 mkii

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Νίκο :) ποιον επίσημο ασύρματο φορτιστή προτείνεις ως βέλτιστο τιμής απόδοσης?

 

Προσωπικά με την νέα ενημέρωση είμαι απόλυτα ευχαριστημένος και αν αλλάξω επειδή χρειάζομαι 2η συσκευή, εννοείται το κρατάω και σκέφτομαι πολύ σοβαρά το Xperia 1 mkii

 

 

 

 

 

Καλησπέρα. Εγώ χρησιμοποιώ μόνο αυτό τον φορτιστή, γιατί ήταν ο νεότερος τότε και πήρα αρκετούς.

 

Βολεύει που γίνεται Stand και Pad, αλλά τελικά στο γραφείο δούλευα μόνο stand και στο σπίτι μόνο pad. Οπότε αν είχα επιλογές όπως σήμερα, πχ αυτό και διάφορα άλλα, μάλλον θα έπαιρνα 1 τύπου stand και 2-3 pads.

 

Συγκεκριμένα το παραπάνω pad φαίνεται πολύ ωραίο και πολύ φθηνό, αλλά χωρίς ανεμιστήρα το καλοκαίρι στην Ελλάδα με fast wireless charging, δεν μου ακούγεται πολύ καλά :lol:

Edited by nikos523
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Εγώ χρησιμοποιώ μόνο αυτό τον φορτιστή, γιατί ήταν ο νεότερος τότε και πήρα αρκετούς.

 

Βολεύει που γίνεται Stand και Pad, αλλά τελικά στο γραφείο δούλευα μόνο stand και στο σπίτι μόνο pad. Οπότε αν είχα επιλογές όπως σήμερα, πχ αυτό και διάφορα άλλα, μάλλον θα έπαιρνα 1 τύπου stand και 2-3 pads.

 

Συγκεκριμένα το παραπάνω pad φαίνεται πολύ ωραίο και πολύ φθηνό, αλλά χωρίς ανεμιστήρα το καλοκαίρι στην Ελλάδα με fast wireless charging, δεν μου ακούγεται πολύ καλά :lol:

 

Σ ευχαριστώ πολύ με καλυψες 100%

Εγώ λέω για τον :

Samsung Wireless Charging Pad (Qi) Μαύρο (EP-P5200TB)

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστώ πολύ με καλυψες 100%

Εγώ λέω για τον :

Samsung Wireless Charging Pad (Qi) Μαύρο (EP-P5200TB)

 

 

Μια χαρά θα είναι και αυτός σαν station. Τον ίδιο φορτιστή έχει στην ουσία με τους δικούς μου συν τον μικρό για ρολόι/αξεσουάρ.

Μπορεί να φορτίσει και δυο κινητά μαζί, αλλά απ όσο θυμάμαι το δεύτερο (στον μικρό φορτιστή) θα φορτίζει με αργή ασύρματη φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

βλέπω ότι η μπαταρία σιγά σιγά τα έφτυσε...

Παίζει ακόμα εκείνο το φοβερό σέρβις της Σμάρτεκ που σου "ανακαινίζουν" την συσκευή?

Όποιος φέρνει την μπάλα, παίζει έστω και τερματοφύλακας...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

βλέπω ότι η μπαταρία σιγά σιγά τα έφτυσε...

 

Παίζει ακόμα εκείνο το φοβερό σέρβις της Σμάρτεκ που σου "ανακαινίζουν" την συσκευή?

Ναι φυσικα.Μπορεις να πας για μια ανακαίνιση!

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Μου έσπασε το πενάκι σήμερα. Με μια γρήγορη αναζήτηση βρήκα τιμές από 25 έως 50 σχεδόν €. "χάνω" κάτι;;;

Κάποιος ομοιοπαθής υπάρχει να μου πει;

Ευχαριστώ

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...