Jump to content

Samsung Galaxy Note 9


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το εχω στον υπολογιστη το ντεξ αλλα οταν συνδεω το κινητο στον υπολογιστην δεν κανει τιποτα και στο κινητο απλα εμφανιζει μια ειδοποιηση να μαθω περισσοτερα για το ντεξ, εαν πατησω μου λεει να παω απο τον υπολογιστη να κατεβασω το ντεξ και οτι πρεπει να εχω το κινητο σε φαση transfer files. ολα σωστα τα εχω αλλα δεν ξεκιναει. εχω βγαλει το usb driver και το εβαλα παλι αλλα τα ιδια.
Link to comment
Share on other sites

το εχω στον υπολογιστη το ντεξ αλλα οταν συνδεω το κινητο στον υπολογιστην δεν κανει τιποτα και στο κινητο απλα εμφανιζει μια ειδοποιηση να μαθω περισσοτερα για το ντεξ, εαν πατησω μου λεει να παω απο τον υπολογιστη να κατεβασω το ντεξ και οτι πρεπει να εχω το κινητο σε φαση transfer files. ολα σωστα τα εχω αλλα δεν ξεκιναει. εχω βγαλει το usb driver και το εβαλα παλι αλλα τα ιδια.

 

τελικα δουλεψε αφου εβαλα στον υπολογιστη και το smart switch. τι να πω...

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα μετα την αναβάθμιση παρα πολλές εφαρμογές κρασαρουν .δεν ξέρω αν έχει τύχει και σε κανεναν;Ανοίγουν και ξαφνικά κλείνουν .

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

SAMSUNG NOTE 5
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω κανένα θέμα ούτε κάποιο crash μετά από 3 αναβαθμίσεις σε 10. Χωρίς wipe εννοείται, όπως και την 9.

 

τελικα δουλεψε αφου εβαλα στον υπολογιστη και το smart switch. τι να πω...

 

Μάλλον κάποιο θέμα είχαν οι drivers τότε.

Link to comment
Share on other sites

Μετά το τελευταίο update κρασάρει το πληκτρολόγιο όταν πάω να φράψω με το πενάκι. Έχει συμβεί σε άλλον αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Σας ήρθε και εσάς notificatinαλο το find my mobile που έγραφε 1; Εν τω μεταξύ το συγκεκριμένο δεν το χρησιμοποιώ. Μου ήρθε σε δύο κινητά Samsung.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Σας ήρθε και εσάς notificatinαλο το find my mobile που έγραφε 1; Εν τω μεταξύ το συγκεκριμένο δεν το χρησιμοποιώ. Μου ήρθε σε δύο κινητά Samsung.
Ναι και σε μένα
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Και σε μενα το πρωί ηρθε κ δεν κατάλαβα τι ήταν.

Samsung Note 9/Samsung Note 3

Samsung Tab pro 8.4/Samsung Tab 3 7"  

Samsung Tab A 2019 10.1''

 

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ρύθμιση όταν γράφουμε με το spen να μην κάνει τον υποτιθέμενο θόρυβο που προσομοιάζει τον ήχο γραφής στο χαρτί;
Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Εγώ με την 9 και ξαφνικά χάθηκε το κουμπί για να κάνω clean το storage και έχω χάσει 1-1,5 ώρα screentime.. επίτηδες το κάνουν ;

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

χαιρετισματα απο τη κορεα ειχαμε λολ,

 

ΥΓ και στα oneplus ειχε γινει παλια

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Το τόσο γίνεται ΤΟΣΟ ρε παιδί μου ώρες ώρες. Με την τσίμπλα στο μάτι ήμουν όταν το είδα και υπέθεσα ότι είναι κάποιο ping από τη Samsung. 3 δευτερόλεπτα μετά που το googlαρα, πήρα και την απάντηση.

Φρίκες, άρθρα, χαμός, που να ήταν και τίποτα σοβαρό!

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω Νίκο. Τρόμος, μούδιασμα στα χέρια και παγωμένα άκρα με αυτό που συνεβει χθες...

 

Anyway, έγραψα και σε άλλο νήμα για κάτι σοβαρό που συνεβει σε φίλο σε δημόσιο WiFi καφετέριας και θεωρώ καλό να ενημερώσω.

 

https://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7977694

 

Προσοχή λοιπόν σε δημόσια δίκτυα.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται. Settings- advanced features - spen - sound.

Ευχαριστώ πολύ! Θα έπρεπε όμως να το έχει ξεχωριστά από τον ήχο που κάνει όταν το βγάζεις από το τηλέφωνο!;)

Θα συμφωνήσω Νίκο. Τρόμος, μούδιασμα στα χέρια και παγωμένα άκρα με αυτό που συνεβει χθες...

 

Anyway, έγραψα και σε άλλο νήμα για κάτι σοβαρό που συνεβει σε φίλο σε δημόσιο WiFi καφετέριας και θεωρώ καλό να ενημερώσω.

 

https://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7977694

 

Προσοχή λοιπόν σε δημόσια δίκτυα.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μου ήρθε και εμένα αυτή η ειδοποίηση (find my phone) χθες και απορούσα, αλλά δεν της έδωσα και πολύ σημασία να πω την αλήθεια!!

 

Όσο για τα ελεύθερα wifi, το vpv adguard που έχει το κινητό μας δεν μας προστατεύει;

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Όσο για τα ελεύθερα wifi, το vpv adguard που έχει το κινητό μας δεν μας προστατεύει;

Από διαφημίσεις μόνο...

 

 

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά σταμάτησα να μπαίνω γενικότερα σε δημόσια wifi χωρίς VPN από το 2010. Από τότε με 1-2 εφαρμογές στο android 2.1 ή στο maemo μπορούσες να σνιφάρεις πακέτα με το κινητό (man in the middle), χωρίς καν υπολογιστή και βασικές γνώσεις.

Για κάποιον που δεν έχει vpn και χρειάζεται να συνδεθεί σε δημόσιο wifi, στο κινητό υπάρχει το secure wifi που είναι ο vpn της Samsung.

Ενεργοποιείται αυτόματα σε κάθε σύνδεση σε wifi και μπορείς να επιλέξεις ποια δίκτυα είναι ασφαλή, έτσι ώστε να μην τρέχει όταν είσαι σε συνδεμένος σε αυτά.

Είναι 250μβ δωρεάν το μήνα, σχετικά λίγα, αλλά είναι μια λύση για κάποιον που δεν έχει vpn.

Η επιλογή υπάρχει στο biometrics and security, μέσα στις ρυθμίσεις της συσκευής.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...