Jump to content

Samsung Galaxy Note 9


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει πάρει κανείς με Greece Cosmote (συσκευή από Κατάστημα Γερμανός) την 10;

Στο Sammobile δείχνει ότι έχουν πάρει όλες τη 10 και δινει ενημερώσεις Ιανουαρίου η Greece Cosmote δεν υπάρχει καν.

Μπορεί να παίζει κάτι άλλο;

 

Φίλε και εγώ με cosmote branded συσκευή από γερμανό είμαι και κλασικά τίποτα!!

Η άλλοι πήραν και το security patch Ιανουαρίου έλεος ρε cosmote!!

Link to comment
Share on other sites

Φίλε και εγώ με cosmote branded συσκευή από γερμανό είμαι και κλασικά τίποτα!!

Η άλλοι πήραν και το security patch Ιανουαρίου έλεος ρε cosmote!!

 

Α Π Α Ρ Α Δ Ε Κ Τ Ο Ι! και το κακό είναι οτι δεν κατέχω να περάσω την Greece eur ή κάποια άλλη.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μην τρελενεστε με την cosmote. Εγώ με eur είμαι και ακόμα τίποτα.
Στο δικό σου κάτι συμβαίνει.. Γιατί τα EUR την έχουν πάρει την αναβάθμιση σε 10. Και τη 1η και τη 2η.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μην τρελενεστε με την cosmote. Εγώ με eur είμαι και ακόμα τίποτα.

 

Φίλε μου εσύ κανε μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και ψάξε ξανά για update αφού όλοι έχουν πάρει την αναβάθμιση

 

Όσο για την cosmote το έχω συνηθίσει τωρα πια.

Και δεν τρελαίνομαι να την πάρω λίγο πολύ όλοι έχουν τα παράπονα τους για τα 10!

Link to comment
Share on other sites

Στο δικό σου κάτι συμβαίνει.. Γιατί τα EUR την έχουν πάρει την αναβάθμιση σε 10. Και τη 1η και τη 2η.

 

Φίλε μου εσύ κανε μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και ψάξε ξανά για update αφού όλοι έχουν πάρει την αναβάθμιση

 

Τώρα με έχετε βάλει σε σκέψεις...

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την 10 και έκανα καθαρή εγκατάσταση από την αρχή.

Ένα χρόνο είχα το adhell και εκοβα τις διαφημίσεις και services, τώρα έχουμε κάτι φρέσκο για να κόβει τις διαφημίσεις από τις εφαρμογές;

Από services και εφαρμογές είμαι κομπλέ με το package disabler pro....

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την 10 και έκανα καθαρή εγκατάσταση από την αρχή.

Ένα χρόνο είχα το adhell και εκοβα τις διαφημίσεις και services, τώρα έχουμε κάτι φρέσκο για να κόβει τις διαφημίσεις από τις εφαρμογές;

Από services και εφαρμογές είμαι κομπλέ με το package disabler pro....

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ρυθμίσεις - συνδεσεις - περισσότερες ρυθμίσεις σύνδεσης - προσωπικό DNS και βάζεις dns.adguard.com

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ,

Εγω ήμουν ο άτυχος ? ... Δεν μου ολοκλήρωσε την αναβάθμιση σε 10 !! το κινητό ούτε καν σβήνει :cry:,αλλά ουτε και μπορώ να το χρησιμοποιήσω , αναβοσβήνει συνεχώς η οθόνη ,και κανει επανεκκίνηση , ενω εβγαλε στην οθόνη ενέργειες για "Android Recovery"..

Πάει για servis ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ,

 

Εγω ήμουν ο άτυχος ? ... Δεν μου ολοκλήρωσε την αναβάθμιση σε 10 !! το κινητό ούτε καν σβήνει :cry:,αλλά ουτε και μπορώ να το χρησιμοποιήσω , αναβοσβήνει συνεχώς η οθόνη ,και κανει επανεκκίνηση , ενω εβγαλε στην οθόνη ενέργειες για "Android Recovery"..

 

Πάει για servis ?

Στις επιλογές του recovery, κάνε clear cache και reboot system. Δε νομίζω να βοηθήσει... Λογικά θα σε πάει πάλι recovery.

Εκεί αναγκαστικά κάνεις factory reset και περνάει πάλι "καθαρή" τη 10, που σημαίνει θα σβηστουν όλα από τη συσκευή.

 

Για να σε προλάβω, και service να το πας, 99% θα στη περάσουν πάλι "καθαρή".

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω λίγο, είναι νορμάλ ενώ έχω ανοιχτά τα δεδομένα κανονικά στο ίντερνετ 4G/4g+ όταν με καλούν στο τηλέφωνο να σταματάει να έχει ίντερνετ πολλές φορές κιόλας να πρέπει να τελειώσει η κλήση και μετά να επανέλθει!! τι μπορεί να φταίει; Σε δίκτυο Cosmote είμαι.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω λίγο, είναι νορμάλ ενώ έχω ανοιχτά τα δεδομένα κανονικά στο ίντερνετ 4G/4g+ όταν με καλούν στο τηλέφωνο να σταματάει να έχει ίντερνετ πολλές φορές κιόλας να πρέπει να τελειώσει η κλήση και μετά να επανέλθει!! τι μπορεί να φταίει; Σε δίκτυο Cosmote είμαι.

 

Έχεις την dual sim συσκευή;

Link to comment
Share on other sites

Ναι την Dual έχω. Sim 1 έχω την Cosmote και στην άλλη θέση έχω κάρτα μνήμης δεν δουλεύω και τις 2 θέσεις με Sim.29d46ade00282375da2cc170de4b3dd4.jpgac13012712b8e79fe6e379393e9c8260.jpg

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Συνήθως, αυτό που περιγράφεις το παρουσιάζει όταν κάνεις κλήση απο τη μια σιμ ενώ έχεις επιλέξει να χρησιμοποιείς για το ίντερνετ την άλλη σιμ. Στη δικιά σου περίπτωση όμως που έχεις μια μόνο σιμ στο τηλέφωνο δεν είναι αυτός ο λόγος που σου κόβει τα δεδομένα κατά τη διάρκεια της κλήσης.
Link to comment
Share on other sites

Μου το κάνει κι εμένα αυτό με μια SIM Vodafone. Και μου το έκανε και στο Νοτε 3 πριν το 9 και νόμιζα είναι των δικτύων. Άμα δεν είναι νορμάλ να το ψάξουμε?

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Να φερω ενα παραδειγμα με φανταστικα νουμερα γιατι συμβαινει:

Ας πουμε οτι μια κεραια εχει ακτινα 1 χιλιομετρο.

Εαν εχεις ανοιχτα τα δεδομενα και δεχθεις κληση να μιλησεις εσυ εκεινη την ωρα βρισκεσαι σε αποσταση απο 1μετρο εως μεχρι τα 500 μετρα απο το σημειο που βρισκεται και εκπεμπει η κεραια δηλαδη περιπου στην μεση αποσταση εμβελειας θα μιλας αλλα θα εχεις και ενα "H"(Hsdpa) ενω μιλας ταυτοχρονα

Εαν εισαι απο τα 501 μετρα και πανω τα εχεις ανοιχτα και δεχθεις κληση , η θα σου κοψει εντελως τα δεδομενα η στην καλυτερη θα σου δωσει κανα "E" (Edge) ..

Δηλαδη οσο απομακρυνεσαι απο το κεντρο της κεραιας και αρχιζει να αδυνατιζει η εκπομπη της , προτεραιοτητα παντα εχει η κληση και απο κει και περα οσο πιο κοντα εισαι θα σου δωσει την δυνατοτητα να εχεις και δεδομενα .

Τα νουμερα που ανεφερα πιο πανω ειναι φανταστικα απλα τα εβαλα ετσι για εξηγηση...

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω λίγο, είναι νορμάλ ενώ έχω ανοιχτά τα δεδομένα κανονικά στο ίντερνετ 4G/4g+ όταν με καλούν στο τηλέφωνο να σταματάει να έχει ίντερνετ πολλές φορές κιόλας να πρέπει να τελειώσει η κλήση και μετά να επανέλθει!! τι μπορεί να φταίει; Σε δίκτυο Cosmote είμαι.

 

ναι αδερφε συμβαινει πολλες φορες το εχω διαπιστωσει και εγω αλλες φορες δεν κοβεται το 4g+

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μπορεί κάποιος να επιβεβαιώσει ότι στην 10 λειτουργεί κανονικά to led στην ειδοποίηση των αναπάντητων κλήσεων και των sms.

Σε όλες τις άλλες εφαρμογές (viber, messenger) δουλεύει άψογα εκτός από τα παραπάνω.

Μήπως μου ξεφεύγει κάποια ρύθμιση.

 

ουτε σε μενα δουλευει στις αναπαντητες το led αλλα ουτε και το επανω ηχειο αναπαραγει την εισερχομενη κληση στα αλλα ολα παιζει κανονικα π.χ youtube, μουσικη

Link to comment
Share on other sites

Το εκανα raise το θεμα για το led στις αναπάντητες και έδωσα και system log μεσα από τo samsung members. Κάντε το κι άλλοι ώστε να έχουν μεγαλύτερο δείγμα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω λίγο, είναι νορμάλ ενώ έχω ανοιχτά τα δεδομένα κανονικά στο ίντερνετ 4G/4g+ όταν με καλούν στο τηλέφωνο να σταματάει να έχει ίντερνετ πολλές φορές κιόλας να πρέπει να τελειώσει η κλήση και μετά να επανέλθει!! τι μπορεί να φταίει; Σε δίκτυο Cosmote είμαι.
Πλέον στη 10 υπάρχει η παρακάτω επιλογή.c3858896521db966e9f4aba391227c31.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Πλέον στη 10 υπάρχει η παρακάτω επιλογή.c3858896521db966e9f4aba391227c31.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Android 10 με ενημέρωση Ιανουαρίου

Δεν το βλέπω...

20200126-175614.jpg

Edited by konstantinos7

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα με 9 είμαι εγώ δεν έχει έρθει της Cosmote....! Τεσπα θα το έχω στα υπόψιν μου πάντως να δω αν το ξανά κάνει και πότε το κάνει να το παρακολουθήσω κάνα 2 μέρες. Να έλεγα να φταίει τίποτα η σιμ αν είναι παλιά κομμένη και τέτοια όχι είναι καινούρια :/

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πλέον στη 10 υπάρχει η παρακάτω επιλογή.c3858896521db966e9f4aba391227c31.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αυτό ισχύει όταν έχεις δύο sim. Όταν δέχεσαι στην sim 1 κλήση, να ενεργοποιεί τα δεδομένα της sim1 για να έχεις διαθέσιμα τα δεδομέα, και όταν δέχεσαι κλήση στη sim 2, να ενεργοποιεί τα δεδομένα της sim 2. Και θέλει προσοχή γιατί αν δεν έχεις πακέτο δεδομένων και στις δύο sim θα χρεωθείς.

Για εσάς που δεν έχετε data με τη μία sim, δοκιμάστε να βάλετε προσωρινά της sim στην άλλη υποδοχή. Μήπως είναι κάποιο κόλλημα και επανέλθει έτσι.

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Αυτό παίζει ρόλο καθόλου; Επίσης όταν το αλλάζω και ανοίγω τα ΜΒ αυτό γυρίζει πάλι στο off από μόνο του.e543c9dbfb5b41de682b3c51b203e6eb.jpg5224ba0c18635f46db0f174fc9944ccb.jpg

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα

 

Έχω περάσει σε 10αρα εδώ κ μια βδομάδα περίπου.

 

Έχω κι εγώ το θέμα με τη μη ένδειξη αναπάντητων.

Δε καίγομαι βέβαια.

 

Αυτό που με χαλάει είναι πως στην πληκτρολόγηση κειμένων πολλές φορές χάνω γράμματα ή κερδίζω διπλά

Είτε γράφω εδώ είτε σε sms/viber

Το έχετε κι εσείς?

Γιάννης! :)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...