Jump to content

Samsung Galaxy Note 9


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια χαρά είναι ρε παιδιά τι κακά έχει.

Εγώ χωρίς φόρματ όλα νεράκι πάνε και πιο smooth τα εφέ και καλύτερο stand by.

Και εγώ στα ίδια. Χωρίς επαναφορά, πέρασα την 10 από πάνω και τρέχουν όλα άψογα.

Το μόνο που έκανα και έγιναν λίγο πιο ομαλά τα εφέ, είναι ότι έκανα wipe cache. Όλα δουλεύουν ρολόι!

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι ρε παιδιά τι κακά έχει.

Εγώ χωρίς φόρματ όλα νεράκι πάνε και πιο smooth τα εφέ και καλύτερο stand by.

Μια από τα ίδια. Βελτιωμένη μπαταρία πιο όμορφη και τρέχει νερό. Φανταστείτε την κατέβασα και την έκανα εγκατάσταση στο συνεργείο που πήγα για service το αυτοκίνητο.....

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, που βλέπουμε πλέον χρόνο οθόνης κτλ στη φροντίδα συσκευής;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται πάνω από το γράφημα, αλλά δεν μετράει πια από την τελευταία φόρτιση.

Ο δείχνει μόνο τον συνολικό ημερήσιο sot, όπως και στα iPhone. Μόνο πατώντας χειροκίνητα σε κάθε στήλη στο γράφημα μετά την φόρτιση και προσθέτοντας μόνος σου τα νούμερα.

Δοκίμασα και το battery tracker plugin από το Galaxy Labs και δεν υπάρχει πάλι επιλογή για να δεις το sot μετά την φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την EUR με Odin, όλα δουλεύουν κανονικά μόνο στις αναπάντητες κλήσεις και στα μηνύματα δεν αναβοσβήνει το λαμπάκι. Viber, Messenger δουλεύει κανονικά, τι μπορεί να φταίει; Καμμιά ιδέα;

Σε σας δουλεύει κανονικά;

Edited by sb68s

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Το GSam έχει.e8b642c5fd7493d91829e3f634f583a0.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Όλες οι 3rd party συνεχίζουν να δουλεύουν όπως πριν. Εγώ αναφέρομαι στο device care και battery tracker που είναι native εφαρμογές της Samsung.

 

Κατά τα υπόλοιπα, μόλις ήρθε νέα ενημέρωση (Γερμανία) με το patch Ιανουαρίου. Δεν υπάρχει καμία άλλη σημείωση για διορθώσεις στην περιγραφή.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

αναβάθμισα στην 10 και δεν μπορώ να περάσω τηλεφωνικό κατάλογο από google στο τηλέφωνο.

Έχει τύχει σε άλλον ή παίζει να έχω πειράξει κάτι που δεν έπρεπε?

Επίσης ενώ εξάγω vcf κάρτα, μετά δεν την αναγνωρίζει στην εισαγωγή...

Όποιος φέρνει την μπάλα, παίζει έστω και τερματοφύλακας...
Link to comment
Share on other sites

Εμενα πέρασαν οι επαφές από google. Αλλά δεν μπόρεσα να περάσω sms και call list με myphoneeplorer. Με την 9 τα είχα περάσει μια χαρά, θα το ψάξω αν υπάρχει workaround με την 10.
Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

Και εμενα δεν εχει ερθει ακομα αλλα λογικα θα το παρω αυτες τις μερες ελληνικο κοσμοτε ειναι.

Να ρωτησω κατι αλλο, επειδη θελω να κανω και μια επαναφορα πριν ερθει η αναβαθμιση , τις φωτος που ειναι στο cloud απο που μπορω να τα αποθηκευσω ολα μαζι ?? Γιατι μου βγαζει ληψη αλλα για το καθενα ξεχωριστα και επειδη ειναι συγχρονισμενη η μιση συλλογη , οταν το συνδεω με Pc δεν μπορω να τις βρω παρα μόνο αυτες τις φωτος που τραβηξα με αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα προχθες την 10 ΟΤΑ και δεν λειτουργεί από το nicelock τα task changer που με βολεύει το slim list. Ότι και να βάζω εκεί μένει με τη stock επιλογή της 10 που δεν είναι καθόλου βολική. Σε άλλους παίζει;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

RX8 rules!
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα προχθες την 10 ΟΤΑ και δεν λειτουργεί από το nicelock τα task changer που με βολεύει το slim list. Ότι και να βάζω εκεί μένει με τη stock επιλογή της 10 που δεν είναι καθόλου βολική. Σε άλλους παίζει;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όχι, δεν είναι (ακόμα) ακόμα συμβατό το nicelock με τη 10.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Άλλο πάλι και τούτο το μυστήριο! Σήμερα το πρωί μπήκα στη σελίδα της sammobile που δείχνει ποιες χώρες έχουν πάρει τη 10 και ποιες αναμένεται να την πάρουν και η Ελληνική cosmote έχει εξαφανιστεί. https://www.sammobile.com/samsung/galaxy-note9/firmware/#SM-N960F
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως δεν είχε ανέβει καθόλου. Μόνο την greece vodafone είχα δει απο τις εταιρείες κινητής.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως δεν είχε ανέβει καθόλου. Μόνο την greece vodafone είχα δει απο τις εταιρείες κινητής.

 

Το Σάββατο που κοίταξα για τελευταία φορά ήταν τελευταία κάτω κάτω στη λίστα. Ενώ τώρα χάθηκε.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα έχω εγκαταστήσει την 10 όλα καλά όμως δεν μπορώ να απενεργοποιησω την δόνηση κατά την κλήση. Για να καταλάβετε τι εννοώ όταν μιλάω κατά διαστήματα κτυπάει δόνηση νομίζω κάθε λεπτό χωρίς να είμαι σίγουρος για την διάρκεια καθώς και όταν το έχω και φορτίζει και μιλάω στο τηλέφωνο νοιώθω πάλι αυτή την δόνηση σε πιο τακτικά διαστήματα, μήπως μπορεί κάποιο παιδί να βοηθήσει να μου πει πως απενεργοποιώ αυτήν την ρύθμιση; σας ευχαριστώ ρε παιδιά στην 9 δεν είχα τέτοιο πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως δεν είχε ανέβει καθόλου. Μόνο την greece vodafone είχα δει απο τις εταιρείες κινητής.

 

Το Σάββατο που κοίταξα για τελευταία φορά ήταν τελευταία κάτω κάτω στη λίστα. Ενώ τώρα χάθηκε.

 

Ηταν η τελευταια ενημερωσει που ειχε τον δεκεμβρη μαζι με βονταφον με 2 μερες διαφορα. Δεν ξερω τον λογο αλλα λογικα θα ερθει αυτες τις μερες.

Link to comment
Share on other sites

 

Ηταν η τελευταια ενημερωσει που ειχε τον δεκεμβρη μαζι με βονταφον με 2 μερες διαφορα. Δεν ξερω τον λογο αλλα λογικα θα ερθει αυτες τις μερες.

 

Καλά δεν αμφιβάλω. Απλά το παράδοξο σχολίασα. Εξ' 'άλλου δεν καίγομαι για 10 αφού πάει σφαίρα και με την 9.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα μολις τωρα κατεβαζει την 10αρα,απο Αγγλια το κινητο....:rolleyes:
android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπερα έχω εγκαταστήσει την 10 όλα καλά όμως δεν μπορώ να απενεργοποιησω την δόνηση κατά την κλήση. Για να καταλάβετε τι εννοώ όταν μιλάω κατά διαστήματα κτυπάει δόνηση νομίζω κάθε λεπτό χωρίς να είμαι σίγουρος για την διάρκεια καθώς και όταν το έχω και φορτίζει και μιλάω στο τηλέφωνο νοιώθω πάλι αυτή την δόνηση σε πιο τακτικά διαστήματα, μήπως μπορεί κάποιο παιδί να βοηθήσει να μου πει πως απενεργοποιώ αυτήν την ρύθμιση; σας ευχαριστώ ρε παιδιά στην 9 δεν είχα τέτοιο πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ επειδή σιχαίνομαι το στήσιμο του κινητού κάνοντας επαναφορά και με δεδομένο ότι δουλεύει εξαιρετικά, προς το παρόν δεν θα κάνω αναβάθμιση.

 

Για καθαρή εγκατάσταση με odin κτλ ούτε κατά διάνυα δεν ασχολούμαι ξανά. Δεν θα έπρεπε παρόλα αυτά για το θέμα της σωστής εγκατάστασης με clear install να το λέει η κάθε εταιρεία; Δηλαδή δίνουν αναβάθμιση ξέροντας ότι μπορεί να μην κάτσει καλά η νέα έκδοση πάνω στην παλιά;

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Ψυχαναγκασμοι είναι όλα αυτά με τα reset κτλ μετά από κάθε αναβάθμιση.

Πουθενά η Samsung δεν προτείνει κάτι τέτοιο να γίνεται ως διαδικασία ρουτίνας.

Ή γνώμη μου είναι να κάνεις την αναβάθμιση και μόνο εάν σου δημιουργηθεί κάποιο πρόβλημα να προχωρήσεις σε στήσιμο από την αρχή.

Πάντα απλά αναβαθμίσω χωρίς τέτοιες διαδικασίες και ποτέ δεν είχα πρόβλημα.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ψυχαναγκασμοι είναι όλα αυτά με τα reset κτλ μετά από κάθε αναβάθμιση.

Πουθενά η Samsung δεν προτείνει κάτι τέτοιο να γίνεται ως διαδικασία ρουτίνας.

Ή γνώμη μου είναι να κάνεις την αναβάθμιση και μόνο εάν σου δημιουργηθεί κάποιο πρόβλημα να προχωρήσεις σε στήσιμο από την αρχή.

Πάντα απλά αναβαθμίσω χωρίς τέτοιες διαδικασίες και ποτέ δεν είχα πρόβλημα.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Τα είπες όλα...!

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να επιβεβαιώσει ότι στην 10 λειτουργεί κανονικά to led στην ειδοποίηση των αναπάντητων κλήσεων και των sms.

Σε όλες τις άλλες εφαρμογές (viber, messenger) δουλεύει άψογα εκτός από τα παραπάνω.

Μήπως μου ξεφεύγει κάποια ρύθμιση.

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...