Jump to content

Samsung Galaxy Note 9


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι ήρθε το update των ημερών και σε μένα.

Έχει Κάποια ιδιαίτερη βελτίωση σε κάποια σημεία ή μόνο για κενά ασφαλείας είναι;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι ήρθε το update των ημερών και σε μένα.

Έχει Κάποια ιδιαίτερη βελτίωση σε κάποια σημεία ή μόνο για κενά ασφαλείας είναι;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

security Patch είναι ...

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με το note 9 ποιό bluetooth δουλεύετε για ομιλία σε εξωτερικό χώρο με δυνατό και καθαρό ήχο;

 

Plantronics 500. Σίγουρα υπάρχουν επιλογές αλλά προσωπικά τη θεωρώ κορυφαία για τα λεφτά της.

Link to comment
Share on other sites

Plantronics 500. Σίγουρα υπάρχουν επιλογές αλλά προσωπικά τη θεωρώ κορυφαία για τα λεφτά της.
Το είχα πριν δύο χρόνια. Πραγματικά πολύ καλό.

Τελικά αγόρασα σήμερα το 3200.

Ευχαριστώ πολύ για την πρόταση πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έφαγε πια επική τούμπα το κινητό αλλά ευτυχώς βγήκε αλώβητο εκτός από το spen το οποίο έσπασε.το κίτρινο κομμάτι της πενας έμεινε μέσα κ το κομμάτι που γράφει samsung βρέθηκε αλλού.

Κατάφερα κ το έβγαλα αλλά ξέρουμε πόσο πάει ένα καινούργιο πενακι;

Samsung Note 9/Samsung Note 3

Samsung Tab pro 8.4/Samsung Tab 3 7"  

Samsung Tab A 2019 10.1''

 

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έφαγε πια επική τούμπα το κινητό αλλά ευτυχώς βγήκε αλώβητο εκτός από το spen το οποίο έσπασε.το κίτρινο κομμάτι της πενας έμεινε μέσα κ το κομμάτι που γράφει samsung βρέθηκε αλλού.

Κατάφερα κ το έβγαλα αλλά ξέρουμε πόσο πάει ένα καινούργιο πενακι;

 

Εγω πηρα πριν κανα μηνα απο ενα σκρουτζομαγαζο επειδη το ειχα χασει , 20-25ευρω καπου εκει νομιζω ηταν.

Link to comment
Share on other sites

Εγω πηρα πριν κανα μηνα απο ενα σκρουτζομαγαζο επειδη το ειχα χασει , 20-25ευρω καπου εκει νομιζω ηταν.

Αυθεντικο σου βγηκε; γιατί πιστεύω κυκλοφορεί πολύ μαϊμού

Samsung Note 9/Samsung Note 3

Samsung Tab pro 8.4/Samsung Tab 3 7"  

Samsung Tab A 2019 10.1''

 

Link to comment
Share on other sites

Τον τελευταίο μήνα βλέπω screen time 4 ώρες από 6 χωρίς να έχω αλλάξει κάτι εγώ. Battery usage apps όλα normal δεν τρέχει κάτι στο background.

 

Χμμμμ

Link to comment
Share on other sites

Τον τελευταίο μήνα βλέπω screen time 4 ώρες από 6 χωρίς να έχω αλλάξει κάτι εγώ. Battery usage apps όλα normal δεν τρέχει κάτι στο background.

 

Χμμμμ

Καλά αυτα τα σκαμπανεβάσματα στην οθόνη τα βλέπω και γω κατά περιόδους και ως δια μαγείας χτυπάει κάτι 7ωρα μετά.μυστηριο το ui της Samsung

Samsung Note 9/Samsung Note 3

Samsung Tab pro 8.4/Samsung Tab 3 7"  

Samsung Tab A 2019 10.1''

 

Link to comment
Share on other sites

Καλά αυτα τα σκαμπανεβάσματα στην οθόνη τα βλέπω και γω κατά περιόδους και ως δια μαγείας χτυπάει κάτι 7ωρα μετά.μυστηριο το ui της Samsung
Δε παίζει ρόλο τόσο πολύ το one ui και η Samsung σε αυτό.. Πιο πολύ παίζει ρόλο η Google με τα services που συχνά δίνουν battery drain.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Απο προχτες κατοχος κι εγω του βασιλια!

Πρωτες εντυπωσεις πολυ θετικες αλλα θεωρω λιγο υπερβολη το βαρος του για καθε μερα χρηση.

Θα το συνηθισω πιστευω,οπως συνηθισα και το S8+ που ειχα πριν.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε στο Galaxy store η ενημέρωση του ημερολογίου, που μας επιτρέπει να κρατάμε σημειώσεις πάνω σε αυτό με το s pen!

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, τα τελευταία χρόνια βασικά είμαι κάτοχος της σειράς s (τώρα έχω s9+ από day1). Ποτέ δεν είχα σκεφτεί να πάω σε note γιατί έβρισκα άχρηστο το πενάκι. Πριν κανα 2μηνο έπεσε στα χέρια μου ένα Note 9 το οποίο κράτησα κανα 2 εβδομάδες και τελικά το έδωσα κρατώντας πάλι το s9+. Το πενάκι όντως δεν μου χρησίμευσε σχεδόν καθόλου και μου έπεσε και λίγο βαρύ στο χέρι, αλλά έχοντας και το μικρόβιο της αλλαγής σκέφτομαι τώρα τα Χριστούγεννα να πάρω note να αλλάξω λίγο.

Το ερώτημα λοιπόν είναι το εξής: note 9 μεταχειρισμένο στα 400-420 ευρώ ή note 10 (όχι το plus!!!, μου μοιάζει με τούβλο!!) στα 615 ευρώ; (από αλυσίδα με απαλλαγή ΦΠΑ και επιστροφή 10% eurobank)

το note 10 μου κάθεται καλύτερα στο χέρι, είναι πιο ελαφρύ αλλά δεν έχει jack και δεν ξέρω αν, επειδή είναι κουτσουρεμένη έκδοση σε σχέση με το plus, το μετανοιώσω...:) τι λέτε;

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω Note 9 κι η γυναικα μου note 10 (ναι κι ομως παιζει να ειμαι ο μονος γκατζετακιας που η γυναικα μου εχει καλυτερο κινητο απο μενα).

Απο μενα με χιλια τραβα για το 10.Πιο ελαφρυ,πιο μοντερνο design,και λιγο πιο μικρο σε μεγεθος.Το 9 ειναι πολυ βαρυ για ωρα στο χερι.

Για μενα αν και κουτσουρεμενο ,το μικρο note 10 ειναι η πιο ολοκληρωμενη αυσκευη για καθε μερα χρηση.

Το μονο κακο ειναι η μπαταρια του που δεν ειναι κατι το ιδιατερο.

Μολις βρω λεφτα θα το τσιμπησω κι εγω.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ το Ν10 το απλό σκεφτόμουν τον Σεπτέμβριο. Το Ν9 δεν την πάλεψα σαν μέγεθος βάρος...πλακάκι μου φαίνεται όποτε το βλέπω σε φιλαράκια μου ( προσωπική άποψη φυσικά). S9 plus παραμένει για μένα ακόμη και σήμερα μια ολοκληρωμένη πρόταση.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρησιμοποιείς spen και το note 10 είναι ένα note lite με πενάκι. Καλύτερα να πας σε s10 που είναι ίδιο μέγεθος με το note 10 ή να περιμένεις 2 μήνες για τα s11.

 

Το note 10 βγήκε για να πάρει κόσμο που θέλει πολύ το spen αλλά δεν μπορεί να δουλέψει μεγάλες οθόνες, οπότε θα κάνει υποχωρήσεις στα υπόλοιπα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρησιμοποιείς spen και το note 10 είναι ένα note lite με πενάκι. Καλύτερα να πας σε s10 που είναι ίδιο μέγεθος με το note 10 ή να περιμένεις 2 μήνες για τα s11.

 

Το note 10 βγήκε για να πάρει κόσμο που θέλει πολύ το spen αλλά δεν μπορεί να δουλέψει μεγάλες οθόνες, οπότε θα κάνει υποχωρήσεις στα υπόλοιπα.

+1. 10 χαρακτηρες.

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε στο Galaxy store η ενημέρωση του ημερολογίου, που μας επιτρέπει να κρατάμε σημειώσεις πάνω σε αυτό με το s pen!

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πως κρατάς σημειώσεις αφού μόνο σε προβολή μήνα σου επιτρέπει και χωρίς να είναι μεγάλη η οθόνη. Σε ένα μικρό τετράγωνο ούτε 3 γράμματα δεν μπορείς να βάλεις

Link to comment
Share on other sites

Αξιόπιστο παιδιά; Την έχω την συσκευή 5 μήνες και έχω σταθερά 5.30 με 7 ώρες (ανάλογος τη χρήση) sot σε ένα 24ωρο. Κάποιες φορές μου πάει και δύο μέρες αλλά με λιγότερο sot. 08cbd032037d28e81cd131baa895f035.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ούτε κατά διάνοια. Κάποιες φορές θα δεις 85%, κάποιες 95%.

Μέχρι να ενσωματώσει στο λειτουργικό η google σωστά εργαλεία για την διαχείριση της μπαταρίας, δεν πρόκειται να δούμε ούτε σωστές μετρήσεις της υγείας της μπαταρίας, ούτε τρόπο να βρούμε και να διορθώσουμε battery drains.

Link to comment
Share on other sites

Αξιόπιστο παιδιά; Την έχω την συσκευή 5 μήνες και έχω σταθερά 5.30 με 7 ώρες (ανάλογος τη χρήση) sot σε ένα 24ωρο. Κάποιες φορές μου πάει και δύο μέρες αλλά με λιγότερο sot. 08cbd032037d28e81cd131baa895f035.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Προσωπικά έχω τη συσκευή μισό χρόνο, έχω 440 εφαρμογές και μου βγάζει μια μέρα με αρκετή χρήση :)

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι σταθερά στις 6 ώρες sot περίπου σε 2 ημέρες χρήσης, ενώ με το s8+ ήμουν στις 5 με ίδια χρήση.

Ούτε στο s8+ διαπίστωσα πτώση στην αυτονομία, ούτε και στο note.

Anyway, σήμερα βγήκε η 4η beta του android 10 για το δικό μας (exynos) με ελάχιστες διορθώσεις, οπότε λογικά την επόμενη εβδομάδα πάμε για beta 5 και σε 2 εβδομάδες από τώρα επίσημο release (για Γερμανία τουλάχιστον).

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι σταθερά στις 6 ώρες sot περίπου σε 2 ημέρες χρήσης, ενώ με το s8+ ήμουν στις 5 με ίδια χρήση.

 

Ούτε στο s8+ διαπίστωσα πτώση στην αυτονομία, ούτε και στο note.

 

Anyway, σήμερα βγήκε η 4η beta του android 10 για το δικό μας (exynos) με ελάχιστες διορθώσεις, οπότε λογικά την επόμενη εβδομάδα πάμε για beta 5 και σε 2 εβδομάδες από τώρα επίσημο release (για Γερμανία τουλάχιστον).

Το δοκιμασες το 10αρι;

Προσπαθω να την βαλω κι ολο fail τρωω.Την Αγγλικη ρομ πρεπει να φλασαρω;

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πέρασα στο κινητό tempered glass, με κόλλα και υπεριώδη. Από τα αριστερά έβγαλε μια μεγάλη σταγόνα, την είδα και την σκούπισα. Από τα δεξιά πέταξε τρις σταγόνες, που δεν τις πρόσεξα, και στερεοποιηθηκαν και σπρώχνουν την θήκη. Πώς θα τις αφαιρέσω ; κάποια ιδέα ;

 

https://postimg.cc/VJmHKVxq

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πέρασα στο κινητό tempered glass, με κόλλα και υπεριώδη. Από τα αριστερά έβγαλε μια μεγάλη σταγόνα, την είδα και την σκούπισα. Από τα δεξιά πέταξε τρις σταγόνες, που δεν τις πρόσεξα, και στερεοποιηθηκαν και σπρώχνουν την θήκη. Πώς θα τις αφαιρέσω ; κάποια ιδέα ;

 

https://postimg.cc/VJmHKVxq

 

Με μία οδοντογλυφίδα θα το κάνεις παράλληλα με το τζάμι, σιγά σιγά, για να χωρισει από το τζάμι και μετά βγαίνουν έυκολα.

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...