Jump to content

Samsung Galaxy Note 9


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γιατί δεν έχουμε ήδη το DeX?

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Εμείς αυτή τη στιγμή νομίζω δεν μπορούμε να το τρέξουμε ως εφαρμογή αλλά πρέπει να έχουμε την ανάλογη συσκευή. Σωστά;

Στο note 10 μπορεί να τρέξει χωρίς κάποια επιπλέον εξαρτήματα συνδέοντας Απευθείας το κινητό με τον υπολογιστή, νομίζω.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ΜΙμια βοήθεια για την κάμερα στο slow motion τρεμοπαιζει. Καμία βοήθεια;;

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμείς αυτή τη στιγμή νομίζω δεν μπορούμε να το τρέξουμε ως εφαρμογή αλλά πρέπει να έχουμε την ανάλογη συσκευή. Σωστά;

Στο note 10 μπορεί να τρέξει χωρίς κάποια επιπλέον εξαρτήματα συνδέοντας Απευθείας το κινητό με τον υπολογιστή, νομίζω.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στο note 9 έγινε αυτό πέρυσι. Απλά συνδέεις το κινητό με ένα μόνιτορ.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι ο φίλος εννοεί το "νέο" DeX όπου συνδέοντας με usb καλώδιο το κινητό στον υπολογιστή έχεις κάποιου είδους mirroring και χειρίζεσαι σχεδόν πλήρως το κινητό μέσω του υπολογιστή... μεταφορά αρχείων, κλήσεις, sms κτλ...
Samsung Galaxy Note 9
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς.

Δεν είπαν ότι θα το δώσουν και στο Note9 αυτό;

Άντε να δούμε

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όπως το περιέγραψε, με συσκευή και λοιπά, εννοούσε αυτό ακριβώς που του απάντησα.

Κατά τα υπόλοιπα, αυτό το τελευταίο λέγεται windows link και δεν έχει καμία σχέση με συσκευές, καλώδια και dex.

Σε note 9 'νομίζω' το κάνανε να τρέξει (ανεπίσημα) σχετικά άμεσα απ όσο θυμάμαι.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όπως το περιέγραψε, με συσκευή και λοιπά, εννοούσε αυτό ακριβώς που του απάντησα.

Κατά τα υπόλοιπα, αυτό το τελευταίο λέγεται windows link και δεν έχει καμία σχέση με συσκευές, καλώδια και dex.

Σε note 9 'νομίζω' το κάνανε να τρέξει (ανεπίσημα) σχετικά άμεσα απ όσο θυμάμαι.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Αυτό που λες Νίκο δουλεύει στο note 9.

 

https://www.google.com/amp/s/lifehacker.com/how-to-add-the-galaxy-note-10s-link-to-windows-app-to-o-1837355912/amp

 

Edit: βασικά λειτουργούν όλα εκτός από την οθόνη τηλεφώνου στο pc.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα να έρθει το update πφφφ

Cosmote κοιμάται όρθια μου φαίνεται!! Κάθε φορά που εσείς έχετε update εγω την παίρνω μετά από τρεις βδομάδες η και μήνα μετά!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το samsung health μέχρι πριν 10 μέρες,μου έβγαζε στατιστικά καταγραφής του βραδυνού ύπνου.Με το που σηκωνόμουν το πρωί και το έβγαζα απο το flight mode,μου έλεγε κατά προσέγγιση ώρες ύπνου και εγώ εκανα κάποιες χειροκίνητες διορθώσεις για ακρίβεια.Εδω και 10 μέρες δεν βγάζει καμία ειδοποίηση για καταγραφή ύπνου.Τι λέτε να παίζει?

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος αν μπορούμε να μπούμε στο πρόγραμμα ( όταν βγει νομίζω δεν έχει ανοίξει ακόμα αν δεν κάνω λάθος ) για beta Android 10 ; Αν ναι πως μπαίνουμε;
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος αν μπορούμε να μπούμε στο πρόγραμμα ( όταν βγει νομίζω δεν έχει ανοίξει ακόμα αν δεν κάνω λάθος ) για beta Android 10 ; Αν ναι πως μπαίνουμε;

 

Αυτό: https://9to5google.com/2019/09/17/samsung-android-10-beta-program-report/

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, για όποιον τυχόν ενδιαφέρεται, έχω στις αγγελίες ένα 8/512 προς πώληση. Ευχαριστώ

 

Sent from my SM-T865 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μετά από ένα χρόνο με τη συσκευαρα σκέφτομαι πολύ σοβαρά να το ρουταρω. Έχω να ασχοληθώ με root και custom rom από το s7 Edge. Αξίζει να προχωρήσω;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μετά από ένα χρόνο με τη συσκευαρα σκέφτομαι πολύ σοβαρά να το ρουταρω. Έχω να ασχοληθώ με root και custom rom από το s7 Edge. Αξίζει να προχωρήσω;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Θα το πάω αντίστροφα αν μου επιτρέπεις, για να σκέφτεσαι πολύ σοβαρά κιόλας να χάσεις την εγγύηση της συσκευάρας σου, με ό,τι αυτό συνεπάγεται, λογικά υπάρχει πολύ σοβαρός λόγος και δυνατότητες που θα αποκτήσεις rootάροντας τη συσκευή σου και τις οποίες δεν έχεις χωρίς root.

 

Άρα θα πρότεινα εσύ να μας πεις ποιοι είναι αυτοί οι λόγοι για να κάνουμε τη σύγκριση και να δούμε αν αξίζει!

 

Sent from my Galaxy S10

Link to comment
Share on other sites

Θα το πάω αντίστροφα αν μου επιτρέπεις, για να σκέφτεσαι πολύ σοβαρά κιόλας να χάσεις την εγγύηση της συσκευάρας σου, με ό,τι αυτό συνεπάγεται, λογικά υπάρχει πολύ σοβαρός λόγος και δυνατότητες που θα αποκτήσεις rootάροντας τη συσκευή σου και τις οποίες δεν έχεις χωρίς root.

 

Άρα θα πρότεινα εσύ να μας πεις ποιοι είναι αυτοί οι λόγοι για να κάνουμε τη σύγκριση και να δούμε αν αξίζει!

 

Sent from my Galaxy S10

Λάζαρε θέλω να ελάφρυνω τη συσκευή από bloatware.

Επίσης σκέφτομαι να παίξω και με custom rom (κάποτε έβαζα καινούρια σχεδόν κάθε εβδομάδα!!!)

 

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λάζαρε θέλω να ελάφρυνω τη συσκευή από bloatware.

Επίσης σκέφτομαι να παίξω και με custom rom (κάποτε έβαζα καινούρια σχεδόν κάθε εβδομάδα!!!)

 

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Από bloatware μπορείς να απαλλαγείς και με adb, δεν χρειάζεται.το ρουτ.

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από bloatware μπορείς να απαλλαγείς και με adb, δεν χρειάζεται.το ρουτ.

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν έχω ιδέα πως γίνεται...

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λάζαρε θέλω να ελάφρυνω τη συσκευή από bloatware.

Επίσης σκέφτομαι να παίξω και με custom rom (κάποτε έβαζα καινούρια σχεδόν κάθε εβδομάδα!!!)

 

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πραγματικά δεν βλέπω κανέναν απολύτως λόγο να κάνεις τη συσκευή σου root και να χάσεις την εγγύηση σου!!

παλιότερα και εγώ εκανα root όλες μου τις συσκευές και αλλάζω ROMs κάθε εβδομάδα Όχι πως έβλεπα καμιά Τεράστια διαφορά η στη μπαταρία είσαι οτιδήποτε άλλο Η μόνη διαφορά ήταν ότι μπορούσες να σβήσεις ότι θέλεις Τι ήταν η συσκευή πιο ελαφριά να το πω και έκοβες τις διαφημίσεις!!

 

Και φυσικά η αλλαγή ROM σημαίνει στήσιμο ξανά όλα από την αρχή και πάει μία μέρα τζάμπα και γενικά πλέον οι συσκευές για μένα δεν έχουν ανάγκη της Custom ROM Εκτός αν υπάρχει κάποια σοβαρή έλλειψη στο τηλέφωνο και μπορείς να το βρεις μόνο με root!!

 

Παιδιά Έχετε πάρει όλοι το update του Σεπτεμβρίου?

 

σε μένα ακόμα να ρθει να έρθει πάντως

Edited by manthosffvll
Link to comment
Share on other sites

και εγω ακομα ουτε του σεπτεμβτιου δεν εχω παρει αχαχαχαχαχ κλασικη σαμι!!

Ίσως απλά είναι θέμα χώρας γιατί δεν είμαι κάτοικος Ελλάδος... Αλλά έχει βγει του Σεπτέμβρη για όλες τις χώρες σίγουρα

Link to comment
Share on other sites

Ξερει καποιος πως βλεπουμε σε τι ποσοστο ειναι η υγεια της μπαταριας συνδιασμος κουμπιων και σε ποια επιλογη ακριβως?

Αφορα τηλεφωνο NOTE 9

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μόλις πήρα update Οκτωβρίου
Καμία αλλαγή;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...