Jump to content

Samsung Galaxy Note 9


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το κινητό υποστηρίζει Dolby Atmos

1) Τα ακουστικά που είναι μέσα στο κινητό υποστηρίζουν Dolby Atmos ή δεν έχει σημασία;

2) Τα Buds υποστηρίζουν Dolby Atmos;

 

Όταν ενεργοποιήσεις το atmos μόλις βάλεις τα ακουστικά, μπορείς να το ανοιγοκλεινεις ή ακόμα να αλλάζεις τα preset του καθώς ακούς μουσική, για να δεις αν σου αρέσει κάποιο.

Το μουσική είναι -σχετικά- φλατ, το ταινία ανεβάζει την ένταση και χάνει πολύ στα mid, το φωνή ίσως βοηθήσει σε κλήσεις (υπάρχει και η αυτόματη επιλογή φυσικά).

Αν έχεις σκοπό να χρησιμοποιήσεις καλά ακουστικά και καλής ποιότητας streaming ή offline κομμάτια, το κλείνεις εντελώς.

Αν θες ένταση και τα μαμά ακουστικά ή τα buds πχ, το βάζεις στο ταινία.

Κατά τα υπόλοιπα ότι ακουστικά και να βάλεις, θα δεις διαφορά. Τώρα αν χρειάζεται Dolby atmos certified ακουστικά για να ακούς το κάθε preset όπως το είχε στο μυαλό της η Sony, δεν ξέρω και δεν με ενδιαφέρει να σου πω την αλήθεια!

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Edited by nikos523
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι από εμένα. έχω ένα πρόβλημα με το πενάκι, εντελώς ξαφνικά δεν συνδέεται με το τηλέφωνο. Έκανα reset στο πενάκι από τις ρυθμίσεις, το οποίο δεν προχώρησε γιατί δεν μπορεί να συνδεθεί. Έκανα και επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και πάλι χωρίς αποτέλεσμα. Οπότε πριν καταλήξω ότι το πενάκι τα έχει παίξει, γνωρίζει κανείς εάν μπορεί να φταίει κάποιο εξάρτημα στο κινητό, δηλαδή το σημείο στο οποίο κουμπώνει το πενάκι εάν πχ μπορεί να έχει στραβώσει κάτι εκεί ή μπορεί να έχει πιάσει υγρασία, ή να φταίει κάτι στην πλακέτα. Δεν έχω κάνει κάτι στο πενάκι. Βέβαια καλύτερα να φταίει αυτό παρά κάτι άλλο, αλλά λέω να το κοιτάξω με όσους διαφορετικούς τρόπους μπορώ. Edited by koulalexis
Link to comment
Share on other sites

Τη βοηθεια σας παιδια.εκανα φορματ και δε μου ζηταει εμαιλ της google,αλλα pin για τοgoogle account instead.μπορει καποιος να με βοηθησει.δεν ξερω τι ειναι αυτο
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απάντηση @nikos523 για την ερώτηση μου περί των μηνυμάτων .

 

Επίσης να πω κάτι κουλό που εντόπισα τώρα ανάμεσα στο Note 4 και το Note 9 που έχω τώρα στην κατοχή μου. Στο παλιό ( note 4 ) η εφαρμογή της Samsung για μουσική έχει dark theme υποστήριξη ενώ στο καινουριο ( note 9 ) δεν υπάρχει... και στα 2 κινητά είναι η ίδια έκδοση της εφαρμογής...! 92689610326c6c47fa27763ca4c37559.jpg002686ab2d19a339adf8c92e3a722203.jpg0a881a4b0316244761aa07096b55d5e9.jpg9e5adbfd17af4fc6d4e6dc60df47777b.jpg

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μήπως επειδή έχουνε βάλει Dark mode στο σύνολο του κινητού;378943160c40dfa3d580da9c44db5752.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απάντηση @nikos523 για την ερώτηση μου περί των μηνυμάτων .

 

Επίσης να πω κάτι κουλό που εντόπισα τώρα ανάμεσα στο Note 4 και το Note 9 που έχω τώρα στην κατοχή μου. Στο παλιό ( note 4 ) η εφαρμογή της Samsung για μουσική έχει dark theme υποστήριξη ενώ στο καινουριο ( note 9 ) δεν υπάρχει... και στα 2 κινητά είναι η ίδια έκδοση της εφαρμογής...! 92689610326c6c47fa27763ca4c37559.jpg002686ab2d19a339adf8c92e3a722203.jpg0a881a4b0316244761aa07096b55d5e9.jpg9e5adbfd17af4fc6d4e6dc60df47777b.jpg

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

 

Σε εμένα πάντως, η μουσική της samsung έχει μαύρο φόντο

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το αυτό ισχύει και στο δικό μου κινητό....αλλά ποιος χρησιμοποιεί αυτή την εφαρμογή?

 

Εγώ........

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα σημερα να φορτισω το κινητο και εκανε 2.5 ωρες απο το 20%. Αυτη τη στιγμη ειναι στο 80% και λεει 34 λεπτα ακομα. Αλλαξα καλωδια και παλι το ιδιο. Το fast charging ειναι ενεργο και το κινητο ειναι 2 μηνων.

 

Πολυ περιεργο

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό υποστηρίζει Dolby Atmos

1) Τα ακουστικά που είναι μέσα στο κινητό υποστηρίζουν Dolby Atmos ή δεν έχει σημασία;

2) Τα Buds υποστηρίζουν Dolby Atmos;

Σε συνέχεια του παραπάνω να πω ότι πλέον η τελευταία αναβάθμιση μου σακάτεψε το κινητό! Πλέον έχω το ίδιο πρόβλημα που είχατε πολλοί από εσάς τόσο καιρό! Κατανάλωση μπαταρίας υπηρεσίες (υπηρεσίες google play (2 φορές μάλιστα έχει την ίδια εφαρμογή ή κάτι παραπλήσιο), samsung note, email κ.α.!! Δεν βγάζει ούτε μέρα!! Πριν στο μενού της μπαταρίας η βελτιστοποιημένη λειτουργία ήταν σχεδόν πάντα στο 100% ενώ τώρα 94-97%. ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ!!

 

Έκανα clear cache σχεδόν όλες τις εφαρμογές μία προς μία, επανεκκινήσεις, αλλά τίποτε. Όσοι είχατε αυτό το θέμα το λύσατε και αν ναι πως; Επαναφορά θέλω να την αποφύγω σαν τον διάολο το λιβάνι!

Edited by topet
Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Ισχύει αυτό που λες με την μπαταρία. Αλλά μια επαναφορά δεν νομίζω να λύσει τίποτα. Ας ελπίσουμε με κάποιο επόμενο update να λύθει το θέμα.

Samsung Note 9/Samsung Note 3

Samsung Tab pro 8.4/Samsung Tab 3 7"  

Samsung Tab A 2019 10.1''

 

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει αυτό που λες με την μπαταρία. Αλλά μια επαναφορά δεν νομίζω να λύσει τίποτα. Ας ελπίσουμε με κάποιο επόμενο update να λύθει το θέμα.

 

Κοινώς....τον ήπιαμε;;; Θα περιμένω λίγες μέρες ακόμη μήπως και γίνει κανένα θαύμα και γλιτώσω την επαναφορά!!

Edited by topet
Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλω να γίνω γραφικος "βγήκε το note10 οποτε σκοτώνουν το 9" γιατί αυτό πολλοί θέλουν να πιστεύουν.προσωπικα θελω να μην το πιστεύω αυτο. Λογικά θα το φτιάξουν.

Samsung Note 9/Samsung Note 3

Samsung Tab pro 8.4/Samsung Tab 3 7"  

Samsung Tab A 2019 10.1''

 

Link to comment
Share on other sites

Πότε περιμένουμε update? Ακόμη στην ενημέρωση Αυγούστου έχω μείνει.

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να σκοτωσουν το note 9 ? Δεν μιλαμε για συσκευη 3 ετιας αλλα για ενος ετους.παντως δεν ειδα κατι αφυσικο στη μπαταρια του note 9 που το χρησιμοποιω ασχετα αν πηρα το n10.το note 9 ειναι συσκευη για αλλα 3 χρονια τουλαχιστον.
Link to comment
Share on other sites

Το update το εχω παρει κατι μερες.Δεν ειπα οτι θα το σκοτωσει αλοίμονο εαν το εκανε σε κινητο 1 ετους.απλα πιστετω οτι θα το φτιαξουν στα επομενα update που θα δωσουν.Αυτο.Προσωπικά αυτό το κινητό θα το έχω για τα επόμενα 5 χρόνια όπως είχα κ το note 3!

Samsung Note 9/Samsung Note 3

Samsung Tab pro 8.4/Samsung Tab 3 7"  

Samsung Tab A 2019 10.1''

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι είδα μια φορά drain πριν κάνα 2μηνο από τα Google services και τίποτε άλλο.

Την ενημέρωση με το patch Σεπτεμβρίου την έχω εδώ και 10 μέρες και δεν παρατήρησα καμία διαφορά στην αυτονομία, όπως και με την προηγούμενη ενημέρωση.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εδώ αναφορά σε καλύτερη διάρκεια μπαταρίας εφόσον απενεργοποιηθεί το face unlock.

https://forum.xda-developers.com/galaxy-note-9/review/screen-time-t3824664/page70

:w00t: STERGIOS :w00t:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η μπαταρία είναι βράχος. Δείτε τις εφαρμογές σας. Επίσης για τα google play services δεν ευθύνεται η samsung αλλά η google. Κατά καιρούς δημιουργούν drain αλλά όχι μόνιμο.21df466cab7c9cf1407f194f8a027ad2.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το θέμα να πω ότι θυμήθηκα ότι είχα ξεχάσει τις ετικέτες τοποθεσίας, οι οποίες καταναλώνουν πολύ μπαταρία. Η διαφορά είναι τεράστια, αλλά πάλι έχω αισθητή μεγαλύτερη κατανάλωση από πριν. Θα το δω σήμερα πως θα πάει, μια που έχει μόνο 4 ώρες από την φόρτιση σε αναμονή και είναι ήδη στο 88% που σημαίνει 12% σε 4 ώρες! Πάλι είναι ΠΟΛΥ!!!
Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Είδατε καμία αναβάθμιση Εγώ δεν είδα κάτι. Πως στο site υπάρχει;3d8314c7ad005eec2809a8c781c0596c.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by agriniopk
Link to comment
Share on other sites

Είδατε καμία αναβάθμιση Εγώ δεν είδα κάτι. Πως στο site υπάρχει;3d8314c7ad005eec2809a8c781c0596c.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έχω την εντύπωση ότι Greece εννοεί τη COS.

Οι περισσότεροι έχουμε EUR που ακόμα δεν έχει δοθεί.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Όχι αυτή είναι.

f7e42227377af00c6641c61453f9ae51.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ναι, έχεις δίκιο τώρα που το τσεκαρα.

 

Προφανώς θα φανεί σήμερα αύριο ΟΤΑ μιας και οι servers δε τη μοιράζουν αμέσως.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...