Jump to content

Samsung Galaxy Note 9


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απέκτησα νέο αριθμό γιατί με τον παλιό είχε πολλά ενοχλητικά τηλεφωνήματα. Υπάρχει ρύθμιση να χρησιμοποιήσω την παλιά μου κάρτα στην 2η υποδοχή μόνο για δεδομένα χωρίς να έχω καμία ειδοποίηση?

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Απέκτησα νέο αριθμό γιατί με τον παλιό είχε πολλά ενοχλητικά τηλεφωνήματα. Υπάρχει ρύθμιση να χρησιμοποιήσω την παλιά μου κάρτα στην 2η υποδοχή μόνο για δεδομένα χωρίς να έχω καμία ειδοποίηση?

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αλε στη δεύτερη κάρτα φραγη ολων των κλήσεων. Νομίζω π ς υπάρχει η επιλογή

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αλε στη δεύτερη κάρτα φραγη ολων των κλήσεων. Νομίζω π ς υπάρχει η επιλογή
Κώστα επειδή το έχω δώσει σε πολλούς άσχετους εργαζόμενους δεν θέλω να φαίνεται ότι υπάρχει φραγή. Απλά να μη έρχεται ειδοποίηση σε άσχετες ώρες και πχ 1 φορά την εβδομάδα να μπορώ να δω τις κλήσεις.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε και εμένα (UK) το update. Μετά από τόσα update, εχει δει κανείς διαφορά στην απόδοση της κάμερας;

 

Για εμένα η κάμερα είναι από τα αδύνατα σημεία του Note 9. Δεν θα το άλλαζα με τίποτα, αλλά συγκρίνωντας τις φωτογραφίες που έβγαλα εγώ και η γυναίκα μου (iPhone X) στα ίδια τοπία, ένα παράπονο με πιάνει...

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε και εμένα (UK) το update. Μετά από τόσα update, εχει δει κανείς διαφορά στην απόδοση της κάμερας;

 

Για εμένα η κάμερα είναι από τα αδύνατα σημεία του Note 9. Δεν θα το άλλαζα με τίποτα, αλλά συγκρίνωντας τις φωτογραφίες που έβγαλα εγώ και η γυναίκα μου (iPhone X) στα ίδια τοπία, ένα παράπονο με πιάνει...

 

Αποκλείεται. Η γυναίκα μου είχε iPhone 8 plus και δεν υπάρχει σύγκριση. Ειδικά όταν σκοτείνιαζε.

Τώρα πήρε το xs max αλλά δεν πρόλαβα να συγκρίνω

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά οταν τραβάμε βίντεο και το βλέπουμε απο τη συλλογή,ξέρετε αν υπάρχει τρόπος να μπαίνει κατευθείαν full screen στην αναπαραγωγή και οχι να να περικόπτει την οθόνη αριστερά και δεξιά?

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε και εμένα (UK) το update. Μετά από τόσα update, εχει δει κανείς διαφορά στην απόδοση της κάμερας;

 

Για εμένα η κάμερα είναι από τα αδύνατα σημεία του Note 9. Δεν θα το άλλαζα με τίποτα, αλλά συγκρίνωντας τις φωτογραφίες που έβγαλα εγώ και η γυναίκα μου (iPhone X) στα ίδια τοπία, ένα παράπονο με πιάνει...

 

Βαλε google camera ported εχει και Night Sight. Εχει hdr+ και γενικός ειναι μπορω να πω ειναι πολυ καλύτερη από την stock. Για δες αυτην κατο αν ειναι οκ. Βεβαια πλέον έχω ξεχάσει πως ήταν η stock γιατί έχω root από πέρυσι. Αλλα θυμάμαι ήταν μεγάλη η διαφορα. Και είχα νευριάσει με την samsung που δεν έκανε καλή δουλειά στην stock camera. https://mega.nz/#!CLx12RjZ!GuEBWZWe4yLYtB4rm0eQ3xIHGm9pcLSdCSG0Wf1Zo1g

Edited by asdfaster
Link to comment
Share on other sites

Βαλε google camera ported εχει και Night Sight. Εχει hdr+ και γενικός ειναι μπορω να πω ειναι πολυ καλύτερη από την stock. Για δες αυτην κατο αν ειναι οκ. Βεβαια πλέον έχω ξεχάσει πως ήταν η stock γιατί έχω root από πέρυσι. Αλλα θυμάμαι ήταν μεγάλη η διαφορα. Και είχα νευριάσει με την samsung που δεν έκανε καλή δουλειά στην stock camera. https://mega.nz/#!CLx12RjZ!GuEBWZWe4yLYtB4rm0eQ3xIHGm9pcLSdCSG0Wf1Zo1g

 

Σε εμένα δεν δουλεύει.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα δεν δουλεύει.

 

Θα σου δώσω το site με τους καλύτερους developers τον ported cameras για όλα τα κινητά και για ολα τα Note. https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/dev-arnova8G2/ Πήγαινε στον Arnova8G2 που είναι ο καλύτερος για τα samsung. Kατέβασε τις πιο πρόσφατες google cameras που έχει version 6+. Tο πιο πιθανό είναι πως θα δουλεύουν. Εγώ εχω του arnova και έχω night sight και λειτουργεί τέλεια το βραδυ σε Note9. Και έχω και hdr+ και γενικός είμαι παρα πολύ ευχαριστημένος. Μεχρι και για το Note 8 εχει που ειναι του 2017 με night sight μεσα. Δεν υπάρχει κάτι καλύτερο το έχουν τερματίσει. Δες και εδω https://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=79375456&postcount=1699

 

If you’re using a Galaxy S9/S9+, Galaxy Note 9, or one of the Galaxy S10 devices, you can go ahead and download the Google Camera mod ver. 6.2 and install it without needing to modify or root your Samsung Galaxy device.

Edited by asdfaster
Link to comment
Share on other sites

Θα σου δώσω το site με τους καλύτερους developers τον ported cameras για όλα τα κινητά και για ολα τα Note. https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/dev-arnova8G2/ Πήγαινε στον Arnova8G2 που είναι ο καλύτερος για τα samsung. Kατέβασε τις πιο πρόσφατες google cameras που έχει version 6+. Tο πιο πιθανό είναι πως θα δουλεύουν. Εγώ εχω του arnova και έχω night sight και λειτουργεί τέλεια το βραδυ σε Note9. Και έχω και hdr+ και γενικός είμαι παρα πολύ ευχαριστημένος. Μεχρι και για το Note 8 εχει που ειναι του 2017 με night sight μεσα. Δεν υπάρχει κάτι καλύτερο το έχουν τερματίσει. Δες και εδω https://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=79375456&postcount=1699

 

If you’re using a Galaxy S9/S9+, Galaxy Note 9, or one of the Galaxy S10 devices, you can go ahead and download the Google Camera mod ver. 6.2 and install it without needing to modify or root your Samsung Galaxy device.

 

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για τις πληροφορίες, δυστυχώς δεν μπορώ να κάνω install τίποτα εκτός του Play Store, apks κτλ... :(

 

----- προσθήκη μηνύματος 46 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για τις πληροφορίες, δυστυχώς δεν μπορώ να κάνω install τίποτα εκτός του Play Store, apks κτλ... :(

 

αν υπάρχει κάποια καλή εφαρμογή στο Play Store, ακόμα και με πληρωμή....

Link to comment
Share on other sites

Μια που λέμε για την κάμερα γενικά είμαι ευχαριστημένος, αλλά δεν έχω συγκρίνει με άλλα κινητά της κατηγορίας.

 

Αυτό που με ενοχλεί είναι ότι αφαίρεσαν την λειτουργία που είχαν πολλά SAMSUNG να βγάζεις φωτογραφία-βίντεο συγχρόνως και με τις 2 κάμερες!! Για μένα ήταν εξαιρετική δυνατότητα. Επίσης το HDR δεν δουλεύει πολύ καλά.

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για τις πληροφορίες, δυστυχώς δεν μπορώ να κάνω install τίποτα εκτός του Play Store, apks κτλ... :(

 

----- προσθήκη μηνύματος 46 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

αν υπάρχει κάποια καλή εφαρμογή στο Play Store, ακόμα και με πληρωμή....

 

Δεν υπάρχει android που να μην σε αφήνει να κανεις install apk. Πρέπει να πας στα settings και να το βάλεις να δέχεται apk εκτος Playstore.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

 

Μια ερώτηση:

Στα Note 9 (και γενικά στα Samsung), εάν βάλουμε την branded rom της Cosmote, τί κερδίζουμε και τί χάνουμε;

Είχα δεί παλαιότερα μια ενημέρωση (Γερμανός εάν δεν κάνω λάθος) που έλεγε ότι μπορείς να πάς εκεί το κινητό και να σου βάλουν δωρεάν την rom της Cosmote ώστε να δουλεύουν όλες οι υπηρεσίες του παρόχου όπως πρέπει.

Ισχύει ακόμα αυτό;

Έχει νόημα να γίνει;

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά για τις όποιες απαντήσεις.

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

 

 

 

Μια ερώτηση:

 

Στα Note 9 (και γενικά στα Samsung), εάν βάλουμε την branded rom της Cosmote, τί κερδίζουμε και τί χάνουμε;

 

Είχα δεί παλαιότερα μια ενημέρωση (Γερμανός εάν δεν κάνω λάθος) που έλεγε ότι μπορείς να πάς εκεί το κινητό και να σου βάλουν δωρεάν την rom της Cosmote ώστε να δουλεύουν όλες οι υπηρεσίες του παρόχου όπως πρέπει.

 

Ισχύει ακόμα αυτό;

 

Έχει νόημα να γίνει;

 

 

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά για τις όποιες απαντήσεις.

Όχι δεν χρειάζεται.

 

Στάλθηκε από το SM-T860 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

 

Μια ερώτηση:

Στα Note 9 (και γενικά στα Samsung), εάν βάλουμε την branded rom της Cosmote, τί κερδίζουμε και τί χάνουμε;

Είχα δεί παλαιότερα μια ενημέρωση (Γερμανός εάν δεν κάνω λάθος) που έλεγε ότι μπορείς να πάς εκεί το κινητό και να σου βάλουν δωρεάν την rom της Cosmote ώστε να δουλεύουν όλες οι υπηρεσίες του παρόχου όπως πρέπει.

Ισχύει ακόμα αυτό;

Έχει νόημα να γίνει;

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά για τις όποιες απαντήσεις.

 

Πάντα να κοιτάς να βάζεις rom που να μην είναι από πάροχο κινητής. Γιατί θα εχεις extra bloatware από τον πάροχο. Ασε που οι παροχοι πολλές φορες δεν εγκρίνουν κάποιες υπηρεσίς και δεν τις βάζουν στο λειτουργικό τους. Ενα παράδειγμα ας πούμε το call recorder το απαγορεύουν στην vodafone. Ολες οι roms τις vodafone σε ολο τον κοσμο δεν έχουν call recorder. Αμα βάλεις rom που δεν είναι από κάποιον πάροχο δεν απαγορεύει κανεις τίποτα. Για αυτο άμα παίρνεις κινητό samsung και έχει μέσα λειτουργικό του παρόχου να το βγάζεις από την πρώτη μέρα κιόλας. Και να βάζεις ένα καθαρό λειτουργικό τις samsung. Kαι εννοείτε πάντα ευρωπαϊκια rom και όχι άλλης ηπείρου. Γιατί πάπαλα το samsung μετά. Δεν θα έχει service support και θα χρειαστείς νέα μητρική με δικάσου λεφτά. Ο οτε δεν εχει ουτε dsl 24mbps και να εχεις 24mbps εν ετι 2019 ακομα ειναι στα 10mbps με το ζορι. Η rom τον μαρανε.

Edited by asdfaster
Link to comment
Share on other sites

Μια που λέμε για την κάμερα γενικά είμαι ευχαριστημένος, αλλά δεν έχω συγκρίνει με άλλα κινητά της κατηγορίας.

 

Αυτό που με ενοχλεί είναι ότι αφαίρεσαν την λειτουργία που είχαν πολλά SAMSUNG να βγάζεις φωτογραφία-βίντεο συγχρόνως και με τις 2 κάμερες!! Για μένα ήταν εξαιρετική δυνατότητα. Επίσης το HDR δεν δουλεύει πολύ καλά.

 

Φίλε μου σε καταλαβαίνω απόλυτα. Δυστυχώς η Sammy έχει επιλέξει να αποδυναμώσει το λογισμικό (και hardware) των συσκευών της καταργόντας δυνατότητες που μας είχαν γλυκάνει στο παρελθόν σε παλιώτερα NOTE. (π.χ surround shot, ή action shot). Έχω κατά καιρούς αναφερθεί στο θέμα αλλά δυστυχώς εν έχει κανένα αποτέλεσμα. Η Sammy έχει τη δική της λογική να απαξιώνει τη λειτουργικότητα των συσκευών.

Νοτάκιας από τα γενοφάσκια του.
Link to comment
Share on other sites

Πάντα να κοιτάς να βάζεις rom που να μην είναι από πάροχο κινητής. Γιατί θα εχεις extra bloatware από τον πάροχο. Ασε που οι παροχοι πολλές φορες δεν εγκρίνουν κάποιες υπηρεσίς και δεν τις βάζουν στο λειτουργικό τους. Ενα παράδειγμα ας πούμε το call recorder το απαγορεύουν στην vodafone. Ολες οι roms τις vodafone σε ολο τον κοσμο δεν έχουν call recorder. Αμα βάλεις rom που δεν είναι από κάποιον πάροχο δεν απαγορεύει κανεις τίποτα. Για αυτο άμα παίρνεις κινητό samsung και έχει μέσα λειτουργικό του παρόχου να το βγάζεις από την πρώτη μέρα κιόλας. Και να βάζεις ένα καθαρό λειτουργικό τις samsung. Kαι εννοείτε πάντα ευρωπαϊκια rom και όχι άλλης ηπείρου. Γιατί πάπαλα το samsung μετά. Δεν θα έχει service support και θα χρειαστείς νέα μητρική με δικάσου λεφτά. Ο οτε δεν εχει ουτε dsl 24mbps και να εχεις 24mbps εν ετι 2019 ακομα ειναι στα 10mbps με το ζορι. Η rom τον μαρανε.

Μάλιστα.

Άρα κοιτάμε να βάλουμε την κλασική EU rom που όπως λένε ολοι παίρνει πρώτη αναβαθμίσεις και είναι free από bloatware.

Σωστά;

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα.

Άρα κοιτάμε να βάλουμε την κλασική EU rom που όπως λένε ολοι παίρνει πρώτη αναβαθμίσεις και είναι free από bloatware.

Σωστά;

 

Ναι μια κλασικη ευρωπαϊκή rom. Βάλε μια Γερμανικια. Ισος έχει πιθανότητα να κανει μερικές μέρες πιο γρήγορα τα updates.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα. Ποιος μπορεί να μου πει ποια CSC να βάλω για να έχω αναγνώριση των άγνωστων αριθμών και ότι άλλο δεν έχουμε εμείς εδω? Edited by manos_23

s1.bit3fight.gr/c.php?uid=23557

 

starfinal

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα. Ποιος μπορεί να μου πει ποια CSC να βάλω για να έχω αναγνώριση των άγνωστων αριθμών?
Καλημέρα αλλά πως μπορείς να έχεις αναγνώριση με τον τρόπο που λες;

Αυτό δεν γίνεται.

Αυτό που μπορεί να γίνει είναι να έχεις μία εφαρμογή στο κινητό η οποία την ώρα που σε καλούν αυτόματα να βρίσκει πληροφορίες από το ίντερνετ και να σου τις δείχνει στην οθόνη πριν να απαντήσεις για το ποιος σε καλεί.

Μία τέτοια εφαρμογή είναι και το 11888 του ΟΤΕ αν δεν κάνω λάθος ή παρόμοιες εφαρμογές.

Θυμάμαι την είχα εγκαταστήσει για άλλο λόγο και όχι για το λόγο που αναφέρεις εσυ και κάποια στιγμή που με κάλεσε κάποιος που δεν τον είχα αποθηκευμένο μου έδειχνε ένα μικρό πλαίσιο με το όνομα και τα στοιχεία δηλαδή που έχει καταχωρήσει το 11888 του τηλεφώνου που με καλούσε.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by agriniopk
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Μια ερώτηση όποιος ξέρει. Αυτό γιατί με το βγάζει κάθε φορά που ανοίγει το κινητό είτε από επανεκκίνηση είτε από ενεργοποίηση όταν είναι εντελώς κλειστό το τηλέφωνο ; ξέρει κανείς από που πηγάζει αυτό και τι είναι ακριβώς; παλιά με.τπ έβγαλε μια φορά και δεν με το ξανά έβγαλε μετά από επαναφορά που το είχα κάνει το κινητό τώρα το βγάζει σε κάθε ενεργοποίηση του κινητού τηλεφώνου.5947a018bc5350df824a4e831df10834.jpg

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...