Jump to content

Samsung Galaxy Note 9


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ Γενικά θα έλεγα ότι το note 9 έχει μια μέτρια κάμερα με κακή selfie !! Γενικά πιστεύω κάτι πρέπει να κάνουν εκεί στη Samsung!! Έχω ένα pixel xl ενός φίλου μου( την είχα και Εγώ παλιότερα) και πραγματικά είναι κλάσεις ανώτερη η κάμερα του pixel xl συσκευή πριν από 3 χρόνια!!!

Λίγο μακριά να είναι ο άνθρωπος από την κάμερα η φωτο βγαίνει άθλια!!

Για το βίντεο του όμως δεν μπορώ να πω είναι πάρα πολύ καλό! Μακάρι εμείς στην Ευρώπη να είχαμε note 9 με snapdragon τότε θα είχαμε λύση και την μέτρια κάμερα του !!

Όλα τα gcam δουλεύουν άψογα με snapdragon αντίθετα με exynos δεν δουλεύει καθόλου σωστά

 

Σίγουρα την κάμερα δεν την λες μέτρια. Το αντίθετο μάλιστα. Όμως παίρνει βελτιώσεις όπως πχ ένα καλύτερο ζουμ (το 2x είναι λίγο)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Έχει αλλάξει Κάποιος μπαταρία εντός εγγύησης? Γνωρίζουμε το κόστος? Δεν έχει πέσει δραματικά η απόδοση αλλά σιγά σιγά γίνεται αισθητό.
Link to comment
Share on other sites

Έχει αλλάξει Κάποιος μπαταρία εντός εγγύησης? Γνωρίζουμε το κόστος? Δεν έχει πέσει δραματικά η απόδοση αλλά σιγά σιγά γίνεται αισθητό.

 

Υπάρχει ένα bag με τα Google services που δημιουργεί μεγάλη κατανάλωση. Ίσως το έχεις και νομίζεις ότι φταίει η μπαταρία. Επίσης τώρα το καλοκαίρι με την μεγάλη ηλιοφάνεια και τις υψηλές θερμοκρασίες η κατανάλωση ανεβαίνει. Δεν νομίζω πως η μπαταρία σου έχει σημάδια κόπωσης. Μου φαίνεται δύσκολο.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ένα bag με τα Google services που δημιουργεί μεγάλη κατανάλωση. Ίσως το έχεις και νομίζεις ότι φταίει η μπαταρία. Επίσης τώρα το καλοκαίρι με την μεγάλη ηλιοφάνεια και τις υψηλές θερμοκρασίες η κατανάλωση ανεβαίνει. Δεν νομίζω πως η μπαταρία σου έχει σημάδια κόπωσης. Μου φαίνεται δύσκολο.

Καλά θα κάνετε να βάλετε τα τελευταία από apkmirror,ίσως βοηθήσει

Link to comment
Share on other sites

Καλά θα κάνετε να βάλετε τα τελευταία από apkmirror,ίσως βοηθήσει

 

Δεν χρεαζεται να τα κατεβασεις απο το apkmirror, μπορεις μεσα απο το PlayStore να εγγραφεις στην beta των Google Play Services και μετα απο 5 λεπτα κανεις το update μεσα απο το PlayStore στην τελευταια εκδοση που αυτη τη στιγμη ειναι 19.0.56 beta.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά, εδώ και μια εβδομάδα όταν κάνω ζουμ στην κάμερα για φωτογραφία φαίνεται θολή και έχει μια θολούρα η εικόνα.

Έκανα hard reset αλλά τίποτα, τι να φταίει?

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επίσης να συμπληρώσω ότι στο ζουμ ακούγεται ένας θόρυβος

HTC Diamond, HTC M4, HTC M7,LG G2, LG G3, LG G4, Sam S6, Sam S7, Sam S8, Sam S8+, Sam S9, Sam S9+, Sam Note 9, Sam S10 plus, Sam Note 10, Sam Note 10 plus
Link to comment
Share on other sites

Πάντως παιδιά εχω παράπονο απο την αντοχή της οθόνης.Δεν εχω βάλει screen protector οπως και σε ολα τα προηγούμενα note που ειχα.Και η οθόνη εχει πολλές γρατσουνιές παρόλο που το προσέχω σαν τα μάτια μου.Σε θήκη spigen και πάντα μέσα σε τσαντάκι.Η οθόνη του note 4 3 χρόνια πένα,κι εδώ με γρατσουνιές.Νομίζω οτι κάθε μέρα βλέπω και κάτι καινούριο.Πολύ περίεργο.Σκέφτομαι να του βάλω αυτό

https://www.uniqueshop.gr/t-max-liquid-full-glue-3d-tempered-samsung-galaxy-note-9.html

μήπως και δεν φαίνονται.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πάντως παιδιά εχω παράπονο απο την αντοχή της οθόνης.Δεν εχω βάλει screen protector οπως και σε ολα τα προηγούμενα note που ειχα.Και η οθόνη εχει πολλές γρατσουνιές παρόλο που το προσέχω σαν τα μάτια μου.Σε θήκη spigen και πάντα μέσα σε τσαντάκι.Η οθόνη του note 4 3 χρόνια πένα,κι εδώ με γρατσουνιές.Νομίζω οτι κάθε μέρα βλέπω και κάτι καινούριο.Πολύ περίεργο.Σκέφτομαι να του βάλω αυτό

https://www.uniqueshop.gr/t-max-liquid-full-glue-3d-tempered-samsung-galaxy-note-9.html

μήπως και δεν φαίνονται.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αν αντέχει η τσέπη σου λίγο παραπάνω πάς σε dome που έχει καλύτερη κόλλα & σου δίνει μια επιπλέον κόλλα αν κάτι δεν πάει καλά στην πρώτη προσπάθεια.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως παιδιά εχω παράπονο απο την αντοχή της οθόνης.Δεν εχω βάλει screen protector οπως και σε ολα τα προηγούμενα note που ειχα.Και η οθόνη εχει πολλές γρατσουνιές παρόλο που το προσέχω σαν τα μάτια μου.Σε θήκη spigen και πάντα μέσα σε τσαντάκι.Η οθόνη του note 4 3 χρόνια πένα,κι εδώ με γρατσουνιές.Νομίζω οτι κάθε μέρα βλέπω και κάτι καινούριο.Πολύ περίεργο.Σκέφτομαι να του βάλω αυτό

https://www.uniqueshop.gr/t-max-liquid-full-glue-3d-tempered-samsung-galaxy-note-9.html

μήπως και δεν φαίνονται.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εγώ να δεις τι παράπονο το έχω που την δεύτερη μέρα που το πήρα έβαλα το dome για προστασία και μου κράτησε μια φυσαλίδα κάτω δεξιά και στην προσπάθεια μου να την βγάλω πιέζοντας με το δάχτυλο το dome ράγισε η οθόνη από κάτω.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έλυσα το πρόβλημα της κατανάλωσης μπαταρίας από την εφαρμογή Samsung Notes. Οποίο μέλος έχει το ίδιο πρόβλημα και ενδιαφέρεται να μάθει τι το προκαλεί, ας μου στείλει pm να του πω τι πρέπει να κάνει για να το ρυθμίσει και να σταματήσει επιτέλους η εφαρμογή να του πίνει την μπαταρία στο παρασκήνιο.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έλυσα το πρόβλημα της κατανάλωσης μπαταρίας από την εφαρμογή Samsung Notes. Οποίο μέλος έχει το ίδιο πρόβλημα και ενδιαφέρεται να μάθει τι το προκαλεί, ας μου στείλει pm να του πω τι πρέπει να κάνει για να το ρυθμίσει και να σταματήσει επιτέλους η εφαρμογή να του πίνει την μπαταρία στο παρασκήνιο.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Γραψε εδώ αν θέλεις, για να το διαβάσουμε όλοι και να υπάρχει.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εγώ να δεις τι παράπονο το έχω που την δεύτερη μέρα που το πήρα έβαλα το dome για προστασία και μου κράτησε μια φυσαλίδα κάτω δεξιά και στην προσπάθεια μου να την βγάλω πιέζοντας με το δάχτυλο το dome ράγισε η οθόνη από κάτω.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πως έγινε αυτό ; εγώ τις φυσαλίδες τις τρίβω με το πανακι.

Link to comment
Share on other sites

Πως έγινε αυτό ; εγώ τις φυσαλίδες τις τρίβω με το πανακι.

 

Στο done δεν γίνεται αυτό. Αν κολλήσει τέλος....

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ναι πολύ κακό το night Mode! Χάλια η υλοποίηση της Samsung! Μέτρια η κάμερα του Note 9! 8d55b659c26f8b2fc665ff3f09e17f45.jpgddfa99ad29e9ca764bb148995e199c03.jpg0efd35cc983480f39647ff7054c56092.jpg639e82896a71cba1262540a8d4bdcb62.jpgd77db508643fa92280f357932d3edc77.jpg75d3bde126e2c41fe5981d5beda81dc0.jpg1dbdff688235a5ede44b8c9941e1bf0a.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by barcelonistas
Link to comment
Share on other sites

Εντωμεταξυ πρεπει να αφαιρεσαν απο το αυτοματο αλγοριθμους που υπολογιζαν τα δεδομενα για τη νυχτερινη ληψη να το κανουν ξεχωριστη λειτουργια για το μαρκετινγκ και δε βγαζει κανενα απ'τα δυο τοσο καλη φωτο οσο πριν το update!

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Φίλε barcelonistas πάρε ένα Pixel XL που είναι μία συσκευή τριετίας πλέον και βγάλε το πρόσωπο του φίλου σου η οποιοδήποτε άτομο που θέλεις και μετά βγάλε και με το Note 9 η διαφορά στη λεπτομέρεια που θα δεις είναι πολύ μεγάλη!!!

Και πραγματικά λίγο με ενδιαφέρουν τα τοπία πως φαίνονται στο τηλέφωνο ή οτιδήποτε Εγώ δεν πήρα το τηλέφωνο να βγάζω τοπία αλλά θέλω να βγάλω τα παιδιά μου όταν είμαι σε διακοπές ή οπουδήποτε αλλού και πολύ απλά το Note 9 δεν μπορεί να κάνει κάτι καλύτερο από το pixel XL. ( για αυτό και έγραψα ότι η Samsung πρέπει να κάνει κάτι με το λογισμικό της όπως έχει κάνει η Google)

Αυτός είναι ο μόνος λόγος που είπε ότι έχει μέτρια κάμερα και παρόλα αυτά παραδέχομαι το βίντεο και μου αρέσει πάρα πολύ!

Θα μου πεις να πάρω κάποια συσκευή της Google και πραγματικά θα την έπαιρνα αν έβγαζε δίκαρτα μοντέλα και το s-pen λίγο πολύ το δουλεύω για αυτό και ο καθένας συμβιβάζεται με αυτό που τον βολεύει παραπάνω!!

Link to comment
Share on other sites

Οι φωτογραφίες είναι κορυφαίες τώρα να λέγεται για προσωπα κλπ είναι αστείο.

Το επίπεδο εδώ είναι πάρα πολύ ψηλό αν θες πρόσωπα θα πάρεις dslr μη τα ισοπεδώνουμε όλα.

Link to comment
Share on other sites

Οι φωτογραφίες είναι κορυφαίες τώρα να λέγεται για προσωπα κλπ είναι αστείο.

Το επίπεδο εδώ είναι πάρα πολύ ψηλό αν θες πρόσωπα θα πάρεις dslr μη τα ισοπεδώνουμε όλα.

 

Το να λέμε είναι κορυφαίες έτσι απλα το λέει ο καθένας!! Το είπα ξεκάθαρα νομίζω πάρε ένα pixel τριετίας και βγάλε φωτογραφίες και δες !!

Τώρα η εξυπνάδες τύπου πάρε dslr να λείπουν!! Ούτε έχω σκοπό να γίνω επαγγελματίας φωτογράφος Αλλά ούτε και είναι κάτι το βολικό να το έχεις μαζί σου πάντα!! Και ούτε γουστάρω να κουβαλάω τσαντάκι για να το έχω πάντα μαζί μου!! Και τελευταίο σου φέρνω παράδειγμα ένα τηλέφωνο που έχει βγει πριν από τρία χρόνια και βγάζει καλύτερες φωτογραφίες στα πρόσωπα από το note9 !! Που κολλούσε η dslr αυτό μόνο εσύ το ξέρεις!

Link to comment
Share on other sites

μιλας για προσωπα μονο, ο αλλος τραβαει τοπια, αλλος κοντινα, αλλος οτι θελει

τωρα τα προσωπα που λες εσυ που κολλανε εδω? και το πιξελ ας πουμε??

 

ειναι ή δεν ειναι οι πιο πανω φωτο κορυφαιες? σε αυτο που δειχνουν? αυτο πες μας

Link to comment
Share on other sites

Εδώ που τα λέμε τα pixel δε τα φτάνει κανένα άλλο κινητό. Έχεις δίκιο ο φίλος για την λεπτομέρεια σε πρόσωπα ειδικά τη νύχτα η διαφορά είναι μεγάλη. Που να δείτε φωτο από το παλιό μου nexus 6p. Και αυτό κάνει πλάκα στο note σε ορισμένες συνθήκες.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν μια κάμερα είναι πολύ καλή στα πρόσωπα δε σημαίνει ότι είναι καλή κάμερα αυτό λέμε.

Ο φίλος πιο πάνω έδωσε κάποιες καταπληκτικες φωτογραφιες αυτό είναι η ουσία.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μιλάτε τωρα για διαφορές πολυ μικρες, αν κάποιος εχει τρέλα με φωτογραφίες δεν θα δουλεύει το κινητό αλλα μια ακριβή φωτογραφική.
Link to comment
Share on other sites

μιλας για προσωπα μονο, ο αλλος τραβαει τοπια, αλλος κοντινα, αλλος οτι θελει

τωρα τα προσωπα που λες εσυ που κολλανε εδω? και το πιξελ ας πουμε??

 

ειναι ή δεν ειναι οι πιο πανω φωτο κορυφαιες? σε αυτο που δειχνουν? αυτο πες μας

 

δεν μπορω να καταλάβω δεν καταλαβαινεις τι σου λεω? η προηγούμενες φωτο ειναι καλές ναι οχι κορυφαίες! και δεν σου ειπα οτι το pixel εχει καλη καμερα μονο στα πρόσωπα αλλα γενικα ηταν πολυ καλη. και λεω οτι ειδικα στα προσωπα εχει μεγαλη διαφορα στην λεπτομερια! και θα σε ρωτήσω ειχες στην κατοχή σου κάποιο pixel η nexus 6p? (εγω ειχα 6p, pixel xl και τωρα εχω note 9)

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ρε παιδια μιλάτε τωρα για διαφορές πολυ μικρες, αν κάποιος εχει τρέλα με φωτογραφίες δεν θα δουλεύει το κινητό αλλα μια ακριβή φωτογραφική.

 

εχω απαντήσει για ακριβή φωτογραφική φιλε μου! τωρα εγω λεω αυτα που βλεπω και το λεω ξεκαθαρα οτι αν η samsung δουλέψει πανω στο λογισμικό της καμερας μπορει να κανει παπαδες γιατι το hardware το εχει ! δες π.χ γιατι εχει γινει ενας πανικος στο internet με της gcams ports? πολυ απλα γιατι το λογισμικό της google ειναι φοβερό!

Link to comment
Share on other sites

Το να καταλάβω τι μου λες εννοείς να υιοθετησω τη γνώμη σου;

τότε όχι αυτό δε θα γίνει.

Οι πιο πάνω φώτο για τις συνθήκες που επικρατούν είναι καταπληκτικες ναι και δε μπορεί να γίνεται συζήτηση για το 6π το 2019.

Τα υπόλοιπα είναι για λαϊκή κατανάλωση, πάμε παρακάτω θα κουράσουμε και είμαστε οφφ ήδη το είπα αυτό.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...