Jump to content

Samsung Galaxy Note 9


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βάλτε και τα stock media/audio (ringtones, notifications, ui, etc) του galaxy note 10 και σπάστε πλάκα μαζί τους... (από το Note 7 στο Note 10+ με την ίδια κάμερα, πλαίσιο αλουμινίου κ.λ.π.!!!)

https://www.droidmirror.com/downloading/galaxy-note-10-ringtones-zip

 

Έρχεται και το νέο Samsung Notes APK.....και δεν θα έχετε να ζηλέψετε τίποτα (illusions)!

Edited by Guest74
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Χρησιμοποιεί κάποιος package disabler?

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τη προταση. Ειναι μο ιμη η εγκατασταση? Τι γινεται αν σπασει?

Βγαίνει πολύ εύκολα μην στεναχωριέσαι!!

 

Άλλοι έχετε πάρει είδη δύο update ένα για την κάμερα και δεύτερο security patch Αυγούστου Εγώ ακόμα είναι με security patch Ιουλίου!! Μου φαίνεται τα cosmote branded παίρνουν πιο αργά από όλα τα αλλα

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος τι γίνεται με το google pay;

Δεν το βρίσκω στο κινητό και δε βλέπω κάτι κάτω από το nfc.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος τι γίνεται με το google pay;

Δεν το βρίσκω στο κινητό και δε βλέπω κάτι κάτω από το nfc.

Εάν ζεις Ελλάδα, δεν είναι διαθέσιμο.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εάν ζεις Ελλάδα, δεν είναι διαθέσιμο.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

 

Ναι Ελλάδα ζω.

 

Σε ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος τι γίνεται με το google pay;

Δεν το βρίσκω στο κινητό και δε βλέπω κάτι κάτω από το nfc.

 

Αν θες για ανέπαφες συναλλαγές τότε κάνε λογαριασμό στην alpha Bank που διαθέτει αντίστοιχη εφαρμογή/δυνατότητα. Πολύ εύκολο και βολικό.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αν θες για ανέπαφες συναλλαγές τότε κάνε λογαριασμό στην alpha Bank που διαθέτει αντίστοιχη εφαρμογή/δυνατότητα. Πολύ εύκολο και βολικό.

 

Αυτό το χρησιμοποιώ ήδη

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα.

 

Από τότε που πήραμε την 9 έκδοση του Android, παρόλο που έκανα clean install, έχω το γνωστό θέμα που η εφαρμογή Samsung Notes καταναλώνει πολύ μπαταρία στο παρασκήνιο ενώ δεν χρησιμοποιείται. Έχει αναφερθεί αρκετές φορές εδώ μέσα.

 

Έχουμε πάρει αρκετά update από τότε όμως και στην εφαρμογή Notes αλλά και στο Android. Δεν έχω δοκιμάσει να κάνω πάλι επαναφορά.

 

Η ερώτηση μου είναι η εξής:

Υπάρχει κανείς που να είχε το ίδιο πρόβλημα και λύθηκε με επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων;

 

Ευχαριστώ.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από τότε που πήρα το τηλέφωνο αντιμετωπίζω πρόβλημα με τον συγχρονισμό του dropbox. Συγχρονίζει όπως να'ναι. Πχ φωτογραφίες από 28 Ιουλίου μέχρι 6 Αυγούστου δεν τις συγχρόνισε, ενώ ότι βγήκε από εκεί και μετά το συγχρόνισε!

 

Μπαίνοντας από το μενού στους λογαριασμούς και συγκεκριμένα σε αυτόν του dropbox λέει ότι ''Ο συγχρονισμός είναι ανενεργός με όλα τα στοιχεία.'', αλλά δεν δίνει δυνατότητα να το ενεργοποιήσω. Παρόλα αυτά συγχρονίζει κατά το δοκούν!! Καμιά άποψη;

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες στην παρέα :)

Κάτι κάνανε με την νέα ενημέρωση... Όχι κάτι σημαντικό.... Ανούσιο βασικά... Με τον αισθητήρα φωτός όταν είσαι στην αρχική οθόνη και δεν μιλάς και δεν κάνεις κάτι αν πλησιάσει το χέρι σου προς την μπροστινή κάμερα κλείνει η οθόνη σαν μιλάς στο τηλέφωνο... Ο proximity? Όταν το κάνεις restart εννοείται φτιάχνει... Έχει κάπου κάποια ρύθμιση?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες στην παρέα :)

Κάτι κάνανε με την νέα ενημέρωση... Όχι κάτι σημαντικό.... Ανούσιο βασικά... Με τον αισθητήρα φωτός όταν είσαι στην αρχική οθόνη και δεν μιλάς και δεν κάνεις κάτι αν πλησιάσει το χέρι σου προς την μπροστινή κάμερα κλείνει η οθόνη σαν μιλάς στο τηλέφωνο... Ο proximity? Όταν το κάνεις restart εννοείται φτιάχνει... Έχει κάπου κάποια ρύθμιση?

Δεν νομίζω να έγινε ενημέρωση για να προστεθεί ένα πρόβλημα όπως το περιγράφεις..το οποίο μάλιστα θα φεύγει με restart.

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να έγινε ενημέρωση για να προστεθεί ένα πρόβλημα όπως το περιγράφεις..το οποίο μάλιστα θα φεύγει με restart.
εννοούσα ότι όλα καλά με την νέα ενημέρωση εκτός από το θέμα που αναφέρω.... Το οποίο είναι ανούσιο απλώς το έκανα αναφορά... Σ ευχαριστώ για την απάντηση :)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Όταν τραβούσα screenshot μου έβγαζε κάτω νια επιλογή για να τραβήξω όλη τη σελίδα μέχρι κάτω η να κάνω επεξεργασία. Τώρα δεν το κάνει. Το έχετε παρατηρήσει;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Όταν τραβούσα screenshot μου έβγαζε κάτω νια επιλογή για να τραβήξω όλη τη σελίδα μέχρι κάτω η να κάνω επεξεργασία. Τώρα δεν το κάνει. Το έχετε παρατηρήσει;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ρυθμίσεις > Συνθετες λειτουργίες > Έξυπνη Αποτύπωση

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις > Συνθετες λειτουργίες > Έξυπνη Αποτύπωση
Ευχαριστώ πολύ φίλε μου

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ένα προσωπικό συγκριτικό λειτουργιών φωτο:

(Θεωρώ ότι η Νυχτερινή λειτουργία είναι η πιο άχρηστη ενημέρωση που δόθηκε σε αυτή τη συσκευή)

 

Αυτόματο

20190813-005145.jpg

 

 

Νυχτερινή

20190813-005158.jpg

 

 

Επαγγελματική

20190813-005239.jpg

Edited by konstantinos7

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Ένα προσωπικό συγκριτικό λειτουργιών φωτο:

(Θεωρώ ότι η Νυχτερινή λειτουργία είναι η πιο άχρηστη ενημέρωση που δόθηκε σε αυτή τη συσκευή)

 

Αυτόματο

20190813-005145.jpg

 

 

Νυχτερινή

20190813-005158.jpg

 

 

Επαγγελματική

20190813-005239.jpg

Έβγαλες ένα σκηνικό πίσσα σκοτάδι τι περίμενες; Αυτή η λειτουργία είναι όπως και στα pixel για περιπτώσεις όπου υπάρχει λίγος φωτισμός. Δεν λέω ότι είναι ίδια υλοποίηση όπως των pixel αλλά κάτι κάνει, άχρηστη δε τη λες.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ο θόρυβος που δημιουργεί είναι υπερβολικά πολύς. Το είχα προσέξει απ'οταν είδα τα πρώτα συγκριτικά στο S10 σε πιο φωτεινά περιβάλλοντα. Αν είναι για τους νουμπς των φωτό οκ, αλλά βρίσκω καλύτερη την αυτόματη λειτουργία.

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Ο θόρυβος που δημιουργεί είναι υπερβολικά πολύς. Το είχα προσέξει απ'οταν είδα τα πρώτα συγκριτικά στο S10 σε πιο φωτεινά περιβάλλοντα. Αν είναι για τους νουμπς των φωτό οκ, αλλά βρίσκω καλύτερη την αυτόματη λειτουργία.
Καλύτερα να έχει θόρυβο πάρα παστελιασμα όπως σε άλλες εταιρίες. Δοκίμασε και σε σκηνικά με λίγο φωτισμό και θα δεις διαφορά από την auto.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανείς που να είχε πρόβλημα με την μεγάλη κατανάλωση μπαταρίας από την εφαρμογή Samsung Notes και λύθηκε με επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων;

 

Ευχαριστώ.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είχε γίνει έντονο θέμα, πριν μήνες έγραφαν εδώ στο νήμα. Την cache δεν μπορείς να διαγράψει ς ;
Link to comment
Share on other sites

Ένα προσωπικό συγκριτικό λειτουργιών φωτο:

(Θεωρώ ότι η Νυχτερινή λειτουργία είναι η πιο άχρηστη ενημέρωση που δόθηκε σε αυτή τη συσκευή)

 

Αυτόματο

20190813-005145.jpg

 

 

Νυχτερινή

20190813-005158.jpg

 

 

Επαγγελματική

20190813-005239.jpg

 

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου. Όποτε τη δοκίμασα κι εγώ, τα αποτελέσματα είναι σκέτη "κατάθλιψη"... Επίσης, ΚΑΜΙΑ σχέση με το Night Sight των Pixel. Η Google είναι έτη φωτός μπροστά στις υλοποιήσεις της στο software κομμάτι των καμερών (HDR κτλ)... Η υλοποίηση της Samsung στο Night mode (τουλάχιστον στο Note 9 για το οποίο μπορώ να μιλήσω) είναι ότι χειρότερο. Πραγματικά στη παρούσα υλοποίησή του, καλύτερα να το βγάλει, ούτε καν για τους αρχάριους δεν είναι, καλύτερα να το δουλεύουν σε auto, κλάσεις ανώτερες φωτο από άποψη θορύβου κτλ...

off / d.
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου. Όποτε τη δοκίμασα κι εγώ, τα αποτελέσματα είναι σκέτη "κατάθλιψη"... Επίσης, ΚΑΜΙΑ σχέση με το Night Sight των Pixel. Η Google είναι έτη φωτός μπροστά στις υλοποιήσεις της στο software κομμάτι των καμερών (HDR κτλ)... Η υλοποίηση της Samsung στο Night mode (τουλάχιστον στο Note 9 για το οποίο μπορώ να μιλήσω) είναι ότι χειρότερο. Πραγματικά στη παρούσα υλοποίησή του, καλύτερα να το βγάλει, ούτε καν για τους αρχάριους δεν είναι, καλύτερα να το δουλεύουν σε auto, κλάσεις ανώτερες φωτο από άποψη θορύβου κτλ...

 

Εγώ Γενικά θα έλεγα ότι το note 9 έχει μια μέτρια κάμερα με κακή selfie !! Γενικά πιστεύω κάτι πρέπει να κάνουν εκεί στη Samsung!! Έχω ένα pixel xl ενός φίλου μου( την είχα και Εγώ παλιότερα) και πραγματικά είναι κλάσεις ανώτερη η κάμερα του pixel xl συσκευή πριν από 3 χρόνια!!!

Λίγο μακριά να είναι ο άνθρωπος από την κάμερα η φωτο βγαίνει άθλια!!

Για το βίντεο του όμως δεν μπορώ να πω είναι πάρα πολύ καλό! Μακάρι εμείς στην Ευρώπη να είχαμε note 9 με snapdragon τότε θα είχαμε λύση και την μέτρια κάμερα του !!

Όλα τα gcam δουλεύουν άψογα με snapdragon αντίθετα με exynos δεν δουλεύει καθόλου σωστά

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...