Jump to content

Samsung Galaxy Note 9


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γιατί μου συμβαίνει αυτό στις τελευταίες δύο φορτίσεις; 62cb21b8492496edc8333e90ba9f1f08.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει φάει κόλλημα (ή δεν μπορώ να το βρω)... οταν έχω το bt και με καλούν ακούω την εκφώνηση αλφαβητικά του ο ονόματος που με καλή.

Θεωρώ ότι το απενεργοποίησα αλλά τώρα κάνει εκφώνηση μόνο όταν με καλή δεύτερη κλήση και κάνει εκφώνηση πάνω στην ομιλία που έχω με την πρώτη κλήση.

Και εκφώνησε γίνεται μόνο στο bluetooth

 

Ξέρουμε πως απενεργοποιείται η να του κάνω ένα reset και να χάσω δύο μέρες για να "βρω" μία ρύθμιση

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by agriniopk
Link to comment
Share on other sites

Έχει φάει κόλλημα (ή δεν μπορώ να το βρω)... οταν έχω το bt και με καλούν ακούω την εκφώνηση αλφαβητικά του ο ονόματος που με καλή.

Θεωρώ ότι το απενεργοποίησα αλλά τώρα κάνει εκφώνηση μόνο όταν με καλή δεύτερη κλήση και κάνει εκφώνηση πάνω στην ομιλία που έχω με την πρώτη κλήση.

Και εκφώνησε γίνεται μόνο στο bluetooth

 

Ξέρουμε πως απενεργοποιείται η να του κάνω ένα reset και να χάσω δύο μέρες για να "βρω" μία ρύθμιση

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πρέπει να είναι το read out caller Id

Samsung Note 9 Black
Link to comment
Share on other sites

Πας στο απαντηση κ τερματισμός κλήσεων κ ξετικαρεις το πρώτο!!

Το εκφώνηση ονομάτων καλούντων!!

Η αλήθεια είναι ότι ενώ το έχω στο off για κάποιο λόγο ενεργοποιειται από μόνο του!!!

IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Γιατί μου συμβαίνει αυτό στις τελευταίες δύο φορτίσεις; 62cb21b8492496edc8333e90ba9f1f08.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Γιατί έχει αλλάξει η μέρα και δεν έχει μετρήσει ακόμα τίποτα. Αυτό μετράει κάθε μέρα νέες εφαρμογές

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Πολύ μεγάλη διαφορά κατανάλωσης μπαταρίας όταν έχω 2 κάρτες active.εως κ 1 1/2 ώρα οθόνη λιγότερη.

 

Καλά το είχα υποψιαστεί,ξαφνικά είδα την μπαταριά να τελειώνει από τη μια μέρα στην άλλη με απίστευτο ρυθμό και απόρησα. Έχω και 445 εφαρμογές αλλά πάλι δεν δικαιολογείται η τόσο γρήγορη κατανάλωση.

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Γιατί έχει αλλάξει η μέρα και δεν έχει μετρήσει ακόμα τίποτα. Αυτό μετράει κάθε μέρα νέες εφαρμογές
Δεν έβγαζε ούτε στη βδομάδα. Έκανα καθαρισμό στο cache της εφαρμογής και reset battery stats. Φαίνεται να έστρωσε θα δούμε.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

 

Μετά από επανεκκίνηση κι ενώ έχω βάλει τους απαραίτητους κωδικούς εισόδου, μου κάνει πάντα μια διπλή δόνηση. Έτσι γίνεται και σε εσάς ή κάτι κάνει fc εκείνη τη στιγμή;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Συνδέει το πενάκι, γι'αυτό κάνει την δόνηση.

Αν κοιτάξεις την status bar εκείνη τη στιγμή, θα δεις ότι αναβοσβήνει το εικονίδιο του spen.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω Samsung από το note 4, δυστυχώς όμως δεν ξέρω να δουλέψω το bixby, τα βασικά αγγλικά ξέρω. η ερώτηση : μπορεί ο bixby, να δουλέψει ως voice reminder σε ελληνική γλώσσα ; ( δηλαδή να ηχογραφήσω πχ να πάω στο super market, και να το ακούσω στις πχ 5 ώρα το απόγευμα)

μπορεί να γίνει αυτό ;

Link to comment
Share on other sites

Στο καλο μου νοτε4 γραφω στο quick note ο,τι μου καπνισει, και οριζω να μου βγαλει υπενθυμιση οποια στιγμη θελησω.

Δεν ξερω αν διατηρειται αυτη η λειτουργια και στο quick note του νοτε8-9 που με πατεντα εχουν επαναφερει στη ζωη οπως εχω δει σε youtube videos.

Link to comment
Share on other sites

Παιδεία όταν ο ήχος είναι αρκετά δυνατά σας τρίζει η πλάτη της συσκευής?

Ναι συμβαίνει αυτό. Δεν είναι κάτι ανησυχητικό.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μόλις κούμπωσα την P12 του Dr.Ketan, δεν υπάρχουν λόγια πλέον...

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Μόλις κούμπωσα την P12 του Dr.Ketan, δεν υπάρχουν λόγια πλέον...

 

Τι διαφορές έχει δηλαδή? πιστεύω πως πλέον δεν αξίζει να χάσεις την εγγύηση για custom rom

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα..Πριν από λίγο κατάλαβα πως όταν βγάζω selfi μου εμφανίζει μια μουτζούρα στο πάνω μέρος....ξέρει κανένας τι είναι....Ευχαριστώ...e59a0914147acf9868246da7fdcec2d6.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα..Πριν από λίγο κατάλαβα πως όταν βγάζω selfi μου εμφανίζει μια μουτζούρα στο πάνω μέρος....ξέρει κανένας τι είναι....Ευχαριστώ...e59a0914147acf9868246da7fdcec2d6.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δια της ατόπου απαγωγής αν δεν είναι βρωμιά στο τζαμί αν δεν είναι εσωτερική βρωμιά σε τυχόν φίλτρο προστασίας που έχεις βάλει μπροστά Τότε είναι πρόβλημα στην κάμερα

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μου είχε εμφανίσει αντίστοιχο πρόβλημα ένα Mate που είχα αλλά στην πίσω κάμερα. Hardware είναι δυστυχώς.

 

Lenovo Yoga Book & Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχω παρατηρήσει battery drain τρελό τις τελευταίες 2 μέρες 100% σε 75% με 30λεπτα sot η το play services η το arcore είναι
Link to comment
Share on other sites

Τι διαφορές έχει δηλαδή? πιστεύω πως πλέον δεν αξίζει να χάσεις την εγγύηση για custom rom

 

Από το 2009 που έχω android μέχρι σήμερα, δεν έχω λειτουργήσει ποτέ official rom οπότε δεν μπορώ να σου απαντήσω. Αυτό που μπορώ να σου εγγυηθώ όμως είναι ότι το κινητό λειτουργεί καλύτερα σε σχέση με την stock rom. Δεν ειναι τύπου Lineage για να έχει προβλήματα. Είναι κατά κάποιο τρόπο modded της stock rom με κάποια πρόθετα πραγματάκια και κάποιες παραμετροποιήσεις. O Ketan είναι αυτή τη στιγμή ο καλύτερος developer στο xda οπότε κουμπώνεις με κλειστά τα μάτια.

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Από το 2009 που έχω android μέχρι σήμερα, δεν έχω λειτουργήσει ποτέ official rom οπότε δεν μπορώ να σου απαντήσω. Αυτό που μπορώ να σου εγγυηθώ όμως είναι ότι το κινητό λειτουργεί καλύτερα σε σχέση με την stock rom. Δεν ειναι τύπου Lineage για να έχει προβλήματα. Είναι κατά κάποιο τρόπο modded της stock rom με κάποια πρόθετα πραγματάκια και κάποιες παραμετροποιήσεις. O Ketan είναι αυτή τη στιγμή ο καλύτερος developer στο xda οπότε κουμπώνεις με κλειστά τα μάτια.
Αφού δεν έχεις δουλέψει official πως εγγυασαι ότι δουλεύει καλύτερα;;; :p

 

Πέρα από τη πλάκα, μια custom Rom ενδείκνυται για συσκευές που δεν έχουν εγγύηση (βασικά).

Έχουν περάσει οι εποχές που οι συσκευές ουσιαστικά είχαν ανάγκη μια custom Rom γιατί οι officials είχαν πραγματικά προβληματα όπως battery drain, lag, καθόλου παραμετροποίηση, χάλια ήχο, TouchWiz για τα σκουπίδια, διαφημίσεις κ.α.. Τα περισσότερα πλέον έχουν λυθεί ή έχουν προστεθεί σε τέτοιο βαθμό που μια custom Rom είναι για τους μερακλήδες, τους χομπίστες.

Επιπλέον και η Samsung και πολλές εφαρμογές απαιτούν no root συσκευές για να δουλέψουν σωστά.

 

 

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Σας ήρθε ενημέρωση Ιουλίου?

Έλα να την εγκατάσταση Πριν από 1 ώρα περίπου.5c65e2e209a9a930e2a032caadbd0e84.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Σας ήρθε ενημέρωση Ιουλίου?

Έλα να την εγκατάσταση Πριν από 1 ώρα περίπου.5c65e2e209a9a930e2a032caadbd0e84.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ναι ήρθε και σε εμένα πριν λίγο.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ κατέβασα. Έχει τίποτα ιδιαίτερο;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...