Jump to content

Samsung Galaxy Note 9


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλά εμφανισιακά δεν μου αρέσει ούτε εμένα το 10, σε αντίθεση με το s10+ που δεν με ενοχλεί η τρύπα.. Αλλά αν είναι να το πουλήσω ακριβότερα απ ότι κάνει αυτή τη στιγμή καινούργιο δεν παίζει να κρατήσω 9+ μηνών τηλέφωνο..
haters still hate...
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος ενώ είναι ενεργοποιημένη η αυτόματη φωτεινότητα, όταν ανοίγω την εφαρμογή της κάμερας να μην ανεβαίνει; Είναι πολύ φωτεινό το ui της κάμερας και δεν ακολουθεί την αυτόματη φωτεινότητα.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος ενώ είναι ενεργοποιημένη η αυτόματη φωτεινότητα, όταν ανοίγω την εφαρμογή της κάμερας να μην ανεβαίνει; Είναι πολύ φωτεινό το ui της κάμερας και δεν ακολουθεί την αυτόματη φωτεινότητα.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αχ αυτες οι παραξενιες μας.

Γυρνα το σε χειροκινητη φωτεινοτητα πριν ανοιξεις καμερα.

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Μολις εκανα την μεταβαση απο note 8 στο 9 . Ωραιο ειναι το 9 αλλα πιστευω οτι δεν αξιζει η μεταβαση απο το 8 στο 9! (Αλλα τελος παντων σιγουρα ειναι ενα κλικ καλυτερο σε ολους τους τομεις)

Τωρα θα ηθελα να ρωτησω ολοι εχουν παρει την τελευταια ενημερωση ? Γιατι σε εμενα ειναι ακομα sec.patch μαιου και δεν μου βγαζει αλλη ενημερωση!

Και το δευτερο ειναι : Επειδή είπατε ότι ο μαμα browser καταναλώνει αρκετά λιγότερη μπαταρία θα ήθελα να ξέρω αν μπορώ να συνχρονισω τους σελιδοδείκτες μου από τον chrome?

Και κάτι τελευταίο αν έχουμε καμία λειτουργική gcam για το note 9

Στο 8 είχα βρει ένα που δούλευε αρκετά καλά πάντως

 

Κάτι ακόμα που παρατήρησα είναι για τη selfie κάμερα η οποία δεν είναι και τόσο καλή και να πω την αλήθεια του Note 8 είναι καλύτερη η selfie!! Το άλλο που μου έκανε εντύπωση είναι ότι η selfie είναι 8 mp αλλά στην πραγματικότητα όταν βγάζεις φωτογραφία την τραβάει 5.2 mp και γενικά αν είσαι στη selfie δεν μπορείς να το βάλεις στα 8mp?

 

Δεν κατάφερα να ανεβάσω ένα screenshot δεν καταλαβαίνω γιατί

Παιδιά κάντε ένα check λίγο στο phoneinfo της Samsung τι σας βγαζει στην front camera?

48188487552_5ee592c29d_c.jpgScreenshot_20190703-165234 by manthos kalaitzidis, on Flickr

48180891516_713f3c6cea_h.jpgScreenshot_20190702-190313_Camera by manthos kalaitzidis, on Flickr

Edited by manthosffvll
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα SOT στο 90%. Νταξει δε το πιστεύω. Όλη τη διαφορά την έκανε το κλείσιμο της Bixby, του Smart stay και η αλλαγή σε Samsung browser. Τη συσκευή την έχω 6 μέρες/5 φορτίσεις

 

 

 

3ey8rVd

 

 

 

Link για όσους δεν ανοίγει:

 

https://imgur.com/3ey8rVd

Καμία ιδέα πως μπορώ να κλείσω τελείως την bixby??

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καμία ιδέα πως μπορώ να κλείσω τελείως την bixby??

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

 

Με το package disabler pro for samsung.

Κόβεις όλες τις σαβούρες που δεν χρησιμοποιείς.

Edited by montoya_42

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Άλλαξε η ανάλυση ;

Το ίδιο γράφει και σε μένα!!

 

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

2358a6df423d0d57872bd04862fa622e.jpg

Edited by agriniopk
Link to comment
Share on other sites

Αν αλλάξετε από κοντινή σε μακρινή selfie γίνεται 8mp

Samsung Note 9/Samsung Note 3

Samsung Tab pro 8.4/Samsung Tab 3 7"  

Samsung Tab A 2019 10.1''

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μια ερώτηση πριν από 2 ώρες περίπου μου έβγαλε δίπλα από το σήμα κινητής έναν κεραυνό με ένα βελάκι προς τα κάτω και δίπλα του μου δείχνει από πάνω το 4g+ και από κάτω το εικονίδιο wifi και δεν έχω και ίντερνετ καλό.Μηπως πάτησα κάτι καταλάθος;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα μια ερώτηση πριν από 2 ώρες περίπου μου έβγαλε δίπλα από το σήμα κινητής έναν κεραυνό με ένα βελάκι προς τα κάτω και δίπλα του μου δείχνει από πάνω το 4g+ και από κάτω το εικονίδιο wifi και δεν έχω και ίντερνετ καλό.Μηπως πάτησα κάτι καταλάθος;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αυτό μου εμφανίζει a7bfdee3c1746bfab6ab665a8ea3909e.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 55 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα μια ερώτηση πριν από 2 ώρες περίπου μου έβγαλε δίπλα από το σήμα κινητής έναν κεραυνό με ένα βελάκι προς τα κάτω και δίπλα του μου δείχνει από πάνω το 4g+ και από κάτω το εικονίδιο wifi και δεν έχω και ίντερνετ καλό.Μηπως πάτησα κάτι καταλάθος;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτό μου εμφανίζει a7bfdee3c1746bfab6ab665a8ea3909e.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

40894e299984ba60924484d6dc2427f1.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν αλλάξετε από κοντινή σε μακρινή selfie γίνεται 8mp

 

Ναι τελικά το διαπίστωσα αυτό !

Για πιο λόγο υπάρχει αυτό δεν κατάλαβα

Link to comment
Share on other sites

Πολύ μεγάλη διαφορά κατανάλωσης μπαταρίας όταν έχω 2 κάρτες active.εως κ 1 1/2 ώρα οθόνη λιγότερη.

Samsung Note 9/Samsung Note 3

Samsung Tab pro 8.4/Samsung Tab 3 7"  

Samsung Tab A 2019 10.1''

 

Link to comment
Share on other sites

παιδια για να ανιχνευει οταν βγαζω φωτογραφια αν ειναι τοπιο λουλουδι κλπ το κανει η μπιξμπι λεει. πρεπει να την εχω ανοιχτη την μπιξμπι να εχω κανει αποδοχη κλπ τους ορους?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, νέος κάτοχος εδώ, πρέπει να προσέξω η να κάνω κάτι κατά το άνοιγμα και το πρώτο σεταρισμα της συσκευής;

 

Κάποια γενικά τιπς για τη συσκευή;

 

Από αξεσουάρ τι προτείνετε; Θήκες κλπ

 

Ευχαριστω!

Samsung Note 9 Black
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μήπως μπορείτε να προτείνετε ένα browser με μικρότερη κατανάλωση για να αντικαταστήσω τον chrome αλλά να έχω και τους σελιδοδείκτες του Google

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μόλις άνοιξα την συσκευή και σεταρα λογαριασμούς κλπ ξεκίνησαν τα update, πήρα security patch 1 Δεκέμβρη του 18 και μετά μου ήρθε update 1 Γενάρη του 19 περίπου 1,5 gb, να φανταστώ θα έρθει κι άλλη αναβάθμιση ;

 

Χρειάζεται factory reset η μετά τις αναβαθμίσεις στήνω το τηλέφωνο ;

 

Edit: μου ήρθε ενημέρωση 1 Ιούνη και κάποια βελτίωση για κάμερα λέει

Edited by haris013
Samsung Note 9 Black
Link to comment
Share on other sites

Κάνε όλα τα update και παίξε μπαλίτσα φίλε.

Απόλαυσε την συσκευή και κάνε επαναφορά όταν πουλήσεις τη συσκευή.

Με γεια

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάνε όλα τα update και παίξε μπαλίτσα φίλε.

Απόλαυσε την συσκευή και κάνε επαναφορά όταν πουλήσεις τη συσκευή.

Με γεια

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

 

 

Ευχαριστω! Κάποιο τιπ για την μπαταρία η τα αφήνω όλα default και απλά απολαμβάνω; Έχει προεπιλογή την γρήγορη φόρτιση, δεν δημιουργεί κάποιο πρόβλημα στην μπαταρία έτσι;

Samsung Note 9 Black
Link to comment
Share on other sites

Με τόσα απανωτά update καλό είναι (αφού μπει κ το τελευταίο) να κάνεις και ένα factory reset

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με τόσα απανωτά update καλό είναι (αφού μπει κ το τελευταίο) να κάνεις και ένα factory reset

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ωραία θα ρίξω ένα factory reset για να είμαι σίγουρος. Κάτι άσχετο, επειδή είναι το πρώτο μου note και είναι λίγο μεγαλύτερο σε μέγεθος, το καλοκαίρι με βερμούδα πως κουβαλάτε το κινητό; Φοβάμαι μην μου γλιστρήσει από την τσέπη! Ειδικά τώρα που δεν έχει έρθει θήκη ακόμα

Samsung Note 9 Black
Link to comment
Share on other sites

Factory reset κάντε εάν πάρουμε το android 10.τώρα για τα update που έρχονται κάθε μήνα δεν αξίζει.εκτος κ αν δείτε δραματική αλλαγή στο τηλέφωνο μετα από οποιοδήποτε update.

Samsung Note 9/Samsung Note 3

Samsung Tab pro 8.4/Samsung Tab 3 7"  

Samsung Tab A 2019 10.1''

 

Link to comment
Share on other sites

Κανένα τιπ φίλε μου.

Ότι δεν χρησιμοποιείς ποτέ το κλείνεις, ότι χρειάζεσαι το αφήνεις ανοιχτό.

Κατά τα υπόλοιπα, ψυχαναγκαστικές κινήσεις τύπου επαναφορά κάθε 3 και λίγο, wipe cache, restarts, άνοιξε κλείσε toggles, απενεργοποίηση 150 υπηρεσιών, 2-3 πλήρες φορτίσεις με γεμάτο φεγγάρι κλπ, είναι συνήθως θέμα του κάθε χρήστη, όχι της συσκευής.

Απόλαυσε την κινητάρα και άσε τα υπόλοιπα στην άκρη!

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάνε όλα τα update και παίξε μπαλίτσα φίλε.

Απόλαυσε την συσκευή και κάνε επαναφορά όταν πουλήσεις τη συσκευή.

Με γεια

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

 

Όταν πουλήσει, αν πουλήσει ο άνθρωπος, θα κάνει, αλλά τώρα που έκανε τόσα update εννοείται ότι καλό είναι να κάνει ένα πριν στο στήσει μόνιμα γιατί μετά θα βαριέται και είναι κρίμα να χάσει έστω λίγο από απόδοση.. Για μένα ας κάνει

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Ότι θέλει ας κάνει ο καθένας, δικές μας είναι οι συσκευές.

Εγώ για παράδειγμα κάνω επαναφορά όταν δω προβλήματα στη συσκευή που άλλοι δεν έχουν.

Εν ολίγοις, έχω να κάνω επαναφορά από το 2012 στο galaxy s3 :)

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...