Jump to content

Samsung Galaxy Note 9


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σου και τον οδήγο που έφτιαξες. Να είσαι καλά φίλε μου.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ, για κάποιον λόγο, μόλις ενεργοποιήσω το dns.adguard.com κόβεται το ίντερνετ! Edited by petpapoy
Τα μυαλά, όπως και τα αλεξίπτωτα, δουλεύουν καλύτερα όταν είναι ανοιχτά!
Link to comment
Share on other sites

Εγώ, για κάποιον λόγο, μόλις το ενεργοποιήσω κόβεται το ίντερνετ!
Να ενεργοποιησεις πιο;;;

Έχεις προσθέσει μήπως προσωπικό DNS?

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας κύριοι!! το τηλέφωνο που έχω είχε χώρα προορισμού την Πορτογαλία, αναβάθμιση δεν έχει πάρει ακόμα, γνωρίζει κανεις αν θα υπάρξει;;;;

 

Και το δικό μου Πορτογαλίας είναι και τις πήρε όλες μέχρι τώρα. Η τελευταία σήμερα (έγινε αυτόματα) που ήταν ενημέρωση ασφαλείας. Για έλεγξε τις ρυθμίσεις σου σχετικά με την ενημέρωση λογισμικού.

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας κύριοι!! το τηλέφωνο που έχω είχε χώρα προορισμού την Πορτογαλία, αναβάθμιση δεν έχει πάρει ακόμα, γνωρίζει κανεις αν θα υπάρξει;;;;

Ακριβώς το ίδιο πρόβλμα έχω και γω. Το αγόρασα από σκρουτζομάγαζο (Kaizershop) και δεν κάνει αναβάθμιση. Είναι και η τελευταία φορά που αγοράζω από το συγκεκριμένο κατάστημα. Όταν τους πήρα πριν 2 μήνες η απάντηση ήταν κάντε υπομονή. Μηδενική υπσοτήριξη μετά την αγορά. Η μόνη λύση είναι να κάνουμε τεχνικά την αναβάθμιση οπότε χάνουμε την εγγύηση και η άλλη να το πάμε στην αντιπροσωπεία. Για κάποιο λόγο τα κινητά μας είναι κλειδωμένα και δεν αναβαθμίζονται

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς το ίδιο πρόβλμα έχω και γω. Το αγόρασα από σκρουτζομάγαζο (Kaizershop) και δεν κάνει αναβάθμιση. Είναι και η τελευταία φορά που αγοράζω από το συγκεκριμένο κατάστημα. Όταν τους πήρα πριν 2 μήνες η απάντηση ήταν κάντε υπομονή. Μηδενική υπσοτήριξη μετά την αγορά. Η μόνη λύση είναι να κάνουμε τεχνικά την αναβάθμιση οπότε χάνουμε την εγγύηση και η άλλη να το πάμε στην αντιπροσωπεία. Για κάποιο λόγο τα κινητά μας είναι κλειδωμένα και δεν αναβαθμίζονται

Γιατί δεν το κάνεις με ODIN? Δεν είναι περίπλοκη διαδικασία...

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς το ίδιο πρόβλμα έχω και γω. Το αγόρασα από σκρουτζομάγαζο (Kaizershop) και δεν κάνει αναβάθμιση. Είναι και η τελευταία φορά που αγοράζω από το συγκεκριμένο κατάστημα. Όταν τους πήρα πριν 2 μήνες η απάντηση ήταν κάντε υπομονή. Μηδενική υπσοτήριξη μετά την αγορά. Η μόνη λύση είναι να κάνουμε τεχνικά την αναβάθμιση οπότε χάνουμε την εγγύηση και η άλλη να το πάμε στην αντιπροσωπεία. Για κάποιο λόγο τα κινητά μας είναι κλειδωμένα και δεν αναβαθμίζονται
Δεν χάνεις καμία εγγύηση με το Odin.

5 λεπτά διαδικασία με το ζόρι και βάζεις ότι θέλεις.

Επίσης δεν ξέρω για το kaizershop, αλλά το kaizerSTORE που έχω ψωνίσει αρκετές συσκευές, δεν είχα ποτέ πρόβλημα ούτε παράπονο από την εξυπηρέτηση.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

είμαι ένα βήμα πριν την αγορά και θα ήθελα την συμβουλή-προτίμησή σας μεταξύ 128/6 και 512/8.

 

Αξίζουν τα περίπου 250€ επιπλέον υπέρ του 512/8 πιστεύετε?

Όποιος φέρνει την μπάλα, παίζει έστω και τερματοφύλακας...
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις σκοπό να το κρατήσεις χρόνια και να αξιοποιήσεις τον χώρο, εννοείται πως αξίζει.

Αν δεν έχεις τρελές απαιτήσεις και θα το αλλάξεις σε 1-2 χρόνια, κάνεις την δουλειά σου άνετα με το 128 και μια sd 256 που λέει ο λόγος.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

είμαι ένα βήμα πριν την αγορά και θα ήθελα την συμβουλή-προτίμησή σας μεταξύ 128/6 και 512/8.

 

Αξίζουν τα περίπου 250€ επιπλέον υπέρ του 512/8 πιστεύετε?

Όχι φίλε μου με τίποτα όμως,βαζεις μια sd εχτρα και είσαι κύριος,πολύ μεγάλη διαφορά χρημάτων,προσωπικά περιμένω να πέσει κάτω από 500 για να το πάρω

 

AOSiP PIE>REDMI NOTE 5 PRO

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά θα σου έλεγα Ότι αξίζει και ο λόγος είναι τα δύο παραπάνω στη μνήμη Γιατί ο εσωτερικός χώρος όντως μπορεί να αυξηθεί με την κάρτα αλλά η μνήμη Δεν μπορεί να αυξηθεί Οπότε αν έχει σκοπό να το χρησιμοποιήσει στο κινητό για το σκοπό που προορίζεται τα δύο επιπλέον πιστεύω θα κάνουν τη διαφορά εγώ τουλάχιστον που έχω το 8 με 512 βλέπω το κινητό πετάει τώρα Αν είχε δύο μνήμη λιγότερη δεν ξέρω κατά πόσο θα ανταποκρινόταν σε δύσκολα πράγματα που ζητάω

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν είχε δύο μνήμη λιγότερη δεν ξέρω κατά πόσο θα ανταποκρινόταν σε δύσκολα πράγματα που ζητάω

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Χωρις να θεωρηθει ειρωνεία.

Αν θες και το επιτρεπει η φυση τους πες τι δύσκολα πραγματα κανεις?

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Ti dύσκολα κανετε? Για να δουμε εμεις με το 6/128 αν τα κανουμε απροβληματιστα για να βοηθησουμε και τον φιλο παραπανω που εχει την απορια.

 

Προσωπικά θα σου έλεγα Ότι αξίζει και ο λόγος είναι τα δύο παραπάνω στη μνήμη Γιατί ο εσωτερικός χώρος όντως μπορεί να αυξηθεί με την κάρτα αλλά η μνήμη Δεν μπορεί να αυξηθεί Οπότε αν έχει σκοπό να το χρησιμοποιήσει στο κινητό για το σκοπό που προορίζεται τα δύο επιπλέον πιστεύω θα κάνουν τη διαφορά εγώ τουλάχιστον που έχω το 8 με 512 βλέπω το κινητό πετάει τώρα Αν είχε δύο μνήμη λιγότερη δεν ξέρω κατά πόσο θα ανταποκρινόταν σε δύσκολα πράγματα που ζητάω

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως τις συσκευές μου τις Λιώνω εδώ και χρόνια.

Όπως δεν είχα κανένα θέμα με τα 4gb του s8+, έτσι δεν έχω πάλι κανένα θέμα με τα 6 του note.

Τώρα κατά τα υπόλοιπα, όσο βγαίνουν συσκευές με περισσότερη ραμ, τόσο περισσότεροι θα λένε ότι με την "ταδε" ραμ όλα είναι smooth ενώ πριν με 6-8-10 που λέει ο λόγος είχαν θέματα.

 

@ch_makis @nikos523 δυστυχώς δεν ξέρω πως γίνεται με odin και ο υπολογιστής μου είναι mac. Δεν έχω windows
Για Odin σε Mac υπάρχει οδηγός στο Macmetric. Θα στον βγάλει με τη μια μόλις αναζητήσεις Odin for mac.

Η διαδικασία μετά υπάρχει στο Sammobile και είναι πολύ εύκολη.

Επίσης λεπτομέριες μπορείς να βρεις και εδώ στο φόρουμ.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Edited by nikos523
Link to comment
Share on other sites

Ειχα και 128 και 512. Καμια απολυτως διαφορα στην καθημερινοτητα...

Μοναδικος πραγματικος λογος να πας στα 512 ειναι αν θελεις τη μεγαλη εσωτερικη μνημη, ειτε γιατι θελεις το δευτερο slot για χρηση 2ης sim, είτε γιατι θελεις την ταχυτητα και την αξιοπιστια (vs μιας microsd).

Link to comment
Share on other sites

Χωρις να θεωρηθει ειρωνεία.

Αν θες και το επιτρεπει η φυση τους πες τι δύσκολα πραγματα κανεις?

Παιχνιδάκια... :p

 

AOSiP PIE>REDMI NOTE 5 PRO

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

είμαι ένα βήμα πριν την αγορά και θα ήθελα την συμβουλή-προτίμησή σας μεταξύ 128/6 και 512/8.

 

Αξίζουν τα περίπου 250€ επιπλέον υπέρ του 512/8 πιστεύετε?

 

Οχι δεν αξιζουν ουτε για αστειο τα παραπανω χρηματα.

 

Μιλαμε για κοντα 50% της συνολικης αξιας του note9 και μιλαμε για χρηματα που μπορεις να διαθεσεις αργοτερα σε μελλοντικη αναβαθμιση κινητου.

Link to comment
Share on other sites

Ως τωρα παντως για τις φημες για το Note10 που κυκλοφορουν εχουμε την μια που λεει οτι δεν θα εχει θυρα ακουστικων(δεν εχει επιβεβαιωθει προφανως),και μια προσφατη κανει λογο οτι η Ευρωπαικη εκδοση θα εχει νεωτερο Exynos απο το S10+.

 

https://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_note10_and_galaxy_a90_show_up_on_geekbench-news-37383.php

 

Τα παραπανω τα αναφερω περισσοτερο για οποιον ειτε εχει Note9 Και περιμενει το 10ρι,ειτε για οποιον ψαχνει για αγορα note να ξερει αν θελει να περιμενει να δει τι θα λεει το Note10 Και μετα να αγορασει.

Link to comment
Share on other sites

 

Για Odin σε Mac υπάρχει οδηγός στο Macmetric. Θα στον βγάλει με τη μια μόλις αναζητήσεις Odin for mac.

Η διαδικασία μετά υπάρχει στο Sammobile και είναι πολύ εύκολη.

Επίσης λεπτομέριες μπορείς να βρεις και εδώ στο φόρουμ.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Δυστυχώς τα αγγλικά μου δεν είναι καλά και όσες φορές επιχείρησα να γτο κάνω έμεινα στην μέση :O

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας κύριοι, επέστρεψα με πληροφορίες σχετικά με τις αναβαθμίσεις, που δεν έπαιρνα στο note 9, πήγα στην σμαρτεκ στο Χαϊδάρι στο ύψος που είναι το παλατάκι,δεν ερωτήσαν καν από που το πήρα το κινητό, μου φέρθηκαν σαν να το είχα αγοράσει από την ίδια την samsung, άψογοι, γρήγοροι, έμπυροι πολύ! σε μια ώρα το πήρα, λοιπόν το μπέρδεμα γίνεται μόλις βάλεις την ελληνική κάρτα sim, όταν λοιπόν αγοράζουμε το τηλέφωνο που δεν έχει προορισμό την ελληνική αγορά πρέπει να προσέξουμε την επιλογή που θα μας βγάλει όταν ανοίξουμε το κινητό για πρώτη φορά, βγάζει δυο επιλογές που αφορούν το δίκτυο,η μια επιλογή σε ρωτάει να συνεχίσει στο τρέχον δίκτυο, και η άλλη να επιλέξεις το δίκτυο που είσαι, βονταφον,κοσμοτε, και πάει λέγοντας, πρέπει λοιπόν να επιλέξουμε την επιλογή που είναι προεπιλεγμένη, δηλαδή το τρέχον δίκτυο, αλλιώς επιλέγοντας την άλλη φορτώνει κάποιες ρυθμίσεις η εκάστοτε εταιρία, με αποτέλεσμα να μπλοκάρει μελόντικες αναβαθμίσεις, αυτά ήταν τα λόγια του τεχνικού, και εννοείται ότι από δω και πέρα θα παίρνει κανονικά τις αναβαθμίσεις που είναι περίπου κάθε δυο μήνες, τα λόγια του τεχνικού, ανεπιφύλακτα λοιπόν σμαρτεκ!!
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια μετα την τελευταια αναβαθμιση δεν μπορω να εχω ταυτοχρονα σε διαχωρισμενη οθονη δυο εφαρμογεσ ..αλλαξε ο τροπος ξερει κανεις;??

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας κύριοι, επέστρεψα με πληροφορίες σχετικά με τις αναβαθμίσεις, που δεν έπαιρνα στο note 9, πήγα στην σμαρτεκ στο Χαϊδάρι στο ύψος που είναι το παλατάκι,δεν ερωτήσαν καν από που το πήρα το κινητό, μου φέρθηκαν σαν να το είχα αγοράσει από την ίδια την samsung, άψογοι, γρήγοροι, έμπυροι πολύ! σε μια ώρα το πήρα, λοιπόν το μπέρδεμα γίνεται μόλις βάλεις την ελληνική κάρτα sim, όταν λοιπόν αγοράζουμε το τηλέφωνο που δεν έχει προορισμό την ελληνική αγορά πρέπει να προσέξουμε την επιλογή που θα μας βγάλει όταν ανοίξουμε το κινητό για πρώτη φορά, βγάζει δυο επιλογές που αφορούν το δίκτυο,η μια επιλογή σε ρωτάει να συνεχίσει στο τρέχον δίκτυο, και η άλλη να επιλέξεις το δίκτυο που είσαι, βονταφον,κοσμοτε, και πάει λέγοντας, πρέπει λοιπόν να επιλέξουμε την επιλογή που είναι προεπιλεγμένη, δηλαδή το τρέχον δίκτυο, αλλιώς επιλέγοντας την άλλη φορτώνει κάποιες ρυθμίσεις η εκάστοτε εταιρία, με αποτέλεσμα να μπλοκάρει μελόντικες αναβαθμίσεις, αυτά ήταν τα λόγια του τεχνικού, και εννοείται ότι από δω και πέρα θα παίρνει κανονικά τις αναβαθμίσεις που είναι περίπου κάθε δυο μήνες, τα λόγια του τεχνικού, ανεπιφύλακτα λοιπόν σμαρτεκ!!

 

Αυτό το γράφουμε 3 χρόνια τώρα, αλλά κανείς δεν ακούει.

Οι unbranded συσκευές, είναι multiCSC.

Αυτό σημαίνει ότι αγοράζεις την συσκευή, βάζεις μέσα σιμ, ανοίγεις και πατάς επαναφορά μόλις ζήτηση.

Έτσι το CSC γυρνάει στη χώρα της σιμ (ακόμα και σε περιαγωγή, δοκιμασμένο) και η συσκευή αναβαθμίζεται με βάση τη χώρα της σιμ.

Όπως και να χει, με το καλό τα update λοιπόν!

 

Γεια σας παιδια μετα την τελευταια αναβαθμιση δεν μπορω να εχω ταυτοχρονα σε διαχωρισμενη οθονη δυο εφαρμογεσ ..αλλαξε ο τροπος ξερει κανεις;??

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Multitasking και πατάς πάνω στο εικονίδιο της εφαρμογής. Εκεί θα σου βγάλει διάφορες επιλογές, μια εκ των οποίων είναι το split screen.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα πλοηγηση πληρους οθονης. Δεν ξερω αν το εχει δοκιμασει καποιος αλλος. Δεν εχει τα κουμπια κατω κατω οποτε δε χανεις καθολου απο την οθονη.

 

Το θεμα μου ειναι το εξης.

Οταν ανοιγω πληκτρολογιο χτυπαει ειδοποιηση. Μου βγαζει πανω για επιλογη πληκτρολογιου. Samsung ή swiftkey. Εχω απενεργοποιησει ολες τις ειδοποιησεις αλλα παραμενει. Καμια λυση? Πώς το ξεφορτωνομαστε αυτο?

 

Βρηκα αυτο αλλα λεει για ρουτ. Χμμ...

 

Edit SOLVED:

Παρατεταμενο πατημα στην ειδοποιηση (ή συρσιμο αριστερα και επιλογη το γραναζι) > λεπτομερειες > (δεν αφηνει να απενεργοποιησεις την ειδοποιηση επιλογης πληκτρολογιου, αλλα εχει αθορυβο) στυλ ειδοποιησης > αθορυβο.

Edited by konstantinos7

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...