Jump to content

Samsung Galaxy Note 9


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λειτουργεί σωστά;

Πριν από λίγο που μίλησα μαζί τους μου είπαν πως επειδή δεν έχουν ολοκληρωθεί οι έλεγχοι για την συσκευή μας κι επειδή είναι επαγγελματικό συμβόλαιο με εταιρικό νούμερο, δεν προτείνεται η ενεργοποίηση ακόμα, αλλά θα με ειδοποιήσουν πολύ σύντομα για το WiFi call. Για το volte θα πάρει λίγο καιρό ακόμα, είπαν.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εγώ πάντως το δοκίμασα και δεν έχω κανένα πρόβλημα.

Για το volte δεν ξέρω πώς και αν δουλεύει, πάντως το vowifi ή το wifi calling όπως το λέει η vodadone είναι οκ. Και εδώ είναι η σελίδα με τις υποτιθέμενες ρυθμίσεις που μου έστειλαν. https://www.vodafonecu.gr/upiresies-cu/wifi-calling/

Edited by manos_23

s1.bit3fight.gr/c.php?uid=23557

 

starfinal

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως το δοκίμασα και δεν έχω κανένα πρόβλημα.

 

Για το volte δεν ξέρω πώς και αν δουλεύει, πάντως το vowifi ή το wifi calling όπως το λέει η vodadone είναι οκ. Και εδώ είναι η σελίδα με τις υποτιθέμενες ρυθμίσεις που μου έστειλαν. https://www.vodafonecu.gr/upiresies-cu/wifi-calling/

Και εγώ έτσι έκανα αλλά πάνω μου γράφει μόνο volte.

Vowifi δεν γράφει πουθενά... Μπήκα σε airplane mode αλλά δεν κάνει κλησεις...

Έβαλες κάποια έξτρα εφαρμογή αυτή που λένε μέσα στις ρυθμίσεις ?

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έτσι έκανα αλλά πάνω μου γράφει μόνο volte.

Vowifi δεν γράφει πουθενά... Μπήκα σε airplane mode αλλά δεν κάνει κλησεις...

Έβαλες κάποια έξτρα εφαρμογή αυτή που λένε μέσα στις ρυθμίσεις ?

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ουτε εμενα το εμφανιζει το vowifi και δεν έκανα κάτι, Ούτε κατέβασα κάποια εφαρμογή.

Το έχεις ενεργοποιήσει από τις ρυθμίσεις?

Στην φωτο φαίνεται πως εμφανίζεται το vowifi όταν το βάλω σε airplane model

s1.bit3fight.gr/c.php?uid=23557

 

starfinal

Link to comment
Share on other sites

Ουτε εμενα το εμφανιζει το vowifi και δεν έκανα κάτι, Ούτε κατέβασα κάποια εφαρμογή.

 

Το έχεις ενεργοποιήσει από τις ρυθμίσεις?

 

Στην φωτο φαίνεται πως εμφανίζεται το vowifi όταν το βάλω σε airplane model

Όχι εμένα δεν το βγάζει ...

Αν μπω σε airplane mode τίποτα...

Μιλάμε για καρτοκινητό Vodafone cu .

Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο αυτό...d6bb5ad2e17b7a341e44ff6447f21103.jpgf8d30258a5d1330a36e0d750e496ceda.jpg1d5ffa4badd523a454c0947e9a4e8a77.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όχι εμένα δεν το βγάζει ...

Αν μπω σε airplane mode τίποτα...

Μιλάμε για καρτοκινητό Vodafone cu .

Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο αυτό...d6bb5ad2e17b7a341e44ff6447f21103.jpgf8d30258a5d1330a36e0d750e496ceda.jpg1d5ffa4badd523a454c0947e9a4e8a77.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Και εμένα cu είναι.

Πήρες τηλ να στο ενεργοποιήσουν? Αν όχι πρέπει να πάρεις στο τεχνικό τμήμα να στο ενεργοποιήσουν και μετά πρέπει να κάνεις μια επανεκκίνηση στο κινηυο

s1.bit3fight.gr/c.php?uid=23557

 

starfinal

Link to comment
Share on other sites

Ναι πήρα τους είπα ότι και καλά έχω iPhone το ενεργοποίησαν μου ήρθε σμσ με τις οδηγίες όπως εσύ ποστάρεις πιο πάνω.

Όταν είμαι με δεδομένα γράφει πάνω volte και αν κάνω κλήση βλέπω ένα HD σήμα πάνω ψιλά το θεμα μου ειναι vowifi δεν έχει 0de9243f9806ea842778eb5685e1d7a4.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα ότι έχω ένα θέμα με τους χάρτες της google. Συγκεκριμένα 2 φορές πήγα να συνδεθώ, δεν φόρτωνε την τοποθεσία με τον χάρτη και μετά από λίγο έβγαζε μήνυμα αποτυχία σύνδεσης και να ελέγξω αν έχω ίντερνετ. Είχα κανονικά και άλλες εφαρμογές δούλευαν σωστά. Έκανα επανεκκίνηση και έστρωσε.

 

Στην συνέχεια κατέβασα ένα χάρτη της πόλης μου για να τον έχω εκτός σύνδεσης και πήγα να κάνω το ίδιο για Θεσσαλονίκη όπου ενώ ξεκινούσε, μετά από λίγο έβγαζε πάλι αντίστοιχο μήνυμα. Έκανα πάλι επανεκκίνηση αλλά τίποτε. Καμιά ιδέα;

 

Επίσης κατά την εκκίνηση αν θυμάμαι καλά μου έβγαλε ποσοστό μπαταρίας δίπλα στο σύμβολο της μπαταρίας και μετά έφυγε πάλι. Έχω ψάξει και δεν βρήκα ρύθμιση που να το δείχνει; Υπάρχει κάπου κρυμμένη;

Edited by topet
Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Όπως ανέφερα προχθες πήρα και εγώ το note 9 μεταχειρισμένο προερχόμενος από S9+.

Τα πρώτα μου γενικά σχόλια

+VFM (το πήρα 450 ευρώ μεταχειρισμένο με 2 θήκες samsung γνήσιες, γυαλί περασμένο, 6 μηνου χρήσης από μεγάλη αλυσίσα αγορασμενο)

+πλήρες δεν του λέιπει κάτι, τα έχει ολά πάνω και πραγματικα είναι ολοκληρωμένο, γρήγορο, μεγαλη οθόνη

+μπαταρία δείχνει να κρατά πιο πολύ από το s9+, θα επανέλθω

+το πενάκι μου αρέσει αν και δεν ξέρω ακόμη ποια θα είναι η αναλυτική του χρήση

+δείχνει Premium κατασκευή

 

-Ελαφρώς βαρύ και μεγάλο αν και νομίζω θα το συνηθίσω

HTC Diamond, HTC M4, HTC M7,LG G2, LG G3, LG G4, Sam S6, Sam S7, Sam S8, Sam S8+, Sam S9, Sam S9+, Sam Note 9, Sam S10 plus, Sam Note 10, Sam Note 10 plus
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν θα πρέπει να πουλήσετε....την συσκευή σας!

Εκτός του ότι δεν θα ανεβάσετε την τιμή του Note 10.... θα πάρουμε και το Android 10 Q (πςςςς κερδάμε??)

http://translate.google.com/translate?hl=el&sl=auto&tl=el&u=https%3A%2F%2Fgizchina.it%2F2019%2F05%2Fsamsung-android-10-q-modelli%2F

Link to comment
Share on other sites

Επίσης κατά την εκκίνηση αν θυμάμαι καλά μου έβγαλε ποσοστό μπαταρίας δίπλα στο σύμβολο της μπαταρίας και μετά έφυγε πάλι. Έχω ψάξει και δεν βρήκα ρύθμιση που να το δείχνει; Υπάρχει κάπου κρυμμένη;

 

 

Ρυθμισεις > Ειδοποιησεις > Γραμμη καταστασης

Εις άνθρωπος,ζήλω θείω πεπυρωμένος,ολόκληρον διορθώσασθαι δύναται χώραν.
Link to comment
Share on other sites

Στην Ελλάδα μπορεί να βρει κάποιος συσκευή με snapdragon?

Από Ευρώπη ίσως?

Από ότι διάβασα αξίζει περισσότερο overall με το συγκεκριμένο επεξεργαστή με πολύ καλύτερη διαχείριση μπαταρίας

Link to comment
Share on other sites

Όπως ανέφερα προχθες πήρα και εγώ το note 9 μεταχειρισμένο προερχόμενος από S9+.

Τα πρώτα μου γενικά σχόλια

+VFM (το πήρα 450 ευρώ μεταχειρισμένο με 2 θήκες samsung γνήσιες, γυαλί περασμένο, 6 μηνου χρήσης από μεγάλη αλυσίσα αγορασμενο)

+πλήρες δεν του λέιπει κάτι, τα έχει ολά πάνω και πραγματικα είναι ολοκληρωμένο, γρήγορο, μεγαλη οθόνη

+μπαταρία δείχνει να κρατά πιο πολύ από το s9+, θα επανέλθω

+το πενάκι μου αρέσει αν και δεν ξέρω ακόμη ποια θα είναι η αναλυτική του χρήση

+δείχνει Premium κατασκευή

 

-Ελαφρώς βαρύ και μεγάλο αν και νομίζω θα το συνηθίσω

 

η μπαταρια του ειναι τουλαχιστον 10% παραπανω απο σ9+ αν οχι περισσοτερο...

ΣΤα μειον του, αυτοι ηταν οι λογοι που ηθελα επειγοντως το σ10...δεν παλευα με τιποτα μεγεθος και βαρος, πραγματικα με κουρασε. Εφτασα στο σημειο που δεν μπορουσα να το συνηθισω με τιποτα δηλαδη. Συν οτι πενακι δε δουλεψα ποτε.

Καλοδουλευτο και αναμενουμε εντυπωσεις, ειναι πληρεστατο παντως

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Στην Ελλάδα μπορεί να βρει κάποιος συσκευή με snapdragon?

Από Ευρώπη ίσως?

Από ότι διάβασα αξίζει περισσότερο overall με το συγκεκριμένο επεξεργαστή με πολύ καλύτερη διαχείριση μπαταρίας

 

αν ειχε κακη αυτονομια να το επαιρνες, τωρα αν κερδισεις ενα 10% σε μια αριστη αυτονομια, αξιζει να μην εχεις σερβις, και να ζοριστεις με εγγυηση?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Το GPS δεν είναι και τόσο ακριβό στο κινητό μας.....

Υπάρχουν προβλήματα εντοπισμού με τις νέες συσκευές V της Vodafone.

Έχω την V-Multi Tracker by Vodafone και διαπιστώνω ότι το κινητό "τα παίζει" λιγάκι με το GPS!

(Γενικά είναι σαν τους στίχους του τραγουδιού...

Αλλού τρώει αλλού πίνει και αλλού πάει και δείχνει!)

Link to comment
Share on other sites

Όχι εμένα δεν το βγάζει ...

Αν μπω σε airplane mode τίποτα...

Μιλάμε για καρτοκινητό Vodafone cu .

Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο αυτό...d6bb5ad2e17b7a341e44ff6447f21103.jpgf8d30258a5d1330a36e0d750e496ceda.jpg1d5ffa4badd523a454c0947e9a4e8a77.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σε cosmote αν βάλεις λειτουργία πτήσης & μετά ενεργοποιήσεις το wifi παίζει κανονικά. 16c6bfa94ca3a72ebc8c7a457d5c9b3e.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

supermario στα screenshots στο menu σου το "speed" το "FluidNG" και κάτι άλλα που δεν τα έχει το δικό μου, πώς εμφανίζονται?
Link to comment
Share on other sites

supermario στα screenshots στο menu σου το "speed" το "FluidNG" και κάτι άλλα που δεν τα έχει το δικό μου, πώς εμφανίζονται?
Είναι ξεχωριστά προγράμματα από play store. fluid και το speed indicator

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τώρα που είμαι λίγες μέρες με το δεύτερο update του Απριλίου βλέπω μία αισθητή βελτίωση της μπαταρίας έχω κερδίσει σχεδόν μία ωρα sot.... bravo στην Sammy

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,.

supermario βλέπω στο screenshots που έχεις αναρτήσει, στο menu της staus bar έχει ένα εικονίδιο ΚΛΙΜΑΚΑ ΤΟΥ ΓΚΡΙ, μπορώ να το βρώ κάπου στις ρυθμίσεις;

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιουσα την Bixby για να ανοιγει το Shazam και να βρισκω τραγουδια.

Με την τελευταια ενημερωση δεν ανοιγει το Shazam πλεον μ αυτον τον τροπο.

Δοκιμασα μεσω Samsung Music και Bixby,αλλα και παλι δεν εχω αποτελεσμα.

Εχει καποιος καποια προταση ή σκεψη;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τώρα που είμαι λίγες μέρες με το δεύτερο update του Απριλίου βλέπω μία αισθητή βελτίωση της μπαταρίας έχω κερδίσει σχεδόν μία ωρα sot.... bravo στην Sammy

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έκανες factory reset μετα το update?

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έκανες factory reset μετα το update?

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Όχι όλες τις αναβαθμίσεις από πάνω από την ορεο ακόμη

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.Επειδή μέχρι τώρα δεν έχω πάρει το Update Απριλίου ήθελα να ξέρω άν υπάρχουν και άλλοι στο forum που δεν το έχουν πάρει ακόμα.Είμαι με CSC Cosmote.:confused:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...