Jump to content

Samsung Galaxy Note 9


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για την νέα αναβάθμιση SDE που βγήκε για το DBT CSC, σας προτείνω να την κάνετε εγκατάσταση και αμέσως μετά clean install (ή ακόμα καλύτερα από το Odin). Έχει μεγάλες αλλαγές σε επίπεδο kernel και modem. Από νέες δυνατότητες, η μόνη σημαντική είναι η νυχτερινή λειτουργία που μπορείτε να επιλέξετε και τις ώρες που θα είναι ενεργή
Link to comment
Share on other sites

Για την νέα αναβάθμιση SDE που βγήκε για το DBT CSC, σας προτείνω να την κάνετε εγκατάσταση και αμέσως μετά clean install (ή ακόμα καλύτερα από το Odin). Έχει μεγάλες αλλαγές σε επίπεδο kernel και modem. Από νέες δυνατότητες, η μόνη σημαντική είναι η νυχτερινή λειτουργία που μπορείτε να επιλέξετε και τις ώρες που θα είναι ενεργή
Υπάρχουν και βελτιώσεις στη κάμερα :

https://www.sammobile.com/2019/04/30/new-galaxy-note-9-update-camera-improvements-and-more/

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου Tips δε ξέρω αν είχε ποτέ ΝΟΤΕ 2, 3, 4 η έμαθες το ΝΟΤΕ τελευταία. Αν λοιπόν είχες ισως συμφωνούσες περισσοτερο με τους παππούδες που "στεναχωριώμαστε" καθώς βλεπουμε καλούδια (και όχι μόνο αισθητήρες που το περιορίζεις) του παρελθόντος που χαρακτήριζαν και διαφημιζόταν από τη sammy σαν κάτι ξεχωριστό, να μην υπάρχουν πιά. Και αυτό αφορά και αισθητήρες & hardware & software. Κανένας δεν είπε οτι χωρίς αυτά δε γίνεται δουλεια και ούτε κανείς βεβαίως δε κατηγόρησε τη sammy για τα καλούδια που έχει (προφανώς ακριβά και δε σε ενοχλούν). Αλλα δε μπορείς να διαφημίζεις πρίν 4-5 χρόνια, ας πούμε ότι αν τρως και έχεις λαδωμένα χέρια και χτυπάει το τηλέφωνό σου, εσύ με το ΝΟΤΕ θα μπορούσες με ένα απλό πέρασμα της παλάμης πάνω από τον αισθητήρα να ανοίξει το κινητό ενώ οι άλλοι απλά κοιτάνε. Σίγουρα δεν σου συμβαίνει κάθε μέρα και ούτε τη φορά που σου έχει συμβεί χάλασε ο κόσμος αν απάντησες σε 5 λεπτά αφού πλένεις τ αχέρια σου, αλλα είναι ωραίο να ξέρεις οτι το έχεις και όπως και να το κάνουμε "στεναχωρίεσαι" αν το χάσεις.

 

Όπως επίσης άλλα καλούδια που αναφέρουν φίλοι όπως το να τραβάς φώτο με 2 καμερες (τεχνολογία όχι αστεία), να έχεις ζοομ στο NOTES (θεωρώ ότι όλοι όσοι χρησιμοποιούμε ΝΟΤΕS μας λείπει), SURROUND PHOTO ( και τύφλα να έχουν οι ευρυγώνιες κάμερες), SCRAPBOOK (όλα μαζεένα και νοικοκυρεμένα), σύνδεση με άλλα ΝΟΤΕ για να παίζει ήχος και εικόνα σε multiscreen, ολοκληρωμένο link to action (και όχι κουτσουρεμένο όπως τώρα), βιντεο με manual ρυθμισεις, και τους αισθητήρες, και το ραδιοφωνο και το IR sensor. Γιατί όχι δηλαδή?

 

Αν κάποιοι δε τα είχαν λογικό να μη τους λέιπουν και να μη τα εκτιμουν.

 

Πλέον με τον ανταγωνισμό που κινέιται σε πολύ υψηλά επίπεδα, το ΝΟΤΕ διαφοροποιείται από άλλα αντίστοιχα μοντέλα μόνο ώς πρός το Spen. Μιλάμε για σειρά ΝΟΤΕ οκ? Οχι απλά ANDROID. Πάλι καλά που άφησαν τον αισθητήρα καρδιακών παλμών. Μήπως στη πόλη (αναφοράς) που ζείς και αυτό θεωρείται παρωχημένο και φθηνό? (άλλωστε με το που τα βγάλαν δεν είδα και καμιά πτώση της τιμής)

 

Πιο σωστό σχόλιο δε θα μπορούσε να υπάρξει. Συμφωνώ απόλυτα. Η σειρά note πλέον είναι ένα s με στύλο. Μέχρι το 4 και βαριά το 5 τα πράγματα ήταν πολύ καλύτερα. Ήταν ένα ξεχωριστό κινητό. Από το 8 ειδικά και μετά τα πράγματα άρχισαν να χειροτερεύουν και η σειρά να χάνει την ταυτότητα της

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

HP Notebook db1019nv

Samsung Galaxy Tab S6

Samsung Galaxy Gear S3 Frontier

Samsung Galaxy Buds +

Link to comment
Share on other sites

https://www.sammobile.com/2019/04/30/new-galaxy-note-9-update-camera-improvements-and-more/

Έρχονται καινούργια update για την κάμερα του θηρίου

 

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά. Πωλούνται 7 θήκες και ένα tempered glass screen για το Samsung Note 9 Ocean Blue χρώμα καινούργιες αχρησιμοποίητες στα κουτιά τους. Θα προτιμηθεί αγοραστής από Ηράκλειο Κρήτης για άμεσο έλεγχο και συναλλαγή. Τις δίνω όσο τις αγόρασα 25€. Όποιος ενδιαφέρεται ας στείλει μήνυμα.
Link to comment
Share on other sites

Βρήκα πηγή για να τροφοδοτήσω (λήψη βίντεο σε ανάλυση 8K) την 8k OLED TV μου!!! Δεν νομίζω το Νote 10 να πιάσει αυτά τα στάνταρ!!

https://www.insomnia.gr/articles/hardware/zte/nubia-red-magic-3/

Μονόδρομος η αγορά του! Πάει θα καταθέτουμε τα μηνιάτικα στην τρέλα μας-τεχνολογία...(κάθε 3-4 μήνες και νέο ακριβό κινητό)!!!

Υ.Γ. Αλήθεια ποιο κινητό ξέρετε εσείς που να διατήρησε την ταυτότητά του? Η τεχνολογία δεν είναι αυτή που τ' αλλάζει όλα σε χρόνο μηδέν?

Φιλαράκια που μεγάλωσαν με την τεχνολογία και αναπολούν.... Καλό σας βράδυ!

Edited by Guest74
Link to comment
Share on other sites

Ολα μπορουν να τρεξουν 8Κ δεν το βαζουν ομως οι περισσοτερες εταιριες γιατι ειναι ενα αχρηστο feature θα επρεπε να εχει ο καθενας ενα βουνο απο σκληρους δισκους να αποθηκευει τα τεραστιων διαστασεων σε ογκο αρχεια . Καλυτερο για βιντεο απο το 1080p στα 60fps δεν υπαρχει με την εννοια βεβαια και καλη ποιοτητα και νορμαλ αποθηκευση .
Link to comment
Share on other sites

Τι γινεται?περιμενουμε απλα?ea89df9ab33a382f87ac8bc0dbc39dc4.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Και εγώ έχω κολλήσει στην ενημέρωση του Φεβρουαρίου... τι να πω....

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

και το δικό μου εχει μεινει με του Ιανουαρίου, μπορει να μας πει κάποιος που γνωρίζει τι γίνεται με αυτο; μηπως υπάρχει κάποιο θέμα κ δεν έρχονται οι αναβαθμίσεις;
Link to comment
Share on other sites

Δε μας λέτε όμως χώρα προέλευσης...

Φυσιολογικά δεν υπάρχουν αυτά τα προβλήματα. Τα "ελληνικά" μια χαρά αναβαθμίσεις παίρνουν. Και στις περισσότερες χώρες επίσης.

 

Έχετε συνδέσει τη συσκευή στον υπολογιστή και μέσω smart switch να δείτε αν σας βγάζει ενημέρωση;

Με την ελληνική κατά Sim δεν σας έβγαλε ειδοποίηση να κάνετε επαναφορά για να γυρίσει σε "ελληνικό";

Δοκιμάστε factory reset;

Αν όλα τα παραπάνω τα έχετε κάνει και δεν, περνάτε μέσω Odin το ελληνικό (EUR) λογισμικό και τελειώνετε.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει καποιος αν ισχυει το trade n save στα καταστηματα?πρεπει να εχει ληξει.θελω να πιστευω πως θα βγει και για το note 10 αλλιως βλεπω να τα πουλαμε τζαμπα τα κινητα μας Edited by vasilakis13

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει καποιος αν ισχυει το trade n save στα καταστηματα?πρεπει να εχει ληξει.θελω να πιστευω πως θα βγει και για το note 10 αλλιως βλεπω να τα πουλαμε τζαμπα τα κινητα μας
Τι σε κάνει να πιστεύεις ότι όταν βγει το N10, τα καταστήματα θα δίνουν περισσότερα λεφτά για ανταλλαγή από το να το πουλήσεις μόνος σου;

 

Lenovo Yoga Book & Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλό μήνα. Με chromecast δοκιμάζω να κάνω κατοπτρισμο οθόνης αλλά δεν κάνει. Σε ένα honor και ένα Xiaomi κάνει άμεσα. Ρυθμίσεις έχω τις ίδιες. Θέλει κάποια ρύθμιση άλλη; Ευχαριστώ.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πίστευε και Μη, Ερέυνα
Link to comment
Share on other sites

Τι σε κάνει να πιστεύεις ότι όταν βγει το N10, τα καταστήματα θα δίνουν περισσότερα λεφτά για ανταλλαγή από το να το πουλήσεις μόνος σου;

 

Lenovo Yoga Book & Tapatalk

 

Το γεγονος πως για το note 8 στο επαιρναν 400-450€.προσωπικα το πουλησα 500€ 15 μερες πριν βγει το 9αρι και μετα απο ενα χρονο.εδω τωρα μεσα σε 8 μηνες εχει πεσει στο μισο η τιμη.η ξεφτιλα της πτωσης τιμης των samsung συνεχιζεται.αλλα τι να κανω που αγαπαω samsung..

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Το γεγονος πως για το note 8 στο επαιρναν 400-450€.προσωπικα το πουλησα 500€ 15 μερες πριν βγει το 9αρι και μετα απο ενα χρονο.εδω τωρα μεσα σε 8 μηνες εχει πεσει στο μισο η τιμη.η ξεφτιλα της πτωσης τιμης των samsung συνεχιζεται.αλλα τι να κανω που αγαπαω samsung..

 

Η τιμή από το 8αρι καταποντίστηκε λόγω μπαταρίας.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το γεγονος πως για το note 8 στο επαιρναν 400-450€.προσωπικα το πουλησα 500€ 15 μερες πριν βγει το 9αρι και μετα απο ενα χρονο.εδω τωρα μεσα σε 8 μηνες εχει πεσει στο μισο η τιμη.η ξεφτιλα της πτωσης τιμης των samsung συνεχιζεται.αλλα τι να κανω που αγαπαω samsung..

 

Εγώ χαίρομαι που πέφτουν οι τιμές, έτσι θα έπρεπε να είναι από την αρχή, δηλαδή να ξεκινάνε 600 πχ και να πάνε 300 στο χρόνο, από τη στιγμή που βγάζουν 50 μοντέλα το χρόνο. Από εκεί και πέρα από τη στιγμή που το ξέρεις πως λειτουργεί, ψωνίζεις αναλόγως

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι διαβάζω κάθε χρόνο ότι "αυτή τη φορά θα κρατήσει τιμή η τάδε συσκευή", αλλά ξέρω από πριν ότι θα πέσει στα τάρταρα στο 4μηνο κυκλοφορίας περίπου, οπότε αγοράζω τότε.

Δεν με ενοχλεί (πλέον) να έχω συσκευή που κυκλοφορεί λίγους μήνες στην αγορά.

Ίσα ίσα, πληρώνω σχεδόν τα μισά, οι προβληματικές παρτίδες έφυγαν και ήρθαν αρκετά update για να στρώσει η συσκευή!

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι διαβάζω κάθε χρόνο ότι "αυτή τη φορά θα κρατήσει τιμή η τάδε συσκευή", αλλά ξέρω από πριν ότι θα πέσει στα τάρταρα στο 4μηνο κυκλοφορίας περίπου, οπότε αγοράζω τότε.

Δεν με ενοχλεί (πλέον) να έχω συσκευή που κυκλοφορεί λίγους μήνες στην αγορά.

Ίσα ίσα, πληρώνω σχεδόν τα μισά, οι προβληματικές παρτίδες έφυγαν και ήρθαν αρκετά update για να στρώσει η συσκευή!

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

 

Μια από τα ίδια

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν με ενοχλεί (πλέον) να έχω συσκευή που κυκλοφορεί λίγους μήνες στην αγορά.

 

Νικο, καλα κανεις και δεν σε ενοχλει, αλλα παλιοτερα σε ενοχλουσε? Σοβαρα τωρα?? Σε ενοχλουσε να εχεις συσκευη που κυκλοφορει λιγους μηνες στην αγορα???

Ουαου!!! Παμε καλα ρε παιδια ή να βαλω τις φωνες?? Μαλλον κατι αλλο ηθελες να πεις. Σορρυ για το off topic αλλα δεν κρατηθηκα. :)

Edited by ddr2

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Νικο, καλα κανεις και δεν σε ενοχλει, αλλα παλιοτερα σε ενοχλουσε? Σοβαρα τωρα?? Σε ενοχλουσε να εχεις συσκευη που κυκλοφορει λιγους μηνες στην αγορα???

Ουαου!!! Παμε καλα ρε παιδια ή να βαλω τις φωνες?? Μαλλον κατι αλλο ηθελες να πεις. Σορρυ για το off topic αλλα δεν κρατηθηκα. :)

 

Όχι Γιάννη.

Απλά πιο παλιά ήθελα κάθε καινούργια συσκευή άμεσα, δεν είχα υπομονή να περιμένω δηλαδή μιας και στο διάστημα αναμονής (ας πούμε 4 μήνες), θα είχα αλλάξει ήδη συσκευή.

Φυσικά την τελευταία 5ετια που το κινητό είναι εργαλείο και όχι παιχνίδι/χόμπι/αξεσουάρ, με ενδιαφέρει απλά να είμαι καλυμμένος για 1μιση με 2 χρόνια από την συσκευή.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δε μας λέτε όμως χώρα προέλευσης...

Φυσιολογικά δεν υπάρχουν αυτά τα προβλήματα. Τα "ελληνικά" μια χαρά αναβαθμίσεις παίρνουν. Και στις περισσότερες χώρες επίσης.

 

Έχετε συνδέσει τη συσκευή στον υπολογιστή και μέσω smart switch να δείτε αν σας βγάζει ενημέρωση;

Με την ελληνική κατά Sim δεν σας έβγαλε ειδοποίηση να κάνετε επαναφορά για να γυρίσει σε "ελληνικό";

Δοκιμάστε factory reset;

Αν όλα τα παραπάνω τα έχετε κάνει και δεν, περνάτε μέσω Odin το ελληνικό (EUR) λογισμικό και τελειώνετε.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

το συνδεσα με smart switch αλλα δε μου βρίσκει update. παραμένει Ιανουαρίου 2019. τι αλλο μπορεί να συμβαίνει;

Link to comment
Share on other sites

Όχι Γιάννη.

Απλά πιο παλιά ήθελα κάθε καινούργια συσκευή άμεσα, δεν είχα υπομονή να περιμένω δηλαδή μιας και στο διάστημα αναμονής (ας πούμε 4 μήνες), θα είχα αλλάξει ήδη συσκευή.

Φυσικά την τελευταία 5ετια που το κινητό είναι εργαλείο και όχι παιχνίδι/χόμπι/αξεσουάρ, με ενδιαφέρει απλά να είμαι καλυμμένος για 1μιση με 2 χρόνια από την συσκευή.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Αυτο ενταξει, ολοι εχουμε την τρελα (αν και οσο μεγαλωνουμε, οπως ειπες, περιοριζεται σχετικα).

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...